Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 23:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Wybór imienia dla dziecka 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Teresse napisał(a):
Zen, ale kot to nie dziecko...

A chłopiec to nie dziewczynka... co z tego? Akurat w kwestii imienia nie widzę powodu by podchodzić inaczej.
Teresse napisał(a):
Poza tym jak dobrać imię na podstawie zachowania dziecka- jak będzie duzo płakać to nazwą go ryczuś czy jak?? :D

Będzie Ryszard :D

Jak się patrzy na konkretne dziecko to może być łatwiej o inspirację. Może być łatwiej podjąć decyzję.


Cz mar 06, 2008 21:35
Zobacz profil
Post 
troche andrei temat zaśmiecamy...
Cytuj:
podobno któraś cyfra w dowodzie osobistym oznacza ile jest osób o tym samym imieniu i nazwisku

niby jak? a jeśli mam szczęście nazywać się tak jak Ty a dowód wyrobię jutro, w Twoim dowodzie się ta cyferka zmieni? :)

daj sobie spokój, nie sprawdzaj, sprawdź lepiej to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Alter_ego


Cz mar 06, 2008 21:45
Post 
Wydaje mi się, że mozna użyć terminu alter ego na okreslenie osoby o identycznym imieniu i nazwisku...
nawet w twoim linku pisze, że
Cytuj:
To jest tylko zalążek artykułu związanego z literaturą.
...tak więc twoja definicja nie wyczerpuje terminu...

druga sprawa- Widniejesz w rejestrze ludności od urodzenia- a nie od wyrobienia dowodu...

Wydaje mi się, że na przybycie gościa z daleka- a takim jest dziecko- wypada się dobrze przygotować...a nie jak gość juz siedzi u nas to w pośpiechu lecieć do sklepu po 0,5... :-)


Cz mar 06, 2008 22:08
Post 
alez ja nie przeczę, że wypada się dobrze przygotować i jak widać, andrea to właśnie robi. cóż, jeśli uzna, że ma to dla niej znaczenie, to pewnie sprawdzi, czy i ile identycznie nazywających się Polaków istnieje i da dziecku drugie imię.
a na marginesie - jeśli to będzie dziewczynka i będzie sie nazywac jak Ty, pojawi się w rejestrze ludności - cyferka w Twoim dowodzie się zmieni? ;)

definicjia z Wikipedii (nie moja) odnosi się owszem do literatury, ale na jej początku jest wyjaśnione, co termin naprawdę oznacza. o ile mi wiadomo, jest również używany jako określenie bliskiej, zaufanej osoby, która jest jakby Twoim 'drugim ja', powiernikiem, przyjacielem.

pozdrawiam!


Cz mar 06, 2008 22:45
Post 
Teresse napisał(a):
druga sprawa- Widniejesz w rejestrze ludności od urodzenia- a nie od wyrobienia dowodu...


Jasne.... tyle że codziennie rodzą sie nowi ludzie. Nawet dziś może urodzić się pięć nowych osób, które będą się nazywać tak jak Ty. Myslisz, że jutro dostaniesz wezwanie żeby zmienić dowód, bo cyfrę 9 trzeba zastapić 14? A za tydzień, któras z nich wyjdzie za mąż, więc znowu wezwanie żeby 14 przerobić na 13?;)
Teresse, nie wierz w takie bajki że niby któras cyfra oznacza ilu ludzi ma to samo imię i nazwisko.


Pt mar 07, 2008 8:54

Dołączył(a): Śr cze 13, 2007 12:14
Posty: 113
Post 
po prostu jest tyle ładnych i coś dla nas znaczących imion... trudny wybór...


So mar 08, 2008 16:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 14, 2003 20:13
Posty: 377
Post 
teresse- z nr pesel można wyczytać: datę uroczenia (6 pierwszych cyfr), ile osób urodzilo się tego dnia (4 kolejne), pleć (przedostatnia cyfra- parzysta dla kobiet, nieparzysta dla mężczyzn). Ostatnia cyfra jest kontrolna, można dzięki niej sprawdzić, czy dany nr pesel jest prawdziwy. Więcej: http://pesel.php64.pl/

A! Drugiego imienia chrzcielnego nie trzeba wpisywać w akta stany cywilnego. Ani ja, ani brat nie mamy go w państwowych papierach.

Zen- sympatycznie nadać imię dziecku jeszcze przed porodem. Glównie po to, żeby już wtedy rodzice mogli zwracać się po imieniu, do ich konkretnego dziecka, na które czekają, a które już przecież żyje :)


Śr mar 12, 2008 23:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 13, 2007 12:14
Posty: 113
Post 
Witam! co myślicie o imieniu Jeremiasz? bardzo nam się podoba, ale np. dziadek wmawia mi, że nie ma świętego Jeremiasza i dziecko nie bedzie miało patrona :( A to że jest starotestamentowym prorokiem? w litanii do Wszystkich świętych jest: Wszyscy święci Patriarchowie i Prorocy....
a jeszcze ktoś mi powiedział że to jest żydowskie imię :shock: co to za różnica??


Cz cze 12, 2008 12:02
Zobacz profil
Post 
Szczerze to nie podobają mi się wydziwianie imiona- jak Jeremiasz to może Habakuk albo Nabuchodonozor...tez z Biblii :)

Takie dziecko zawsze będzie obśmiewane...


Cz cze 12, 2008 22:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
Teresse, a niby dlaczego ma być "obśmiewane"? Miałam ucznia o tym imieniu i nikomu nie przyszło do głowy naśmiewać się, chociaż faktem jest, że imię nie należy do powszechnie nadawanych.

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Cz cze 12, 2008 22:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
Mi się niestety też wydaje, że dzieci o takim imieniu będą wyśmiewane. Pewnie nie przez wszystkich, ale będą...

Jestem Bożo... Bożo w porzo...

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Pt cze 13, 2008 0:40
Zobacz profil
Post 
Może nie wyśmiewane...ale takie imiona są nieporęczne...w przedszkolu, szkole, na podwórku używa się skróceń, zdrobnień.
Jeremiasz...zdrobnienie - Jeremi :)
Pochodzenie imion nie ma żadnego znaczenia :) .
Wykreśla, deprecjonuje imiona skojarzenie z niegodnymi osobami noszącymi takie imię ...np Adolf.


Pt cze 13, 2008 8:56

Dołączył(a): Śr cze 13, 2007 12:14
Posty: 113
Post 
no właśnie... zapytałam naszą 4-letnią sąsiadkę jak się nazywają jej koledzy w przedszkolu: Kubuś, Błażej, Dawid, Nikoś/Nikodem, Filip, Mateusz, Gracjan, Oskar...
pytam ją jak się jej podoba imię Jeremiaszek, a ona mi mówi że to śmieszne imię... ale niektóre z wymienionych też są nietypowe tyle że się już do nich przyzwyczailiśmy - bo mi imię Gracjan też wydaje sie b.orginalne i nietypowe... a moja babcia mówi że dawniej Dawid czy Jakub to tylko żydzi się tak nazywali, nikt nie nazwałby tak chrześcijańskiego dziecka.

do każdego imienia można coś śmiesznego dodać, w szkole był wierszyk o głupim grzesiu i nasz kolega miał przez pewien czas niewesoło... o! albo miałam sąsiada: jurka i przezywaliśmy go: jurek-ogórek, kiełbasa i sznurek 8) niby takie zwykłe imie :? ...


Pt cze 13, 2008 10:09
Zobacz profil
Post 
A Jakub Szela, Jakub Sobieski (ojciec Jana), Jakub z Sienna (Prymas Polski)...jak widzisz dawali :)


Pt cze 13, 2008 11:45

Dołączył(a): Śr cze 13, 2007 12:14
Posty: 113
Post 
ale babcia ich nie znała ;)


Pt cze 13, 2008 14:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL