Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 2:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Co robić? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lut 15, 2020 1:18
Posty: 2
Post Co robić?
Otóż niedawno się spowiadałem i chyba umniejszyłem swoją winę. Nie czuję aby było to celowe (wyszło mi tak po analizie spowiedzi kilka godzin później, a w czasie spowiedzi byłem zdenerwowany i niewyspany), ale jakby sumienie nakazuje mi to wyprostować. Chcę pójść do innego księdza (wolę jak ktoś mi zadaje pytania, a nie milczy - wtedy bardzo łatwo się pogubić).

Moje pytanie jest takie, czy po wyprostowaniu tego u innego księdza, muszę do tego wracać przy okazji spowiedzi u tego księdza, gdzie doszło do umniejszenia winy?


So lut 15, 2020 1:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Co robić?
LukaszGW napisał(a):
Otóż niedawno się spowiadałem i chyba umniejszyłem swoją winę.


Jesli miales dobra wole i wyznales ten grzech lub grzechy to wystarczy.

LukaszGW napisał(a):
Chcę pójść do innego księdza (wolę jak ktoś mi zadaje pytania, a nie milczy - wtedy bardzo łatwo się pogubić).


Jeszcze raz, wystarczy Twoja dobra wola.

LukaszGW napisał(a):
Moje pytanie jest takie, czy po wyprostowaniu tego u innego księdza, muszę do tego wracać przy okazji spowiedzi u tego księdza, gdzie doszło do umniejszenia winy?


Pan Bog nie przebacza na raty. Wyznales to u innego ksiedza, koniec, kropka. Nie wracamy do grzechow z przeszlosci. Jak sie tak bedziesz w tym babral to wpadniesz w skrupuly a to nic dobrego.

_________________
ksiądz


So lut 15, 2020 19:39
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 15, 2020 1:18
Posty: 2
Post Re: Co robić?
Być może Pan Bóg mi już to wybaczył, ale chciałem to jeszcze raz powiedzieć dla pewności. W końcu i tak to jest objęte absolutną tajemnicą spowiedzi.

Nie powiedziałbym aby to były skrupuły. Rzecz o której nie wspomniałem trochę pogarsza mają sytuację. Tak to jest kochani jak spowiada się po 15 latach... :oops:


So lut 15, 2020 21:15
Zobacz profil
Post Re: Co robić?
Ale komu ty sie spowiadasz naprawde? Sedziemu w sutannie, czy wyznajesz grzechy Bogu?
I jakiego wyroku sie spodziewasz?
Czyli, mowiac inaczej, po co przystepujesz do Sakramentu Pokuty?

Wzorcem powinien byc syn marnotrawny, ktoremu Ojciec nawet nie pozwolil dokonczyc spowiedzi.
Wracasz do Ojca, zeby zmienic zycie. Zrozumiales swoje bledy i prosisz o przebaczenie. Ksiadz, oczywiscie, moze nie udzielic ci w wyjatkowych wypadkach rozgrzeszenia, ale tak naprawde to wracasz do Boga. A on zna twoje grzechy lepiej od ciebie i nie odkresla tych wyznanych i to z dokladnym opisem, a reszty nie odpuszcza.


So lut 15, 2020 21:34
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL