Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 20:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Następna strona
 Nie zgadzam się z dogmatem o Niepokalanym Poczęciu Maryi 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post Re: Nie zgadzam się z dogmatem o Niepokalanym Poczęciu Maryi
Czy urodzony człowiek może być bez grzechu? Pismo głosi żaden! Dlaczego Maryja musiała się oczyścić? Ponieważ była podległą Prawu. Kto jest podległy Prawu? Każdy człowiek. A każdy człowiek od Adama jest grzeszny. Chyba że uważasz że Maryja była Bogiem? Ale Pismo tak nie mówi.
A jak dalej się upierasz to odsyłam do księgi Joba.

_________________
Nicea 325, początek końca...


Ostatnio edytowano Wt lut 23, 2010 13:42 przez maraskin, łącznie edytowano 1 raz



Wt lut 23, 2010 13:34
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post Re: Nie zgadzam się z dogmatem o Niepokalanym Poczęciu Maryi
Myślę że to oświadczenie nie podlega żadnej dyskusji.

Błogosławiony żywot, który cię nosił, i piersi, któreś ssał! (28) Ale on rzekł: Owszem błogosławieni są, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. Łukasz 11

Bóg wyraźnie wskazuje że nie jest ważna osoba która go poczęła i wychowała ale Jego Słowo. Bóg zna nasze myśli i wie że tak będzie się działo, że adorować będą jak już za jego misji na Ziemi, tak samo i później Jego matkę. Lecz nie w tym leży tajemnica zbawienia.

_________________
Nicea 325, początek końca...


Wt lut 23, 2010 13:43
Zobacz profil
Post Re: Nie zgadzam się z dogmatem o Niepokalanym Poczęciu Maryi
Gdy On to mówił, jakaś kobieta z tłumu głośno zawołała do Niego: «Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś». Lecz On rzekł: «Owszem, ale przecież błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je Lk 11,27-28

maraskin, twoja Biblia zjadla ci "ale".
"Owszem" zostawila. I czego to "owszem" dotyczy?


Wt lut 23, 2010 13:55
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post Re: Nie zgadzam się z dogmatem o Niepokalanym Poczęciu Maryi
Kamala napisał(a):
Gdy On to mówił, jakaś kobieta z tłumu głośno zawołała do Niego: «Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś». Lecz On rzekł: «Owszem, ale przecież błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je Lk 11,27-28

maraskin, twoja Biblia zjadla ci "ale".
"Owszem" zostawila. I czego to "owszem" dotyczy?

- W moim odczuciu Bóg nie zaprzecza, lecz tłumaczy że nie jest to tak istotna sprawa.

_________________
Nicea 325, początek końca...


Ostatnio edytowano Wt lut 23, 2010 14:08 przez maraskin, łącznie edytowano 2 razy



Wt lut 23, 2010 14:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Nie zgadzam się z dogmatem o Niepokalanym Poczęciu Maryi
Stosujesz jakąś pokrętną logikę wpisując do swojej wypowiedzi to o Prawu, ale nic z tego założenia nie wyprowadzając (a jedynie z tego, że była człowiekiem).

To, że Maryja wypełniła ten przepis nie znaczy, że była grzeszna - chyba, że uważasz, że np. mieć okres lub urodzić to grzech. Gdyby go nie wypełniła, to by popełniła grzech.

Kolejny przykład pokrętnej logiki - zakładasz, że tylko Bóg jest bez grzechu i z tego wyprowadzasz, że Maryja była grzeszna. Ale nie udowodniłeś założenia.

_________________
Piotr Milewski


Wt lut 23, 2010 14:03
Zobacz profil WWW
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post Re: Nie zgadzam się z dogmatem o Niepokalanym Poczęciu Maryi
Spójrz na 5-ty post powyżej ↑↑↑

_________________
Nicea 325, początek końca...


Wt lut 23, 2010 14:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Nie zgadzam się z dogmatem o Niepokalanym Poczęciu Maryi
Właśnie odniosłem się do tego postu:
maraskin napisał(a):
Czy urodzony człowiek może być bez grzechu? Pismo głosi żaden! Dlaczego Maryja musiała się oczyścić? Ponieważ była podległą Prawu. Kto jest podległy Prawu? Każdy człowiek. A każdy człowiek od Adama jest grzeszny. Chyba że uważasz że Maryja była Bogiem? Ale Pismo tak nie mówi.
A jak dalej się upierasz to odsyłam do księgi Joba.

_________________
Piotr Milewski


Wt lut 23, 2010 14:15
Zobacz profil WWW
Post Re: Nie zgadzam się z dogmatem o Niepokalanym Poczęciu Maryi
maraskin napisał(a):
Kamala napisał(a):
Gdy On to mówił, jakaś kobieta z tłumu głośno zawołała do Niego: «Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś». Lecz On rzekł: «Owszem, ale przecież błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je Lk 11,27-28

maraskin, twoja Biblia zjadla ci "ale".
"Owszem" zostawila. I czego to "owszem" dotyczy?

- W moim odczuciu Bóg nie zaprzecza, lecz tłumaczy że nie jest to tak istotna sprawa.


Ale to tylko w twoim odczuciu ...

Jezeli Jezus mowi "owszem", tzn, ze Maryja jest blogoslawiona, jak i pisze o tym tez Lk 1,48


Wt lut 23, 2010 15:01
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post Re: Nie zgadzam się z dogmatem o Niepokalanym Poczęciu Maryi
Kamala napisał(a):
Ale to tylko w twoim odczuciu ...

Jezeli Jezus mowi "owszem", tzn, ze Maryja jest blogoslawiona, jak i pisze o tym tez Lk 1,48

Maryja powiedziała:
" I odtąd nazywać mnie będą szczęśliwą wszystkie narody. Bo wielkie rzeczy uczynił dla mnie Wszechmogący. Święte jest Jego Imię "
Przytoczony fragment nie dowodzi boskości matki Jezusa, według mojego zrozumienia. Ale wprost tłumaczy komu należy się cześć i chwała. Szkoda że tego nie dostrzegasz i bronisz pustych dogmatów stworzonych później przez człowieka.

_________________
Nicea 325, początek końca...


Śr lut 24, 2010 10:52
Zobacz profil
Post Re: Nie zgadzam się z dogmatem o Niepokalanym Poczęciu Maryi
maraskin napisał(a):
Przytoczony fragment nie dowodzi boskości matki Jezusa, według mojego zrozumienia. Ale wprost tłumaczy komu należy się cześć i chwała. Szkoda że tego nie dostrzegasz i bronisz pustych dogmatów stworzonych później przez człowieka.

Kościół tego nigdy nie dowodził i nie dowodzi.
Maryja nie jest boginią....jest tylko niepokalanym narzędziem, poprzez które Bóg stał się człowiekiem.


Śr lut 24, 2010 12:23
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post Re: Nie zgadzam się z dogmatem o Niepokalanym Poczęciu Maryi
Alus napisał(a):
Maryja nie jest boginią....jest tylko niepokalanym narzędziem, poprzez które Bóg stał się człowiekiem.

Wiec przyjmując taką kolej rzeczy ród Maryi był nieskalany grzechem? Bo jak rodzice tej kobiety którzy byli grzesznikami mogli zrodzić niegrzeszną? Niepokalane poczęcie ocieka mocno pogaństwem i wielobóstwem.

_________________
Nicea 325, początek końca...


Śr lut 24, 2010 14:14
Zobacz profil
Post Re: Nie zgadzam się z dogmatem o Niepokalanym Poczęciu Maryi
maraskin napisał(a):
Wiec przyjmując taką kolej rzeczy ród Maryi był nieskalany grzechem? Bo jak rodzice tej kobiety którzy byli grzesznikami mogli zrodzić niegrzeszną? Niepokalane poczęcie ocieka mocno pogaństwem i wielobóstwem.

A jak kobieta mogła zrodzić Boga???


Śr lut 24, 2010 16:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 02, 2010 15:45
Posty: 232
Post Re: Zgadzam się z dogmatem o Niepokalanym Poczęciu Maryi
jumik napisał(a):
Biblia Tysiaclecia:
"Są to symbole uosobienia ducha każdego z Kościołów wcielone w osobę biskupa."
Zmieniasz znaczenie zdania sam sobie dopowiadając coś czego tam nie ma. I zupełnie pominąłeś w tym zdaniu słowo "symbol". Przeczytaj to zdanie, to zobaczysz co jest podmiotem, co jest wcielone w osobę biskupa (odpowiem: symbole, a nie duchy).

Objawienie 7:11 A wszyscy aniołowie stanęli wokół tronu i Starców, i czworga Zwierząt, i na oblicza swe padli przed tronem, i pokłon oddali Bogu,
Czy to też symbole ? Nie mogę tego pojąć. Wg mnie anioł to stworzenie duchowe, czyste bez ciała, aczkolwiek może się wcielać w człowieka. Czy wg Ciebie anioł, nazwany w Biblii Aniołem raz może oznaczać symbol, innym razem istotę duchową jak np. Archaniołowie, Anioł Stróż.
Przecież modlimy się do Anioła Stroża, Archanioła Michała i innych jako do żywych osób a nie symboli !
Pozdrowienia !

_________________
Pan mym Pasterzem, Dawid.


Cz lut 25, 2010 19:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Nie zgadzam się z dogmatem o Niepokalanym Poczęciu Maryi
Nie wiem czego nie rozumiesz. Ja nie powiedziałem, że wszystkie anioły są symbolami., tylko, że:
Cytuj:
Biblia Tysiaclecia:
"Są to symbole uosobienia ducha każdego z Kościołów wcielone w osobę biskupa."
Biblia Jerozolimska:
"Według wierzeń żydowskich nie tylko światem materialnym kierowali Aniołowie (por. Ap 7,1; 14,18;16,5), lecz nawet osobami i wspólnotami (por. Wj 23,20+). Każdy Kościół jest więc uważany za podległy Aniołowi odpowiedzialnemu zań i do niego zostanie skierowany list, jednakże Kościoły są w rękach Chrystusa, pod Jego władzą i ochroną."
Nowy Testament dla moderatorów:
"Aniołowie. Słowo to oznacza 'posłańców'. Możliwe jest wprawdzie, że określenie to odnosi siędo przywódców owych siedmiu Kościołów, jednak biorąc pod uwagę jego użycie na kartach całej księgi, należy raczej sądzić, że oznacza ono Niebieskie istoty, które są w jakiś sposób związane z tymi Kościołami (Dn 10,13.20-21; Mt 18,10; Dz 12,15)"
więc w tamtym miejscu nie ma wyrażenia wiary, że człowiek jest/będzie aniołem. Nie ma to żadnego oparcia w Biblii.

_________________
Piotr Milewski


Cz lut 25, 2010 20:39
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 02, 2010 15:45
Posty: 232
Post Re: Nie zgadzam się z dogmatem o Niepokalanym Poczęciu Maryi
jumik napisał(a):
Nie wiem czego nie rozumiesz. Ja nie powiedziałem, że wszystkie anioły są symbolami., tylko, że: Biblia Tysiaclecia:
"Są to symbole uosobienia ducha każdego z Kościołów wcielone w osobę biskupa."

Właśnie dlatego moje pytanie: jak rozróżnić, kiedy w Biblii rozumieć słowo Anioł, jako symbol a kiedy jako istotę duchową? Chyba że rozszerzymy pojęcie symbolu do: Wałęsa jest/był :-) symbolem "Solidarności"
Cytuj:
Nowy Testament dla moderatorów:
"Aniołowie. Słowo to oznacza 'posłańców'.

To ogólnie wiadomo, że Anioł znaczy "posłaniec". Czyż tym posłańcem nie może być człowiek ?
Cytuj:
Możliwe jest wprawdzie, że określenie to odnosi się do przywódców owych siedmiu Kościołów, jednak biorąc pod uwagę jego użycie na kartach całej księgi, należy raczej sądzić, że oznacza ono Niebieskie istoty, które są w jakiś sposób związane z tymi Kościołami (Dn 10,13.20-21; Mt 18,10; Dz 12,15)"

... które są w jakiś sposób związane z tymi Kościołami. Właśnie w jaki sposób ? Czy nie poprzez wcielenie ?
Cytuj:
więc w tamtym miejscu nie ma wyrażenia wiary, że człowiek jest/będzie aniołem. Nie ma to żadnego oparcia w Biblii.

Nie zawsze w Biblii możemy znaleźć wszystkie Prawdy podane wprost. Np. to że Aniołowie są stworzeniami bożymi - nie ma wątpliwości. Ale kiedy zostali stworzeni, nie mogę tego znaleźć.
Czy na tej podstawie mogę wnioskować, że nie zostali stworzeni? Chyba nie!
Pozdrowienia !

_________________
Pan mym Pasterzem, Dawid.


Pt lut 26, 2010 10:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL