Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 2:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Objawienie Emmerich niezgodne z Pismem Świętym 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Objawienie Emmerich niezgodne z Pismem Świętym
"Noe oznajmił ten dzień swojej rodzinie. Zabrał ze sobą do arki Sema, Chama i Jafeta wraz z ich żonami i dziećmi. Były w arce wnuki, mające lat 50 — 80, a prócz tego małe i wielkie tychże dzieci. Wszyscy, którzy przy arce budowali, a byli dobrzy i nie oddawali się bałwochwalstwu, weszli do arki. Więc było w arce więcej aniżeli sto ludzi, a było tyle potrzeba już ze względu na liczne zwierzęta, które codziennie żywić i uprzątać trzeba było. Nie mogę inaczej powiedzieć, widzę zawsze, że także dzieci Sema, Chama i Jafeta w arce były; widzę w niej mnóstwo dziewcząt i chłopców, wszystkich potomków Noego, którzy byli dobrymi.
Pismo święte nie wspomina żadnych dzieci Adama prócz Kaina, Abla i Seta, a jednak widzę wśród nich jeszcze wiele dzieci i to zawsze parami, chłopców i dziewczęta. Również św. Piotr w pierwszym liście pisze, że tylko osiem dusz było w arce, a mianowicie owe 4 pary, które po potopie zaludniły ziemię. Także Homa w arce widziałam. Leżał on w kopance z łyka, skórą do niej przywiązany." (= http://pasja.wg.emmerich.fm.interia.pl/ ... ezusa2.htm).

Tak zwane “objawienie” (= "Żywot i Bolesna Męka Pana Naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego Maryi Wraz z Tajemnicami Starego Przymierza")
Katarzyny Emmerich bardzo widocznie tu się sprzecza z Pismem Świętym (a to jest tylko jeden z wielu przykładów) =

20 niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę. 21 “ (1 P 3: http://www.biblia.pl/)

5 jeżeli staremu światu nie odpuścił, ale jako ósmego3 Noego, który ogłaszał sprawiedliwość, ustrzegł, gdy zesłał potop na świat bezbożnych; 6 “ ["2 P 2, 5 - "Światu" - ludziom przed potopem; "ósmego", tzn. wraz z siedmiu osobami. Por. 1 P 3,20."]

6 Noe miał sześćset lat, gdy nastał potop na ziemi.
7 Noe wszedł z synami, z żoną i z żonami swych synów do arki, aby schronić się przed wodami potopu. 8
“ (Rdz 7)

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


So lis 10, 2007 14:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
myslacy, wkleiles kilka cytatow i linkow, a tak konkretnie, do czego ma sluzyc ten watek? Jesli sie podaje temat, to wypadaloby jeszcze zagaic dyskusje, nieprawdaz?

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


So lis 10, 2007 15:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post 
:-) Można tutaj np. wkleić więcej niezgodności w objawieniach Emmerich z Pismem Świętym, i bronić albo polemizować z tym czy Emmerich naprawdę powinna być błogosławiona z myślą o tym że ona jest prawdopodobnie kłamcą w Sprawach BOŻYCH.

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


So lis 10, 2007 16:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
Tyle, ze dyskusja na forum nie polega na wklejaniu cytatow, o czym powinienes wiedziec z regulaminu.

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


So lis 10, 2007 21:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 22, 2006 15:18
Posty: 318
Post 
Ech, na "katoliku" ten sam zestaw zaprezentowałeś... o czym tu dyskutować :?:


So lis 10, 2007 22:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post ...
Dyskusja/rozmowa to bardzo ciekawa; bo to dowód na to że KRzK. zrobił błogosławioną z kłamcy w sprawach Pisma Świętego.

A tu jeszcze jeden dowód na to: “ 18 Synami Noego, którzy wyszli z arki, byli Sem, Cham i Jafet. Cham był ojcem Kanaana. 19 Ci trzej byli synami Noego i od nich to zaludniła się cała ziemia. “ (Rdz 9) = Że Ziemia nie zaludniła się od naokoło ponad stu osób jak mówi Emmerich, ale tylko od tych trzech.

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


N lis 11, 2007 14:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
myslacy, chyba sie troche zapedziles z tym "klamca." Nie masz obwiazku wierzyc w prywatne objawienia, nawet te uznane, wiec daruj sobie obrazanie Kosciola. I jeszcze jedna uwaga, jesli mienisz sie byc takim znawca Pisma, to radze poczytaj sobie cos wiecej i doglebniej na temat Ksiegi Rodzaju i jej charakteru.

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


N lis 11, 2007 15:38
Zobacz profil
Post 
Kłamcą to ona nie była, może miała tylko zbyt bujną wyobraźnię. Chociaż to też nie tak do końca. Sama bowiem swoich "objawień" nie spisywała, ale spisywał je poeta Clemens Maria Brentano. Kto wie co sobie taki fantasta podopisywał? W końcu dzięki temu stał się sławny.

No i sprawa najważniejsza - te rzekome objawienia nie były powodem beatyfikacji. Można więc czytać je jak powieść z rodzaju tych które pisywał nasz rodzimy pisarz Dobraczyński. Niezbyt wysokich lotów, ale poczytać można.

Po co więc rozdzierać szaty?

P.S.
Gdyby nie krwawy film Gibsona, mało kto słyszałby o bł. Emmerich. Jedna z wielu i znana lokalnie.


N lis 11, 2007 16:59
czasowo zablokowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 25, 2008 18:38
Posty: 303
Post 
Niedokońca rozumiem o co chodzi, ale jako możliwą przyczynę podam niedoskonałe tłumaczenie Pisma Świętego i pisma świętej ...

Podobna rzecz dotyczy Godziny Miłosierdzia - Pismo Święte mówi chyba że Jezus skonał coś po osiemnastej (?) a siostrze Faustynie Jezus mówi, że o piętnastej


Pn cze 16, 2008 22:38
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL