Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 12:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Czyściec w objawieniach świetych, błogosławionych... 
Autor Wiadomość
Post Czyściec w objawieniach świetych, błogosławionych...
Proponuję w tym wątku nadsyłanie objawień prywatnych osób uznanych przez kościół za święte bądź błogosławione, które dotyczą tajemnicy czyśćca.

Myślę, że poprzez czytanie tych tekstów można raz zwiększyć gorliwość modlitwy za te dusze i dwa- starać sie samemu uniknąć trafienia do czyśćca po śmierci. :-)

Na początek dwie historie związane ze św. ojcem Pio:

Pewnego wieczoru Ojciec Pio był w klasztorze, w pokoju gościnnym na parterze. Kiedy położył się na pryczy, nagle pojawił się człowiek otulony czarnym płaszczem. Ojciec Pio zaskoczony wstał, żeby zapytać kim jest ów przybysz i czego chce. Nieznajomy powiedział, ze jest Duszą czyśćcowa. Nazywam się Pietro Di Mauro powiedział zginałem w pożarze 18 sierpnia 1908 roku tutaj, w tym klasztorze, który został zamieniony na hospicjum dla ludzi starych. W tym pokoju zginałem w płomieniach, podczas snu na słomianym materacu. Musiałem tu przyjść, żeby prosić Cię o odprawienie Mszy św. za moją Duszę jutro rano. Pan Bóg mi na to pozwolił. Dzięki tej mszy będę mógł wejść do Nieba.

Ojciec Pio odpowiedział, ze chciałby odprawić te Msze.

Potem, kiedy chciał odprowadzić nieznajomego do klasztornej furty, zdał sobie sprawę, że rozmawiał ze zmarłym, bo kiedy wyszli na dziedziniec, nieznajomy raptem znikł. Jeszcze tego samego wieczoru Ojciec Pio udał się do przełożonego klasztoru, Ojca Paolino z Casacalenda, żeby prosić go o możliwość odprawienia porannej Mszy św. za Duszę tego nieszczęśnika.

Kilka dni później Ojciec Paolino chcąc zweryfikować informacje, które usłyszał od Ojca Pio, udał się do biura rejestracji ludności w St. Giovanni Rotondo, gdzie otrzymał pozwolenie na sprawdzenie listy zgonów z 1908 r. Pośród nazwisk ludzi zmarłych we wrześniu Ojciec Paolino odnalazł to, czego szukał. Zapis brzmiał: We wrześniu 1908 r. w pożarze hospicjum zginał Pietro Di Mauro.

*************************************************************

Ojciec Pio opowiedział taką oto historię Ojcu Anastazemu: Pewnego wieczoru, kiedy samotnie modliłem się na kościelnym chórze, usłyszałem jakiś szelest i zobaczyłem jak młody mnich krzątał się obok głównego ołtarza, odkurzając go i poprawiając kwiaty we flakonach. Myślałem na początku, że to Ojciec Leone przystraja ołtarz na nowo, a ponieważ był to czas kolacji, powiedziałem: Ojcze Leone, teraz nie czas na strojenie ołtarza, idź na kolację.

Ale głos, który nie był głosem Ojca Leone, odrzekł mi: Ja nie jestem Ojcem Leone. To kim jesteś?- spytałem.

Jestem twoim bratem, odbywałem tu nowicjat. Moim obowiązkiem w czasie nowicjatu było dbanie o ten ołtarz przez cały rok. Niestety, wiele razy przechodząc przed ołtarzem nie oddawałem należnej czci Jezusowi w Przenajświętszym Sakramencie zamkniętym w tabernakulum. Za to poważne zaniedbanie jestem teraz w Czyśćcu. Ale Bóg w swojej nieskończonej dobroci przysłał mnie tu, żebyś mi pomógł jak najszybciej dostać się do Nieba.

Będąc przekonanym, że pomagam tej biednej, cierpiącej Duszy, zawołałem: Będziesz w Niebie jutro rano, w czasie gdy będę celebrował Msze św. To okrutne! krzyknął Duch, po czym zapłakał i znikł.

Ta skarga zraniła boleśnie moje serce i ten ból towarzyszy mi przez całe moje życie. Bo tak naprawdę mogłem te Dusze natychmiast posłać do Nieba a tymczasem skazałem Ją na jeszcze jedną noc w straszliwym ogniu Czyśćca.

źródło


Pt paź 24, 2008 0:18
Post 
święta siostra Faustyna:

"Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą.

Płomienie, które paliły je, nie dotykały się mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jedno zgodnie, że największe dla nich cierpienie to jest tęsknota za Bogiem.

Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyśćcu. Dusze nazywają Maryję "Gwiazdą Morza". Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. [Usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: Miłosierdzie moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe. Od tej chwili ściśle obcuję z duszami cierpiącymi


Śr paź 29, 2008 20:35
Post Re: Czyściec w objawieniach świetych, błogosławionych...
Teresse napisał(a):
Proponuję w tym wątku nadsyłanie objawień prywatnych osób uznanych przez kościół za święte bądź błogosławione, które dotyczą tajemnicy czyśćca.

Myślę, że poprzez czytanie tych tekstów można raz zwiększyć gorliwość modlitwy za te dusze i dwa- starać sie samemu uniknąć trafienia do czyśćca po śmierci. :-)



Czy objawienia mające imprimatur -a dotyczą właśnie tajemnicy czyśća -będą respektowane -czy masz nożyczki :-D

Na początek może to;

"Świadkowie Bożego Miłosierdzia "-dostępna na www.annnaboza.republika.pl

Zapraszam do lektury !

Uprzedzając ewentualne dygresje -książka którą mam w swojej bibloteczce -ma imprimatur -a więc proszę nie mówić że nie ma lub to że Kościól nie uznaje bo objawienia trwają :

Informacja dla wszystkich autorka wspaniała Polka Anna Dąbska -zmarła we wrześniu 2006 roku
a więc czekamy z niecierpliwością by władza Kościelna zajęła stanowisko -wobec tych objawień...bo sprawa jest nagląca wobec słów Boga -spisanych przez Annę !

Pozdrawiam!


Wt lis 04, 2008 20:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
ale strona o podanym adresie nie istnieje - przynajmniej na moim kompie ;)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Wt lis 04, 2008 20:15
Zobacz profil
Post 
elka napisał(a):
ale strona o podanym adresie nie istnieje - przynajmniej na moim kompie ;)

Treść ksiązki jest dostępna na stronie
http://www.objawienia.pl/anna/spis-anna.html


Wt lis 04, 2008 21:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
a ja w zwiazku z tematem polecam to:
http://gloriapolo.neuevangelisierung.or ... isch01.pdf

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Wt lis 04, 2008 22:30
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
„Dzienniczek” św. Siostry Faustyny Kowalskiej – Miłosierdzie Boże w duszy mojej.


1565: „Kiedy weszłam na chwilę do kaplicy, powiedział mi Pan: Córko moja, pomóż mi zbawić pewnego grzesznika konającego; odmów za niego tę koronkę, której cię nauczyłem. (Koronka) Kiedy zaczęłam odmawiać tę koronkę, ujrzałam tego konającego w strasznych mękach i walkach. Bronił go Anioł Stróż, ale był jakby bezsilny wobec wielkości nędzy tej duszy; całe mnóstwo szatanów czekało na tę duszę. Jednak podczas odmawiania tej koronki ujrzałam Jezusa takiej postaci, jak jest namalowany na tym obrazie . Te promienie, które wyszły z Serca Jezusa, ogarnęły chorego, a moce ciemności uciekły w popłochu. Chory oddał ostatnie tchnienie spokojnie. Kiedy przyszłam do siebie, zrozumiałam, jak ta koronka ważna jest przy konających, ona uśmierza gniew Boży.”

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Wt lis 04, 2008 22:33
Zobacz profil WWW
Post 
elka napisał(a):
ale strona o podanym adresie nie istnieje - przynajmniej na moim kompie ;)


Przepraszam -wkradł się błąd powinno być;
www.annaboza.republika.pl

:oops:

Zresztą link podany przez Alus -działa dobrze -pozdrawim!


Wt lis 04, 2008 23:35
Post 
..."Córko Moja ,twoja troskliwość powinna się rozciągnąć nie tylko na wszystkie dusze zaludniające ziemię, lecz powinna objąć podobnie tą olbrzymią ilość dusz czyśćcowych , których liczba jest większa nad gwiazdy na niebie i nad ziarenka piasku na plaży. Dusze te powinny by już być w posiadaniu Chwały Niebieskiej i wielbić Boga , lecz niedbałe i beztroskie prowadziły życie na dogadzaniu sobie, tak jakby godzina zdania rachunku nie miała nigdy nastąpić. Ale nie bój się, z Jezusem nie powinnaś się bać.Są to łaski dla ciebie i dla świata . Niech o tym wszyscy wiedzą. Twoje pragnienie dusz nie byłoby całkowite ,gdybyś nie skierowała swojej troskliwości ku temu oceanowi dusz , oczekujących uwolnienia. Chwała Mego Ojca żąda tego. Powiedziałem ci już ,że Moje największe cierpienia pochodzą od dusz kapłańskich i zakonnych na ziemi ale te cierpienia powodują również te dusze , a są one niezliczone, które powinny by dla licznych łask swego powołania być już w niebie, wielbić Boga.
Zmieniony w Kościele sposób nauczania o najgłówniejszych prawdach wiary, mało albo wcale nie mówi dziś o piekle , o czyśćcu i o niebie, a jednak miejsca te nie przestały istnieć!....



Cytat z "Pójdź za Mną"dostępna na www.jezusblog.republika.pl


Wt lis 04, 2008 23:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
O CIERPIENIACH W CZYŚĆCU I O SPOSOBACH RATOWANIA DUSZ CIERPIĄCYCH

http://www.ultramontes.pl/vianney_o_cierpieniach.htm

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Śr lis 05, 2008 20:28
Zobacz profil WWW
Post 
Ciekawa audycja z księdzem Krasuskim i katechetą Andrzejem Wronką nt. Jak pomagać duszom czyśćcowym?

http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=9665


Cz lis 13, 2008 14:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL