Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 10:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Kim jest Maryja w Kosciele Katolickim? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 23, 2007 11:58
Posty: 18
Post Kim jest Maryja w Kosciele Katolickim?
Czy ktos mi umie odpowiedziec do kogo modla sie Katolicy na rozancu?
Bo matka Jezusa martwa jest i czeka na zmartwychstanie, tyle wiemy z Biblii
1 Tes 4:14-16
14. Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał, to również tych, którzy umarli w Jezusie, Bóg wyprowadzi wraz z Nim.
15. To bowiem głosimy wam jako słowo Pańskie, że my, żywi, pozostawieni na przyjście Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy pomarli.
16. Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.
(BT)

wiec kim jest???
prosze o konstruktywne wypowiedzi


Śr maja 23, 2007 14:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Cytuj:
Czy ktos mi umie odpowiedziec do kogo modla sie Katolicy na rozancu?

Katolicy ZAWSZE modlą się TYLKO I WYŁĄCZNIE do Boga w Trójcy Jedynego


Śr maja 23, 2007 14:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 13, 2007 15:14
Posty: 71
Post 
A czy nie można się modlić to Matki Boskiej?
Hmm.. na religii nas uczą czegoś innego :D

_________________
Panie, naucz nas się modlić.
Łk 11,1


Nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości, i biedny, i ślepy, i nagi.
Apokalipsa wg św. Jana 3,17


Śr maja 23, 2007 14:32
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
To pewien skrót myślowy. Mówi się o modlitwie do Maryi, do świętych etc. ale tak naprawdę nasza modlitwa ZAWSZE skierowana jest do Boga Trójjedynego. Tzw. modlitwa do świętych to tak naprawdę prośba o wstawiennictwo
Niestety jeśli ktoś uparcie twierdzi, że nie modli się do Boga, tylko właśnie do Maryi, i co gorsza mówi, że to nie Bóg, ale Maryja coś dla niego zrobiła, to tkwi w najpoważniejszej ze wszystkich herezji bałwochwalstwa


Śr maja 23, 2007 14:37
Zobacz profil
Post Re: Kim jest Maryja w Kosciele Katolickim?
upway napisał(a):
Czy ktos mi umie odpowiedziec do kogo modla sie Katolicy na rozancu?
Bo matka Jezusa martwa jest i czeka na zmartwychstanie, tyle wiemy z Biblii
1 Tes 4:14-16
14. Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał, to również tych, którzy umarli w Jezusie, Bóg wyprowadzi wraz z Nim.
15. To bowiem głosimy wam jako słowo Pańskie, że my, żywi, pozostawieni na przyjście Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy pomarli.
16. Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.
(BT)

wiec kim jest???
prosze o konstruktywne wypowiedzi


Maryja jest, jak wierzymy, z Jezusem w niebie, tak jak wielu innych zmarlych. Modlac sie "na rozancu", rozwazamy tajemnice zycia i smierci Jezusa i Jego Matki proszac o jej wstawiennictwo (Modl sie za nami grzesznymi teraz i w godzine smierci naszej ).
O wstawiennictwo w modlitwie prosil juz sw. Pawel w swoich listach innych wierzacych.


Śr maja 23, 2007 14:49

Dołączył(a): Śr maja 23, 2007 11:58
Posty: 18
Post 
jak wierzymy????
czy dla Katolików wykładnia wiary nie jest Biblia??


Śr maja 23, 2007 15:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Tylko że w Biblii nie jest napisane że Maryja umarła


Śr maja 23, 2007 15:03
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 18, 2006 9:57
Posty: 1061
Post 
Kamyk napisał(a):
Tylko że w Biblii nie jest napisane że Maryja umarła


To rodzi ciekawe pytanie: albo żyje, albo też nie.


Śr maja 23, 2007 15:08
Zobacz profil
Post 
Nastapilo tu pomieszanie z poplataniem, temat brzmi "Kim jest Maryja w Kosciele Katolickim" a w rozwinieciu tematu pytanie jest o modlitwe rozancowa.

Sugeruje przeczytanie
LISTU APOSTOLSKIEGO
ROSARIUM VIRGINIS MARIAE

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP ... 02002.html


Proponuje tez zapoznac sie tekstami o Wniebowzieciu NMP.


Śr maja 23, 2007 15:23

Dołączył(a): Śr maja 23, 2007 11:58
Posty: 18
Post 
ale po co tu robic linkownie wystarczy podac cytat biblijny mowiacy o tym ze Maryja zyje.Potem porozwazamy o rozancu


Śr maja 23, 2007 15:28
Zobacz profil
Post 
upway, Ten List Apostolski Ci wszystko wyjasni, chyba, ze chcesz sie skupic na dyskusji, a nie na tym by zrozumiec czym jest modlitwa rozancowa i kim jest Maryja w Kosciele Katolickim.
Zreszta tematy te juz na tym forum istnieja, wiec po co zakladac nowe?


Śr maja 23, 2007 15:36

Dołączył(a): Śr maja 23, 2007 11:58
Posty: 18
Post 
dyskusje na forach maja to do siebie ze kazdy sie wypowiada , jak bym chcial link od tego sa google
warto troche sie wysilic albo wogole nic nie pisac

_________________
moje zbiory http://rapidshare.com/users/9CYZML haslo:niebo


Śr maja 23, 2007 15:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 19:31
Posty: 267
Post Re: Kim jest Maryja w Kosciele Katolickim?
upway napisał(a):
wiec kim jest???
prosze o konstruktywne wypowiedzi

Czy pytasz, kim jest teraz?

Uważnie przeanalizuj podane przeze mnie wersety.
Jezus, kiedy spożył z uczniami ostatnią wieczerzę powiedział ciekawe słowa.

Łukasza 22:28-30
28 „Wy zaś wytrwaliście przy mnie w moich doświadczeniach;
29 a ja zawieram z wami przymierze — tak jak mój Ojciec zawarł przymierze ze mną — co do królestwa,
30 żebyście mogli jeść i pić przy mym stole w moim królestwie, i zasiadać na tronach, aby sądzić dwanaście plemion Izraela.

Jezus niektórych chrześcijan związanych z nim przymierzem co do królestwa, miał w imieniu Boga powołać do nieba w określonym celu: mieli z nim zasiadać na tronach w jego królestwie.

Księga Objawienia 14:1,3 mówi o nich tak:
1 I ujrzałem, a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące mających napisane na swych czołach jego imię i imię jego Ojca.
3 I śpiewają jak gdyby nową pieśń przed tronem i przed czterema żywymi stworzeniami, i starszymi; i nikt nie zdołał opanować tej pieśni oprócz stu czterdziestu czterech tysięcy kupionych z ziemi.

Po czym miano poznać, że ktoś został przez Boga powołany do nieba?
2 Koryntian 5:1,5
1 Wiemy bowiem, że jeśliby nasz ziemski dom, ten namiot, się rozpadł, to będziemy mieć budowlę od Boga, dom nie rękami uczyniony, wieczny — w niebiosach.
5 A właśnie na to zrodził nas Bóg, który nam dał zadatek tego, co ma przyjść, mianowicie ducha.

Zapowiedział to Jezus.
Łukasza 24:49
A oto ja zsyłam na was to, co obiecał mój Ojciec. Wy jednak przebywajcie w mieście, aż zostaniecie przyodziani mocą z wysokości

Jak to sie odbyło w I wieku?
Dzieje 2:1-4
1 A gdy jeszcze trwał dzień święta Pięćdziesiątnicy, wszyscy byli razem na tym samym miejscu
2 i nagle z nieba dobiegł szum jakby pędzącego gwałtownego wiatru i napełnił cały dom, w którym siedzieli.
3 I ukazały się im jakby języki ognia, i się porozdzielały, i na każdym z nich spoczął jeden,
4 a wszyscy zostali napełnieni duchem świętym i zaczęli mówić różnymi językami, tak jak duch dawał im się wypowiadać.

Kto był wtedy obecny na tym spotkaniu?
Dzieje 1:12-15
12 Potem wrócili do Jerozolimy z góry zwanej Górą Oliwną, leżącej w pobliżu Jerozolimy w odległości drogi sabatowej.
13 Kiedy już przyszli, wstąpili do górnej izby, gdzie się zatrzymali Piotr oraz Jan i Jakub, a także Andrzej, Filip i Tomasz, Bartłomiej i Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Szymon, ów gorliwy, jak również Judas, syn Jakuba. 14 Wszyscy oni jednomyślnie trwali na modlitwie razem z niektórymi niewiastami oraz Marią, matką Jezusa, i z jego braćmi.
15 A w tych dniach Piotr powstał pośród braci i rzekł (ogółem rzesza ta liczyła około stu dwudziestu osób)

Z powyższych rozważań wynika, że Maria wchodzi w skład powołanych przez Boga ludzi, którzy mają w niebie zasiadać na tronach razem z Jezusem. Tych osób jest 144 000.

Są oni nazwani królestwem - Królestwem Bożym, o które mamy sie modlić w myśl modlitwy Ojcze Nasz. (Mateusza 6:9,10; Objawienie 20:4; 1 Piotra 2:9)


Śr maja 23, 2007 22:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 23, 2007 11:58
Posty: 18
Post 
brak tresci merytorycznej odnoszacej sie do zagadnienia czy Maryja teraz jest w niebie czy jest martwa i czeka na zmartwychstanie

1 Kor 15:20-23
20. Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli.
21. Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie.
22. I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni,
23. lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia.
(BT)
jasno i klarownie Jezus pierwszy, nastepni zmartwychstana dopiero podczas jego przyjscia
a wiec Sw Maria, Piotr, Paweł czekaja tego

Amen

_________________
moje zbiory http://rapidshare.com/users/9CYZML haslo:niebo


Śr maja 23, 2007 22:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 19:31
Posty: 267
Post 
upway napisał(a):
brak tresci merytorycznej odnoszacej sie do zagadnienia czy Maryja teraz jest w niebie czy jest martwa i czeka na zmartwychstanie

1 Kor 15:20-23
20. Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli.
21. Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie.
22. I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni,
23. lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia.
(BT)
jasno i klarownie Jezus pierwszy, nastepni zmartwychstana dopiero podczas jego przyjscia
a wiec Sw Maria, Piotr, Paweł czekaja tego
Amen

A jeśli Jezus już w sposób niewidzialny przyszedł, to znaczy, że Maria JUŻ jest w niebie. Zgadzasz się?


Śr maja 23, 2007 22:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL