Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 16:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 ojciec pio a objawienia w garabandal 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr wrz 26, 2007 17:36
Posty: 1
Post ojciec pio a objawienia w garabandal
Witam.jestem nowa na tym forum.Zarejestrowałam się,poniewaz od kilku dni zastanawia mnie pewna sprawa,szukam odpowiedzi na moj "problem' i mam nadzieję go tu znaleźc.Otóz od jakiegoś czasu zapoznaję się z biografią Ojca Francesco Forgione,czyli Ojca Pio.Muszę przyznać,ze jestem pod wrażeniem Jego osoby,cudów jakich Mu towarzyszyły.Zastanawia mnie jednak fakt uznania,wypowiadania się przychylnie przez Ojca Pio na temat objawień w Garabandal,które zostały przecież uznane przez Kościól jako fałszywe.Ojciec Pio kilkakrotnie wypowiadał się pozytywmie nt.objawień co własnie mnie dziwi.Rozbieżność w stanowisku Kościoła a poglądami Ojca Pio,który przecież nie był "zwykłym" człowiekiem,posiadał wiele darów nadprzyrodzonych,wiedział i widział więcej niz zwykli ludzie.Jak to tłumaczyć?Bardzo proszę o odpowiedź światlejszych ode mnie.


Śr wrz 26, 2007 20:07
Zobacz profil
Post 
Podobnie przychylnie wypowiadała się Matka Teresa z Kalkuty, która utrzymywała osobisty kontakt z jedną z widzących.
Z uznaniem objawień bywa różnie - jedne po kilku latach, a inne po dziesięcioleciach - np Amsterdam.


Śr wrz 26, 2007 21:04
Post 
Kościół jest bardzo ostrożny w pewnych kwestiach ale skoro Pio tak wiele dokonał i był prawdziwym świadkiem Chrystusa trudno nie wierzyć w Jego słowa ..osobiście po zapoznaniu się z biografią Ojca Pio uwierzyłem że Chrystus naprawde przelał krew za mnie ....dzis wierze i praktykuje !!


Śr wrz 26, 2007 22:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Nieśmiało zwrócę uwagę na to, że za życia sam padre Pio także był dość uważnie obserwowany przez Kościół i choć przez wielu j uż wtedy uważany za cudotwórcę, Kościół długo był sceptycznie do niego nastawiony.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


So wrz 29, 2007 9:42
Zobacz profil WWW
Post 
ToMu ale chyba nie podlega wątpliwości że jego osoba została szczególnie obdarowana przez Boga? a Kościół był sceptycznie nastawiony bo tak przewaznie bywa w takic sytuacjach ze wzgledu na postep nauki i fakt ze wiele moze wyjasnic nauka ... dla mnie Ojciec Pio i wielu innych świętych są świadkami Chrystusa i tyle... uważam że Bóg dał nam Pio aby nawrócić wielu grzeszników !!


So wrz 29, 2007 12:11
Post 
To, że dana osoba miała dary nadprzyrodzone od Boga, wcale nie musi zakładać nieomylności tej osoby. Św. Ojciec Pio mógł się mylić w tej kwestii. Dopóki Kościół nie powie inaczej, powinniśmy być posłuszni Jego decyzji w tej sprawie, a decyzja jest znana: Kościół nie uznał objawień w Garabandal i miał po temu różne powody. A nawet, gdyby Kościół uznał te objawienia, nie mielibyśmy obowiązku w nie wierzyć, tak samo jak nie mamy obowiązku wiary w objawienia w: Lourdes, La Sallette, Fatimie czy objawienia św. Faustyny.


Pn paź 01, 2007 3:02
Post 
Pablo_Tychy ja nie twierdze że Pio był nieomylny tylko że można w to wierzyć ...mimo że kościół tego nie uznał ...ja tam jednak w objawienia wierze ... wiele sie sprawdziło i w przypadku Fatimy było full ludzi ..tak samo w przypadku Ojca Pio czy Marty Robin jest tyle świadectw że trudno nie wierzyć ...


Pn paź 01, 2007 13:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Objawienia fatimskie Kościół uznał.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz paź 04, 2007 16:57
Zobacz profil WWW
Post 
Tak ale nikogo nie zmuszą żeby w nie wierzył ....kościół też może mylić się w pewnych kwestiach


Cz paź 04, 2007 20:28
Post 
lereeeek napisał(a):
Tak ale nikogo nie zmuszą żeby w nie wierzył ....kościół też może mylić się w pewnych kwestiach


No, na pewno może się mylić w kwestii budowy silników rakietowych, co do kwestii wiary czy moralności wiemy, że cieszy się nieomylnością a to dzięki pomocy Ducha Św. No, chyba, że coś przegapiłem na dogmatyce, ale niepostrzeżenie ustalono niedawno jakiś nowy dogmat...


Cz paź 04, 2007 23:21
Post 
Wiesz w wielu kwestiach jest sie nie myli dzieki temu że każda sprawa jest bardzo dokładnie badana...ale nie daje nam to 100% gwarancji ...jako członek KRK podporządkowuje sie zasadom


Pt paź 05, 2007 8:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
lereeeek napisał(a):
Tak ale nikogo nie zmuszą żeby w nie wierzył ....kościół też może mylić się w pewnych kwestiach

Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Nawet Bóg.

Po prostu jeśli decydujesz się być w Kościele - są prawdy, które przyjmujesz wraz z nauczaniem Kościoła.

Są też sytuacje, zjawiska, które noszą pewne znamiona czynów nadprzyrodzonych, które mogą pochodzić od Boga - ale w kwestii wielu z nich Kościół się nie wypowiada. Możesz w nie wierzyć, ale nie musisz. Ja zalecałbym ostrożność.

Przykład - kwestia Medjugorje.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


So paź 06, 2007 9:52
Zobacz profil WWW
Post 
"Przykład - kwestia Medjugorje"...żaden przykład, Kościół jak narazie nie wydał zakazu pielgrzymek i oficjanie nie zakwestionował nadprzrodzoności objawień w Medjugorje.


So paź 06, 2007 19:02
Post 
Alus napisał(a):
"Przykład - kwestia Medjugorje"...żaden przykład, Kościół jak narazie nie wydał zakazu pielgrzymek i oficjanie nie zakwestionował nadprzrodzoności objawień w Medjugorje.
Bo zrobić tego nie może, bo objawienia jeszcze się nie skończyły. No i mała poprawka: jeśli Kościół zezwala na pielgrzymki do Medjugorje to tylko jako do miejsca kultu maryjnego, a nie jako do miejsca objawień Matki Bożej. Dlaczego? Powód już podałem: ten fenomen jeszcze trwa.


N paź 07, 2007 1:12
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL