Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 1:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Obraz Matki Bożej z Guadelupe nie namalowany ludzką ręką 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 9:41
Posty: 1728
Post 
Alus, z tym się zgadzam (tzn z tą "wiarygodnością) nie jest to jednak kwestia złego przetłumaczenia przez No, bo tak naprawde tam pisze.

_________________
Za snem tęskniąc pisarz przytula butelkę,
Tak, jakby spirytus mógł mu dodać ducha.
Słowa - kiedyś wielkie - stały się niewielkie;
Choćby wykrzyczanych - mało kto dziś słucha.
/Jacek Kaczmarski/


Śr sty 21, 2009 16:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 26, 2009 23:42
Posty: 1
Post 
Witam na forum.

Przyznam, że ten Obraz mnie przez dłuższy czas intrygował i dość długo byłem przekonany co do Jego prawdziwości. Ostatnio trochę poszperałem w necie i znalazłem, oprócz angielskiej wiki, również taką stronkę:
http://www.mexika.org/Lavirgin.html
Oczywiście weryfikacja wszystkich faktów, póki co nie jest w moim zasięgu, ale motyw z koroną jest interesujący: na starszych malowidłach czy książkach jest przedstawiona na tilmie Maryja z koroną, zaś na tych nowszych (oraz na współczesnych zdjęciach obrazu) tej korony brak.
Jak mam to rozumieć? Czy aby na pewno nie jesteśmy świadkami jakiegoś starego kłamstewka, które dalej się ciągnie i do którego Kościół Rzymsko-Katolicki nie jest w stanie się przyznać do dziś?

Pozdrawiam forumowiczów :-)


Wt sty 27, 2009 1:10
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Na temat tej praktyki w Kościele rzymskokatolickim powiedziano w New Catholic Encyclopedia (1967, t. 7, s. 372): „Skoro cześć oddawana wizerunkowi ostatecznie przechodzi na wyobrażoną przez niego osobę, wobec tego taką samą cześć, jaka się należy tej osobie, można okazywać jej wizerunkowi”.


BTW To jest bardzo pokrętne i wypaczające sprawę tłumaczenie. Zapytajmy- czy kult katolicki to rzeczywiscie kult osób, a nie przedmiotów ( jak obrazy, medaliki itd.)?

Okaże się, że jest to przede wszystkim kult przedmiotów. Zupełnie innym kultem cieszy się obrazek z Maryją w większości katolickich domów, a innym- obraz "Matki Boskiej Częstochowskiej". To tych "słynnych" obrazów każdy chce dotknąć, pocałować, przy nich składa wota. Tak więc dary są składane obrazom, a nie Maryi , w przeciwnym wypadku katolicy mogliby je przeciez powiesic w każdym kościele przy wizerunku Maryi, a nawet u siebie w domu.
Krótko mówiąc "obraz obrazowi nierówny", chociaż postać na nich ta sama.


A co do "Matki Boskiej z Guadelupe". Dla katolików jak zawsze najważniejsze jest, czy coś sie gdzieś pokazało czy nie. Sam fakt wystąpienia jakichś nadnatrualnych zjawisk jest witany z entuzjazmem. Czy słusznie..?

Czy tak poznalismy w Biblii naszego Boga, czy takim właśnie On sie objawił? Czy przypadkiem nie było tak, że Bóg przychodził do człowieka w konkretnych sprawach, że przemawiał do niego osobiście majac dla niego zadanie, że tylko w momencie gdy przekonanie ( np. faraona) do swojej boskiej mocy było konieczne, ze tylko wtedy stwarzał nadnaturalne zjawiska...?

Jezus mówi "błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli". I chyba tym powinien żyć chrześcijanin. Nie mamy żadnych zapowiedzi w Biblii, ze takie objawienia będą miały miejsce. Co więcej, te objawienia nie sa do niczego potrzebne- czy prawda o Bogu nie została już pokazana w Chrystusie..? Treść tych objawień niczego nie może dodać ani niczego zmienić.
To kurczowe trzymanie sie udowadnianych naukowo "prawd wiary" jest żałosnym wypaczeniem tego, co zostało nazwanę wiara w Biblii.


Wt lut 10, 2009 12:21
Post 
Annariel napisał(a):
Jezus mówi "błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli". I chyba tym powinien żyć chrześcijanin. Nie mamy żadnych zapowiedzi w Biblii, ze takie objawienia będą miały miejsce. Co więcej, te objawienia nie sa do niczego potrzebne- czy prawda o Bogu nie została już pokazana w Chrystusie..? Treść tych objawień niczego nie może dodać ani niczego zmienić. .

Mogę odpowiedzieć podobnym argumentem - nie ma żadnych zapowiedzi w Biblii, że takie objawienia nie będą miały miejsca.
A tylko Bóg wie czy te objawienia są potrzebne i komu.
Tylko o dziełach czlowieka czynionych "w imię Boga" możemy dywagować o ich potrzebie.


Wt lut 10, 2009 15:55

Dołączył(a): Pt cze 18, 2010 19:06
Posty: 1
Post Re: Obraz Matki Bożej z Guadelupe nie namalowany ludzką ręką
Dołączam informację, którą powinni zamieścić autorzy tego wątku , którzy nie raczyli PRZYZNAĆ SIĘ skąd czerpali materiały, wklejając do wątku porcje mojej strony internetowej bez podania linku.
jestem autorem strony http://www.guadalupe.opoka.org.pl i proszę was o zamieszczanie informacji skąd czerpiecie informacje.

dziękuję.

http://www.guadalupe.opoka.org.pl


Pt cze 18, 2010 19:23
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL