Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Wyrzuty sumienia po spowiedzi i dziwne zachowanie Księdza 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2600
Post Re: Wyrzuty sumienia po spowiedzi i dziwne zachowanie Księdz
Kiedyś miałem stałego spowiednika, u którego odbyłem spowiedź generalną. To jest świetny kapłan, ale poczułem ulgę, kiedy przeszedł na inną placówkę. Miałem taką świadomość, że podczas tej spowiedzi generalnej coś się zakończyło, ale nie dawało mi spokoju to, że ten ksiądz jednak to słyszał. Zachowywał się cały czas bardzo w porządku - nie było z jego strony żadnych uchybień, a jednak ja czułem związany z tym dyskomfort. Niektórzy właśnie dlatego jadą do różnych sanktuariów, na przykład na Jasną Górę, do krakowskich Łagiewnik, żeby tam odbyć spowiedź generalną i zostawić przeszłość.

Sylwio - wszystko przychodzi powoli. Możesz na spowiedzi zapytać, o co chodzi i powiedzieć o swoich odczuciach. Jeśli będziesz nadal czuła się nie najlepiej, możesz spowiadać się u innego księdza.

_________________
MODERATOR


Pt lis 01, 2019 20:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 26, 2019 14:32
Posty: 11
Post Re: Wyrzuty sumienia po spowiedzi i dziwne zachowanie Księdz
Dziękuje wam wszystkim za rady i slowa wsparcia.. Niestety problem nie ustał a ja niemam odwagi iść do spowiedzi gdy Ksiądz o którym mowa spowiada bo się boję że się skompromituje....
Zaczełąm nawet opuszczać z tego powodu Mszę św. ale to nic nie dało bo pisał do mnie na przez pewien portal spolecznościowy dlaczego opuszczam mszę św... Za każdym razem gdy jestem w kosciele czuje jego wzrok na sobie, nie potrafię się skupić na mszy... Chyba pójdę z nim pogadać to może da mi wkońcu spokój....
To tyle chciałam napisać Pozdrawiam pa


Pn lis 11, 2019 21:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Wyrzuty sumienia po spowiedzi i dziwne zachowanie Księdz
Hmm... Jak to mawiał Han Solo, mam co do tego złe przeczucia. Nie mogę do końca określić, dlaczego. I może wolałby tego nie robić. Ktoś tu wcześniej radził, żebyś spróbowała wyspowiadać się u innego księdza. Przyłączę się do tego, nie ma przecież obowiązku spowiadać się z "powszednich" grzechów zawsze u tej samej osoby, a takie rozdzielenie spowiedzi i duszpasterstwa w Twoim przypadku może być pożyteczne.

A jeżeli chcesz rozmawiać z "tym" księdzem, to rozmawiaj, ale nie zawieszaj całego Twojego stosunku do Kościoła i wiary na tej jednej osobie. Bo księża to też ludzie, wbrew pozorom.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt lis 12, 2019 16:47
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 26, 2019 14:32
Posty: 11
Post Re: Wyrzuty sumienia po spowiedzi i dziwne zachowanie Księdz
Złe przeczucia to znaczy???? Mam zacząć się bać?


Wt lis 12, 2019 22:07
Zobacz profil
Post Re: Wyrzuty sumienia po spowiedzi i dziwne zachowanie Księdz
To znaczy, ze ksiadz jest najpierw czlowiekiem, potem mezczyzna a potem ksiedzem.
Jako ksiadz nie powinien zajmowac sie bez zadnej przyczyny jedna parafianka.
Wylacz fakt, ze jest ksiedzem i zastanow sie, czy chcialabys, zeby obserwowal ciebie tak jakis mezczyzna i jak bys na to zareagowala.

A najlepiej byloby, gdybys traktowala go jako obca i neutralna w sumie osobe. Po co chcesz z nim ekstra rozmawiac i o czym? Dlaczego reagujesz na jego wpisy na portalu? To nie jego sprawa, czy bylas w kosciele i gdzie. Moze bylas z wizyta u rodziny.

To on ma problem, jesli ciagle ciebie obserwuje i nie daj sie w jego problem wciagnac. I rozmowe, jesli w ogole, proponowalabym w miejscu publicznym i neutralnym.


Śr lis 13, 2019 6:18
Post Re: Wyrzuty sumienia po spowiedzi i dziwne zachowanie Księdz
zagubionaSylwia napisał(a):
Dziękuje wam wszystkim za rady i slowa wsparcia.. Niestety problem nie ustał a ja niemam odwagi iść do spowiedzi gdy Ksiądz o którym mowa spowiada bo się boję że się skompromituje....
Zaczełąm nawet opuszczać z tego powodu Mszę św. ale to nic nie dało bo pisał do mnie na przez pewien portal spolecznościowy dlaczego opuszczam mszę św... Za każdym razem gdy jestem w kosciele czuje jego wzrok na sobie, nie potrafię się skupić na mszy... Chyba pójdę z nim pogadać to może da mi wkońcu spokój....
To tyle chciałam napisać Pozdrawiam pa

Tylko jeden ksiądz odprawia w Twoim kościele Msze i nie możesz go uniknąć? Do sąsiedniej parafii zbyt daleko, aby tam chodzić do spowiedzi i na Mszę?
Księża wikariusze przenoszeni są co 4-5 lat. przeniosą i tego, będzie po sprawie wrócisz do swojego kościoła.


Śr lis 13, 2019 8:05

Dołączył(a): So paź 26, 2019 14:32
Posty: 11
Post Re: Wyrzuty sumienia po spowiedzi i dziwne zachowanie Księdz
Kael napisał(a):
To znaczy, ze ksiadz jest najpierw czlowiekiem, potem mezczyzna a potem ksiedzem.
Jako ksiadz nie powinien zajmowac sie bez zadnej przyczyny jedna parafianka.
Wylacz fakt, ze jest ksiedzem i zastanow sie, czy chcialabys, zeby obserwowal ciebie tak jakis mezczyzna i jak bys na to zareagowala.

A najlepiej byloby, gdybys traktowala go jako obca i neutralna w sumie osobe. Po co chcesz z nim ekstra rozmawiac i o czym? Dlaczego reagujesz na jego wpisy na portalu? To nie jego sprawa, czy bylas w kosciele i gdzie. Moze bylas z wizyta u rodziny.

To on ma problem, jesli ciagle ciebie obserwuje i nie daj sie w jego problem wciagnac. I rozmowe, jesli w ogole, proponowalabym w miejscu publicznym i neutralnym.


Niechce z nim rozmawiać bo niemam o czym, byłam tylko u niego na spowiedzi i od tamtego czasu dziwnie się zachowuje...Na wiadomośći na portalu nie odpisuje...Problem w tym że my się codziennie widzimy bo jestem wolontariuszką w Oratorium które on prowadzi do tego moje córki chodzą na schole którą on prowadzi a syn na ministranta...Więc ja cały czas mam z nim kontakt nie tyle w rozmowie co codziennym mijaniu się na korytarzu w kuchni czy pokoju zabaw dla dzieci.


Śr lis 13, 2019 8:56
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 26, 2019 14:32
Posty: 11
Post Re: Wyrzuty sumienia po spowiedzi i dziwne zachowanie Księdz
Alus napisał(a):
Tylko jeden ksiądz odprawia w Twoim kościele Msze i nie możesz go uniknąć? Do sąsiedniej parafii zbyt daleko, aby tam chodzić do spowiedzi i na Mszę?
Księża wikariusze przenoszeni są co 4-5 lat. przeniosą i tego, będzie po sprawie wrócisz do swojego kościoła.

Nie w mojej Parafi jest około 8 księży ogólnie na to nic że zmienie parafie bo ja z tym księdzem widze się codziennie jak już pisałam wyżej ( czy tam niżej) jestem wolontariuszką w Oratorium które on prowadzi i widzimy się codziennie przez około 3-4 godziny więc nic mi nieda chodzienie do innej parafi na Mszę Św.


Śr lis 13, 2019 9:00
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2600
Post Re: Wyrzuty sumienia po spowiedzi i dziwne zachowanie Księdz
Moim skromnym zdaniem należy wyjaśnić z tym księdzem to, na czym polega dziwne zachowanie. Być może on nie jest świadomy tego, jak jego zachowanie na Ciebie wpływa. Często sami nie widzimy tego, że nasze zachowanie jest dziwaczne, a możemy zmienić nasz sposób postępowania dopiero wtedy, kiedy uświadomimy sobie istotę problemu.

_________________
MODERATOR


Śr lis 13, 2019 10:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL