Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Jak iść do spowiedzi??? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Jak iść do spowiedzi???
Witam.
Mam pewien problem... doszlem do wniosku ze najwyzsza pora isc do spowiedzi... nie bylem juz chyba z 11 lat a nagrzeszylem i to porzadnie!!! Problem w tym ze lecze sie na glowe.... a na co konkretnie? Na pewno na nerwice natrectw... czy na cos jeszcze w kwestii psychiki? Nie wiem bo leki przeciwpsychotyczne oprocz antydepresantow mi pomagaja tez ale w psychiatryku bylem 5 razy pod rzad w ciagu poltora roku... caly czas odstawialem leki... za ktoryms pobytem w szpitalu sfalszowano mi dokumentacje medyczna(lekarka mi wprost powiedziala ze musi to zrobic zeby wyludzic refundacje NFZ na leczenie) i wpisano rozpoznanie na ktore teoretycznie nie jestem chory... a na co jestem faktycznie chory poza nerwica natrectw to juz nie wiem przez to falszerstwo... moze mam shizofrenie a moze nie sam nie wiem i nigdy sie nie dowiem bo zaden obiektywny lekarz nie odwazy sie podwazyc albo chociaz uczciwie zdiagnozowac mnie gdyz to nie takie proste.... kto sie zna na prawie medycznym to wie o czym mowie.... Najpierw wpisali mi zaburzenia shizotypowe a potem shizofrenia...

Ale nie o tym mialem tu mowic... pisze tylko to zeby bylo wiadomo na czym polega problem... nawet jesli mam shizofrenie to co mam teraz zrobic? Problem polega na tym ze nawet jak zrobie rachunek sumienia jakis tam to i tak bede mial uczucie ze nie do konca go zrobilem dokladnie. Pozatym o pewnych myslach nie moge myslec bo to jest zwiazane z moimi natretnymi myslami a o niektorych to wole nie myslec... to poprostu jest okropne... wie jak mam cos przemyslec jak nie potrafie o tym pomyslec? Czy katechizm kosciola katolickiego pozwala nie myslec o penych sprawach nawet jesli nie sa one grzechami jesli z powodu choroby nie potrafie o tym pomyslec? Dlatego mam uczucie ze niezrobilem odpoiwedniego rachunku sumienia.... nie wiem co mam robic i do kogo sie zglosic w tej kwestii? Czy ktos ma hakis pomysl? Prosilbym o jakies wskazowki.


Wt gru 08, 2020 0:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Jak isc do spowiedzi???
Tomkris, nie wdając sie w szczegóły bo na odległość nie powinno sie udzielać żadnych rad czy stawiać diagnoz ale ważne jest dla Ciebie, jeśli jest to możliwe:

jeden terapeuta, jeśli chodzisz regularnie na jakieś sesje terapeutyczne

i jeden spowiednik jeśli zamierzasz w miarę regularnie chodzić do spowiedzi.

To jest podstawa. Nie zmieniaj ich z błahego powodu.

Jeśli oni Cię dobrze znają, nie musisz wtedy za każdym razem opowiadać o sobie i niepotrzebnie rozkminiać, co w Twoim przypadku nie jest zalecane.

W żadnym wypadku nie rob klasycznego rachunku sumienia bo to może pogorszyć Twój stan psychiczny.
Jak chcesz sie wyspowiadać to idź do kościoła kiedy nie ma za wiele ludzi, przed spowiedzią zastanów się chwilę (ale tylko chwilę) co było nie w porządku w Twoim życiu, co Cię najbardziej obciąża, co sprawia, ze jesteś niespokojny, co chciałbyś z siebie zrzucić i idź do spowiedzi na początku zaznaczając, ze cierpisz na taka chorobę.

Tomkris napisał(a):
Problem polega na tym ze nawet jak zrobię rachunek sumienia jakiś tam to i tak będę miał uczucie ze nie do końca go zrobiłem dokładnie.


Wystarczy, ze masz dobrą wolę zrobienia rachunku sumienia i wyspowiadania się. Nie traktuj Boga jak policjanta czy prokuratora.

_________________
ksiądz


Wt gru 08, 2020 13:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Jak isc do spowiedzi???
Czyli dopuszczalne jest zrobienie rahunku sumienia na tyle na ile sie umie?

Jest to zgodne z Katechizmem kosciola katolickiego?


Wt gru 08, 2020 13:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Jak isc do spowiedzi???
Tak, jest to zgodne z KKK. Nie boj sie.
Bóg nie wymaga od nas rzeczy niemożliwych. Na tyle na ile umiesz, potrafisz.

_________________
ksiądz


Wt gru 08, 2020 13:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Jak isc do spowiedzi???
Musze i tak pogadac z jakims ksiedzem ktory jest jednoczesnie najlepiej psychiatra lub psychoterapeuta... znasz takich w krakowie?


Wt gru 08, 2020 14:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Jak isc do spowiedzi???
Od lat jestem poza krajem, czasami, bardzo rzadko wpadam do Krakowa.
Moge Ci polecic Centrum Dobrej Terapii, a spowiednikow u dominikanow lub jezuitow.

_________________
ksiądz


Wt gru 08, 2020 15:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Jak isc do spowiedzi???
A w centrum donrej terapii jest jakis katolicki psyvhiatra znajacy KKK?


Wt gru 08, 2020 17:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Jak isc do spowiedzi???
O ile wiem działa tam także ks. Prusak, jezuita, dość dobrze znany psychoterapeuta.

Zapytaj u jezuitów na ul. Kopernika o jakaś katolicka poradnie zdrowia psychicznego lub katolickiego psychologa/psychiatrę (nie jestem teraz na bieżąco) albo jak będziesz miał szczęście to dostaniesz się do ks. Prusaka lub jak byłoby to niemożliwe bo jest on bardzo zajęty mógłby Ci kogoś polecić.

_________________
ksiądz


Wt gru 08, 2020 18:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 08, 2019 20:34
Posty: 24
Post Re: Jak isc do spowiedzi???
Najlepiej żeby Sam DŚ powiedział Ci co Go boli. " Co jest grzechem w Jego oczach". Sama miewam ten problem i spoko jest dopóty On Sam mi mówi co jest źle, niż ja sama. To najlepsza modlitwa i spowiedź myślę.


Wt gru 08, 2020 19:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Jak isc do spowiedzi???
wiezababel napisał(a):
Najlepiej żeby Sam DŚ powiedział Ci co Go boli. " Co jest grzechem w Jego oczach". Sama miewam ten problem i spoko jest dopóty On Sam mi mówi co jest źle, niż ja sama. To najlepsza modlitwa i spowiedź myślę.



Ale ja caly czas nie wiem czy spowiedz bedzie wazna jesli zrobje rachunek sumienia na tyle na ile potrafie... przeciez KKK mowi jasno ze grzechy trzeba wyznac wszystkie... a ja o pewnych sprawach myslec poprostu nie jestem w stanie a nawet nie potrafie sobie pomylec ze zaluje za pewne rzeczy bo od razu pojawiaja sie mysli natretne ktore mi utrudniaja myslenie a przeciez za wszystko trzeba zalowac a nie za niektore grzechy... nie chodzi o to ze nie mam zamiaru zalowac ale o to ze przez moja chorobe to nawet nie potrafie pewnych soraw zanalizowac bo od razu natrectwa sa itp.


Wt gru 08, 2020 19:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Jak isc do spowiedzi???
Powiedzcie mi tylko jasno i wyraźnie czy KKK pozwala na zrobienie takiego rachunku sumienia na ile sie potrafii nawet nie żałując za niektóre grzechy nie ze zlej woli ale z powodu choroby??? Mi sie wydaje ze nawet sam papież nie jest kompetentny aby odpowiedzieć na to pytanie... Ja nawet nie wiem czy mam jeszcze mozliwosc zbawienia skoro nie jestem w stanie zrobic rachunku sumienia... Poza tym mam tak ze jak o czyms pomysle to nawet jak wiem ze to nie grzech to musze uznac ze mam grzech bo nie potrafie wytlumaczyc sobie ze to nie grzech... ubzduruje sobie grzechy poprostu...


Wt gru 08, 2020 19:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Jak isc do spowiedzi???
Tomkris napisał(a):
Powiedzcie mi tylko jasno i wyraźnie

Powiedziałem Ci jasno i wyraźnie a Ty dalej pytasz o to samo.

Tomkris napisał(a):
Mi sie wydaje ze nawet sam papież nie jest kompetentny aby odpowiedzieć na to pytanie

Skoro nawet papież według Ciebie nie jest kompetentny to nie pytaj na forum tylko zgłoś się na terapię.

Tomkris napisał(a):
Ja nawet nie wiem czy mam jeszcze mozliwosc zbawienia skoro nie jestem w stanie zrobic rachunku sumienia

Bóg chce zbawić każdego człowieka.

Tomkris napisał(a):
Poza tym mam tak ze jak o czyms pomysle to nawet jak wiem ze to nie grzech to musze uznac ze mam grzech bo nie potrafie wytlumaczyc sobie ze to nie grzech.


Dlatego jeszcze raz mowie, na forum możesz sie wygadać, jeśli Ci to w jakiś sposób pomoże ale na terapię za Ciebie nikt nie pójdzie.

_________________
ksiądz


Śr gru 09, 2020 12:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Jak iść do spowiedzi???
Jeżeli chcesz, aby spowiednik odpuścił ci grzechy to idź do niego i z nim pogadaj, on się na tym zna, my raczej nie mamy tutaj takiej możliwości, ani wiedzy.


Śr gru 09, 2020 23:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 08, 2019 20:34
Posty: 24
Post Re: Jak iść do spowiedzi???
Stań w prawdzie przed Bogiem to najważniejsze, wg mnie i pamiętaj Bóg Cię kocha więc i przygarnie, jeśli tylko gorliwie i naprawdę robisz rachunek sumienia :) Tak myślę.


Cz gru 10, 2020 14:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Jak iść do spowiedzi???
U tych Jezuitow na kopernika to jest tam jak sie idzie do szpitala uniwersyteckiego i ich kosciol jest przy skrzyzowaniu tak??? O ten kosciol chodzi?

Czy w czasie epidemii moge tam poproatu isc i pogadac najpierw??? Gdzie tam wejsc i do kogo sie udac?

Powiedziec o tym falszerstwie ksiedzu psychiatrze hak takiego spotkam czy nie bo wiecie ze to nie latwa sprawa... z jednej strony ksiadz ma sumienie ktore mu nakazuje pomagac ludzia pomimo przeciwnosci a z drugiej jest prawo ktore utrudni podwazenie diagnozy i tak ksiadz skoro bedzie chcial mi pomoc od razu dostanie jakas kare z NFZ albo zakonczy kariere lekarza bo ja widze jak sie lekarze denerwuja jak mowie im o tym na wizytach i za cholere nie chca podwazyc tej diagnozy bo sie boja... a czego sie boja nie mam pojecia wiem tylko ze to nie latwa sprawa. Skoro lekarz sklada przysiege lekarska a potem leczy mnie na chorobe ktorej nie mam i wmawia mi jakies objawy psychotyczne kazac brac neuroleptyki to sorry ale dlaczego jakis ksiadz ktory jest tez lekarzem mialby mnie leczyc uczciwie...? Wiem ze to sie wam wydaje dziwne co pisze ale nie klame, juz u nie jednego psychiatry czy psychoterapeuty bylem i mi wmawiali jakies urojenia itp. jak im mowilem o falszerstwie a nawet wysylali do szpitala bo powiedzieli ze mam shizofrenie i tyle... i kazali brac neuroleptyki. Nie wierze w uczciwosc ludzi ktorzy choc troche sa zwiazani z medycyna lub z prawem bo to co sie dzieje to jest chore...

I ostrzegam was orzed jednym, nie piszcie ze teraz mam jakies urojenia i takie rzeczy pisze bo to nie sa zadne urojenia tylko prawda!!!!!!!! Nie rozumiecie ze jak lekarz slyszy ze pacjentowi sfalszowano diagnoze psychiatryczna to od razu taki pacjent jest dla niego problemem... a zaden lekarz nie zdiagnozuje mnie na nowo uczciwie bo tak jak mowie to dla niego naprawde niekorzystne, pewien psychoterapeuta powiedzial mj ze za to sa kary z NFZ jak sie zdiagnozuje kogos i potem okaze sie ze ta diagnoza jest bledna...

Jak mozna byc takim sukinsynem i leczyc jakiegos pacjenta na cos co nie jest chory!!!!!!!!!!!😤😤😤


Pn gru 14, 2020 21:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL