Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 19:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 75  Następna strona
 Medziugorje 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 18, 2008 11:40
Posty: 1
Post 
Kochani, co sądzicie o tym forum??? Byliście tam i czytaliście informacje??? Bo mnie się wydaje, że moderator Marcin bardzo przesadza??? Nic nie można powiedzieć, ani żartować :?


N maja 18, 2008 13:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
Na naszym forum nie prowadzimy dyskusji na temat moderatorow innego forum.

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


N maja 18, 2008 17:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 14, 2009 11:22
Posty: 59
Post 
Oczywiście stanowisko Kościoła jest ważne. Osobiście jestem pozytywnie nastawiona do tych objawień. Nie widzę w nich nic złego. A wiedzę trzeba wciąż pogłębiać, aby nie dać sobie wmówić, że nie mają miejsca. Czas pokaże czy w rzeczywistości są prawdziwe czy nie - cierpliwości.

_________________
Miłość jest miarą, według której Pan będzie sądził nas wszystkich (Ojciec Pio)
www.catholicus.pl


Wt sty 20, 2009 13:58
Zobacz profil
Post 
Sporo artykułów - zarówno pozytywnych jak i negatywnych - na temat Medjugorie znajdziecie tu http://www.analizy.biz/katalog/katalog. ... medjugorie
Jednak muszę powiedzieć że ja osobiście jestem BARDZO sceptyczny.


Wt sty 20, 2009 21:02

Dołączył(a): N mar 01, 2009 4:31
Posty: 2
Post 
:-D Witajcie !
Zeby cokolwiek powiedziec o Medugorju najlepiej tam byc !
Spodkac się i posłuchac co ma do przekazania o. Jozo Zovko, uczestniczyc we mszach świętych, drodze krzyżowej, pielgrzymowac na Podbrdo - miejsce ukazania sie "Gospy", na Kriżevac itd,
osobiście byłem tam zdaje sie 6 lub 7 razy zaznaczam ze nie byłem tam jako pielgrzym tylko jako kierowca autokaru - i za każdą następną wizytą w Medugorju coś się we mnie zmieniało (na lepsze) tak jakby ktoś w moje serce za każdym razem dolewał wiary, miłości, swoistego spokoju ducha, jak również miejsce to zmusza do bardzo głębokiego zastanowienia się nad swoim życiem - dawniej, obecnie i w przyszłości.
Tak więc proponuję - zanim cokolwiek napiszecie złego o tym miasteczku- najpierw pojechac samemu, doświadczyc tego co mi było dane doświadczyc - a potem wysunąc swoją opinię.
Pozdrawiam


N mar 01, 2009 6:11
Zobacz profil
Post 
Obawiam się że takie podejście jest trochę (nie gniewaj się) sekciarskie. Bo obiektywna ocena treści objawień jest łatwiejsza gdy się tam nie było i nie ma się stosunku emocjonalnego.

Inna rzecz że ja byłem w Medjugorie - i jesli chodzi o warstwę zewnętrzną zrobiło na mnie b. dobre wrażenie - czysto, porządek, jesli są kramy z dewocjonaliami to w wyznaczonym miejscu (nie ma wciskania znaczków jak w Cżestochowie), wywieszone kiedy w jakim języku pielgrzymki będą odprawiać Eucharystię...

A jednak to nie zmienia mojej negatywnej oceny samych objawień.


N mar 01, 2009 11:16
Post 
Marek MRB napisał(a):
A jednak to nie zmienia mojej negatywnej oceny samych objawień.

Masz prawo :)
A istota zawiera się w zdaniu - "Które wymagają jeszcze badań Kościoła" (List D. Ange) - nie są więc zanegowane.
A czas zweryfikuje....wedle diagnozy Gamaliela.


N mar 01, 2009 12:52

Dołączył(a): N gru 06, 2009 14:22
Posty: 34
Post Re: publikacje
Żeby wyrobić sobie opinię proponuję przeczytać kilka książek wydanych np przez Promic Wydawnictwo Księży Marianów "Ukryte dzieciątką z Medjugorie" " Medjugorie świadectwo spragnionej duszy" " Na górze dlaczego Medjugorie" " Medjugorie lata 90 - triumf serca" i wznowienie wlasnie czytam " Pilne przesłanie z Medjugorie". To zbiór tytułów bardzo szeroko opiewający temat Medjugorie. Naprawde warto. Co innego sluchac czyichs opinii, a co innego przeczytac rzetelne ksiazki.


So gru 12, 2009 13:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 03, 2008 8:54
Posty: 35
Post Re: Medziugorje
Poczekajmy bo Kongregacja Nauki Wiary powołała specjalną komisję ds. Medjugorje.
czekajmy na wyniki badań

_________________
Wszystko mogę w tym który mnie umacnia


So kwi 17, 2010 12:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Medziugorje
szatan nie nawoływałby do modlenia i to 3 godzi dzienie postu w środę i piątek ,pokuty ,pokoju ,spowiedzi i mszy
do czytania biblii
mamy to wszystko biblie i msze ale czy tym żyjemy i dlatego nawołuje

gdyby tak rzeczywiste by było to by kk od razu by powiedział ze to sa fałszywe objawienia
a modlitwa i postem wyrzuca się demony mówił o tym Jezus
Ten rodzaj złych duchów wyrzuca się modlitwa i postem.Mt 17,21

ostatnie orędzie
"Drogie dzieci. Dziś wzywam was do jedności w moim Synu Jezusie. Moje macierzyńskie serce prosi, abyście pojęli, że jesteście Bożą rodziną. Ojciec Niebieski obdarzył was duchową wolnością, jesteście więc wezwani, aby samodzielnie rozpoznawać prawdę, dobro i zło. Niech modlitwa i post otworzą wasze serca i pomogą wam odkryć Ojca Niebieskiego przez mojego Syna. Kiedy odkryjecie Ojca, wasze życie będzie podporządkowane pełnieniu woli Bożej i tworzeniu Bożej rodziny, bo tego Syn mój pragnie. Będę z wami na tej drodze. Dziękuję wam.


16. Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi?

17. Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce.

18. Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców.

19. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień.

20. Tak więc po owocach poznacie ich.


Cz sty 06, 2011 17:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 15:49
Posty: 216
Post Re: Medziugorje
merkaba napisał(a):
szatan nie nawoływałby do modlenia i to 3 godzi dzienie postu w środę i piątek ,pokuty ,pokoju ,spowiedzi i mszy
do czytania biblii
mamy to wszystko biblie i msze ale czy tym żyjemy i dlatego nawołuje

gdyby tak rzeczywiste by było to by kk od razu by powiedział ze to sa fałszywe objawienia


Szatan podszywający się pod Matkę Bożą musi zmylić ludzi postawą niby taką samą jak ma Ona sama, a jednak coś w tych objawieniach nie gra; nie daje się zbadać do końca....
Mam mieszane uczucia co do ich prawdziwości .....

_________________
dawniej monika001 ;)


Pn sty 10, 2011 20:35
Zobacz profil
Post Re: Medziugorje
Cytuj:
Szatan podszywający się pod Matkę Bożą musi zmylić ludzi postawą niby taką samą jak ma Ona sama, a jednak coś w tych objawieniach nie gra; nie daje się zbadać do końca....
Mam mieszane uczucia co do ich prawdziwości .....

I przez trzydzieści lat przyciągnął, nawrócił, nauczył żyć z Bogiem miliony świeckich i setki tysięcy duchownych......strasznie głupi szatan szkodzący sam sobie.
http://www.medjugorje.org.pl/index.php? ... &Itemid=58
I na dodatek zorganizował apostolat modlitwy w intencji duchownych "Margerytka".


Pn sty 10, 2011 21:06

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Medziugorje
dodam tylko, że najgłośniej zawsze krzyczy demon..
(to co do różnych artykułów i wypowiedzi zamieszczanych w mediach/necie)

tysiące nawróconych, modlących się, czy to może być owoc pracy złego ?
są tylko 2 opcje: albo demon albo Boża interwencja, nic pośredniego..

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Wt lip 05, 2011 15:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 12, 2011 20:58
Posty: 87
Post Re: Medziugorje
http://www.traditia.fora.pl/medjugorie- ... ,1113.html

"Zatem, Ekscelencjo, jak zdefiniować Medjugorje?
- Jest to fenomen całkowicie diabelski, wokół którego obraca się wiele podziemnych interesów."

Jeśli zjawa z Medżugorie naprawdę mówi takie rzeczy, jeśli ci tzw. widzący prowadzą takie życie (proszę zauważyć w jakich okolicznościach zaczęły się objawienia - podobnie jak w Garabandal) to jest to iście diabelskie "objawienie", a zjawa to po prostu szatan w postaci Najświętszej Dziewicy.

_________________
"Sit autem sermo vester, est, est : non, non : quod autem his abundantius est, a malo est."(Mt 5, 37) [Vulgata]
"Credo [...] in unam, sanctam, catholicam et apostolicam Ecclesiam..."
"Quoniam omnes dii gentium dæmonia"(Ps 95, 5)


Wt lip 12, 2011 22:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Medziugorje
Cytuj:
W Medjugorje wszystko obraca sie wokół pieniędzy: pielgrzymki, wynajmowanie domków, sprzedaż świecidełek.


O prawie każdym większym miejscu pielgrzymkowym można tak powiedzieć. Kilkanaście lat temu byłem w Lourdes i miałem wtedy wrażenie, że pół miasteczka to jeden wielki bazar z dewocjonaliami, a drugie pół to biura usług dla pielgrzymów.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lip 13, 2011 7:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 75  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL