Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 4:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Obraz Matki Bożej z Guadelupe nie namalowany ludzką ręką 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
ops o tym też wspomniałeś...
W każdym razie badania miały wykazać, że obraz był wykonany ze zwykłej konopi i lnu nie nietrwałego włókna agawy, znaleziono trzy różne warstwy farby na jednej z nich były inicjały czyli przedtem były na nim dwa inne obrazy, znaleziono też wiele zanieczyszczeń i choć wyniki tych badań również są kontrowersyjne jednak to zdanie:
Cytuj:
Współczesne badania naukowe potwierdziły powszechne przekonanie wiernych, że święty Wizerunek Matki Bożej z Guadalupe nie jest dziełem człowieka.

jest po prostu kłamstwem a przynajmniej manipulacją bo wspomniano tylko o badaniach potwierdzających rzekomą cudowność obrazu.


Wt sty 20, 2009 16:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 9:41
Posty: 1728
Post 
No, dzięki :) Dural mi to własnie zasugerował.

Ehh te badania, każdy udowadnia to co chce udowodnić, zwariować można.

_________________
Za snem tęskniąc pisarz przytula butelkę,
Tak, jakby spirytus mógł mu dodać ducha.
Słowa - kiedyś wielkie - stały się niewielkie;
Choćby wykrzyczanych - mało kto dziś słucha.
/Jacek Kaczmarski/


Wt sty 20, 2009 18:51
Zobacz profil
Post 
No napisał(a):
ops o tym też wspomniałeś...
W każdym razie badania miały wykazać, że obraz był wykonany ze zwykłej konopi i lnu nie nietrwałego włókna agawy, znaleziono trzy różne warstwy farby na jednej z nich były inicjały czyli przedtem były na nim dwa inne obrazy, znaleziono też wiele zanieczyszczeń i choć wyniki tych badań również są kontrowersyjne jednak to zdanie:
Cytuj:
Współczesne badania naukowe potwierdziły powszechne przekonanie wiernych, że święty Wizerunek Matki Bożej z Guadalupe nie jest dziełem człowieka.

jest po prostu kłamstwem a przynajmniej manipulacją bo wspomniano tylko o badaniach potwierdzających rzekomą cudowność obrazu.

No....nie kompromituj się tak :D
Ani len ani konopie nie były uprawiane w Ameryce na terenie Meksyku - przynajmnie w tamtym czasie :D
Kolebką lnu jest Europa, konopii Zakaukazie.
Indianie meksykańscy wyrabiali odzież z włókien agawy, która przez Indian była wszechstronnie wykorzystywana.
Przeczytaj co nieco o badaniach obrazu
http://poznajswiat.com.pl/art/502


Wt sty 20, 2009 19:45

Dołączył(a): Cz gru 25, 2008 18:40
Posty: 104
Post 
Alus napisał(a):
No napisał(a):
ops o tym też wspomniałeś...
W każdym razie badania miały wykazać, że obraz był wykonany ze zwykłej konopi i lnu nie nietrwałego włókna agawy, znaleziono trzy różne warstwy farby na jednej z nich były inicjały czyli przedtem były na nim dwa inne obrazy, znaleziono też wiele zanieczyszczeń i choć wyniki tych badań również są kontrowersyjne jednak to zdanie:
Cytuj:
Współczesne badania naukowe potwierdziły powszechne przekonanie wiernych, że święty Wizerunek Matki Bożej z Guadalupe nie jest dziełem człowieka.

jest po prostu kłamstwem a przynajmniej manipulacją bo wspomniano tylko o badaniach potwierdzających rzekomą cudowność obrazu.

No....nie kompromituj się tak :D
Ani len ani konopie nie były uprawiane w Ameryce na terenie Meksyku - przynajmnie w tamtym czasie :D
Kolebką lnu jest Europa, konopii Zakaukazie.
Indianie meksykańscy wyrabiali odzież z włókien agawy, która przez Indian była wszechstronnie wykorzystywana.
Przeczytaj co nieco o badaniach obrazu
http://poznajswiat.com.pl/art/502


Właśnie byłem ciekaw, co przeciwnicy wiary zaraz tu wymyślą. I proszę "rzeczowy" tekst z wikipedii.

Nawracajmy się i wierzmy w ewangelię! Znaki są klarowne i czyste(oczywiście tylko dla tych o otwartym sercu. Zatwardzialcy, choćby im się sam Jezus ukazał stwierdzą, że to tylko wytwór ich fantazji, szkoda)

_________________
Zabiegajcie o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem (Flp 2, 12).


Wt sty 20, 2009 19:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Alus napisał(a):
No....nie kompromituj się tak :D
Ani len ani konopie nie były uprawiane w Ameryce na terenie Meksyku - przynajmnie w tamtym czasie :D
Kolebką lnu jest Europa, konopii Zakaukazie.
Indianie meksykańscy wyrabiali odzież z włókien agawy, która przez Indian była wszechstronnie wykorzystywana.
Przeczytaj co nieco o badaniach obrazu
http://poznajswiat.com.pl/art/502


Ja tylko streściłem i przetłumaczyłem wnioski profesora Garza-Valdésa do niego kieruj te uwagi.


Śr sty 21, 2009 12:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 14:19
Posty: 3
Post 
rozwodzenie się na tym tematem nie ma sensu gdyż jakiekolwiek oddawanie czci wizerunkom w tym wypadku obrazowi Marii, nie jest zgodne z Pismem Świętym i odbiera cześć temu któremu się ona należy.

Są to zazwyczaj podobizny ludzi albo jakichś rzeczy. Wizerunek będący przedmiotem kultu jest bałwanem, czyli bożkiem. Ludzie, którzy czczą obrazy, często twierdzą, że w rzeczywistości oddają cześć istocie duchowej, którą one przedstawiają. Posługiwanie się wizerunkami jest rozpowszechnione w wielu religiach niechrześcijańskich. Na temat tej praktyki w Kościele rzymskokatolickim powiedziano w New Catholic Encyclopedia (1967, t. 7, s. 372): „Skoro cześć oddawana wizerunkowi ostatecznie przechodzi na wyobrażoną przez niego osobę, wobec tego taką samą cześć, jaka się należy tej osobie, można okazywać jej wizerunkowi”. Nauka niebiblijna.

Co Słowo Boże mówi o sporządzaniu wizerunków, którym oddaje się cześć?

Wyjścia 20:4, 5 (BT): „Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył [„nie będziesz się przed nimi kłaniał ani oddawał im czci”, NAB], ponieważ Ja Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym”. (Należy podkreślić, że zakaz dotyczył zarówno sporządzania wizerunków, jak i kłaniania się im).

Kapł. 26:1 (BT): „Nie będziecie sobie czynili bożków, nie będziecie sobie stawiali posągów ani stel [„świętego słupa”, NŚ]. Nie będziecie umieszczać w waszym kraju kamieni rzeźbionych, aby im oddawać pokłon, bo ja jestem Jahwe, Bóg wasz”. (Ludzie nigdy nie mieli stawiać figur, żeby oddawać im cześć).

Izaj. 44:13-19 (BT): „Rzeźbiarz robi pomiary na drzewie, kreśli rylcem kształt, obrabia je dłutami i stawia znaki cyrklem; wydobywa z niego kształty ludzkie na podobieństwo pięknej postaci człowieka, aby pozostawał w domu. Narąbał sobie drzewa cedrowego, wziął drzewa cyprysowego i dębowego — a upatrzył je sobie między drzewami w lesie — zasadził jesion, któremu ulewa zapewnia wzrost. To wszystko służy człowiekowi na opał: część z nich bierze na ogrzewanie, część na rozpalenie ognia do pieczenia chleba, na koniec z reszty wykonuje boga, przed którym pada na twarz, wyrabia rzeźbę, przed którą wybija pokłony. Jedną połowę spala w ogniu i na rozżarzonych węglach piecze mięso; potem zajada pieczeń i się nasyca. Ponadto grzeje się i mówi: ‚Hej! Ale się zagrzałem i korzystam ze światła!’ Z tego zaś, co zostanie, czyni swego boga, bożyszcze swoje, któremu oddaje pokłon i pada na twarz, i modli się, mówiąc: ‚Ratuj mnie, boś ty bogiem moim!’ Tacy nie mają świadomości ani zrozumienia, gdyż mgłą przesłonięte są ich oczy, tak iż nie widzą, i serca ich, tak iż nie rozumieją. Taki się nie zastanawia; nie ma wiedzy ani zrozumienia, żeby sobie powiedzieć: ‚Jedną połowę spaliłem w ogniu, nawet chleb upiekłem na rozżarzonych węglach, i upiekłem mięso, które zajadam, a z reszty zrobię rzecz obrzydliwą! Będę oddawał pokłon kawałkowi drzewa!’”

Więc po co rozprawiać na temat,czy pochodzenie obrazu jest boskie czy ludzkie z wersetów tych wynika że jest dziełem człowieka.


Śr sty 21, 2009 13:08
Zobacz profil
Post 
No napisał(a):
Ja tylko streściłem i przetłumaczyłem wnioski profesora Garza-Valdésa do niego kieruj te uwagi.

Pozostaje skomentowac w stylu B. Komorowskiego :D - jaki profesor takie wnioski.
Cytuj:
z wersetów tych wynika że jest dziełem człowieka

Zacytuję Ci wersety, które będą nakazywać obrzezanie, rytualne obmycia, oczyszczenia, noszenie pejsów....jesli tak literalne odczytujesz Biblię, jakie zaprezentowałeś, winieneś obligatoryjne się do nich zastosować...


Śr sty 21, 2009 13:19

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
Pozostaje skomentowac w stylu B. Komorowskiego Suszę zęby - jaki profesor takie wnioski.

Na twoim miejscu nie lekceważyłbym go zbyt pochopnie bo profesor Valdés jest mocno zasłużony dla badań Całunu Turyńskiego zdaje się, że to on podważył datowanie węglem C14 na średniowiecze no ale skoro wiesz lepiej...


Śr sty 21, 2009 14:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
Myślę, że ten obraz i cud są pięknym przykładem działania Bożego - dzięki niemu wielu się nawróciło - w szczególności żyjących tam wtedy tubylców (indian). A po owocach ich poznacie :)

berciik2 napisał(a):
rozwodzenie się na tym tematem nie ma sensu gdyż jakiekolwiek oddawanie czci wizerunkom w tym wypadku obrazowi Marii, nie jest zgodne z Pismem Świętym i odbiera cześć temu któremu się ona należy.


W żadnym razie nie odbiera, bo nie jest oddawana jej cześć boska. A Bogu odbierać cześć może tylko (o ile cokolwiek może) oddawanie czci boskiej komuś/czemuś innemu (a tutaj nie ma mowy o stawianiu kogokolwiek lub czegokolwiek w roli czy miejscu Boga). A skoro tak, to nie ma mowy tutaj o żadnym bałwochwalstwie. Jest to kolejny przykład objawienia Maryjnego, przez który przez Maryję ludzie nawracają się do Boga i Jemu oddają boską cześć!

_________________
Piotr Milewski


Śr sty 21, 2009 14:07
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 14:19
Posty: 3
Post 
oczywiscie zacytowałem wersety ze Starego Testamentu, ale pogląd dotyczący posługiwania się wizerunkami nie był obcy pierwszym Chrześcijanom. Oczywiście masz rację w tym iż Chrześcijan nie obowiązuje prawo dane Mojżeszowi gdyż "Chrystus był końcem prawa". Dlatego nie obowiązują nas już rytuały związane z prawem mojżeszowym, jednak fundamentalne nauki nie zmieniły się przykładem mogą być wersety z Nowego Testamentu cytuję:

Dzieje Apostolskie 17:29
"Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka."
(BT)

1 Koryntian 10:14
"Dlatego też, najmilsi moi, strzeżcie się bałwochwalstwa!"
(BT)

Zresztą Chrystus nigdy nie modlił się do obrazów, figur bądź jakichkolwiek wizerunków. i w żadnym miejscu w biblii Jezus nie nakazał adoracji swojej matki a tym bardziej jej wizerunkom.

To wszystko wskazuje iż obraz o którym rozmawiamy nie mógł być dziełem boskiego pochodzenia.


Śr sty 21, 2009 14:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
berciik2 napisał(a):
oczywiscie zacytowałem wersety ze Starego Testamentu, ale pogląd dotyczący posługiwania się wizerunkami nie był obcy pierwszym Chrześcijanom. Oczywiście masz rację w tym iż Chrześcijan nie obowiązuje prawo dane Mojżeszowi gdyż "Chrystus był końcem prawa". Dlatego nie obowiązują nas już rytuały związane z prawem mojżeszowym, jednak fundamentalne nauki nie zmieniły się przykładem mogą być wersety z Nowego Testamentu cytuję:

Dzieje Apostolskie 17:29
"Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka."
(BT)

1 Koryntian 10:14
"Dlatego też, najmilsi moi, strzeżcie się bałwochwalstwa!"
(BT)

Zresztą Chrystus nigdy nie modlił się do obrazów, figur bądź jakichkolwiek wizerunków. i w żadnym miejscu w biblii Jezus nie nakazał adoracji swojej matki a tym bardziej jej wizerunkom.

To wszystko wskazuje iż obraz o którym rozmawiamy nie mógł być dziełem boskiego pochodzenia.


Nic tu nie wskazałeś. Nie ma żadnego "to wszystko" poza nadinterpretacjami i Twoimi domysłami dotyczącymi Biblii opartymi na Twoim sposobie myślenia o bałwochwalstwie. Nie ma mowy o bałwochwalstwie, czyli oddawaniu boskiej czci nie Bogu. Dzięki temu objawieniu ludzie się nawracają i oddają boską cześć Bogu, bo Maryja jak zawsze wskazuje na Boga.

_________________
Piotr Milewski


Śr sty 21, 2009 14:39
Zobacz profil WWW
Post 
No napisał(a):
no ale skoro wiesz lepiej...

Nie wiem lepiej :) ...ale troche dziwne, aby tak renomowany profesor doszukiwał się w tilmie włókien lnu lub konopii :o ...chyba, że Ty dokonałeś niezbyt dokładnego tłumaczenia.
I dziwne, że ów profesor doszukał się śladów farby....zdyskwalifikował by tym laboratoria o światowej renomie :o


Śr sty 21, 2009 14:40

Dołączył(a): Cz gru 25, 2008 18:40
Posty: 104
Post 
berciik2 protestantyzm? Jehowy?

jumik ma rację. Po owocach ich poznacie. Skoro dzięki objawieniu Matki Jezusa wielu ludzi nawraca się i osiąga najważniejszy cel - zbawienie, to to jest po prostu piękne i tylko się cieszyć. Osobiście jestem wielkim "fanem Maryi". Kto może lepiej wyprosić nam zbawienie niż matka u swego syna?

_________________
Zabiegajcie o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem (Flp 2, 12).


Śr sty 21, 2009 14:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 9:41
Posty: 1728
Post 
Cytuj:
Nie wiem lepiej Uśmiech... ...ale troche dziwne, aby tak renomowany profesor doszukiwał się w tilmie włókien lnu lub konopii WoooW ...chyba, że Ty dokonałeś niezbyt dokładnego tłumaczenia.


Nie wypowiadam się o wiarygodności tych badań, jednak niestety, Alus, na stronie wikipedii rzeczywiście pisze, "hemp (konopie) and linen (len), not agave".

_________________
Za snem tęskniąc pisarz przytula butelkę,
Tak, jakby spirytus mógł mu dodać ducha.
Słowa - kiedyś wielkie - stały się niewielkie;
Choćby wykrzyczanych - mało kto dziś słucha.
/Jacek Kaczmarski/


Śr sty 21, 2009 15:52
Zobacz profil
Post 
Owieczka_in_black napisał(a):
Nie wypowiadam się o wiarygodności tych badań, jednak niestety, Alus, na stronie wikipedii rzeczywiście pisze, "hemp (konopie) and linen (len), not agave".

A wiesz jak wiarygodna jest wikipedia? :)
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... 05118.html


Śr sty 21, 2009 16:55
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL