Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Jak iść do spowiedzi??? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jak iść do spowiedzi???
Podobno Jan Paweł II spowiadał się co dwa tygodnie ;-)
Owszem , można rzadziej, ale co miesiąc to już jest minimum '(pierwsze piątki), poza tym gdy zdarzy się grzech ciężki choćby jeden to nie czekać miesiąc, ale następnego dnia iść.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 03, 2021 9:21
Zobacz profil
Post Re: Jak iść do spowiedzi???
A jak sie grzech ciezki nie zdarzy? To czym ksiedzu czas zajmujesz?


So kwi 03, 2021 12:18

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jak iść do spowiedzi???
Jak się nie zdarzy to dobrze.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 03, 2021 12:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak iść do spowiedzi???
Dziś minie dokładnie rok od mojej ostatniej spowiedzi i mojego ostatniego przyjęcia Komunii Świętej. "Boję się" rachunku sumienia i trudno mi ten lęk przełamać... Przez pandemię moje zdrowie psychiczne według mnie się dodatkowo pogorszyło, chociaż nawet przed pandemią trzy razy dostałem bez odwoływania się rentę socjalną ze względu na swoje zaburzenia psychiczne (czy rozwojowe?), a do tego trzeba mieć poważne zaburzenia psychiczne, i to powstałe odpowiednio wcześnie...

Przyznaję, że raczej nigdy nie czułem "głodu Eucharystii", a dla mojego nędznego umysłu niektóre rzeczy w religii katolickiej wydają się "sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem", np. wiara w wieczne potępienie i surowość kar Bożych (przede wszystkim to), trynitarność Boga zamiast Jego unitarności...

Czytałem o różnych rzeczach jako grzechach śmiertelnych w tekstach katolików czy przynajmniej ludzi uważających się za katolików. Dostosowywanie się do wszystkich tych wskazówek czyniłoby życie bardzo ascetycznym i raczej ewidentnie nieprzyjemnym... Myślę, że brak żony może na mnie bardzo źle wpływać, ale jestem poważnie zaburzony psychicznie i "obawiam się", że nie mogę i nie będę mógł zawrzeć ważnego sakramentalnego (i cywilnego zresztą też) małżeństwa.

W ostatnim czasie nasiliły mi się symptomy wyglądające na negatywne objawy schizofrenii czy je przypominające (np. miewam duże trudności z pisaniem dłuższych wiadomości w Internecie, także na tematy, które mnie interesują). Boję się, że ksiądz na spowiedzi udzieli mi trudnych wskazówek (np. żeby ograniczyć czas spędzany w Internecie - korzystam zarówno ze smartfona, jak i laptopa, laptop daje większe możliwości czy zada wymagającą pokutę) lub mnie (niemile) skrytykuje. Wręcz nie mam żadnego oparcia w rodzinie, rodzice często bywali agresywni czy wulgarni. Koronawirus wyraźnie przeszkadza mi w życiu, uważam, że jest on naprawdę niebezpieczny i nie warto ryzykować zakażenia się nim. W czasie pandemii bardzo rzadko korzystam z komunikacji zbiorowej (np. aby dojechać do miasta powiatowego czy wojewódzkiego - mieszkam w średniej wielkości wsi w gminie wiejskiej).

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pt maja 07, 2021 14:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL