Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 19:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Tomasz a Kempis: "O naśladowaniu Chrystusa" 
Autor Wiadomość
Post Tomasz a Kempis: "O naśladowaniu Chrystusa"
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Ostatnio zapoczątkowałem taką serię najlepszych książek chrześcijańskich.

Myślę że znajdzie się ktoś kto przeczytał książki wielkich świętych i podzieli się wszystkimi wspaniałymi wrażeniami i wyrazi swoją opinię.

Pozdrawiam.


Pt paź 03, 2008 11:03

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Na Frondzie bardzo zachwalali tą książkę.


Pt paź 03, 2008 11:23
Zobacz profil
Post 
Św. Franciszek Salezy zwykł mówić że tak książka więcej ludzi nawróciła niż ma w sobie liter.


Pt paź 03, 2008 12:05
Post 
Na ja zaczęłam i muszę powiedzieć, że nie byłam zachwycona...

Generalnie wolę czytać o tym, jak ktoś swoim życiem dawał przykład- np. Matka Teresa- to mnie może zmienić na lepsze...A jak ktoś tylko pisze: Rób to i to- to od razu myślę sobie "Spadaj koleś"...

O wiele bardziej owocna była dla mnie lektura "Dziejów duszy" i dzieł innych świętych karmelitów i karmelitanek...

Albo Pan Bóg prowadzi każdego innymi drogami, albo ja nie dojrzałam jeszcze do tej książki...

Ale żeby było śmieszniej to sama święta Teresa z Lisieux nie rozstawała sie z tą książką i ją uwielbiała... :-)

A w filmie o rotmistrzu Pileckim, bohaterze podziemia- jest scena gdy żegna sie on z zoną po skazaniu przez komunistyczny sąd na śmierć- mówi on jej właśnie by dała dzieciom tą książkę- to jest jego ostatnie przesłanie...


So paź 11, 2008 14:55
Post 
powinnaś być zachwycona

bo kupując ksiazki wydawnictw chrzescijańskich
wydajesz na słuszny cel

kupuj i czytaj
a nawet cześciej kupuj niż czytaj
a w poszukiwaniach nie ustawaj


N paź 19, 2008 23:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
a'Kempisa też dorwałem po obejrzeniu życiorysu Rotmistrza Pileckiego, kupiłem, pare już rozdałem i stwierdzam, że póki co lepszego przewodnika dla życia duchowego dla mnie, nie znalazłem. Bardzo radykalne i proste zarazem podążanie za JEZUSEM. Wyjaśnienie wielu prawd, które wydają się na ogół banalne ale w praktyce są wcale nie realizowane.

króciutki cytacik z IV, 18: (...) wielu utraciło pobożność, gdy wznioślejsze rzeczy chcieli badać. Od ciebie wymaga się wairy i szczerego życia, nie zaś wzniosłości umysłu czy znajomości głębin misteriów Boga. Jeżeli nie rozumiesz ani nie chwytasz tych rzeczy, które są poniżej ciebie, to jak zrozumiesz te rzeczy, które sa ponad tobą? (...)

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Pn gru 15, 2008 15:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
do sciagniecia: http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=Kiki_ ... d=14446795

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


So gru 27, 2008 22:30
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Jest to książka, którą mam od bardzo dawna. Przymierzałem się do niej nie raz, i nie dwa razy. Ciężka jest...

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N gru 28, 2008 16:04
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
ToMu, eee tam gadanie jakbym slyszal kogos kto mowi ze Pismo Swiete jest ciezkie, a'Kempis jest pisany banalnie prostym jezykiem no ale w przelozeniu na zycie to faktycznie prosto nie jest, no ale cena swietosci nie jest mala....

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


N sty 04, 2009 0:26
Zobacz profil WWW
Post Re:
Zencognito napisał(a):
Na Frondzie bardzo zachwalali tą książkę.


Ja nie reprezentuję Frondy i też polecam. Mam ją od długiego czasu i często do niej zaglądam. To książka do czytania, nie tylko do przeczytania. Polecam w tłumaczeniu Anny Kamieńskiej. Zalecał ją nawet Adam Mickiewicz.
Jest też w necie, ale warto mieć w tradycyjnym wydaniu.
http://kempis.prv.pl/


Pn maja 10, 2010 16:10
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL