Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 "Więcej grzechów nie pamiętam" 
Autor Wiadomość
Post "Więcej grzechów nie pamiętam"
Tak jak już mówiłem jestem skrupulantem. Staram się robić rachunek sumienia dokładnie. Tylko ze po każdej spowiedzi wracają wątpliwości(konkretnie związane z jedną czynnością. Coś sprzed kilku lat mi sie przypomina. Coś co wtedy nie uważałem za grzech ciężki). Gdy kończymy wyznawać grzechy mówimy "Więcej grzechów nie pamiętam za wszystkie szczerze żałuje". I jest to prawda, za każdym razem wypowiadam te formułę zgodnie z prawdą. Naprawdę ciężko jest mi mówić to co mam mówić w kontekście tego. I za każdym razem wiele mnie to kosztuje. Natomiast, boję się że jak nie powiem wszystkiego co do joty to Bóg mnie potępi i pójdę do piekła


N kwi 18, 2021 20:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: "Więcej grzechów nie pamiętam"
Quinque, w trakcie spowiedzi jak masz dobrą wolę wyznania grzechów to w zupełności wystarczy.

Przyjmij to jako zasadę: chciałem sie dobrze wyspowiadać, chcę zmienić moje życie, dostałem rozgrzeszenie, Bog mi wybaczył i nie wracam do przeszłości bo ona już nie istnieje.
Nie babram sie w tym błotku, który wcześniej zrobiłem i w nie wlazłem kiedyś w przeszłości.

Nie wracam do tego, bo jak będę koło tego błota ciągle się kręcił to niechcący mogę się znowu pobrudzić.

_________________
ksiądz


Pn kwi 19, 2021 13:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL