Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 9:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Imię 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz paź 23, 2008 18:15
Posty: 3
Post Imię
Z góry przepraszam bo daję sobie sprawę, że to popularny teamt..

Szukałam imienia na bierzmowanie.. u was przeczytałam mądrą myśl, że nie wybiera się imienia a patrona.. Chciałam więc znaleźć kogoś kto by odpowiadał mej osobowości i mojej pasji... kocham siatkówkę. Z tego co wyczytałam jako takiego patrona tego sportu nie ma.. Tzn wiem, patronem sportowców jest św. Hubert, ale przecież nie moge wziąść na bierzmowanie Hubert..
Chciałabym by to imię nie było aż tak popularne.. zawsze chciałam Magdalena / Marta.. teraz na stronie http://www.sciaga.pl/tekst/80569-81-imi ... _dziewczyn spotkałam się z ślicznym imieniem Ita.. Więc Ita jest to moje koło ratunkowe. Chociaż Thea też jest piękne. Narazie chcę znaleźć jakąś patronkę związaną ze sportem, z walką do końca.. wiecie, te sprawy..
Pozdrawiam ;]

/Teraz mi wpadło do głowy... że skoro moja mama z bierzmowania ma Weronika to może ja wezmę Beata.. (tak moja mama ma na imię..). Więc mam 2 opcje awaryjne..


Cz paź 23, 2008 20:30
Zobacz profil
Post 
Jak napisałaś o walce do końca to zaraz przyszła mi na myśl św. Joanna d'Arc... :)


Zaś z wysportowanych świętych to znam św. Teresę z Los Andes, która pływała, jeździła konno i grała w tenisa... :)


Cz paź 23, 2008 20:47
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post 
Imię do bierzmowania lepiej przemyśl, ja nie przemyślałam, nawydziwiałam i teraz żałuję ;d


Cz paź 23, 2008 21:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 23, 2008 18:15
Posty: 3
Post 
*Julka* a jakie masz?

Teresse, dzięki bardzo.. zapomniałam, Joanna to imię które od zawsze mi się podoba.. :) Aktualnie mam takie propozycje..

1. Beata - od mamy..
2. Joanna - od Joanny D'arc i to piękne imię..
3. Marta - mi się podoba, a Magdalena za popularne..
4. Ita - bo to śliczne jest..


Cz paź 23, 2008 21:27
Zobacz profil
Post 
Piekne imiona, tylko że to cały czas tylko imiona. Nie zapominaj że masz sobie znaleźć patrona - kogoś na kim będziesz się mogła wzorować w życiu, prosić o wstawiennictwo,....

PS. Co takiego zrobiła, kim była Ita, że może być wzorem dla Ciebie?


Cz paź 23, 2008 21:30
Post 
Cytuj:
Piękne imiona, tylko że to cały czas tylko imiona. Nie zapominaj że masz sobie znaleźć patrona - kogoś na kim będziesz się mogła wzorować w życiu, prosić o wstawiennictwo....


A jak nie weźmie imienia np. Anna to już nie będzie mogła prosić o pomoc świętej Anny ?

Może właśnie Bóg przez takie natchnienia, ze jakieś imię nam sie podoba- wskazuje nam na patrona...

Bo dlaczego akurat taki zbiór głosek mi się podoba a inny nie ??

Weronika jest bardzo dojrzała- ja wzięłam oczywiście imię, które mi sie podobało- ani przez pustą łepetynę mi nie przeszło, że to ma być wzór... pomyliłam też formułę, która sie wypowiada podczas bierzmowania...:x


Cz paź 23, 2008 22:23
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post 
Weronika. napisał(a):
*Julka* a jakie masz?



Róża ;/


I nie bierz Weronika ,bo nie wiem to takie pospolite u mnie na bierzmowaniu kilka lat temu to było... połowa osób ,a sporo ich było miało Weronika , więc no nie wiem...


Pt paź 24, 2008 7:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 23, 2008 18:15
Posty: 3
Post 
Weronika to moje pierwsze imię więc odpada. :) Drugiego nie mam. Gubię się z tymi imionami.. wiem, że powinnam wybrać patronkę.. ale jak wcześniej pisałam Hubert przecież nie wezmę.. a patronki sportowców nie ma.. muszę poszukać jakiegoś innego aspektu mojego życia..

Joanna coraz bardziej do mnie przemawia.. Chociaz i Marta i Beata także.. Ita mi się już tylko podoba, ale wiem, że tego nie wybiorę.


Pt paź 24, 2008 18:56
Zobacz profil
Post 
Julko- ja bardzo lubię świętą Różę z Limy- może wbrew pozorom wybór tego imienia był mniej przypadkowym niż Ci sie wydaje... ;-) Bóg ma plan... :-) coś tak czuję...


Śr lis 05, 2008 18:39

Dołączył(a): Cz cze 26, 2008 17:43
Posty: 26
Post 
Powinnaś wybrać na patronkę kogoś, o kim wiesz, że będzie w razie potrzeby się wstawiał za tobą u boga, i kogoś, kto niesie dla ciebie konkretne przesłanie.
Ja mam taki zamiar. Narazie to zamiar bo do bierzmowania idę w tym roku.
:D

_________________
"To On ma wzrastać, ja mam się umniejszać..."
Św. Jan Chrzciciel


Pt lis 14, 2008 16:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Osobiście, gdy przystępowałem do bierzmowania, wybrałem sobie imię Tomasz - bo to po prostu moje ulubione imię męskie, a niestety rodzice mnie nim na chrzcie nie obdarzyli. Nie zastanawiałem się wtedy specjalnie nad patronem. Teraz jednak myślę, że mógłby nim być św. Tomasz z Akwinu - z racji mojej fascynacji teologią i rozumowym podejściem do religii. Chyba nie jest za późno ?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So lis 15, 2008 13:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL