Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Św. Charbel - pustelnik i cudotwórca. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Św. Charbel - pustelnik i cudotwórca.
mówi się nawet o 6000 cudach za Jego wstawiennictwem .
http://www.sendspace.pl/file/cfb174fac5ae61e9db26c73
na fotce , cd z pieśniami ku czci św Charbela , obrazek z materiałem otartym o Jego doczesne szczątki . przyjaciele z Libanu przysłali mi również troche oleju wydobywającego się z Jego ciała . wypływa on stale w kierunku zachodnim . nie zrobiono mu fotki . pielgrzymi w Annaya wiedzą że nie należy robić sobie zdjęć przy Jego grobie . w modlitewniku "Armia najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa" przeczytamy jaką moc ma szkaplerz św Charbela i o przetrwaniu Domów Modlitw św Charbela w czasach ostatecznych .
warto ściągnąć za darmo i legalnie z sieci fabularny film o tym świętym . pozdr i smacznego niedzielnego obiadku wszystkim .


So maja 26, 2012 13:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Św. Charbel - pustelnik i cudotwórca.
Dariusz-555 napisał(a):
w modlitewniku "Armia najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa" przeczytamy jaką moc ma szkaplerz św Charbela i o przetrwaniu Domów Modlitw św Charbela w czasach ostatecznych

Dziwne, że polecasz "Armię Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa".
Jeszcze dziwniejsze, że na tym forum nikt nie zwrócił uwagi, że na innych forach ta książeczka została zdemaskowana jako nie posiadające imprimatur "dzieło" kanadyjskiej sekty melanistów.
Tak ją opisują Saletyni.
http://www.traditia.fora.pl/pan-jezus,1 ... ,5781.html
http://forum.oaza.pl/viewtopic.php?t=14399
http://forum.franciszkanie.net/viewtopi ... e7f90c15af

Propagowanie sekt na tym forum jest chyba zakazane.

Edit:
A jednak ten portal wspomina cokolwiek o polecanej na tym forum od kilku lat przez Dariusza-555 książeczce
http://zapytaj.wiara.pl/pytanie/pokaz/821f1
Cytuj:
zszokowana 2004-12-13 15:25

Dostałam kiedyś książeczkę "Armia Najdroższej Krwi Chrystusa". Trochę mnie zaniepokoiła, ale pokazałam ją zaufanej zakonnicy, a ta, po naradzie z księdzem powiedziała, że mogę się z niej modlić. Odmawiałam znane i popularne litanie, ale również inne, istniejące tylko w tej książce modlitwy. Dziś dowiedziałam się, że książkę wydała kanadyjska sekta :( Czy to znaczy, że zrobiłam coś złego modląc się z niej przez te 6 lat? Czy mam grzech? Obiecałam Bogu, że jedną modlitwę będę zmawiać codzień przez 12 lat (czyli minęła już połowa czasu). Czy ta obietnica dalej mnie obowiązuje? :( Pomóżcie!

Odpowiedź:
Odpowiadający nie widział tej książeczki, ale z dyskusji na Katoliku wywnioskował, że nie ma ona Imprimatur. Rzeczywiście, modlitewnik powinien mieć coś takiego. I rzeczywiście - jak napisano w jednej z odpowiedzi - zawsze podaje się wtedy datę i przez kogo imprimatur zostało wydane. Może też pisać: "Za zezwoleniem władzy duchownej", ale kto i kiedy tę zgodę wydał musi być podane.

Na pewno nie popełniłaś żadnego grzechu modląc się z tej książęczki. Działałaś bowiem w dobrej woli. A skoro obiecałaś odmawianie pewnej modlitwy przez 12 lat, to zrób tak, jak ktoś w owej dyskusji poradził: odmawiaj przez kolejne sześć lat inną, aprobowaną przez Kościół modlitwę.

Możesz jednak najpierw jeszcze sprawdzić, czy tej modlitwy nie ma w jakimś innym modlitewniku. To jest zupełnie możliwe, skoro we wspomnianym przez Ciebie modlitewniku są różne modlitwy oficjalnie odmawiane w Kościele. Sprawdź na przykład na stronach diecezji gliwickiej, czyli TUTAJ (trzeba kliknąć w napis "Wirtualny modlitewnik")

J.


Jak to dobrze słuchać Boga i Chrystusa i modlić się tylko do Tego, który wysłuchuje modlitw - czyli do Boga.


Śr maja 30, 2012 16:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Św. Charbel - pustelnik i cudotwórca.
znam gezeze "Armii..." i dlatego jestem do tego modlitewnika przekonany . jedni proponują "Armie . . . " , inni "strażnice" . nawiasem mówiąc "Armii..." nie trzeba polecać , dobrze sie sprzedaje w parafialnych kioskach i księgarniach diecezjalnych .


Śr maja 30, 2012 16:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Św. Charbel - pustelnik i cudotwórca.
http://www.sendspace.pl/file/3c2dd48c7e2a95d25651f5b
co nieco zaczerpnięte z "Armii..." .
ponadto jest tam wyjątkowo dużo modlitw bezpośrednio do Boga .


Śr maja 30, 2012 17:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Św. Charbel - pustelnik i cudotwórca.
Co-nieco zaczerpnięte z: http://forum.franciszkanie.net/viewtopi ... e7f90c15af


Cytuj:
(Admin tegoż forum napisał)
Bywa tez tak, ze ktos drukuje imprimatur wcale go nie posiadajac.
Taki przypadek mial miejsce z ksiazka:

„Armia Najdroższej Krwi Chrystusa”

http://www.saletyni.pl/kancelaria/listy ... c2005.html
(...)
Kan. 656 - § 1. W celebracjach liturgicznych dopuścić należy tylko księgi posiadające zatwierdzenie kościelne.
§ 2. Modlitewniki i książeczki do nabożeństwa przeznaczone do użytku publicznego lub prywatnego chrześcijan, potrzebują zezwolenia kościelnego.


Śr maja 30, 2012 19:10
Zobacz profil
Post Re: Św. Charbel - pustelnik i cudotwórca.
Dariusz-555 napisał(a):
znam gezeze "Armii..." i dlatego jestem do tego modlitewnika przekonany . jedni proponują "Armie . . . " , inni "strażnice" . nawiasem mówiąc "Armii..." nie trzeba polecać , dobrze sie sprzedaje w parafialnych kioskach i księgarniach diecezjalnych .

Sprzedaje sie, bo tak sprzedajacy jak i kupujący są niedouczeni i nie wiedzą, że ową książeczkę opracowała sekta z Kanady.
http://saletyni.pl/dzialalnosc/listy-religijne-2005-3

Ps. na tym forum już było wskazane autorstwo książeczki.


Śr maja 30, 2012 19:31
Post Re: Św. Charbel - pustelnik i cudotwórca.
Znajomy ksiądz ostatnio wykupił cały zapas podobnych trefnych książeczek z miejscowej dewocjonalii, żeby ich nie rozpowszechniać, bo nieroztropne owieczki łykają wszystko bez jakiegokolwiek głębszego wglądu.

Twoje przekonanie Dariuszu na temat tego modlitewnika niestety jest błędne, a jego popularność świadczy tylko o niewiedzy i braku profesjonalizmu prowadzących owe kioski i księgarnie.
Wiadomo, że kupujący ufa siostrom w dewocjonalii, bo nie każdy musi wiedzieć wszystkiego na temat zawartości danej książki, ale nie wiem jak można być przekonanym do modlitewnika w którym propagowane są, oficjalnie potępione przez KK, "objawienia" Oławskie. O leżeniu na półce sklepu katolickiego nie wspomne...


Śr maja 30, 2012 22:01

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Św. Charbel - pustelnik i cudotwórca.
nieroztropne owieczki bezkrytycznie łykają wiedze zapodawaną tu linkami o "Armii..." . w moim wydaniu "Armii..." nie ma nawet pół słowa o Oławie .
a do stulecia Fatimy 1808 dni , 6 godzin i 48 minut .


Cz maja 31, 2012 9:30
Zobacz profil
Post Re: Św. Charbel - pustelnik i cudotwórca.
Dariusz-555 napisał(a):
nieroztropne owieczki bezkrytycznie łykają wiedze zapodawaną tu linkami o "Armii..." . w moim wydaniu "Armii..." nie ma nawet pół słowa o Oławie .
a do stulecia Fatimy 1808 dni , 6 godzin i 48 minut .

Nieroztropne owieczki pędzą za róznymi nowinkami, szukają wymyslonych modlitw, które jak magiczne cudo ma zapewnić z automatu im i tysiącom objetym przez owe modlitwy, wieczne zbawienie.
A nie wystarczy modlitwa Pańska lub modlitwy podane przez Jezusa - jak choćby Koronka do Bożego Miłosierdzia - oficjalnie potwierdzona, uznana przez Kosciół.
Zapominają o nagannej ocenie Jezusa wielomówstwa na modlitwie.


Cz maja 31, 2012 10:07

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Św. Charbel - pustelnik i cudotwórca.
"Armia..." to żadna nowinka ( jak ktoś tu wyżej napisał ) , funkcjonuje już od kilkunastu lat . na dodatek są tam modlitwy PODYKTOWANE przez Jezusa i Maryje . zauważyłbyś to Alusie gdybyś tę książkę miał chociaż przez 30 sekund w ręku , a nie klepał wszystko co "wywęszysz" w sieci .
sporo modlitw do Aniołów ( czyli coś dla mnie ) , modlitwy podyktowane przez Jezusa i Maryję ( czyli coś dla Alusa ) i modlitwy chwalące Boga i ku Jego czci ( czyli coś dla Tomka 44) . a więc dla każdego coś miłego . do wielu modlitw dołączone są komentarze aby rozjaśnić czytelnikowi co i jak .


Cz maja 31, 2012 10:29
Zobacz profil
Post Re: Św. Charbel - pustelnik i cudotwórca.
Dariusz-555 napisał(a):
"Armia..." to żadna nowinka ( jak ktoś tu wyżej napisał ) , funkcjonuje już od kilkunastu lat . na dodatek są tam modlitwy PODYKTOWANE przez Jezusa i Maryje . zauważyłbyś to Alusie gdybyś tę książkę miał chociaż przez 30 sekund w ręku , a nie klepał wszystko co "wywęszysz" w sieci .
sporo modlitw do Aniołów ( czyli coś dla mnie ) , modlitwy podyktowane przez Jezusa i Maryję ( czyli coś dla Alusa ) i modlitwy chwalące Boga i ku Jego czci ( czyli coś dla Tomka 44) . a więc dla każdego coś miłego . do wielu modlitw dołączone są komentarze aby rozjaśnić czytelnikowi co i jak .

Wystarczą mi modlitwy opatrzone Imprimatur przez Kościół.
Modlitwa nie polega na wszelkim paplaniu formułek opatrzonych jakimiś grantami - To, co jest modlitwą, ukrywa sie głeboko w naszej duszy i znane jest tylko Bogu; niekoniecznie wyraża się w słowach lub w innych znakach.


Cz maja 31, 2012 17:43

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Św. Charbel - pustelnik i cudotwórca.
dywagacje na temat "czy modlitwy mają być opatrzone imprimaturami" są nie na temat . więc aby było na temat ( święty Charbel ) fragment płyty z pieśnią ku Jego czci .
http://www.sendspace.pl/file/4f1804eb5303c49d5adf058


Pt cze 01, 2012 9:09
Zobacz profil
Post Re: Św. Charbel - pustelnik i cudotwórca.
Dariusz-555 napisał(a):
dywagacje na temat "czy modlitwy mają być opatrzone imprimaturami" są nie na temat . więc aby było na temat ( święty Charbel ) fragment płyty z pieśnią ku Jego czci .
http://www.sendspace.pl/file/4f1804eb5303c49d5adf058

Dywagacje o modlitwie jako formie żetoniu, na który Bóg zadziała w określony sposób ujęty w tej książeczce, są jak najbardziej na temat.
Pytanie - czy intencją takich modlitw jest oddanie chwały Bogu, wsłuchanie, czy uzyskanie "obiecanych" grantów.


Pt cze 01, 2012 9:23

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Św. Charbel - pustelnik i cudotwórca.
odpowiedź jest wyjątkowo prosta . przeczytaj książeczke o św Charbelu ( jest tylko jedna na polskim rynku ) , ściągnij z sieci ( legalny i darmowy ) film fabularny o tym świętym a będziesz miał odpowiedzi na nurtujące ciebie kwestie "żetonów" , "uzyskiwanie obiecanek" i wiele innych .


Pt cze 01, 2012 9:42
Zobacz profil
Post Re: Św. Charbel - pustelnik i cudotwórca.
Dariusz-555 napisał(a):
odpowiedź jest wyjątkowo prosta . przeczytaj książeczke o św Charbelu ( jest tylko jedna na polskim rynku ) , ściągnij z sieci ( legalny i darmowy ) film fabularny o tym świętym a będziesz miał odpowiedzi na nurtujące ciebie kwestie "żetonów" , "uzyskiwanie obiecanek" i wiele innych .

Czytałam - św. Charbel nie obiecuje jakichś super bonusów za odmówienie modlitwy w konkretnej ilości, w konkretne dni i w konkretnej godzienie.


Pt cze 01, 2012 15:25
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL