Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Krótko wytrzymuję po spowiedzi 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt sie 16, 2019 19:34
Posty: 1
Post Krótko wytrzymuję po spowiedzi
Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem. Wstydzę się rozmawiać na ten temat dlatego otwieram się na forum. Wiara, oraz sakrament pokuty od zawsze są ważne w moim życiu. Staram się często przystępować do spowiedzi przynajmniej raz w miesiącu. Mój problem polega na tym, iż krótko wytrzymuje po spowiedzi, często w ten sam dzień wracam do grzesznego życia. Wiem, że ranie tym Boga, gdy popełnię pierwszy grzech czuję się okropnie jakbym zdradził przyjaciela, kogoś kto bardzo mnie kocha. Bardzo zależy mi na poprawie jednak nie udaje mi się zmienić. Zawsze próbuję coś poprawić jednak praktycznie przy każdej spowiedzi wyznaję ten sam zestaw grzechów.Jednak gdy odchodzę od konfesjonału czuję się wspaniale gdy jestem uwolniony od grzechu. Dodam, że jestem kawalerem ok 30 roku życia, nie chcę się z nikim wiązać jest mi dobrze samemu. Czy może to być błąd w przygotowaniu do sakramentu pokuty? Ile powinno wytrzymać się w stanie łaski uświęcającej? Proszę o mądre odpowiedzi, które chociaż spróbują naprowadzić mnie na właściwą drogę? Czy też tak macie? Czy jest wam ciężko wytrwać dłużej? Czy wybieram nieodpowiedniego spowiednika? Może spowiadam się za często?
Z góry dziękuję i życzę wszystkiego dobrego.


Pt sie 16, 2019 19:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Krótko wytrzymuję po spowiedzi
Zasady są proste, nie ma wytycznych dotyczących ram czasowych w jakich należy wytrwać w stanie łaski uświęcającej. Mieliśmy na forum osobę, która postawiła sobie za cel niegrzeszenia, mam wrażenie że również schodzisz do poziomu, gdzie gra się o wyniki, tymczasem duchowość to droga wzlotów i upadków. Nie ma nic złego w tym, że każdego miesiąca wyznajesz te same grzechy, nie jesteś wyjątkiem, tylko jednym z wielu, którzy tak jak Ty, zmagają się z trudnościami wynikającymi z własnej natury. Każdy z nas grzeszy, ale nie chodzi o to, żeby katalog grzechów się powiększał, by nie powtarzać się przy każdej spowiedzi i mieć swobodę wyboru innych grzechów dla urozmaicenia.

Jeżeli mogę coś doradzić, to może warto byłoby poszukać stałego spowiednika, który mógłby Ci mądrze doradzać na Twojej duchowej drodze. Warto również przyjrzeć się sobie, sprawdzić w jakich okolicznościach popełniasz pewne uczynki, dowiedzieć się w jaki sposób można sobie z tym radzić, a także skupić się na tym co prowadzi do dobra i dziękować za to, że się udało wytrwać np. dzień bez danego uczynku. Normalnym jest, że są takie grzechy, z którymi zmagamy się wiele, wiele lat, a z innymi idzie nam łatwiej, ważna jest postawa względem grzechu, bo każdy grzech, choćby był jak szkarłat wybieleje, jeżeli tylko potrafimy wyrazić żal względem zła. Poczytaj Dzienniczek siostry Faustyny.

marcin91 napisał(a):
Dodam, że jestem kawalerem ok 30 roku życia, nie chcę się z nikim wiązać jest mi dobrze samemu.

OK, jest Ci dobrze samemu, ale czy rozeznałeś, że taka jest Wola Boża względem Ciebie? Czasem są przeszkody natury formalnej, innym razem pomimo pragnienia nie udaje się znaleźć tej właściwej osoby, z którą można iść przez życie, czasem różnie się układa, ale nie zawsze to, że nam dobrze tak jak jest, świadczy o tym, że tego pragnie dla nas również Bóg. Może masz złe doświadczenia z kobietami, zostałeś zraniony lub po prostu jest ono niewielkie i stąd wybór samotności?

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pt sie 16, 2019 20:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL