Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 71, 72, 73, 74, 75  Następna strona
 Medziugorje 
Autor Wiadomość
Post Re: Medziugorje
Andy72 napisał(a):
Z jezuitami dzieje się coś BARDZO złego, nie pierwszy raz to zauważyłem. A atak pani Anny Connolly zdaje mi się że powodowany jest chamską zazdrością o Łaskę Bożą.

A cóż tak złego dzieje sie z jezuitami, czyżby przesądzały rozważania p. Connolly?


Wt cze 13, 2017 8:08

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Medziugorje
Na przykład youtuber Kramer - nie zgadzam się z nim, ale Tobie jak widzę pasuje.
TO coś mocniejszego: https://www.pch24.pl/szokujace-slowa-ge ... 012,i.html
A pani Connolly dlaczego mając tak kontrowersyjne poglądy goszczona jest na tej witrynie?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt cze 13, 2017 8:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Medziugorje
Dlatego, że jest to miejsce do dyskusji, a właściciele bloga wyraźnie zaznaczają, że nie identyfikują się ze wszystkim co blogowicze u nich piszą. Co do samej Connolly ona także na początku tekstu o Faustynie wyjaśnia, że chce wyrazić swoje wątpliwości i odpowiednio je uzasadnia. Więc jak, zakneblować, czy raczej pozwolić je z siebie wyrzucić?

_________________
Tylko Bogu chwała


Wt cze 13, 2017 9:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Medziugorje
No nie wiem, dla mnie jakaś wstępna selekcja tekstów by się przydała. O ile rozumiem wolność słowa, ba nawet swobodę dociekań teologicznych to nie rozumiem udostępniania takiej platformy na objawy logorei.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt cze 13, 2017 9:30
Zobacz profil WWW
Post Re: Medziugorje
Andy72 napisał(a):
Na przykład youtuber Kramer - nie zgadzam się z nim, ale Tobie jak widzę pasuje.

Owszem bardzo pasuje i poprzez to ustawisz mnie w szeregu gorszego sortu katolików?


Cytuj:
TO coś mocniejszego: https://www.pch24.pl/szokujace-slowa-ge ... 012,i.html
A pani Connolly dlaczego mając tak kontrowersyjne poglądy goszczona jest na tej witrynie?

Ale sensacja!!!....tyle, że nie trafna.
https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-s ... uitow.html


Wt cze 13, 2017 9:43
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Medziugorje
To tylko moja prywatna opinia, ale jeśli generał jezuitów nie potrafi wypowiedzieć się w sposób, który uniemożliwiłby powstawanie jakichś wątpliwości u wiernych co do zgodności jego wypowiedzi z oficjalnym nauczaniem Kościoła, to może lepiej niech się nie wypowiada?
Więcej z tego szkody niż pożytku

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt cze 13, 2017 9:53
Zobacz profil WWW
Post Re: Medziugorje
medieval_man napisał(a):
To tylko moja prywatna opinia, ale jeśli generał jezuitów nie potrafi wypowiedzieć się w sposób, który uniemożliwiłby powstawanie jakichś wątpliwości u wiernych co do zgodności jego wypowiedzi z oficjalnym nauczaniem Kościoła, to może lepiej niech się nie wypowiada?
Więcej z tego szkody niż pożytku

Jakoś o Sepsiak zrozumiał sens wypowiedzi. Zapewne miliony chrześcijan także.


Wt cze 13, 2017 9:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Medziugorje
medieval_man napisał(a):
No nie wiem, dla mnie jakaś wstępna selekcja tekstów by się przydała.

Ja myślę, że jest taka. Jakbym uważała, że jej nie ma, a by się przydała, to bym do nich napisała :)
medieval_man napisał(a):
O ile rozumiem wolność słowa, ba nawet swobodę dociekań teologicznych to nie rozumiem udostępniania takiej platformy na objawy logorei.

Ostro. Nie będę tego całego czytać, bo tam jest zdaje się więcej psychologizowania, niż teologii, ale chyba jednak jakiś sens w tym jest, nie tak że pisze kompletnie bez ładu i składu(?)

_________________
Tylko Bogu chwała


Wt cze 13, 2017 10:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Medziugorje
Alus napisał(a):
medieval_man napisał(a):
To tylko moja prywatna opinia, ale jeśli generał jezuitów nie potrafi wypowiedzieć się w sposób, który uniemożliwiłby powstawanie jakichś wątpliwości u wiernych co do zgodności jego wypowiedzi z oficjalnym nauczaniem Kościoła, to może lepiej niech się nie wypowiada?
Więcej z tego szkody niż pożytku

Jakoś o Sepsiak zrozumiał sens wypowiedzi. Zapewne miliony chrześcijan także.

Jeśli tylko o. Sepsiak zrozumiał to niech generał mówi do o. Sepsiaka a nie publicznie, narażając innych, mniej rozumiejących język teologii na zgorszenie.
A z tymi milionami chrześcijan to bym nie był taki pewny. Czy w ogóle było ich chociaż procent z tego, co sądzisz

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt cze 13, 2017 10:23
Zobacz profil WWW
Post Re: Medziugorje
medieval_man napisał(a):
Alus napisał(a):
medieval_man napisał(a):
To tylko moja prywatna opinia, ale jeśli generał jezuitów nie potrafi wypowiedzieć się w sposób, który uniemożliwiłby powstawanie jakichś wątpliwości u wiernych co do zgodności jego wypowiedzi z oficjalnym nauczaniem Kościoła, to może lepiej niech się nie wypowiada?
Więcej z tego szkody niż pożytku

Jakoś o Sepsiak zrozumiał sens wypowiedzi. Zapewne miliony chrześcijan także.

Jeśli tylko o. Sepsiak zrozumiał to niech generał mówi do o. Sepsiaka a nie publicznie, narażając innych, mniej rozumiejących język teologii na zgorszenie.
A z tymi milionami chrześcijan to bym nie był taki pewny. Czy w ogóle było ich chociaż procent z tego, co sądzisz

Rada dla mniej rozumiejących - na naukę nigdy nie jest za późno.


Wt cze 13, 2017 10:38
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Medziugorje
Jasne, bo wszyscy wierni mają kończyć studia teologiczne, żeby rozumieć, co ojciec generał im z wyżyn swojej wiedzy powiedział. Masz wymagania.

Jego rolą, zwłaszcza w wystąpieniach na łamach prasy, jest powiedzieć tak, żeby być zrozumianym bez konieczności dokształcania się.


Inaczej będzie musiał liczyć, że ktoś łaskawie będzie za niego się tłumaczył. A po co skoro można tego uniknąć niewielkim nakładem?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt cze 13, 2017 11:03
Zobacz profil WWW
Post Re: Medziugorje
Alus napisał(a):
Rada dla mniej rozumiejących - na naukę nigdy nie jest za późno.
Rada dla pysznych. Więcej pokory


Wt cze 13, 2017 11:33

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Medziugorje
Alus napisał(a):
Owszem bardzo pasuje i poprzez to ustawisz mnie w szeregu gorszego sortu katolików?

Tyle że ja czuję się wpierw atakowany przez ojca Kramera i przez Ciebie :-D

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt cze 13, 2017 11:34
Zobacz profil
Post Re: Medziugorje
medieval_man napisał(a):
Jasne, bo wszyscy wierni mają kończyć studia teologiczne, żeby rozumieć, co ojciec generał im z wyżyn swojej wiedzy powiedział. Masz wymagania.

Jego rolą, zwłaszcza w wystąpieniach na łamach prasy, jest powiedzieć tak, żeby być zrozumianym bez konieczności dokształcania się.


Inaczej będzie musiał liczyć, że ktoś łaskawie będzie za niego się tłumaczył. A po co skoro można tego uniknąć niewielkim nakładem?


W NT rzeczownik rodzaju męskiego >szatan< oznacza zawsze desygnat rodzaju nijakiego, podobnie jak Zło, to zło, którego problem jest tak nieuchwytny i tak przejmujący, "Bojaźń Boża, strach przed diabłem", Alan Quilici.
Figury symboliczne jak diabeł.....w polskiej tradycji: Boruta, Rokita, Dusiołek, Kozyra, Licho, Smętek - wszystkie symbolizują Zło.


Coroner napisał(a):
Alus napisał(a):
Rada dla mniej rozumiejących - na naukę nigdy nie jest za późno.
Rada dla pysznych. Więcej pokory

Czy mnie pyszna winnam poradzić "niewiedza jest chlubą" :mrgreen:

Andy72 napisał(a):
Alus napisał(a):
Owszem bardzo pasuje i poprzez to ustawisz mnie w szeregu gorszego sortu katolików?

Tyle że ja czuję się wpierw atakowany przez ojca Kramera i przez Ciebie :-D

To Ty masz problem z uczuciami, nie moja wina.


Wt cze 13, 2017 11:49
Post Re: Medziugorje
Papież Paweł VI na audiencji generalnej 15.11.1972r powiedział: jedną z najważniejszych potrzeb Kościoła jest obrona przed złem, które nazywamy Demonem....też heretycka wypowiedź?


Wt cze 13, 2017 12:18
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 71, 72, 73, 74, 75  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL