Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Brak rozgrzeszenia. Dlaczego? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N gru 23, 2018 18:23
Posty: 2
Post Brak rozgrzeszenia. Dlaczego?
Witam. Byłem dzis u spowiedzi świętej. W kolejce czekałem ok 2h, az w koncu ukleklem. Mowie grzechy, prosze o pokute i rozgrzeszenie. Ksiadz zadaje mi pytanie: "Powtórz jeszcze raz kiedy byles u spowiedzi ostatnio?". Odpowiadam że pol roku temu. A on na to "Bóg nie jest szmata, zeby przychodzic do spowiedzi tak rzadko. Po co tu przyszedłeś?" Ja mówię ze chce sie zmienić i w okresie świątecznym chce byc czysty i przystąpić do komunii świętej. A on do mnie abym nie kłamał jak już jestem u spowiedzi. Machnął na mnie ręka i kazał odejść bez rozgrzeszenia.
PS. W przykazaniu jest ze conajmniej raz do roku przystąpić do sakramentu spowiedzi. Więc w czym ksiadz widział problem? Dodam że mam własną firmę i pracuje 7dni w tygodniu do późna. Odkąd tylko pamiętam chodze do spowiedzi dwa razy do roku, zawsze przed świętami. Mówię zawsze podobne grzechy i nigdy z tym problemu nie miałem. Pierwszy raz spotykam sie z takim podejściem. Czy powinienem pójść do innego księdza? Proszę o pomoc...


N gru 23, 2018 18:21
Zobacz profil
Post Re: Brak rozgrzeszenia. Dlaczego?
Jesli zalezy ci na rozgrzeszeniu to oczywiscie, ze powinienes pojsc do innego ksiedza. A za tamtego sie pomodl.
W Polsce wielu ksiezy uwaza, ze trzeba sie spowiadac co miesiac. Juz trzy miesiace dla niektorych to niedopuszczalne.

Oczywiscie warto zastanowic sie czym jest dla ciebie spowiedz. To tylko czesc Sakramentu Pokuty.


N gru 23, 2018 18:51

Dołączył(a): N gru 23, 2018 18:23
Posty: 2
Post Re: Brak rozgrzeszenia. Dlaczego?
Oczywiście ze zależy mi. Nie wyobrażam sobie świąt bez spowiedzi, i pasterki bez komunii świętej... Tylko czy w moim małym miasteczku znajdę kościół w którym spowiadają w wigilię?p


N gru 23, 2018 19:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Brak rozgrzeszenia. Dlaczego?
Luchpa napisał(a):
Oczywiście ze zależy mi. Nie wyobrażam sobie świąt bez spowiedzi, i pasterki bez komunii świętej... Tylko czy w moim małym miasteczku znajdę kościół w którym spowiadają w wigilię?p

Jeden kościół macie? No to sprawdź w necie, gdzie jeszcze dziś spowiadają, wsiadaj w auto i jazda.
Masz własna firmę, to ogarniesz i to.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


N gru 23, 2018 19:07
Zobacz profil
Post Re: Brak rozgrzeszenia. Dlaczego?
Luchpa napisał(a):
Ja mówię ze chce sie zmienić [...] Mówię zawsze podobne grzechy

Z tą chęcią zmiany to chyba postanowienie noworoczne ?


N gru 23, 2018 20:57
Post Re: Brak rozgrzeszenia. Dlaczego?
Jak masz samochód to pojedź do jakiejś wioski w okolicy spytaj się o księża i poproś go żeby cie wyspowiadał. Powiedz jaka zaistniała sytuacja, napewno zrozumie


N gru 23, 2018 23:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL