Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Czy osoba która dokonywała świetokradztwa nieswadomie...? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn kwi 19, 2021 20:11
Posty: 1
Post Czy osoba która dokonywała świetokradztwa nieswadomie...?
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Odrazu zaznaczam, że cierpię na skrupuły. Czy oosba która ma wątpliwości czy jej spowiedź generalna jest ważna, ale zgodnie z poradami m.in forumowiczow i księży uzaje, że go nie popełniła i żyje później wg zasad katolickich (wielkie uproszczenie) dozna zbawienia? Jeśli osoba na łożu śmierci będzie myśleć, że jest w stanie łaski uświecającej może się niemile zaskoczyć po śmierci? Proszę o poważne potraktowanie tematu, wiem jak to wszystko brzmi ale to mnie strasznie męczy. Wiem, że powinenem coś zrobić bo to prawdopodobnie nerwica ale niestety pójście do lekarza nie jest zależne ode mnie, choć postaram się to zmienić w przyszlości.


Pn kwi 19, 2021 20:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy osoba która dokonywała świetokradztwa nieswadomie...
Mógłbym teraz zacząć wykładnię katolicką na temat miłosierdzia, spowiedzi, spowiedzi generalnej i tak dalej. Ale z doświadczenia wiem, że osoba obarczona skrupulatyzmem każdy argument potrafi poddać pod wątpliwość i będzie on tylko opałem dla dalszego kwestionowania i powątpiewania. Dlatego odpowiem pytaniem na pytanie:

Dlaczego taka osoba miałaby nie dostąpić zbawienia? Czy myślisz, że Bóg jest jakimś wrednym nauczycielem, który wychwytuje błędy ortograficzne w sprawdzianach, żeby specjalnie obniżyć ocenę? Urzędnikiem skarbówki, który tak długo szuka w papierach firmy, aż się czegoś doszuka? Jaki jest obraz Boga, w którego wierzysz?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt kwi 20, 2021 8:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL