Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 2:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Fatima 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
Po co nadaremno dywagować - radzę obejrzeć film o Medjugorje, tam cud wirującego, raczej pulsującego słońca, emitującego przy tym różne kolory, został uwieczniony na kamerze (wprawdzie amatorskich, bo termin cudu nie bywał nigdy zapowiadany, tylko przypadkowe grupy pielgrzymów obserwowały to zjawiski i kilku udało się sfilmować).

Ciekawe tylko co się bardziej ruszało słońce czy ręka kamerzysty :D


Śr sie 09, 2006 11:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
No napisał(a):
Cytuj:
Tylko że widziały to i poświadczyły tłumy ludzi.

Podobnie jak ufo :)

Tak. Ale chodzi o zbiorowisko, ludzi zebranych w jednym momencie w jednym miejscu.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr sie 09, 2006 11:45
Zobacz profil WWW
Post 
Obejrz film, a sam sobie odpowiesz.


Śr sie 09, 2006 12:24

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
ToMu napisał(a):
No napisał(a):
Cytuj:
Tylko że widziały to i poświadczyły tłumy ludzi.

Podobnie jak ufo :)

Tak. Ale chodzi o zbiorowisko, ludzi zebranych w jednym momencie w jednym miejscu.


Obserwacje ufo też często mają charakter zbiorowy, wielu ludzi widzi to samo czasem niezależnie w róznym czasie,miejscu itd., są nawet amatorskie nagrania tych obserwacji.
- - -
Cytuj:
Obejrz film, a sam sobie odpowiesz.

Jest to gdzieś na necie :)?


Śr sie 09, 2006 13:11
Zobacz profil
Post 
W necie raczej nie - nie natrafiłam, chyba tylko na płytach DVD i kasetach VHS.


Śr sie 09, 2006 14:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
No napisał(a):
ToMu napisał(a):
No napisał(a):
Cytuj:
Tylko że widziały to i poświadczyły tłumy ludzi.

Podobnie jak ufo :)

Tak. Ale chodzi o zbiorowisko, ludzi zebranych w jednym momencie w jednym miejscu.


Obserwacje ufo też często mają charakter zbiorowy, wielu ludzi widzi to samo czasem niezależnie w róznym czasie,miejscu itd., są nawet amatorskie nagrania tych obserwacji.
- - -
Cytuj:
Obejrz film, a sam sobie odpowiesz.

Jest to gdzieś na necie :)?

Wiele osób - tam chyba było kilka tysięcy wtedy. W jednym miejscu. Nie - ktoś coś widział, w innych miejscach też ktoś coś widział: to się działo w tym samym czasie, w jednym miejscu, a świadków było wielu.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr sie 09, 2006 15:09
Zobacz profil WWW
Post 
W Fatimie było ok. 70 tys. ludzi, w Medjugorje wielokrotnie obserwowane zjawisko przez kilkuset pielgrzymów - prawdziwość zjawiska nie zależy od ilości widzów.


Śr sie 09, 2006 17:22

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
Wiele osób - tam chyba było kilka tysięcy wtedy. W jednym miejscu. Nie - ktoś coś widział, w innych miejscach też ktoś coś widział: to się działo w tym samym czasie, w jednym miejscu, a świadków było wielu.

Wciąż nie widze większej różnicy między obserwacjami ufo które są przecież bardzo różne.Swoją drogą pielgrzymi nie są najwiarygodniejszymi świadkami ;)

Alus:
Powinienem zobaczyć ten film ale już fakt, że zdjęcia tak szokującego zjawiska nie są zbyt znane szerokiej publiczności (w tym mnie :) )daje do myślenia...


Śr sie 09, 2006 17:32
Zobacz profil
Post 
Rzecz w tym, że zapowiedziany cud w Fatimie oglądała ogromna rzesza ludzi niewierzących i ludzi wrogich Kościołowi. Przeczytaj:
http://adonai.pl/cuda/?id=4


Śr sie 09, 2006 17:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
No napisał(a):
Cytuj:
pojęcia te stworzył człowiek a nie Bóg.
Ale nie o pojęcie tu chodzi...
Cytuj:
. I gdyby to było takie proste jak jest wg Ciebie to by już dawno zdefiniowano np. Trójce św. a tak nie jest, dalej się szuka i zastanawia jak to ująć i "co to jest".
Trudno zdefiniować coś czego niema i w tym jest cały problem :)

Umiesz udowodnić, że "niema" ? Nie. Więc to twoje zdanie jest problemem.
Zgoda. Wierzący też nie umie udowodnić, że "jest".
Ale ma całą gamę pośrednich wskazówek, wzajemnie się wspierających, uprawdopodobniających istnienie tego 'czegoś'.
Twierdząc, że 'nie ma', nie masz żadnych podobnych 'wskazówek', ponieważ z założenia ich być nie może. Bo twoja wiedza jest ograniczona.
Gdyby nie była ograniczona, nie miał byś co odkrywać, uczyć się. Wszystko byś wiedział. Byłbyś Bogiem.

No. Klucz tkwi w pojmowaniu słów 'coś' i 'nie ma'.

Przybliżę ci to anegdotą. Z pamięci, więc może nie tak ładnie jak można by, wybacz.
Cytuj:
Na murze pewnej uczelni amerykańskiej pojawił się napis:
Cytuj:
Boga nie ma.
Nietzsche.
Następnego pojawił się dopisek:
Cytuj:
Nietzsche nie ma.
Bóg.
Niby tylko śmieszne. Lecz jest w tej anegdocie zaszyta refleksja na temat zdolności naszego ludzkiego poznania.

Cud w Fatimie jest jedną z takich wskazówek.
Oczywiście możesz sobie założyć, że to UFO.
Być może nawet masz rację, że to jakaś pozaziemska cywilizacja w ten dla nas 'cudowny' sposób nam się przedstawiła.
Ale to niczego do końca nie wyjaśnia.
Nas stworzyli 'obcy'. Zgoda.
A kto stworzył 'obcych' ... ?

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Śr sie 09, 2006 19:38
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 18:40
Posty: 121
Post 
Alus napisał(a):
w Medjugorje wielokrotnie obserwowane zjawisko przez kilkuset pielgrzymów


Może i coś widzieli w Medjugorie. Święty Paweł jednak ostrzegał "nawet gdyby anioł z nieba głosił wam inną Ewangelię - niech będzie przeklęty". A w równoległym watku o podejrzanych objawieniach z Medjugorie udowodniłam, że kłamie albo zjawa (a więc objawienia są sataniczne) albo wizjonerzy (a wtedy nie ma objawień, tylko wielka ściema). A tam, gdzie jest kłamstwo, jest zawsze diabeł, więc ja osobiście bym się zjawiskami nadnaturalnymi z Medjugorie nie podniecała.

_________________
haft krzyżykowy dom moda uroda


Śr sie 09, 2006 22:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Stanisławie
Cytuj:
Umiesz udowodnić, że "niema" ? Nie. Więc to twoje zdanie jest problemem.

Umiesz udowodnić, że niema krasnoludków?
Cytuj:
Zgoda. Wierzący też nie umie udowodnić, że "jest".
Ale ma całą gamę pośrednich wskazówek, wzajemnie się wspierających, uprawdopodobniających istnienie tego 'czegoś'.
Twierdząc, że 'nie ma', nie masz żadnych podobnych 'wskazówek', ponieważ z założenia ich być nie może. Bo twoja wiedza jest ograniczona.
Gdyby nie była ograniczona, nie miał byś co odkrywać, uczyć się. Wszystko byś wiedział. Byłbyś Bogiem.

A to ciekawe bo ja właśnie na podstawie tych pośrednich wskazówek doszedłem do zupełnie przeciwnych wniosków! :o
Chętnie bym poznał te twoje przesłanki na istnienie Boga może ich jeszcze nie słyszałem...

Cytuj:
A kto stworzył 'obcych' ... ?

Ewolucja?
Cytuj:
Cud w Fatimie jest jedną z takich wskazówek.
Oczywiście możesz sobie założyć, że to UFO.
Być może nawet masz rację, że to jakaś pozaziemska cywilizacja w ten dla nas 'cudowny' sposób nam się przedstawiła.
Ale to niczego do końca nie wyjaśnia.
Nas stworzyli 'obcy'. Zgoda.

Stanisławie chyba źle mnie zrozumiałeś!
Nigdzie nie pisałem, że to sprawka kosmitów chodziło mi o to, że zjawiska te są równie wiarygodne co rzekome objawienia.


Cz sie 10, 2006 9:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 08, 2006 12:57
Posty: 28
Post 
@To Ja
Cytuj:
Leoncoeur mnie się wydaje, że ty tak naprawde nie chcesz wiedzieć jak to naprawde było bo wg Ciebie ty już wiesz prawde i czekasz tylko na potwierdzenie swojej teorii.

czekam na potwierdzenie mojej teorii, ale nie wiem napewno jak to bylo.
nie jestem Alfa i Omega :)

po prostu mozliwosc tego, co 'podobno' zdazylo sie wtedy w Fatimie, jest nierealna z pewnych wzgledow fizyczno-astronomicznych i nie wyobrazam sobie zadnego typu nagiecia/badz zlamania zasad ktorymi kieruje sie swiat, by bylo to mozliwe.

dlatego rozpatruje to jako bajke i pytam czy jest jakas mozliwosc, by racjonalnie mozna bylo to uznac za mozliwy fakt.

Cytuj:
Zresztą z tego co widze, to na "Katoliku" nie udało ci się prawdy znaleźć

nie uda mi sie i tu - sprobuje i na innych forach, moze i anglojezycznych.
Im wieksza rzesza katolikow nie potrafi mi odpowiedziec i wytlumaczyc tego zdarzenia poswiadczajac jego mozliwosc - tym bardziej utwierdzam sie w tym, ze to nie zaden cud tylko bajka.
:>

Cytuj:
W Fatimie było ok. 70 tys. ludzi

ale co z tego, ze 70 tysiecy ludzi poswiadcza czemus, co jest nieealne?
zreszta wg ich opisów to co zaobserwowali nie oznacza, ze to bylo slonce, tylko to ich interpretacja.
Ja nie neguje tego, ze oni w ogole cos zobaczyli, ale raczej nie slonce.
kto wie, moze padli ofiara mistyfikacji, lub widzieli inne zjawisko, moze padli ofiara zbiorowej halucynacji? psychologia tlumu tez ma cos do rzeczy.
Zreszta niektorzy swiadkowie wyrazali sie sceptycznie o porownaniu do slonca tego co zobaczyli :>

@Stanislaw Adam
Cytuj:
Umiesz udowodnić, że "niema" ?

umiesz udowodnic, ze nie ma skrzatów (jak to No nnapisal)?
czyli co skrzaty istnieja?
nie istnienia czegos rzadko trzeba udowadniac.
istnienie czegos udowadniac trzeba zawsze.

w przeciwnym razie wytlumacz prosze tym perfidnym skrzatom, by nie sikaly mi do mleka, bo przeciez nie mozesz zanegowac ich istnienia.
aha, jeszcze jedno - nie wiem czy wiesz, ale na najglebszych i odludnych obszarach syberii zyja smoki.

Cytuj:
Ale ma całą gamę pośrednich wskazówek, wzajemnie się wspierających, uprawdopodobniających istnienie tego 'czegoś'.

jakich wskazowek.
tylko o sensowne prosze, litosci...

Cytuj:
Lecz jest w tej anegdocie zaszyta refleksja na temat zdolności naszego ludzkiego poznania.

nie, blednie interpretujesz te anegdotke.

_________________
"Kiedy widzisz kobiete, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."
KAPORATES


Cz sie 10, 2006 18:23
Zobacz profil
Post 
matylda - nic, kompletnie nic, nie "udowodniłaś".
- orędzie z dn. 24.07.1981r - zapoznaj się Katechizmem Kościoła Katolickiego 997-1019.
- orędzie z dn. 31.08.1982r - KKK 969
- orędzie z dn. 1.10.1981r - KKK 782, 836, 839-844.
- orędzie z dn. 21.07.1982 -"Módl się! Módl się! Dużo i ponoś ofiary za grzeszników, jako że dużo dusz idzie do piekła, gdyż nikt nie ofiaruje się za nie i nie modli się za nie", Fatima 13.08.1917r....jak widzisz, w Fatimie nie dopatrzono sieęherezji, którą Ty przypisujesz Maryi w Medjugorje, choć orędzia brzmią podobnie.


Cz sie 10, 2006 18:31
Post 
Leoncoeur, nie wierzysz w Boga i dlatego nie mozesz uwierzyc w cudowne wydarzenia, ktore sa znakami od samego Stworcy.

Nikt Ci nie udowodni, ze Bog istnieje,
nikt Ci nie udowodni, ze to On dal Ci zycie,
nikt ci nie udowodni w cuda ktore mialy miejsce w Fatimie czy tez Lourdes,
nikt Ci nie udowodni, ze zostal cudownie uzdrowiony

Teraz zastanow sie po co jest wiara.


Cz sie 10, 2006 18:35
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL