Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Jestem złym człowiekiem. Będę w piekle. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So cze 04, 2022 19:55
Posty: 7
Post Jestem złym człowiekiem. Będę w piekle.
Jestem w dramatycznej sytuacji, którą zresztą sama na siebie sprowadziłam. Mam zostać chrzestną. Zgodziłam się- nie miałam wyjścia. Potrzebuję z tej okazji kartki ze spowiedzi. Do spowiedzi udałam się po 2 latach od ostatniej. Była to ciężka rozmowa, zakończona brakiem udzielenia rozgrzeszenia z powodu odwlekania posiadania dzieci. Wątpliwy był tutaj żal za grzechy z powodu stosunku przerywanego ( tak spowiadam się z tego, wiem ze to nie jest dobre, ale na chwilę obecną nie mogę mieć dziecka- trzyma mnie choćby kwestia czekania na stałą umowę w pracy. Kwestia 9 miesięcy. Nie wyobrażam sobie zostać bez pracy, pieniędzy, prawa do urlopu. Inna kwestia czy ja w ogóle te dzieci chcę. Zostałam pouczona o obowiązkach małżeństwa katolickiego, o jego funkcji jaką jest przekazywanie życia. Kapłan stwierdził ze to co mówię daleko odbiega od patrzenia katolickiego. Ze potrzebuje nawrócenia. Deską grobową było branie tabletek antykoncepcyjnych od około 6 miesięcy (przepisane przez lekarza na trądzik związany z zespołem policystycznych jajników. Powiedziałam o tym ze biorę to ze względu na leczenie ale nie mogę ukrywać ze jest mi to na rękę przy obecnej niechęci do posiadania dziecka.

Teraz kwestia kartki, którą muszę mieć podpisaną. Na samą myśl ze pewnie za chwile przystąpię do spowiedzi świętokradczej, później komunii… jest mi realnie niedobrze. Płakać mi się chce, ale nie mam innego wyjścia. Co mam powiedzieć rodzinie. Tragedia.

Rozgrzeszenie był dostała jeśli bym się zadeklarowała podczas spowiedzi ze odstawię tabletki. Powiedziałam ze nie przerwę w środku leczenia.

Nie wiem po co wam to pisze. Muszę komuś powiedzieć. Nie mam komu. Jest mi realnie niedobrze.


Pn cze 06, 2022 9:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Jestem złym człowiekiem. Będę w piekle.
Tytuł wątku jest rzeczywiście dramatyczny ale to nie jest grecka tragedia w trzech aktach z prologiem.
To o czym piszesz nie świadczy koniecznie o tym, ze jesteś złym człowiekiem i pójdziesz do piekła.
LewHadasz91 napisał(a):
Mam zostać chrzestną. Zgodziłam się- nie miałam wyjścia.

Nikt nie moze Cię zmusić do bycia chrzestną, to jest jakiś przesąd i głupie przekonanie, ze nie powinno się odmawiać kiedy rodzice dziecka proszą o bycie chrzestnym. Oczywiście jest to miłe, sympatyczne, wyraz zaufania itd. ale to nie moze być przymus.
LewHadasz91 napisał(a):
zakończona brakiem udzielenia rozgrzeszenia z powodu odwlekania posiadania dzieci.

Nie wiem co ksiądz Ci mówił na spowiedzi i czy Twoja wypowiedz nie jest zbyt subiektywna, jedno jest pewne, odmowa posiadania dzieci jest z punktu widzenia chrześcijańskiego małżeństwa nie do zaakceptowania (zobacz: przysięga małżeńska).
Jednocześnie nakaz posiadania dzieci nie jest czymś absolutnym.
Są okoliczności, ktore moralnie usprawiedliwiają w tym przypadku antykoncepcję a są nimi Twoje problemy zdrowotne.
Twoje zdrowie i Twoja osoba jest na pierwszym miejscu.
I moim zdaniem nie musisz się z tego spowiadać, jeśli uważasz, ze rzecz dotyczy Twojego zdrowia a efektem ubocznym terapii jest antykoncepcja.
I na koniec. Zawsze ostatnią instancją zwłaszcza wtedy kiedy sprawy są trudne i skomplikowane jest Twoje własne sumienie, niech ono zadecyduje jak powinno być, żaden ksiądz, biskup ani papież nie zadecyduje za Ciebie.

_________________
ksiądz


Pn cze 06, 2022 13:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 04, 2022 19:55
Posty: 7
Post Re: Jestem złym człowiekiem. Będę w piekle.
Dobra. Jak usunąć ten post?


Pn cze 06, 2022 21:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Jestem złym człowiekiem. Będę w piekle.
bramin napisał(a):
I na koniec. Zawsze ostatnią instancją zwłaszcza wtedy kiedy sprawy są trudne i skomplikowane jest Twoje własne sumienie, niech ono zadecyduje jak powinno być, żaden ksiądz, biskup ani papież nie zadecyduje za Ciebie.

To piękne słowa, bramin. Zwłaszcza w ustach katolickiego kapłana.


Wt cze 07, 2022 8:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Jestem złym człowiekiem. Będę w piekle.
LewHadasz91, dlaczego chcesz ten post usunąć?

_________________
ksiądz


Wt cze 07, 2022 12:00
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 04, 2022 19:55
Posty: 7
Post Re: Jestem złym człowiekiem. Będę w piekle.
Muszę przesdstawić sprawę inaczej. Pojawiły się inne refleksje, potrzebuje wskazówek na innym gruncie. Nie chce zaśmiecać forum.


Śr cze 08, 2022 8:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL