Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 16, 2024 20:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 75  Następna strona
 Medziugorje 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: Medziugorje
Ostatni stan sprawy jaki kojarzę jest taki, że Watykan nie potwierdza nadprzyrodzonego charakteru zdarzeń w Medjugorie. Zabrania organizowanie pielgrzymek oficjalnych, natomiast pielgrzymki prywatne, powinny odbywać się w towarzystwie księdza, i nie powinny być traktowane jako pielgrzymki do autentycznych miejsc objawień. Kościół w pobliży objawień został sekularyzowany, a promotor objawień ze względu na liczne naruszenia prawa kanonicznego suspendowany.


Pn sie 13, 2012 10:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Medziugorje
słaba ( bo analogowa ) jakość fotki , być może zdobęde digitalną . zrobiono podczas różańca .
http://de.swoopshare.com/file/3592ab472 ... 3.jpg.html
jedno jest pewne , podczas różańców niektórym pielgrzymom udało się sfotografować Gospe . zgodność wiernych była że tylko w czasie różańca .
kupiłem z kolei dvd "Medugorje - miracoli" , czyli o medjugorskich cudach , jednak nic szczególnego nie zauważyłem . filmowane zachody słońca .
natomiast dvd "rozmowy z widzącymi" jest warte polecenia .


Pn sie 13, 2012 10:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Medziugorje
Ja się zastanawiam, jak to w ogóle się dzieje, że ktoś wybiera pielgrzymkę do Medjugorie, mając tak szeroki wybór miejsc objawień zatwierdzonych. Po co właściwie tam jechać? Nie lepiej do Lourdes, Fatimy, Matki Bożej z Guadalupe? Naprawdę, parę razy się nad tym zastanawiałem i zawsze dochodziłem do wniosku, że gdyby ktoś mi zaproponował pielgrzymkę do Medjugorie, moją pierwszą odpowiedzią byłoby właśnie: po co? Nie masz może jakiejś do Fatimy? Nie chcę nikogo oczerniać, ale często zdaje mi się, że do Medjugorie jadą głównie poszukiwacze cudów, amatorzy "fotografowania Gospy" itp. - bo naprawdę nie rozumiem, z jakiego innego powodu ktoś miałby chcieć tam jechać. I to mnie, szczerze mówiąc, jakoś nie zachęca.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sie 13, 2012 10:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Medziugorje
trzeba tam być by zrozumieć . JP2 mawiał " Medjugorje to kontynuacja Fatimy " , więc kontynuujmy . ludzie potrzebują znaków . istotnie czasami je sobie wymyślają.nie wiem jak ustosunkować się to tego wydarzenia .
http://de.swoopshare.com/file/b2735ad45 ... 6.JPG.html
zauważyłem jak grupa ludzi z zaciekawieniem ogląda zachód słońca , nic szczególnego nie widziałem więc strzeliłem tę fotke . cud , nie-cud ?
jedno jest pewne , objawienia każdego 2 - go miesiąca robią wrażenie . przeżyłem to . . . i mam pogląd .
jak wytłumaczyć fenomen takich tłumów w Medjugorje ? jest wiele książek na ten temat . doceniana najbardziej to " owoce Medjugorje " .


Pn sie 13, 2012 10:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Medziugorje
No więc właśnie to mnie niepokoi, że ludzie jadą do Medjugorie, bo słyszeli, że można tam strzelić fotkę Matce Bożej. Tak, jakby modlitwa w "zwykłym" sanktuarium już im nie wystarczała. Tak, często słyszę, że "trzeba tam być, żeby zrozumieć". Faktycznie, zapewne trzeba tam być, żeby zobaczyć jakiś ciekawy cud i wtedy to ja się nie dziwię, że wielu po takich ekstra "przeżyciach" wyjeżdża "rozumiejąc fenomen". Jak mówiłem, mnie to jednak niepokoi i zupełnie nie przekonuje.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sie 13, 2012 11:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Medziugorje
Johnny , szanuje Twój ostrożny sposób podchodzenia to tematu Medjugorje . jednak - "fenomen Medjugorja" to tez słowa JP2 . na fotce wierni oczekują objawienia , które zaraz będzie miało miejsce . czy wszedłbyś między nich by im objaśnić swoje stanowisko ? np. że dosyć już tych ekstra przeżyć , niech wam wystarczy zwykłe sanktuarium .
http://de.swoopshare.com/file/9ec4026a5 ... 4.JPG.html


Pn sie 13, 2012 11:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Medziugorje
JP2, jak każdy, miał prawo do swojego zdania, mnie bardziej interesują oficjalne orzeczenia Kościoła.

Cytuj:
czy wszedłbyś między nich by im objaśnić swoje stanowisko ? np. że dosyć już tych ekstra przeżyć , niech wam wystarczy zwykłe sanktuarium .
\

Tak, chętnie bym im coś takiego powiedział. Podejrzewam zresztą, że tacy ludzie też tam są.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sie 13, 2012 11:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: Medziugorje
Tez miałbym ochotę to powiedzieć, ale bałbym się zlinczowania.


Pn sie 13, 2012 11:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Medziugorje
Szatan nie lubi miejsc, gdzie unosi się jak dym kadzidła - modlitwa. Każdy ma wolną wolę i swoje rozeznanie, można wierzyć lub nie, ale na pewno nie można nikogo zmuszać do swojego zdania na siłę, bo to rodzi bunt.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Pn sie 13, 2012 11:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Medziugorje
widze że sporo z nas ma dzisiaj wolny poniedziałek . tez lubie wolne poniedziałki .
http://de.swoopshare.com/file/ea7ddbe35 ... s.JPG.html
Medjugorje jest rownież nadzieją gdy już nie ma nadziei .
Matka pokoju prosi o uczestnictwo w Eucharystii , respektowanie Jej przesłań , a Jej objawienia , chce by wierni postawili na dalszym miejscu . 2 września kolejne . . . . i ponownie góra Podbrdo będzie zapełniona czcicielami Gospy .


Pn sie 13, 2012 12:02
Zobacz profil
Post Re: Medziugorje
silgar napisał(a):
Ostatni stan sprawy jaki kojarzę jest taki, że Watykan nie potwierdza nadprzyrodzonego charakteru zdarzeń w Medjugorie. Zabrania organizowanie pielgrzymek oficjalnych, natomiast pielgrzymki prywatne, powinny odbywać się w towarzystwie księdza, i nie powinny być traktowane jako pielgrzymki do autentycznych miejsc objawień. Kościół w pobliży objawień został sekularyzowany, a promotor objawień ze względu na liczne naruszenia prawa kanonicznego suspendowany.

Nie potwierdza, bo Kościół nauczony już wczesniejszymi pochopnymi błędnymi ocenami - mały Kamyk - w przypadku trwania objawień wydaje jedynie opinię o fałszywości, a jeśli dane zdarzenie nie wyczerpują znamion fałszu, herezji, nie wydaje opinii pozywtywnej.
Suspensowany zakonnik nigdy nie był promotorem objawień - był jedynie jednym z franciszkaninów posługujących w parafii.
Johnny99 napisał(a):
Ja się zastanawiam, jak to w ogóle się dzieje, że ktoś wybiera pielgrzymkę do Medjugorie, mając tak szeroki wybór miejsc objawień zatwierdzonych. Po co właściwie tam jechać? Nie lepiej do Lourdes, Fatimy, Matki Bożej z Guadalupe? Naprawdę, parę razy się nad tym zastanawiałem i zawsze dochodziłem do wniosku, że gdyby ktoś mi zaproponował pielgrzymkę do Medjugorie, moją pierwszą odpowiedzią byłoby właśnie: po co? Nie masz może jakiejś do Fatimy? Nie chcę nikogo oczerniać, ale często zdaje mi się, że do Medjugorie jadą głównie poszukiwacze cudów, amatorzy "fotografowania Gospy" itp. - bo naprawdę nie rozumiem, z jakiego innego powodu ktoś miałby chcieć tam jechać. I to mnie, szczerze mówiąc, jakoś nie zachęca.

Do Lourd, Fatimy też latami pielgrzymowano, nim Kosciół wydał oficjalny komunikat potwierdzający objawienia.
Setki tysięcy księży uczestniczących w dorocznych rekolekcjach też jeżdżą w poszukiwaniu cudów?
Jeśli nie rozumiesz z jakiego powodu ludzie tam jeżdżą - niektórzy po kilkanaście razy - to spytaj pielgrzymów, poczytaj świadectwa.


Pn sie 13, 2012 12:49

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Medziugorje
http://de.swoopshare.com/file/fa8963c2e ... 1.JPG.html
http://de.swoopshare.com/file/5c5198560 ... 7.JPG.html
http://de.swoopshare.com/file/2d646db04 ... 4.JPG.html
http://de.swoopshare.com/file/8adda37c2 ... 0.JPG.html
kilka fotek z Podbrdo


Pn sie 13, 2012 12:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Medziugorje
Alus napisał(a):
Do Lourd, Fatimy też latami pielgrzymowano, nim Kosciół wydał oficjalny komunikat potwierdzający objawienia.


I co z tego?

Cytuj:
Setki tysięcy księży uczestniczących w dorocznych rekolekcjach też jeżdżą w poszukiwaniu cudów?


Raczej po to, by wierni, którzy tam jeżdżą, nie zostali bez opieki duszpasterskiej.

Cytuj:
Jeśli nie rozumiesz z jakiego powodu ludzie tam jeżdżą - niektórzy po kilkanaście razy - to spytaj pielgrzymów, poczytaj świadectwa.


No więc właśnie się pytam, niestety, Dariusz-555 coraz bardziej ogranicza się do wklejania zdjęć, z których coraz słabiej rozumiem, co miałoby wynikać.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sie 13, 2012 13:00
Zobacz profil
Post Re: Medziugorje
Johnny99 napisał(a):
Alus napisał(a):
Do Lourd, Fatimy też latami pielgrzymowano, nim Kosciół wydał oficjalny komunikat potwierdzający objawienia.


I co z tego?

To z tego, że wtedy też niektórzy nie pojmowali po co tam jeździć, skoro zapewne w pobliżu znajduje sie jakieś sanktuarium

Cytuj:
Raczej po to, by wierni, którzy tam jeżdżą, nie zostali bez opieki duszpasterskiej.

Nie piszę o kapłanach towarzyszących pielgrzymom, ale o uczestniczących przez kilka dni w dorocznych (chyba lipiec) rekolekcjach dla duchownych.

Cytuj:
No więc właśnie się pytam, niestety, Dariusz-555 coraz bardziej ogranicza się do wklejania zdjęć, z których coraz słabiej rozumiem, co miałoby wynikać.

Ja nie byłam - niemniej znam dość dużo osób, którzy tam pielgrzymowali, w ich odczuciu odnajdywali tam namiastkę nieba.
Zresztą zauważyłam, jak wielu po pielgrzymce wycisza się, potrafi ufnie przyjmować wszystko co przynosi im życie.


Pn sie 13, 2012 13:07

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Medziugorje
namiastka nieba , powiem więcej - W Medjugorje mówi się że tu jest NIEBO NA ZIEMI .

http://de.swoopshare.com/file/c9769f993 ... a.JPG.html
miejsce objawienia .


Pn sie 13, 2012 13:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 75  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL