Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Pytanie odnośnie spowiedzi 
Autor Wiadomość
Post Pytanie odnośnie spowiedzi
Kiedy byłem jakiś czas temu u spowiedzi spowiadalem się z grzechu które popełniłem parę lat temu. Z tym że nie wiem czy ksiądz mnie dobrze zrozumiał. I teraz się zastanawiam czy spowiedź była ważna czy nie. I czy nie wyspowiadać się z tego grzechu jeszcze raz?


Wt lut 12, 2019 20:40
Post Re: Pytanie odnośnie spowiedzi
Naprawdę nikt nie wie? Bo pytam całkiem serio i nie wiem co mam zrobić?


So lut 16, 2019 0:19
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Pytanie odnośnie spowiedzi
Jeśli sumienie wyrzuca Ci pewne sprawy powierz je Jezusowi w sakramencie spowiedzi. Lepiej wyznać więcej niż mniej.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


So lut 16, 2019 6:40
Zobacz profil
Post Re: Pytanie odnośnie spowiedzi
No ale czasami ciężko jest się wypowiadać z jakiegoś grzechu


Śr lut 20, 2019 19:36

Dołączył(a): Śr kwi 17, 2019 21:18
Posty: 1
Post Re: Pytanie odnośnie spowiedzi
Witam!
Na ostatniej spowiedzi ksiądz za pokutę zadał mi bym przez miesiąc czegoś nie robił (prywatna sprawa nie chce pisać czego). Czy jeśli będę wciąż w trakcie odprawiania pokuty a zapragnę iść do spowiedzi co mam powiedzieć kapłanowi. Że jestem w trakcie odprawiania?


Śr kwi 17, 2019 21:22
Zobacz profil
Post Re: Pytanie odnośnie spowiedzi
bartusss napisał(a):
Witam!
Na ostatniej spowiedzi ksiądz za pokutę zadał mi bym przez miesiąc czegoś nie robił (prywatna sprawa nie chce pisać czego). Czy jeśli będę wciąż w trakcie odprawiania pokuty a zapragnę iść do spowiedzi co mam powiedzieć kapłanowi. Że jestem w trakcie odprawiania?

Tak.


Cz kwi 18, 2019 9:41
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pytanie odnośnie spowiedzi
Quinque napisał(a):
Kiedy byłem jakiś czas temu u spowiedzi spowiadalem się z grzechu które popełniłem parę lat temu. Z tym że nie wiem czy ksiądz mnie dobrze zrozumiał. I teraz się zastanawiam czy spowiedź była ważna czy nie. I czy nie wyspowiadać się z tego grzechu jeszcze raz?

Kiedyś, dawno temu, byłam u spowiedzi, gdzie ksiądz dal mi rozgrzeszenie zanim skończyła spowiedź. Odeszłam od konfesjonału zawiedziona i z wątpliwościami, ale powiedziałam: "Panie Jezu, Ty wiesz, że chciałam wszystko wyznać i wiesz co chciałam wyznać. Czyż to moja wina, że ksiądz potraktował mnie instrumentalnie?" Z pewnością Bóg mi odpuścił, bo zna moje intencje.
No, ale od tamtej pory nie chodzę do spowiedzi wielkanocnej w wyznaczonym czasie, a idę w innym dniu i nigdy w swojej parafii. Jadę do franciszkanów, bo tam, niezależnie jak dużo jest ludzi, księża mają czas wysłuchać.
Tak samo jest w Twoim przypadku. Bóg wie co wyznałeś, a czy kapłan zrozumiał? To już nie Twoje zmartwienie. No, chyba że wyznałeś ten grzech w taki sposób, aby ksiądz nie zrozumiał, wtedy powtórka :)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So maja 18, 2019 7:25
Zobacz profil
Post Re: Pytanie odnośnie spowiedzi
Nie wiem czy dobry temat ale się spytam. Mogę iść jutro po Eucharystię, bo mam wątpliwości. Zawiozłem kolegę żeby sobie załatwił nielegalne rzeczy i nie wiem czy mam grzech?


So lut 08, 2020 21:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Pytanie odnośnie spowiedzi
Jak był to współudział w jakimś nielegalu to musisz sie rzeczywiście zastanowić czy nie jest to obciążenie dla Twojego sumienia a wiec grzech.

_________________
ksiądz


So lut 08, 2020 22:11
Zobacz profil
Post Re: Pytanie odnośnie spowiedzi
No ja go tylko podwiozłem, on wziął co trzeba i tyle


So lut 08, 2020 22:58

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Pytanie odnośnie spowiedzi
Quinque napisał(a):
No ja go tylko podwiozłem, on wziął co trzeba i tyle


Pracowałem w czasie studiów jakiś czas (trzy miesiące) w sądzie w wydziale karnym i z ciekawości przeglądałem kodeks karny. Współudział i podżeganie do przestępstwa to trochę odrębne sprawy, tak samo pomaganie w przestępstwie to jeszcze inna sprawa. Nie zmienia to faktu, że współudział, podżeganie i pomoc w przestępstwie są przestępstwami i kodeks karny przewidział za te czyny konsekwencje karne. Nie znam faktów, ale jeśli podwiozłeś kolegę i on zrobił coś nielegalnego, a Ty wiedziałeś o tym, że kolega zamierza popełnić przestępstwo, to w takim razie Ty również popełniłeś przestępstwo. Czy jest to grzech - tego nie wiem, bo nie znam szczegółów i nie jestem upoważniony do słuchania spowiedzi. Uważaj następnym razem - policja i sąd nie przyjmą tłumaczenia, że Ty tylko kogoś podwiozłeś.

_________________
MODERATOR


N lut 09, 2020 9:44
Zobacz profil
Post Re: Pytanie odnośnie spowiedzi
Dobra dobra. Mnie tylko interesuje czy mogę iść do komunii czy nie?


N lut 09, 2020 12:31
Post Re: Pytanie odnośnie spowiedzi
Quinque napisał(a):
Dobra dobra. Mnie tylko interesuje czy mogę iść do komunii czy nie?


Najpierw do spowiedzi. Wyznaj to spowiednikowi. Jest to coś co obciąża jednak sumienie. Mogłeś przecież odmówić. Spowiedź i potem możesz przystąpić do komunii.


N lut 09, 2020 13:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 23, 2019 4:23
Posty: 310
Post Re: Pytanie odnośnie spowiedzi
Jego sumienie nie jest obciążone, on się obawia tylko czy nie dostanie minusika na koncie swojej duszy w boskim zeszycie za złamanie katolickiego regulaminu. Nic więcej go nie interesuje, przecież to widać ಠ‿ಠ


N lut 09, 2020 13:52
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Pytanie odnośnie spowiedzi
Quinque napisał(a):
Dobra dobra. Mnie tylko interesuje czy mogę iść do komunii czy nie?


Według mnie nie, nawet jeśli będzie to kapelan więzienny. Na tym forum nikt Ci nie odpowie na pytanie o to, czy możesz przyjąć Komunię, bo nie jest to konfesjonał. A szczególnie, że Twoje pytanie jest na szczycie ogólności: "pomogłem koledze w czymś, ale nie powiem w czym - mogę do Komunii?". Zapytaj zainteresowanych: Jezusa i kapłana, który jest przedstawicielem Jezusa na ziemi.

_________________
MODERATOR


N lut 09, 2020 19:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL