Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 19:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Kult Maryjny kultem Izydy? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
Marek MRB napisał(a):
Praktycznie wszystkie grupy Odnowy czy Ruchu Światło- Życie które "zamieniły się" w denominacje niekatolickie zaczynały od zakwestionowania maryjności.


Ruch Światło-Życie w samej istocie jest maryjny, na co wskazuje już sam "program" jaki podaje swoim członkom.
Zob. 2 krok ku dojrzałości chrześcijańskiej.

A to, że pewne grupy odrzucają maryjność nie stanowi reguły. Wiele grup nie akceptuje sposobu celebrowania liturgii, wielu nie akceptuje w ogóle jakiejkolwiek formy zrytualizowanego kultu, inni nie akceptują zwyczajnego nauczania papieża, czy też samej instytucji papieża, etc...

Powodów może być wiele, a przyczyna jedna- brak pokory i ignorancja.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


So gru 13, 2008 11:42
Zobacz profil
Post 
szumi napisał(a):
Ruch Światło-Życie w samej istocie jest maryjny, na co wskazuje już sam "program" jaki podaje swoim członkom.
Zob. 2 krok ku dojrzałości chrześcijańskiej.
Oczywiście !
Wystarczy przejrzeć choćby skrypty do Oaz.
Niemniej ja piszę o grupach które wyłamały się spod moderacji Krościenka (i w ogóle z KK) - zwykle zaczynało się od zanegowania maryjności (co nie znaczy że anty-maryjność była powodem - raczej pierwszym objawem).

szumi napisał(a):
A to, że pewne grupy odrzucają maryjność nie stanowi reguły. Wiele grup nie akceptuje sposobu celebrowania liturgii, wielu nie akceptuje w ogóle jakiejkolwiek formy zrytualizowanego kultu, inni nie akceptują zwyczajnego nauczania papieża, czy też samej instytucji papieża, etc...

Powodów może być wiele, a przyczyna jedna- brak pokory i ignorancja.
ZGoda.


So gru 13, 2008 11:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 29, 2007 16:50
Posty: 883
Post 
Witam


szumi napisał(a):
Powodów może być wiele, a przyczyna jedna- brak pokory i ignorancja.
U mnie był brak pokory wobec pewnych nauczań UNK, które są wg. mnie niepokorne i mające fałszywe założenia, wynikające również z niezrozumienia tekstu Biblii. Uznałem, że muszę być bardziej pokorny wobec Bożego Słowa, niż ludzkiego słowa...
Ignorancji w temacie maryjnym u siebie nie zauważyłem. Co ja np. miałbym niby zignorować? Możesz coś napisać.


Pozdrawiam

_________________
Indifference of the GOoD is enough for the EviL to succeed


Wt gru 30, 2008 4:51
Zobacz profil
Post 
A skąd mam wiedzieć ? Przecież Cię nie znam.
Napisz raczej o tym w którym miejscu UNK masz za sprzeczny z Biblią - a wówczas będę mógł jakoś spróbowac odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Niekoniecznie dojdziemy do wspólnych uzgodnień, ale przynajmniej będziemy wiedzieli o czym mówimy.


Wt gru 30, 2008 22:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 29, 2007 16:50
Posty: 883
Post 
Marek MRB napisał(a):
A skąd mam wiedzieć ? Przecież Cię nie znam.
Napisz raczej o tym w którym miejscu UNK masz za sprzeczny z Biblią - a wówczas będę mógł jakoś spróbowac odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Niekoniecznie dojdziemy do wspólnych uzgodnień, ale przynajmniej będziemy wiedzieli o czym mówimy.
W którym miejscu UNK mam za sprzeczny z Biblią?
Myślę np. o niewłaściwym uzasadnianiu pewnych dogmatów, jak choćby czyśćca, czy niepokalanego poczęcia. Ale śa i inne sprawy, jak np. dot. zwierzchnictwa biskupa Rzymu nad całym Kościołem. Jest też sprawa przesadnego kultu świętych (w tym przedmiotów kultu), chrztu niemowląt jako standardu. To na razie tyle. O dwóch pierwszych sprawach pisałem tu na forum w "kilku" postach:
tu ---> viewtopic.php?t=10941&highlight=
tu ---> viewtopic.php?t=2764&postdays=0&postorder=asc&start=165
tu ---> viewtopic.php?t=5184&postdays=0&postorder=asc&start=135

Ale chyba w tym wątku o tym mówić nie będziemy..to może na pw? Albo w wątku, gdzie będzie można.

_________________
Indifference of the GOoD is enough for the EviL to succeed


Śr gru 31, 2008 4:02
Zobacz profil
Post 
CHętnie - może być priv, może być inny wątek.
Mam tylko jedną prośbę - po kolei. Wybierz jeden temat na poczatek, dobrze ?


Śr gru 31, 2008 16:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 29, 2007 16:50
Posty: 883
Post 
Witam

Marek MRB napisał(a):
CHętnie - może być priv, może być inny wątek.
Mam tylko jedną prośbę - po kolei. Wybierz jeden temat na poczatek, dobrze ?
OK, fajnie. Poszukam 'miejsca' na forum i dam znać. ;-)

Pozdrawiam

_________________
Indifference of the GOoD is enough for the EviL to succeed


Cz sty 01, 2009 20:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL