Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Modlitwa przez Nałożenie Rąk Kapłana na Naszą Głowe. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 20:29
Posty: 29
Post Modlitwa przez Nałożenie Rąk Kapłana na Naszą Głowe.
:D :-D :biggrin: :) Witajcie Kochani!!!!!
Postanowiłam się podzielić z Wami moim doświadczeniem Modlitwy przez nałożenie Rak Kapłana na moją głowe.
Od 8 lat Korzystam Regularnie z Kierownictwa Duchownego.Moi Obaj Kierownicy Duchowni na zakończenie naszych spotkań zawsze każą mi uklęknąć przed sobą na obydwa kolana po czym nakładają na moją głowe Swoje Ręce i modlą się nade mną intensywnie i na zakończenie kreślą na moim czole Znak Krzyża Świętego.
Mój Serdeczny Kolega i Przyjaciel-Kapłan z Mojej Parafii [...] również w czwartek po Spowiedzi Świętej podszedł ze mną do Ołtarza.Kazał mi uklęknąć na obydwa kolana podał mi Komunie Świętą,a następnie podszedł do mnie nałożył na moją głowe Swoje Ręce modląc się nade mną po czym udzielił mi Bożego Błogosławieństwa kreśląc na moim czole Znak Krzyża Świętego.
Kiedy jest mi zle to prosze znajomego Kapłana,aby się nade mną pomodlił-klękając wtedy przed Nim.
Jak jestem [...] w szpitalu na badaniach kontrolnych u Lekarzy to wstępuje tam do Mojego Serdecznego Znajomego Kapłana-Kapelana Szpitalnego.rozmawiamy wtedy u Niego przy cherbatce,wielokrotnie razem odmawiamy Brewiarz.On też wielokrotnie nakłada na moją głowe Swoje Ręce modląc się nade mną po czym udziela mi Bożego Błogosławieństwa.
Ta modlitwa mnie dzwiga i leczy,podnosi na duchu i mobilizuje do głębszego życia chrześcijańskiego.

_________________
Pozdrawiam Serdecznie.Pamiętam Nieustająco.
Ania Rachel


So wrz 17, 2005 11:57
Zobacz profil YIM
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 20:29
Posty: 29
Post Modlitwa przez Nałożenie Rąk Kapłana na Naszą Głowe.
:D :-D :biggrin: :) :lol:
Witajcie Kochani!!!!
Wielokrotnie odczuwam potrzebe modlitwy przez nałożenie rąk Kapłana na moją głowe i Bożego Błogosławieństwa.
Zauważam od dłuższego czasu,że ta modlitwa mnie uspakaja,wycisza,działa na mnie kojąco,dzwiga mnie i leczy.
[...] wielokrotnie prowadzą nade mną tą Modlitwe.
Wielokrotnie klękam przed Nimi na obydwa kolana po czym nakładają Oni swoje Kapłańskie Ręce na moją głowe modląc się nade mną,mobilizując mnie zarazem do wspólnej modlitwy po czym po kilku minutach kreślą na moim czole Znak Krzyża Świętego.
Może też dlatego korzystam z tej formy modlitwy bo przeszłam któryś rok do tył Modlitwe Wstawienniczą należąc do Grupy Charyzmatycznej"Odnowa w Duchu Świętym"a teraz w minionym roku szkolnym przeszłam Wylanie Ducha Świętego.W kwietniu tego roku przeszłam przez Indywidualne i Grupowe Rekolekcje Uzdrowienia Wewnętrznego.Z Odnową w Duchu Świętym jestem związana od 12 lat.

[...] - Bardzo proszę o ograniczenie podawanych szczegółów dotyczących osób postronnych - jo_tka

_________________
Pozdrawiam Serdecznie.Pamiętam Nieustająco.
Ania Rachel


N wrz 18, 2005 2:52
Zobacz profil YIM
Post 
Nałożenie rąk jest znakiem udzielania Ducha Świętego :)
Dawniej ( do wprowadzenia konfesjonałów) kapłan w czasie rozgrzeszenia kładł ręcę na głowę penitenta. Obecnie z tego znaku zachował się gest wyciągnięcia ręki w stronę osoby spowiadającej się - jednak korzystając z sakramentu pokuty poza konfesjonałem możemy czasami doświadczyć tego pięknego obrzędu.
Sakrament pokuty jest sakramentem uzdrowienia. W Biblii znajdujemy m.in. opisy uzdrowień dokonywanych przez Jezusa przez nałożenie rąk.

Niektórzy bibliści łączą gest nałożenia rąk z odpuszczeniem grzechów na podstawie fragmentu 1 listu do Tymoteusza ( 5,20- 22)

Cytuj:
Trwających w grzechu upominaj w obecności wszystkich , żeby także i pozostali przejmowali się lękiem. Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa, i wybranych aniołów, abyś tego przestrzegał bez uprzedzeń , nie powodując się w niczym stronniczością. Na nikogo rąk pospiesznie nie wkładaj, ani nie bierz udziału w grzechach cudzych !


Dawniej pokutnik swoim zachowaniem musiał zasłużyć na publiczne przyjęcie do Kościoła. Dokonywał tego biskup przez nałożenie rąk i poprzez ten gest wprowadzał pokutnika na powrót do wspólnoty wierzących.

Jest możliwe także nałożenie rąk przez spowiednika na penitenta PRZED spowiedzią.


N wrz 18, 2005 12:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 20:29
Posty: 29
Post Modlitwa przez Nałożenie Rąk Kapłana na Naszą Głowe.
:D :-D :biggrin: :) Witajcie Kochani!!!!!
Mówie tu o modlitwie przez nałożenie Rąk Kapłana na moją głowe nie przed czy po Spowiedzi,ale mówie o tym nałożeniu w zwykły dzień w zwykłej sytuacji np.w trakcie spotkania z Kapłanem w trakcie zwykłej rozmowy,czy np.będąc w Kaplicy np.po Mszy Świetej w trakcie wspólnej modlitwy dziękczynnej po Komunii Świętej przed Najświętszym Sakramentem.
Czy np.jak jestem z Moim Ojcem Duchownym w Kaplicy na Wspólnym jakimś nabożeństwie czy w trakcie spotkań w ramach Kierownictwa Duchownego,które odbywa osoba korzystająca z Kierownictwa Duchownego ze Swoim Ojcem Duchownym.
Ja tej modlitwy doświadczam na codzień w zwykłych okolicznościach.
Moi Znajomi Kapłani nigdy tej modlitwy mi nie odmawiają,a wręcz sami wychodzą z propozycją tej modlitwy.
Jest to nie tylko piękny gest ale również piękny zwyczaj.

_________________
Pozdrawiam Serdecznie.Pamiętam Nieustająco.
Ania Rachel


N wrz 18, 2005 13:12
Zobacz profil YIM
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL