Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 17:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Wybór imienia dla dziecka 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr cze 13, 2007 12:14
Posty: 113
Post Wybór imienia dla dziecka
Zastanawiamy sie z mężem nad wyborem imienia dla dziecka. o ile dla dziewczynki wybór (dla nas) jest prosty o tyle dla chłopca już nie... wszystkie ładne (naszym zdaniem) imiona sią juz w naszych rodzinach i wśród znajomych "w uzyciu", mężowi zależy żeby imie było oryginalne (a nie 10 dawidek, a mi żeby było zwyczajne (żaden alanek nie wchodzi w grę)...
dziecko ma sie urodzić w sierpniu i mąż ostatnio zaproponował augusta, właśnie augusta a nie augustyna i mam pytanie: czy patronem małego augusta może byc św. augustyn? czy wybrać 2 "święte" imię?


Wt mar 04, 2008 11:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 29, 2008 9:47
Posty: 866
Post 
Wężymord, Czcibór, Żytomir, Brzęczysław, Świętopełek, Jożin :)


Wt mar 04, 2008 12:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post 
no to moze Edwin?tyż ładnie i rzadko spotykane


Wt mar 04, 2008 13:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
Nie znam Cię więc powiem Ci tak, nadaj dziecku polskie imię. Nie nazywaj go "dżesika" albo "Angelika" (nie chodzi mi o Andżelikę).

Nie wiem co prawda jak będzie za lat naście czy dziesiąt, ale Polacy z takimi imionami no np mają większe kłopoty z znalezieniem pracy. Polskie imię dobrze się kojarzy(polakom) pracodawcą.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Wt mar 04, 2008 14:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 21:26
Posty: 520
Post 
Mnie podoba się imię Jan, fajnie wołać na chlopca "Jasiek" :) , poza tym ladne jest "Ian" i Iwo.
Jeżeli jednak jesteście osobami wierzącymi, to może wybierzcie imię jakiegoś świętego? Dobrze byloby poznać jego życie i na tej podstawie zdecydować.
Ja kiedyś myślałam, że urodzę Miłosza, ale to dziewczynka zrobiła nam niespodziankę. ;)

_________________
Make a good thing better.
Mój Bóg i moje wszystko.


Wt mar 04, 2008 16:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post Re: Wybór imienia dla dziecka
andrea napisał(a):
dziecko ma sie urodzić w sierpniu i mąż ostatnio zaproponował augusta, właśnie augusta a nie augustyna i mam pytanie: czy patronem małego augusta może byc św. augustyn?

Trzebaby św. Augustyna spytać czy może wziąć dodatkową robotę ;-) No ale to dwa różne imiona.
andrea napisał(a):
czy wybrać 2 "święte" imię?

Nie rób dziecku krzywdy i nie nadawaj mu drugiego imienia - wpiszą mu je w dokumentach i do końca życia będzie musiał się pilnować, żeby przy składaniu dokumentów wpisywać swoje drugie imię, którego przecież nigdy nie będzie na codzień używać.

Gabriel - to jest ładnie, szlachetne i mocne imię dla chłopca. Niepospolite i niedziwaczne, zdrobnione nie brzmi głupio (Gabrielek), a w pełnej formie brzmi dostojnie. A August? "Augustku chodź do mamy"? Nieeeeeee


Wt mar 04, 2008 17:44
Zobacz profil
Post Re: Wybór imienia dla dziecka
Zencognito napisał(a):
Nie rób dziecku krzywdy i nie nadawaj mu drugiego imienia


Ja mam dwa imiona (urzędowe, bo tak w ogóle to mam więcej) i wcale się skrzywdzona nie czuję ;)


Wt mar 04, 2008 17:46

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Ja mam dwa i czuję się skrzywdzony, a że mowa jest o chłopcu to moja opinia staje się automatycznie bardziej prawdziwa :P


Wt mar 04, 2008 17:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post 
Imię będzie dla konkretnego dziecka, prawda? Więc kiedy dziecko już będzie na świecie to z pewnością będzie jakieś konkretne imię które będzie do niego pasować jak żadne inne.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Wt mar 04, 2008 18:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 13, 2007 12:14
Posty: 113
Post 
Rojza Genendel napisał(a):
Imię będzie dla konkretnego dziecka, prawda? Więc kiedy dziecko już będzie na świecie to z pewnością będzie jakieś konkretne imię które będzie do niego pasować jak żadne inne.


mądra rada :)

Zencognito - mamy z mężem po 2 imiona i jakoś przez 30 lat nie było z tym problemów...


Śr mar 05, 2008 10:21
Zobacz profil
Post 
To przez kilka dni nie będzie miało imienia, az rodzice cos wybiorą ?? :?

Drugie imię pozwala nam się odróżnić od osób o tym samym imieniu i nazwisku- a ile ich w Polsce jest to każdy ma w dowodzie napisane...
Ja mam 9 alter ego...


Cz mar 06, 2008 20:23
Post 
Cytuj:
Ja mam 9 alter ego...

:o
serio?! ale to lekarz Ci tak powiedział, czy to literacko tak tylko? i wszystkie pod tym samym nickiem tworzycie? ;)

andrea, patronem małego Augusta chyba św. Augustyn byc nie może, bo św. August też istnieje...
a mnie to zawsze uczono, że sie nie 'imię' a właśnie patrona dziecku wybiera. a szczególnie, kiedy patronów o danym imieniu jest kilku. utarło sie jakoś dziwnie, że imieniny obchodzimy w pierwsze po urodzinach pojawienie się imienia w kalendarzu. a guzik prawda dla katolika. imieniny obchodzi sie w dzień patrona. dacie mu np. Jan, to od razu który - Ewangelista, czy św. Jan od Krzyża, czy któryś inny.

pozdrawiam i radości dużo w oczekiwaniu na sierpień!


Cz mar 06, 2008 21:18

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Teresse napisał(a):
To przez kilka dni nie będzie miało imienia, az rodzice cos wybiorą ?? :?

Mój kot też był bodajże jeden dzień bez imienia i wszyscy mówili na niego "kotek" :D Dziecku raczej nie będzie przeszkadzało że dzień lub dwa będą na nie mówić "dzidzia" ;-)


Cz mar 06, 2008 21:21
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
ale to lekarz Ci tak powiedział,
:D

Tak i wszystkie 9 osób leczy się na jedno ubezpieczenie... :D

Nie, chodzi o to, że podobno któraś cyfra w dowodzie osobistym oznacza ile jest osób o tym samym imieniu i nazwisku...ale muszę to sprawdzić, bo ktoś mi tak powiedział, to nic pewnego... :?


Cz mar 06, 2008 21:23
Post 
Zen, ale kot to nie dziecko...
Poza tym jak dobrać imię na podstawie zachowania dziecka- jak będzie duzo płakać to nazwą go ryczuś czy jak?? :D
Mama zmęczona po porodzie i będzie wtedy imię wymyślać??


Cz mar 06, 2008 21:25
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL