Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 17:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 jak to jest z tą Matką Boską? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sie 21, 2007 13:31
Posty: 32
Post jak to jest z tą Matką Boską?
skoro bóg był pierwszy to jak może istnieć jego matka chyba że bóg nie był pierwszy ale jego matka może to mi ktos wytłumaczy ?


Wt sie 28, 2007 16:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Trzy osoby boskie - Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.

Trzy osoby - jedna natura. Bóg - trójosobowy - jest początkiem wszystkiego.

Jednak Jezus jako Syn Boży, Bóg-Człowiek, istota ludzka - ma na ziemi konkretny początek swojego istnienia, datowany na ok. 2000 lat wstecz. Nie zjawił się ot, tak po prostu - został urodzony przez kobietę, Miriam - przez Kościół czczoną jako Matkę Bożą - jako że urodziła na ziemi Boga-Człowieka, Syna Bożego, Jezusa Chrystusa.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt sie 28, 2007 16:45
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt sie 21, 2007 13:31
Posty: 32
Post 
przecież każdy z nas jest synem bożym jezus nie był żadnym bogiem był taki jak my poza jednym on słuchał boga a my nie i za to on miał u boga fory a my ich nie mamy to tak jak z tatusiem który ma 5 synów ale najmłodszy jest najukochańszy natomiast bóg nie patrzy kto jest najmłodszy lub najukochańszy ale kto wypełnia wolę boga ten kto jest sprawiedliwy ten ma fory u boga
przecież to bzdura jezus pół bóg pół człowiek to tak jak w mitologii pogańskiej :)


Wt sie 28, 2007 16:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Sobór chalcedoński, Definicja wiary, 11
"[...]Syn, Pan nasz Jezus Chrystus, doskonały w Bóstwie i doskonały w człowieczeństwie [...] przed wiekami zrodzony z Ojca co do Boskości, w ostatnich czasach narodził się co do człowieczeństwa z Maryi Dziewicy, Matki Bożej"

Wnioski:
-Jezus jest jednocześnie Bogiem i człowiekiem, a nie pół-Bogiem i pół-człowiekiem
-zrodzenie dotyczy ludzkiej natury Jezusa, a nie Boskiej


Wt sie 28, 2007 20:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Czyli Jezus nie zawsze był człowiekiem ?


Wt sie 28, 2007 20:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Oczywiście że nie zawsze. Ale to temat do innego wątku


Wt sie 28, 2007 20:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 29, 2007 16:50
Posty: 883
Post 
olob57 napisał(a):
skoro bóg był pierwszy to jak może istnieć jego matka chyba że bóg nie był pierwszy ale jego matka może to mi ktos wytłumaczy ?
Matka Boska to dokładniej Matka Jezusa, Boga-Człowieka. W sumie to zamiast tytułu Matka Boska powinno być dla przejrzystości Matka Boga-Człowieka. Nie byłoby dziwnych wniosków i zamieszania. :) Poza tym możnaby powiedzieć, że jest Córką Boga-Ojca i Oblubienicą Ducha Św.


olob57 napisał(a):
przecież każdy z nas jest synem bożym jezus nie był żadnym bogiem był taki jak my poza jednym on słuchał boga a my nie i za to on miał u boga fory a my ich nie mamy to tak jak z tatusiem który ma 5 synów ale najmłodszy jest najukochańszy natomiast bóg nie patrzy kto jest najmłodszy lub najukochańszy ale kto wypełnia wolę boga ten kto jest sprawiedliwy ten ma fory u boga
przecież to bzdura jezus pół bóg pół człowiek to tak jak w mitologii pogańskiej :)
Nie każdy człowiek jest synem bożym, nie wiem skąd u ciebie takie założenie. Chyba nie z przysłowiowej "czapki". :)

Masz rację pisząc że Jezus jako pół-Bóg pół-Człowiek to BZDURA, co zostało już wyżej wyjaśnione.

Ciekawe dlaczego twierdzisz że Jezus nie był Bogiem? No ale to już jest OT. Ciekawe na czym opierasz swój obraz Jezusa i naszej relacji z Bogiem-Ojcem? Mam nadzieję, że nie na osobistym widzi-mi-się... :) No ale i to jest OT.


olob57 napisał(a):
Czyli Jezus nie zawsze był człowiekiem ?
kamyk napisał(a):
Oczywiście że nie zawsze. Ale to temat do innego wątku
:o a to dla mnie nowość. Ciekawe kiedy Jezus nie był człowiekiem... ?? Chyba że to jakiś skrót myślowy z Waszej strony... ;)

_________________
Indifference of the GOoD is enough for the EviL to succeed


Śr sie 29, 2007 1:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
mcfunthomas napisał(a):
:o a to dla mnie nowość. Ciekawe kiedy Jezus nie był człowiekiem... ?? Chyba że to jakiś skrót myślowy z Waszej strony... ;)

Jak Żydzi wychodzili z Egiptu to jakim człowiekiem był Jezus?


Śr sie 29, 2007 6:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Aleś się skompromitował. Przecież wtedy nie nastąpiło jeszcze Wcielenie.
Pała z religii.


Śr sie 29, 2007 7:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
To do mnie było?


Śr sie 29, 2007 7:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Oczywiście.


Śr sie 29, 2007 7:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
To może uważniej czytaj posty. Ja nie twierdzę, że Jezus był jakimś człowiekiem jak Żydzi wychodzili z Egiptu. Mcfunthomas napisał tak, jakby uważał że Jezus zawsze był człowiekiem, więc wybrałem pierwszy lepszy okrez przed Chrystusem i spytałem kim wtedy był Jezus, skoro zawsze był człowiekiem.


Śr sie 29, 2007 7:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Cytuj:
Masz rację pisząc że Jezus jako pół-Bóg pół-Człowiek to BZDURA, co zostało już wyżej wyjaśnione.

Jezus Chrystus nie jest jakimś demiurgiem. Przy Wcieleniu nastąpiło pełne zjednoczenie natury boskiej i ludzkiej w jednej osobie.


Śr sie 29, 2007 7:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
olob57 napisał(a):
przecież każdy z nas jest synem bożym jezus nie był żadnym bogiem był taki jak my poza jednym on słuchał boga a my nie i za to on miał u boga fory a my ich nie mamy to tak jak z tatusiem który ma 5 synów ale najmłodszy jest najukochańszy natomiast bóg nie patrzy kto jest najmłodszy lub najukochańszy ale kto wypełnia wolę boga ten kto jest sprawiedliwy ten ma fory u boga
przecież to bzdura jezus pół bóg pół człowiek to tak jak w mitologii pogańskiej :)


[...]pedziwiatr

Nie - każdy z nas nie jest Synem Bożym. Jezus Nim był.

Bóg nie miał 5 synów.

U Boga nikt "forów" nie ma.

Cytuj:
przecież to bzdura jezus pół bóg pół człowiek to tak jak w mitologii pogańskiej

Nic nie rozumiesz.

Nie pół taki, pół taki - cały. Jedna osoba - ale zarazem Bóg, zarazem człowiek. Bóg-Człowiek. Pełnia Bóstwa w ludzkiej postaci, Bóg będący jednocześnie człowiekiem takim jak my (ale bez grzechu).

Cytuj:
Czyli Jezus nie zawsze był człowiekiem ?

A jak miał być człowiekiem, zanim się nie urodził jako człowiek :?:[/b]

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr sie 29, 2007 21:10
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Cytuj:
a to dla mnie nowość. Ciekawe kiedy Jezus nie był człowiekiem... Pytajnik Chyba że to jakiś skrót myślowy z Waszej strony...

W zasadzie to był mój błąd, skrót myślowy ;) To Syn Boży nie zawsze był człowiekiem


Śr sie 29, 2007 21:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL