Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 18:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Fatima 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sie 08, 2006 12:57
Posty: 28
Post 
Cytuj:
Teraz zastanow sie po co jest wiara.

nie mam sie po co zastanawiac.
ja WIEM po co jest wiara i WIEM ze jest niezbedna.
nie wiem co bym robil na tym swiecie bez wiary w siebie.

jednak po co jest wiara w boga ktorego zapewne nie ma, po co jest wiara w kobiete, ktora ponad 2k lat temu urodzila najslynniejszego Żyda na swiecie i po co jest wiara w nierealne tanczace sloneczko
...
tego ja Ci Lucyna nie potrafie powiedziec :(

_________________
"Kiedy widzisz kobiete, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."
KAPORATES


Cz sie 10, 2006 18:42
Zobacz profil
Post 
Leoncoeur, widocznie na tym etapie zycia, w ktorym jestes, nie dane Ci jest pojac tych spraw, o ktorych piszesz.


Cz sie 10, 2006 18:51
Post 
Leoncoeur napisał:
Cytuj:
nie mam sie po co zastanawiac.
ja WIEM po co jest wiara i WIEM ze jest niezbedna.
nie wiem co bym robil na tym swiecie bez wiary w siebie.

jednak po co jest wiara w boga ktorego zapewne nie ma, po co jest wiara w kobiete, ktora ponad 2k lat temu urodzila najslynniejszego Żyda na swiecie i po co jest wiara w nierealne tanczace sloneczko
...
tego ja Ci Lucyna nie potrafie powiedziec
Wiara, jak podaje "Mały słownik zwrotów, pojęć i symboli religijnych, "jest to uznanie za prawdę czegoś, czego osobiście sprawdzić nie można. Podstawą wiary jest zaufanie do tego, kto przekazuje prawdę. Wierzę w to, co ktoś powiedział, gdyż mam do niego zaufanie. Wiara jest cnotą, dzięki której człowiek bez wątpliwości wierzy w Boga. Przede wszystkim jest łaską Boga darmo daną człowiekowi. Jest odpowiedzią na miłość Boga." Troszke jaśniej ci się zrobiło?
Cytuj:
czekam na potwierdzenie mojej teorii, ale nie wiem napewno jak to bylo.
nie jestem Alfa i Omega
ale "zamknąłeś" się na religine argumenty - o to mi chodziło w cytowanym przez Ciebie poście. I próbuj dalej - kto szuka ten znajdzie. Powodzenia :)


Cz sie 10, 2006 18:59

Dołączył(a): Pn sty 23, 2006 21:44
Posty: 85
Post Re: Fatima
Objawienia fatimskie widziane przez pryzmat katolickiego tradycjonalizmu http://rzymskikatolik.blox.pl/html/1310 ... tml?659240

_________________
Tylko ktoś całkowicie oddany sprawie może ją krytykować.

G.K. Chesterton


Cz maja 13, 2010 15:02
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr cze 19, 2013 23:52
Posty: 1
Post Re: Fatima
Cytuj:
Ale jeżeli się nie przestanie obrażać Boga, to za pontyfikatu Piusa XI rozpocznie się druga, gorsza. Kiedy ujrzycie noc oświetloną przez nieznane światło, wiedzcie, że to jest wielki znak, który wam Bóg daje, że ukarze świat za jego zbrodnie przez wojnę, głód i prześladowania Kościoła i Ojca Świętego.


:| :| :| :| :| :| :| :| :| :|

Jak to niby rozumieć? o___O

Idąc dalej tym tokiem rozumowania
Maryja: Bóg nie lubi tego, że ludzie krzywdzą dzieci, Bóg z tego powodu będzie obdzierał ze skóry setki przedszkolaków, by ukarać ludzi :rotfl:

No jaka w tym jest logika, jaki w tym jest sens?

Gdy zapoznałem się z pierwszą tajemnicą fatimską byłem w szoku. Jan Paweł 2 wraz z cały kościołem uznał treść tego objawienia, ale osobiście u mnie wywołuje ono tylko kryzys wiary, bo takiego syfu w całym życiu nie czytałem. Nie wiem zupełnie co o nim sądzić, bo tego typu treść urąga wszelkiemu jakiemukolwiek cieniowi moralności.

II WŚ jako kara dla ludzi, masakra, może jeszcze w objawieniu fatimskim zapomniano dodać, że Hitler ze Stalinem to były błogosławione anioły niosące sprawiedliwość :rotfl:

Przecież to jest jakaś parodia :sciana:


Cz cze 20, 2013 0:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 29, 2009 19:33
Posty: 569
Post Re: Fatima
1.
Cytuj:
Jan Paweł 2 wraz z cały kościołem uznał treść tego objawienia
Nie. Kościół nie "uznał" żadnego objawienia prywatnego w tym sensie, w jakim piszesz. Co najwyżej nie uznał za sprzeczne
2.
Generalnie można rozumieć objawienie nie jako "karę" lecz jako "skutek". A to już całkiem co innego.
3.
Pamiętaj, że objawienia prywatne (a takim jest Fatima), nawet jeśli są prawdziwe, nie mają tego "zabezpieczenia" co Ewangelie. Możliwe jest więc iż zostaną nie do końca właściwie przekazane przez tych, którzy je otrzymują
4.
No i w końcu; wiara w objawienia prywatne nie jest obowiązkowa. Można w nie nie wierzyć i być dobrym katolikiem

_________________
pozdrawiam
Barnaba (dawniej Marek MRB)
www.analizy.biz


Cz cze 20, 2013 1:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Fatima
każdy grzech ma skutki nie tylko dla nas ale i dla otoczenia


Pt cze 21, 2013 14:25
Zobacz profil
Post Re: Fatima
Kundel2 napisał(a):
Cytuj:
Ale jeżeli się nie przestanie obrażać Boga, to za pontyfikatu Piusa XI rozpocznie się druga, gorsza. Kiedy ujrzycie noc oświetloną przez nieznane światło, wiedzcie, że to jest wielki znak, który wam Bóg daje, że ukarze świat za jego zbrodnie przez wojnę, głód i prześladowania Kościoła i Ojca Świętego.


:| :| :| :| :| :| :| :| :| :|

Jak to niby rozumieć? o___O

Idąc dalej tym tokiem rozumowania
Maryja: Bóg nie lubi tego, że ludzie krzywdzą dzieci, Bóg z tego powodu będzie obdzierał ze skóry setki przedszkolaków, by ukarać ludzi :rotfl:

No jaka w tym jest logika, jaki w tym jest sens?

Gdy zapoznałem się z pierwszą tajemnicą fatimską byłem w szoku. Jan Paweł 2 wraz z cały kościołem uznał treść tego objawienia, ale osobiście u mnie wywołuje ono tylko kryzys wiary, bo takiego syfu w całym życiu nie czytałem. Nie wiem zupełnie co o nim sądzić, bo tego typu treść urąga wszelkiemu jakiemukolwiek cieniowi moralności.

II WŚ jako kara dla ludzi, masakra, może jeszcze w objawieniu fatimskim zapomniano dodać, że Hitler ze Stalinem to były błogosławione anioły niosące sprawiedliwość :rotfl:

Przecież to jest jakaś parodia :sciana:

Odpowiedź daje Jezus - Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję sie w tętno ich sera, kiedy uderzy dla mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeśli udaremnią wszystkie łaski moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im, czego pragną, Dzienniczek 1728,


Pt cze 21, 2013 15:15
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL