Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 12:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy Matka Fatima to dzieło Boga? 
Autor Wiadomość
Post Czy Matka Fatima to dzieło Boga?
Prosze o to artykuł http://www.nadzieja.pl/czytelnia/artyku ... ienia.html

co o tym myslicie ? bo mi trudno w to uwierzyc !!!


Cz sie 09, 2007 19:58
Post 
z powyższego textu wynika że to dzieło szatana ;/


Cz sie 09, 2007 20:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
to tekst protestantów... no cóż dla nich i Matka Boża często jest działem szatana...

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Cz sie 09, 2007 20:27
Zobacz profil
Post 
dzieki za odp !! widzicie od niedawna jestem głeboko wierzący dlatego troche jestem do tył z tym wszystkim !!


Cz sie 09, 2007 21:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 29, 2007 16:50
Posty: 883
Post 
zielona_mrowka napisał(a):
to tekst protestantów... no cóż dla nich i Matka Boża często jest działem szatana...
Że też moderatora stać na takie kłamliwe texty... Proszę o podanie choć jednego tekstu, że dla protestantów Matka Boża jest dziełem szatana. Jeśli się nie znajdą, poproszę wówczas o wycofanie owych słów i przeproszenie braci protestantów.

Co do podanego linku do artykułu to widać wyraźnie, że używanie zwrotu MARYJA (FATIMSKA) ma charakter nominalny, by odróżnić go od zwrotu dot. osoby Marii HISTORYCZNEJ, POKORNEJ matki Jezusa Z KART EWANGELII.

W swoim życiu miałem i mam liczne kontakty w osobami różnych denominacji, nie słyszałem ani razu by ktokolwiek z nich miał coś przeciw osobie Maryi z Ewangelii.

Ponieważ spora część chrześcijan nie uznaje boskiego pochodzenia objawień Fatimskich (i im podobnych) dlatego braciom katolikom może się wydawać iż tamci obrażają ich Matkę. Prawda jest taka że tamci tego nie robią, gdyż z założenia nie uznają, że objawia się Matka Jezusa (często zwana przez katolików Matką Boską) ale że to Szatan przybiera Jej postać. Jest wiele prawdziwych objawień, nieuznanych przez KRK, więc, że Szatan ma taką moc nie powinno dziwić nikogo z wierzących.

_________________
Indifference of the GOoD is enough for the EviL to succeed


N wrz 09, 2007 23:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 08, 2007 8:19
Posty: 33
Post 
zielona_mrowka napisał(a):
to tekst protestantów... no cóż dla nich i Matka Boża często jest działem szatana...

trochę w tym siedzę, ale to jest dla mnie nowa średnio ciekawa teoria, przyznaję :? może bez nadinterpretacji jesli można prosić

_________________
"Albowiem ilekroć nie domagam, tylekroć jestem mocny."


N wrz 09, 2007 23:38
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Jak to powiedział pewien ksiądz, "Bóg sam decyduje o wszelkich objawieniach. Jeśli Bóg uznał, że w danym czasie danej osobie najlepiej czy najskuteczniej będzie przedstawić objawienie poprzez osobę Maryi, to pozwólmy Bogu na to"


Pn wrz 10, 2007 12:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 29, 2007 16:50
Posty: 883
Post 
Kamyk napisał(a):
Jak to powiedział pewien ksiądz, "Bóg sam decyduje o wszelkich objawieniach. [...]"
Na fałszywe objawienia też pozwala. A do nas należy niedowierzanie wszelkiemu duchowi i badanie objawień w świetle Słowa Bożego. :)

_________________
Indifference of the GOoD is enough for the EviL to succeed


Pn wrz 10, 2007 23:10
Zobacz profil
Post 
Ale jest wiele objawień Maryjnych gdzie Matka Boska wyraźnie mówi żeby pokutować , zeby kochać Boga bo idzie straszna kara ...raczej nie otacza siebie jakimś kultem .


Wt wrz 11, 2007 11:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
zielona_mrowka napisał(a):
to tekst protestantów... no cóż dla nich i Matka Boża często jest działem szatana...

Zakładając, że moderatorzy na tym forum muszą posiadać pewną wiedzą, uważam że mimo wszystko - taka wypowiedź to przesada, mijająca się z prawdą.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt wrz 11, 2007 20:24
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 29, 2007 16:50
Posty: 883
Post 
lereeeek napisał(a):
Ale jest wiele objawień Maryjnych gdzie Matka Boska wyraźnie mówi żeby pokutować , zeby kochać Boga bo idzie straszna kara ...raczej nie otacza siebie jakimś kultem .
Weź jednak pod uwagę że nawet w objawieniach nieuznanych przez Kościół mowa jest o pokucie, kochaniu Boga bo idzie straszna kara. W trakcie egzorcyzmów też padają takie słowa z "ust" złych duchów. Tak więc nie jest to dla mnie argument na boskim pochodzeniem objawień.

Co do otaczania się kultem, to osobiście nie doszukałem się ani jednego zdania krytyki ze strony objawiającej sie osoby w stosunku do traktowania jej osoby. Mam na myśli chodzenie na kolanach wokól figurek, obrazów, obnoszenie takich figurek w procesjach, modlenie się przed takimi figurami, a co najgorsze wg. mnie to ukazywanie Boga jako srogiego karzącego sędziego, którego niby powstrzymuje rozumiejąca słabości ludzkie Maryja. Po prostu obraz Boga Ojca i Pana Jezusa z objawień jest inny niż obraz Boga z kart ewangelii.

Poza tym króluje tam takie podejście: módl się i cierp za grzeszników, których Bóg chce zgładzić. Ofiaruj wszelkie cierpienia, choroby za grzeszników by mogli zostać zbawieni....Dla mnie jest to po prostu INNA EWANGELIA, która nijak przystaje do ewangelizacji Jezusa i apostołów. Cierpientnictwo w imię doskonalenia własnego i innych bardziej przystaje do religii wschodu.

Wg. Biblii w walce duchowej używa się Miecza Słowa Bożego (Pisma Świętego) w objawieniach natomiast modlitwy różańcowej. Dla mnie jest to podobne podejście, ale nie jest do końca zgodne z Pismem. To tak jak fałszywe banknoty: im bardziej przypominają oryginały tym fałszerstwo jest sprytniejsze, doskonalsze, mniej wykrywalne, a więc przekonujące i skuteczne.

Jeśli kto chce wierzyć w boską prawdziwość objawień to go nie zmuszę do zmiany zdania. Jedynie by pamiętał o sprawie fałszowania banknotów.

Na koniec przypomnę, że wg. Pisma Św. żaden apostoł, wierzący, a nawet anioł Boży nie pozwala(ł) przed sobą klękać, padać na twarz itp. "Widzący" z objawień robią to zawsze i zawsze przechodzi to bez echa, bez żadnego ale, ze strony objawiającej się osoby. Wszyscy prawdziwie święci są MAX POKORNI i nie pozwalają sobie na bicie przed nimi pokłonów, klękanie...wystarczy sprawdzić wszystkie takie przykłądy w Biblii.

Takimi oto spostrzeżeniami chciałem się tu podzielić. A ponieważ moje obawy są uzasadnione, to trzymam się z dala od wszystkiego co ma nawet pozór złego (por. 1 Tes 5,22)

_________________
Indifference of the GOoD is enough for the EviL to succeed


Wt wrz 11, 2007 20:48
Zobacz profil
Post 
mcfunthomas napewno w tym co mówisz masz dużo racji!! Ja jednak modle sie do Matki Boskiej , Do Boga , Do Anioła stróza Do Trójcy świetej oraz do Ojca Pio ... własciwie wzywam jego potężnego wstawiennictwa ... dlaczego ?Bo Ojciec Pio zawsze powtarzał że biedni są ci ludzie którzy mu dziekują za "cuda" i oddają pokłon ... zawsze twierdził że to wszystko zasługa Boga a on jest tylko jego narzędziem i pozwolił mu na udział w cierpieniach jego syna, unikał rozgłosu i tłumów...za tę jego pokore go cenie ... co do Objawien hmm cieżka sprawa bo masz wiele racji w tym co piszesz ...ja nawet ostatnio zaczełem sie zastanawiać dlaczego słyszy sie tak często o objawieniach Maryjnych ( płaczące figurki itd) a nie np o cudach eucharystycznych które dla mnie są potężnym dowodem na to że co niedziele przyjmujemy ciało Chrystusa


Wt wrz 11, 2007 20:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 29, 2007 16:50
Posty: 883
Post 
lereeeek napisał(a):
mcfunthomas napewno w tym co mówisz masz dużo racji!! Ja jednak modle sie do Matki Boskiej , Do Boga , Do Anioła stróza Do Trójcy świetej oraz do Ojca Pio ... własciwie wzywam jego potężnego wstawiennictwa ...

Ja mam takie zdanie na ten temat:
Patrząc na karty Pisma Św. nie potrafię dostrzec modlitw innych niż do Boga - i taka jest w sumie pierwotna definicja modlitwy.

A co do wstawiennictwa to nie napotkałem w Piśmie na zwracanie się żyjących na ziemi do tych, którzy już odeszli na tamten świat, z jakąkolwiek prośbą. Wszystkie przykłady modlitw w Piśmie są kierowane do Boga, wstawiennictwo jest zawsze tu na ziemi, póki czas. Ap. Paweł często o tym pisał. Taki mamy wzór i może lepiej się tego trzymać, niż filozofować w celu udowadniania swoich racji, bo takie podejście grozi herezją.

Też uważam że Ojciec Pio był pokornym człowiekiem, aczkolwiek mam nieco odmienne podejście co do niektórych duchowych doświadczeń. Choć były one podobne do siebie, to jednak wnoski wyciągnąłem inne, ale to już jest OFFTOP. 8)

_________________
Indifference of the GOoD is enough for the EviL to succeed


Wt wrz 11, 2007 21:21
Zobacz profil
Post 
"Wy przeto jesteście Ciałem Chrystusa i poszczególnymi członkami" (1 Tym 12,27)...."błogosławiony i święty...będą kapłanami Boga i Chrystusa" (Ap 20,6) - Maryja, święci, zatem stanowią ciało Chrystusa i są Jego kapłanami...a kapłan w Biblii to osoba wstawiająca sią za ludem.
Stąd wywodzi się modlitwa wstawiennicza do świętych-kapłanów Chrystusa....modlimy się "Wierzę w świetych obcowanie" - tzn Kościół to ciało Chrystusa, który stanowią żywi i ci którzy przeszli do wieczności.
Św. Paweł zachęca - "Zalecam więc przede wszystkim, by prosby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi" (1Tym 2,1)....żywi za żywych tu, i tych po drugiej stronie, ci którzy przeszli na drugą stronę za żyjacych w świecie doczesnym.


Cz wrz 13, 2007 9:52
Post 
Alus własnie chciałem napisać cytat "Wierzę w świetych obcowanie" które jest elementem Składu Apostolskiego


Cz wrz 13, 2007 11:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL