Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Niezdolność do stosunku seksualnego, a ślub 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N gru 27, 2020 11:28
Posty: 48
Post Re: Niezdolność do stosunku seksualnego, a ślub
No niestety, chcąc żyć zgodnie z nauczaniem kościoła nie można mieszkać razem bez ślubu, bo grzech zgorszenia, ślubu nie można bo niezdolność do stosunku i brak ochoty na seks.


So paź 23, 2021 12:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Niezdolność do stosunku seksualnego, a ślub
Poczucie winy, zwłaszcza w sprawach seksualnych jest kluczowym narzędziem katolicyzmu.


So paź 23, 2021 14:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Niezdolność do stosunku seksualnego, a ślub
Kluczowym narzędziem do czego?


So paź 23, 2021 15:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Niezdolność do stosunku seksualnego, a ślub
Do wpedzania ludzi w poczucie winy. Cala koncepcja grzechu pierworodnego jest jednak wg mnie lepsza pod tym wzgledem.


So paź 23, 2021 16:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Niezdolność do stosunku seksualnego, a ślub
Czyżby nuta samousprawiedliwienia? Bo ktoś was rzekomo usiłował wprowadzać w poczucie winy?

Sprawa amq0 jest faktycznie niecodzienna. Małżeństwo co do istoty powinno się opierać na fizycznym współżyciu, bo jako takie, jako sakrament nie za bardzo ma sens w przypadku braku seksu.
Wspólne mieszkanie razem (bez seksu)... Wydaje mi się że teraz zmieniają się bardzo ostro obyczaje i już niewiele osób osób interesuje czy ktoś z kimś mieszka jako małżonkowie, czy "na kocią wiarę", tak więc wywoływanie zgorszenia też nie do końca ma już miejsce.
@amq0 może jakbyście mieli możliwość znalezienia mieszkania w miejscu gdzie jesteście nieznani.. Ot jakaś nowa młoda para wynajęła/kupiła mieszkanie i zamieszkała.. Tłumaczyć się postronnym nie musicie z niczego.


So paź 23, 2021 18:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Niezdolność do stosunku seksualnego, a ślub
Pytanie po co tłumaczyć się księdzu?


So paź 23, 2021 18:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Niezdolność do stosunku seksualnego, a ślub
W sumie... Na spowiedzi mówi się tylko o swoich grzechach, a nie historię swojego życia jako taką. Skoro bez ślubu, ale i bez seksu, bez grzechu nieczystości (jakieś wyobrażanie sobie, oglądanie itp)... To owszem nie ma po co wgłębiać się - skoro nie jest to akurat grzechem. Co innego jak ksiądz zapyta - kłamać nie wolno. Ale wtedy można wytłumaczyć na spokojnie, może spowiednik zrozumie.


So paź 23, 2021 21:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 27, 2020 11:28
Posty: 48
Post Re: Niezdolność do stosunku seksualnego, a ślub
PeterW napisał(a):
może jakbyście mieli możliwość znalezienia mieszkania w miejscu gdzie jesteście nieznani.. Ot jakaś nowa młoda para wynajęła/kupiła mieszkanie i zamieszkała.. Tłumaczyć się postronnym nie musicie z niczego.

Ale niestety nasza sytuacja finansowa nie pozwala na to
PeterW napisał(a):
W sumie... Na spowiedzi mówi się tylko o swoich grzechach, a nie historię swojego życia jako taką. Skoro bez ślubu, ale i bez seksu, bez grzechu nieczystości (jakieś wyobrażanie sobie, oglądanie itp)... To owszem nie ma po co wgłębiać się - skoro nie jest to akurat grzechem. Co innego jak ksiądz zapyta - kłamać nie wolno. Ale wtedy można wytłumaczyć na spokojnie, może spowiednik zrozumie.

Jakby był dobry ksiądz tak jak proboszcz sąsiedniej parafii to może by zrozumiał, ale proboszcz mojej parafii i parafii narzeczonej to niestety nie zrozumie, bo np. jak dowie się z wizyt po kolędzie że zamieszkała jakaś nowa para na terenie jego parafii to pyta się o ślub kościelny i żąda potwierdzenia tego zaświadczeniem o zawarciu sakramentu małżeństwa, albo nie da rozgrzeszenia przy spowiedzi.
Tak było kiedy ja z moimi rodzicami przeprowadziliśmy się, rodzice musieli pokazać zaświadczenie o zawarciu sakramentu małżeństwa, inaczej nie dostaliby rozgrzeszenia przy spowiedzi.


So paź 23, 2021 22:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Niezdolność do stosunku seksualnego, a ślub
amq0 napisał(a):
niestety, chcąc żyć zgodnie z nauczaniem kościoła

A czemu chcesz żyć zgodnie z nauczaniem Kościoła?


N paź 24, 2021 9:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Niezdolność do stosunku seksualnego, a ślub
A czy ksiadz nie powinien wierzyć w cuda? Przecież po ślubie może w wyniku modlitwy minąć impotencja a żonie aseksualność? Może Bóg obdarzył Was impotencją i aseksualność ja żebyście nie grzeszyli, a po ślubie Wam to minie?
Czy proboszcz uważa że to dla Boga niemożliwe? Zapytaj go o to;)


N paź 24, 2021 10:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Niezdolność do stosunku seksualnego, a ślub
No tak... Człowiek jest wierzący, szuka porady jak by tu żyć w zgodzie ze swoim sumieniem i zlatują się hieny by wyśmiać i wyszydzić.. Jakby to było forum ateistyczne, to bym może i zrozumiał. Apostołowie ateizmu i szydery?


N paź 24, 2021 11:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Niezdolność do stosunku seksualnego, a ślub
Afilatelista, Swołocz, chyba zapomnieliście na jakim jesteście forum. Również dział w którym się znajdujemy to "Sakramenty".

Użytkownik jest katolikiem i chce wziąć ślub kościelny bo dla niego małżeństwo związane jest nierozdzielnie z sakramentem. Z wyżej wymienionych przyczyn nie moze ważnie zawrzeć sakramentu małżeństwa.
Amq0, jeśli tak sprawy się mają to Twoje sumienie jest ostateczną i najwyższą instancją i Ty zadecyduj jak będzie dla Ciebie najlepiej, to jest Twoje życie.
Na spowiedzi masz wyznać grzechy, jeśli uważasz, ze cos nie jest grzechem to nie wyznajesz.Proste.
Chcesz się spowiadać to idź do tego księdza, który zna Twoją sytuację, żebyś nie musiał za każdym razem innemu księdzu opowiadać całej historii.

_________________
ksiądz


N paź 24, 2021 12:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 27, 2020 11:28
Posty: 48
Post Re: Niezdolność do stosunku seksualnego, a ślub
afilatelista napisał(a):
Przecież po ślubie może w wyniku modlitwy minąć impotencja a żonie aseksualność? Może Bóg obdarzył Was impotencją i aseksualność ja żebyście nie grzeszyli, a po ślubie Wam to minie?

Niestety u mnie impotencja nie minie, to nie jest tak jakby się mogło wydawać, a moja narzeczona od dawna marzyła o takim życiu bez stosunków seksualnych i bardzo się cieszyła kiedy mnie poznała


N paź 24, 2021 13:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 27, 2020 11:28
Posty: 48
Post Re: Niezdolność do stosunku seksualnego, a ślub
Już wzieliśmy ślub cywilny, zamieszkaliśmy razem i tak to się skończyło że teraz proboszcz nam odmawia rozgrzeszenia przy spowiedzi, moja mama poszła do niego i dała na mszę za mnie w intencji zerwania "związku niesakramentalnego" albo wejścia w "związek sakramentalny"
Ostatnio w 1 piątek miesiąca kiedy poszłem do spowiedzi, wyznałem wszystkie grzechy i prosiłem o pokutę i rozgrzeszenie to pytał się mnie "A o życiu w związku niesakramentalnym nie powiesz? Uważasz że życie w związku niesakramentalnym to nie jest grzech?" To powiedziałem jemu że w tym związku nie ma współżycia więc nie ma grzechu, a proboszcz mi powiedział że samo życie w związku niesakramentalnym to grzech i żebym dostał rozgrzeszenie muszę postanowić poprawę, czyli zerwanie związku niesakramentalnego, albo wejście w związek sakramentalny (w który nie mogę wejść)


Pn gru 06, 2021 0:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Niezdolność do stosunku seksualnego, a ślub
Znajdz sobie innego spowiednika, ten najwyrazniej jest zbyt glupi zeby zrozumiec o co chodzi.


Pn gru 06, 2021 0:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL