Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Z czystej ciekawości 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lut 15, 2019 4:13
Posty: 1
Post Z czystej ciekawości
Hej,
Osobom o „słabych nerwach” radzę wyjść z wątku, bo moj post może niektórym odrobinę popsuć humor ;-)

Zarejestrowałam się po to, by uzyskać odpowiedź na moje pytanie i dowiedzieć się, jak to wyglada od strony katolickiej. Mam 17 lat, jestem ateistką i czekam na możliwość apostazji. Mam również chłopaka, który jest osobą „pół na pół” - dzięki moim wpływom bliżej mu do ateisty niż katolika, którym, szczerze mówiąc, nigdy nie był. Czuję, że jest to osoba, z którą chciałabym spędzić resztę życia. I tutaj rodzi się moje pytanie z myślą o przyszłość - jak kościół zapatruje się na sytuację, w której osoba oficjalnie będąca członkiem KK weźmie ślub wyłącznie cywilny? Czy spotkają nas jakieś namacalne konsekwencje typu listy z parafii itd?(o ile coś takiego w ogóle istnieje, nie wiem, zupełnie nie orientuję się w tego rodzaju sprawach) Nawet gdyby on zaczął żyć jak przykładny katolik i zapragnął wziąć ślub mieszany - w naszym przypadku nie będzie to możliwe, bo obaj czujemy się kompletnie zrażeni do dzieci i wykluczamy możliwość ich posiadania, co więcej, zrobimy wszystko, by nigdy do tego nie doszło.


Pt lut 15, 2019 4:23
Zobacz profil
Post Re: Z czystej ciekawości
Naprawde chcesz wyjsc za maz w wieku 17 lat? I twoj chlopak tez chce sie zenic??
Ja w twoim wieku tez nie wyobrazalam sobie dzieci. 10 lat pozniej sytuacja wygladala zupelnie inaczej...


Pt lut 15, 2019 6:21
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Z czystej ciekawości
Nie będzie listów z parafii.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Pt lut 15, 2019 7:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Z czystej ciekawości
Możesz być spokojna. Nit z parafii nie będzie cię nękał, czy to listownie czy to w inny sposób.
Wbrew temu co trąbią w telewizji środowiska antykościelne księża nikomu pod kołdrę nie zaglądają.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pt lut 15, 2019 8:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 09, 2010 8:49
Posty: 994
Post Re: Z czystej ciekawości
Witaj! Zadając to pytanie i pisząc o listach z parafii pokazujesz, że nie masz za specjalnie wielkiej wiedzy na temat Kościoła Katolickiego. A jeśli tak to czemu od razu przekreślasz Kościoł mówiąc o sobie ateistka i że czekasz na apostazje? Może warto najpierw zgłębić temat i dopiero wtedy podjąć decyzję, czy się chce być w Kościele czy nie? A nóż dowiesz się czegoś co zmieni Twoją decyzję. Czemu z góry jesteś na "nie"?

_________________
http://www.pompejanka.info


Wt lut 26, 2019 12:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 20, 2017 21:49
Posty: 30
Post Re: Z czystej ciekawości
Prawdę powiedziawszy rzadko można spotkać prawdziwego ateistę/ateistkę .Niemalże każdy człowiek poza nielicznymi wyjątkami jest osobą religijną choć często nie zdaje sobie z tego sprawy.Jeśli nie wierzy w Boga to i tak wcześniej czy póżniej znajdzie w swoim życiu coś lub kogoś komu (lub też czemu) podporządkuje swoje pragnienia i wolę.Jako katolik szanuję poglądy innych i myślę że nikt nie będzie tu na siłę nawracał ani straszył. Na początku powiedziałem -,,prawdziwego ateistę"-a to dlatego że są też pseudoateiści (jak można ich nazwać), czyli ateiści wojujący tacy co to walczą z religią i kościołem i niestety ale ci to robią cyrk i nie chcę absolutnie tu nikogo obrażać ale oni to dopiero robią z siebie idiotów ,no bo kto przy zdrowych zmysłach walczy z czymś czego według niego nie ma i nie istnieje.


Wt mar 05, 2019 23:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Z czystej ciekawości
pawelv napisał(a):
Prawdę powiedziawszy rzadko można spotkać prawdziwego ateistę/ateistkę .Niemalże każdy człowiek poza nielicznymi wyjątkami jest osobą religijną choć często nie zdaje sobie z tego sprawy.Jeśli nie wierzy w Boga to i tak wcześniej czy póżniej znajdzie w swoim życiu coś lub kogoś komu (lub też czemu) podporządkuje swoje pragnienia i wolę.





Podporządkowanie swoich pragnień i swojej woli alkoholowi, nie musi spowodować tego, że ten człowiek zaczyna w coś wierzyć.



pawelv napisał(a):
Jako katolik szanuję poglądy innych i myślę że nikt nie będzie tu na siłę nawracał ani straszył. Na początku powiedziałem -,,prawdziwego ateistę"-a to dlatego że są też pseudoateiści (jak można ich nazwać), czyli ateiści wojujący tacy co to walczą z religią i kościołem i niestety ale ci to robią cyrk i nie chcę absolutnie tu nikogo obrażać ale oni to dopiero robią z siebie idiotów ,no bo kto przy zdrowych zmysłach walczy z czymś czego według niego nie ma i nie istnieje.



Ale muzułmanie którzy wysadzają się w zamachach terrorystycznych istnieją, i wielu ateistów się tym przejmuje, może nawet z nimi walczyć.

Bo tutaj nie jest walka ateisty z Bogiem, tylko walka ateisty z ludźmi, którzy w tych Bogów wierzą.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 06, 2019 0:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL