Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 16:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Spowiedź 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 10:22
Posty: 171
Post 
Agniulka napisał(a):
Najważniejszy jest żal za grzechy a obietnica poprawy się automatycznie z szczerym żalem łączy. Nie wiem, skąd pomysł, że najważniejsza miałaby być pokuta, a dopiero oprócz niej żal. Jest dokładnie odwrotnie..


Prawda, że żal jest najważniejszy.. może niejasno się wyraziłam stawiając pokutę w zdaniu jako pierwszą, ale w zupełności się zgadzam, że żal jest najważniejszy.

Dziękuję za odpowiedź co do ważności spowiedzi. Tak właśnie myslałam co z osobami, które np. stosują środki antykoncepcyjne.. w zasadzie kiedy się spowiadają, prawdopodobnie nie zamierzają przestać je stosować..a więc w ich przypadku spowiedź też nieważna..

Pozdrawiam


Pt cze 03, 2005 20:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2005 15:36
Posty: 100
Post 
Piszesz o ważności spowiedzi np. osób stosujących antykoncepcję. Z tego co wiem, spowiednicy raczej nie udzielają rozgrzeszenia osobie, która wyznaje, że zażywa np. pigułki hormonalne lub ma założoną spiralę, jeżeli wyraźnie nie zadeklaruje, że tego zaprzestanie.


So cze 04, 2005 16:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL