Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 13:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Spowiedź 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr mar 30, 2022 13:05
Posty: 3
Post Spowiedź
Nie potrafię pójść do spowiedzi i się wyspowiadać. Przez moje długotrwałe skrupuły jest mi bardzo ciężko. Bardzo bym chciała pójść ale nie potrafię, mam straszną blokadę czuje ciągle wątpliwości boje się reakcji księdza, że mnie nie zrozumie. Nie mam kogo poprosić o pomoc, słyszałam że w takim przypadku mogłaby pomóc terapia jednak nie mam możliwości pójść na terapię bo mieszkam na wsi i nie ma u mnie nikogo kto mógłby mi pomóc pozostaje mi jedynie terapia online ale u mnie w domu nie mam wogóle prywatności jednak bardzo się boje rozmowy że nie dam rady o tym opowiedzieć komukolwiek ze szczegółami, aż mi słabo gdy o tym wszystkim myślę, jestem osobą zamknięta w sobie i nie potrafię rozmawiać o moich problemach. Nie wiem co robić...


Śr mar 30, 2022 14:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Spowiedź
Nie bój się księdza, on Cię nie zje. Zdarzają sie księża ludożercy ale są to raczej rzadkie przypadki.
Księża na spowiedzi już tyle grzechów się nasłuchali, ze to na nich nie robi większego wrażenia.

Porozmawiaj z osobą, która dobrze Cię zna, do której masz zaufanie i idźcie razem do kościoła.
Na początku spowiedzi powiedz, ze się boisz, ze masz problemy ze skrupułami, żeby ksiądz wiedział z kim ma do czynienia.
Margoo napisał(a):
bardzo się boje rozmowy że nie dam rady o tym opowiedzieć komukolwiek ze szczegółami

Nie musisz nikomu, nawet księdzu opowiadać wszystkiego ze szczegółami.
Przeczytaj poradnik dla skrupulantów:
viewtopic.php?f=50&t=27097

_________________
ksiądz


So kwi 02, 2022 18:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Spowiedź
Wśród franciszkanów nie ma ludożerców :D. Polecam spowiedź właśnie u nich. Nie spowiadałam się u żadnego innego poza tym zakonem od ponad 20 lat. Wcześniej miałam blisko, bo tylko 15 km. Teraz jeżdżę 35 km, ale warto. Nie dość, że nie wyżywają się na penitencie, to jeszcze podchodzą z wielką wyrozumiałością.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So kwi 02, 2022 19:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 30, 2022 13:05
Posty: 3
Post Re: Spowiedź
Nie mam nikogo z kim mogłabym pójść do Kościoła albo z kim mogłabym o tym porozmawiać, nikt z rodziny i znajomych nie wie o tych moich problemach i chyba wolałabym żeby się nie dowiedzieli..
Ja nawet nie potrafię rachunku sumienia zrobić, mam tyle wątpliwości... ostatnio próbowałam się przygotować i pójść ale nie mam już chyba siły


Śr kwi 06, 2022 17:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Spowiedź
Tym bardziej poszukaj najbliższego zakonu franciszkanów, udaj się tam i poproś o rozmowę o swoich rozterkach oraz ewentualną spowiedź. Najpierw rozmowa o Twoich wątpliwościach, a potem, jeśli stwierdzisz, że jesteś gotowa - spowiedź.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr kwi 06, 2022 19:21
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 03, 2018 19:40
Posty: 2
Post Re: Spowiedź
Hej, wszystko w odpowiednim czasie, jak to cie tak męczy, porozmawiaj z Bogiem osobiście, zanim pójdziesz do Konfesjonału, Pozdrawiam Tomek


Cz kwi 07, 2022 0:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 30, 2022 13:05
Posty: 3
Post Re: Spowiedź
Ja nie wiem czy kiedyś będę na to gotowa żeby pójść do spowiedzi, zawsze idę bo muszę chociaż mam mnóstwo wątpliwości..


Cz kwi 07, 2022 17:32
Zobacz profil
Post Re: Spowiedź
@Margoo,
na początek pomyśl o tym co napisał bramin.
bramin napisał(a):
Porozmawiaj z osobą, która dobrze Cię zna, do której masz zaufanie i idźcie razem do kościoła.
Na początku spowiedzi powiedz, ze się boisz, ze masz problemy ze skrupułami, żeby ksiądz wiedział z kim ma do czynienia.


Skoro masz problem ze skrupułami, to napisz na kartce to, co chcesz wyznać na spowiedzi. Przecież pisząc taką kartkę, siłą rzeczy musisz zrobić rachunek sumienia, siłą rzeczy okazujesz skruchę i siłą rzeczy chcesz naprawić to, co jest do naprawienia.
Siłą rzeczy Bóg o tym wie, ponieważ to On dał Ci wrażliwe serce, prostotę sumienia i to On razem z Tobą chce naprawić to co jest do naprawienia.

Mam nadzieję, że zrozumiesz co chcę Ci powiedzieć.


Cz kwi 07, 2022 19:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL