Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Ja katoliczka, on prawosławny a ślub w cerkwi 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sie 01, 2019 9:13
Posty: 1
Post Ja katoliczka, on prawosławny a ślub w cerkwi
Witajcie,
Temat może powtórzony i oklepany, ale konkretnej odpowiedzi na mój problem znaleźć nie mogłam. Wraz z narzeczonym planujemy ślub i jak w temacie - jestem katoliczką, on jest prawosławny. Zdecydowaliśmy się na ślub w cerkwi, pomimo tego, że pochodzę z głęboko wierzącej i religijnej rodziny. Podjęliśmy przemyślaną decyzję, oboje uważamy, że jest słuszna. Nie ukrywam jednak, że moja rodzina podeszła do tego, delikatnie mówiąc niezbyt entuzjastycznie. Pojawiały się wręcz groźby o niepojawieniu się na ślubie. Jest jednak pewien sposób, aby zakończyć tą wojnę - mianowicie zastanawiamy się nad wzięciem ślubu w sobotę. Wiem, że nie jest to praktykowane i teoretycznie coraz więcej ślubów w kościele odbywa się w piątek. Problem polega na tym, że mimo wszystko jest do dzień postny i w mojej rodzinie temat ślubu w piątek jest zwyczajnie nie do przejścia. Chciałam zapytać, czy łatwiej będzie się postarać o zgodę na ślub w sobotę czy prosić w kościele o po pierwsze - dyspensę na ślub w cerkwi, a po drugie - na huczne zabawy i jedzenie mięsa.


Cz sie 01, 2019 9:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 07, 2012 8:14
Posty: 238
Post Re: Ja katoliczka, on prawosławny a ślub w cerkwi
Biskup (prawosławny) może udzielić błogosławieństwa na ślub w sobotę, ale nigdy osobiście się z tym nie spotkałem.


Cz sie 01, 2019 11:51
Zobacz profil
Post Re: Ja katoliczka, on prawosławny a ślub w cerkwi
Dlaczego to ty idziesz na ustępstwa i chcesz przyjąć sakrament małżeństwa u schizmatyków?


Cz sie 01, 2019 13:04
Post Re: Ja katoliczka, on prawosławny a ślub w cerkwi
A co to ciebie obchodzi? Autorka tematu o to nie pyta.

a co bedzie latwiej, to najprosciej zaczac od pytan u zrodla, czyli w parafii. Na marginesie: czy sluby prawoslawne sa tylko w piatki? Bo katolickie sa normalnie w soboty. Przynajmniej kiedys tak byly.


Cz sie 01, 2019 16:32

Dołączył(a): Pt gru 07, 2012 8:14
Posty: 238
Post Re: Ja katoliczka, on prawosławny a ślub w cerkwi
No licząc liturgicznie to śluby udziela się w soboty i poniedziałki :)


Cz sie 01, 2019 16:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL