Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 15:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 284 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
 V Dogmat Maryjny 
Autor Wiadomość
Post Re: V Dogmat Maryjny
KadoshAdonai napisał(a):
Po pierwsz obrazów i rzeźb Maryjnych są setki tysięcy, buduje się jej sanktuaria i świątynie tak jak Baalowi czy Maryja Jest Bogiem czy nosi tytuły El Roi, El Szadai, Elohim , Yeszua, Immanuel?
Czy uważa ktoś Maryję za Boga ?
Nie ? No to dziękuję, nie ma o czym dyskutować.


Śr wrz 01, 2010 12:09
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 20:34
Posty: 93
Lokalizacja: tłumacz
Post Re: V Dogmat Maryjny
Jak to nie jak się do niej modli, wywyższa i oddaje hołd równie dobrze można czcić Allaha


Śr wrz 01, 2010 12:28
Zobacz profil
Post Re: V Dogmat Maryjny
KadoshAdonai napisał(a):
Jak to nie jak się do niej modli, wywyższa i oddaje hołd równie dobrze można czcić Allaha
Wiesz, co Tobie przypomina modlitwa i oddawanie należnej chwały Maryi to jest mało ważne.
Maryja nie jest , nie była i nie będzie Bogiem w Kościele Katolickim. Jedyni którzy gadają takie bzdury to podobnie niedouczeni krytycy ja Ty, którzy atakują naukę której nie pofatygowali się poznać. A jak spytać o konkrety to piszą bzdury w rodzaju stwierdzeń że kultu maryjnego nie było w pierwszym tysiącleciu chrześcijaństwa.


Śr wrz 01, 2010 12:40
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 20:34
Posty: 93
Lokalizacja: tłumacz
Post Re: V Dogmat Maryjny
Oj drogi Bracie ja ja poznałem byłem członkiem Oazy i Odnowy w Duchu Świętym , byłem 3razy w Rzymie i raz Kastel Gandolfo czy jak tam się pisze, Odwiedziłem Bazyliki i katedry na 5 kontynentach w tym ste słynne Sagrada Familia i Notredam, Bazylikę Św Piotra , Byłem na spotkaniach Taize w Mediolanie, Barcelonie, Warszawie, Hamburgu, Wiedniu, Budapeszcie i znowu Mediolanie oraz na Światowym Dniu Młodych w Kanadzie i Rzymie , zwiedziłem 3razy Watykan i jak byłem mały cioteczki targały mnie po Licheniach i innych podobnych miejscach więc coś tam liznąłem. Poza tym nikogo nie krytykuje, tym bardziej KK, bo są o wiele ważniejsze problemy , np. sekty i najgroźniejsza spośród nich czyli ŚJ. Ja wskazuje jedynie na pewne rzeczy, które ni jak się mają do Biblii czyli kult Maryjny i Świętych czy też sztucznych rzeczy , które raczej szkodzą KK niż pomagają czyli np. celibat


Śr wrz 01, 2010 17:40
Zobacz profil
Post Re: V Dogmat Maryjny
KadoshAdonai napisał(a):
Oj drogi Bracie ja ja poznałem byłem członkiem Oazy i Odnowy w Duchu Świętym , byłem 3razy w Rzymie i raz Kastel Gandolfo czy jak tam się pisze, Odwiedziłem Bazyliki i katedry na 5 kontynentach w tym ste słynne Sagrada Familia i Notredam, Bazylikę Św Piotra , Byłem na spotkaniach Taize w Mediolanie, Barcelonie, Warszawie, Hamburgu, Wiedniu, Budapeszcie i znowu Mediolanie oraz na Światowym Dniu Młodych w Kanadzie i Rzymie , zwiedziłem 3razy Watykan i jak byłem mały cioteczki targały mnie po Licheniach i innych podobnych miejscach więc coś tam liznąłem.
Zamiast tego trzeba było przeczytać Katechizm, bo jak widzę nie masz zielonego pojęcia o tym, co krytykujesz.
Cytuj:
Poza tym nikogo nie krytykuje, tym bardziej KK, bo są o wiele ważniejsze problemy , np. sekty i najgroźniejsza spośród nich czyli ŚJ.
Toś robaczku nie widział naprawdę groźnych sekt, przy których Świadkowie Jehowy to nieszkodliwi zapaleńcy...
Cytuj:
Ja wskazuje jedynie na pewne rzeczy, które ni jak się mają do Biblii czyli kult Maryjny i Świętych
Jakoś nie odnosłeś się do mojej argumentacji biblijnej...
Cytuj:
czy też sztucznych rzeczy , które raczej szkodzą KK niż pomagają czyli np. celibat
A kim Ty jesteś by to oceniać, co ?


Śr wrz 01, 2010 20:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 22, 2010 16:09
Posty: 121
Lokalizacja: Polska
Post Re: V Dogmat Maryjny
Marek MRB napisał(a):
Toś robaczku nie widział naprawdę groźnych sekt, przy których Świadkowie Jehowy to nieszkodliwi zapaleńcy...

Świadkowie "Jehowy" to nie sekta tylko religia co prawda przywiązująca dość osobliwe upodobanie do używania imienia Bożego i w dodatku nieprawdziwego.
Natomiast znając wiarę katolicką ludzie tej wiary nie modlą się do Maryi lecz do Jezusa za jej pośrednictwem.


So wrz 04, 2010 19:33
Zobacz profil
Post Re: V Dogmat Maryjny
lukaszo napisał(a):
Marek MRB napisał(a):
Toś robaczku nie widział naprawdę groźnych sekt, przy których Świadkowie Jehowy to nieszkodliwi zapaleńcy...

Świadkowie "Jehowy" to nie sekta tylko religia co prawda przywiązująca dość osobliwe upodobanie do używania imienia Bożego i w dodatku nieprawdziwego.
Ja w ogóle unikam słowa "sekta" bo ma silne zabarwienie emocjonalne a z drugiej strony co jest a co nie jest sektą zależy od definicji (która jest niezbyt precyzyjna).
lukaszo napisał(a):
Natomiast znając wiarę katolicką ludzie tej wiary nie modlą się do Maryi lecz do Jezusa za jej pośrednictwem.
Właściwie bardziej "wstawiennictwem", względnie "współmodlitwą".


Pn wrz 06, 2010 8:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 22, 2010 16:09
Posty: 121
Lokalizacja: Polska
Post Re: V Dogmat Maryjny
Marek MRB napisał(a):
Natomiast znając wiarę katolicką ludzie tej wiary nie modlą się do Maryi lecz do Jezusa za jej pośrednictwem.Właściwie bardziej "wstawiennictwem", względnie "współmodlitwą".

Przejęzyczyłem się ale właśnie wstawiennictwo miałem na myśli.


Pn wrz 06, 2010 16:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: V Dogmat Maryjny
jestem za 5 dogmatem
Oto Ten przeznaczony jest na upadek... A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu" (Łk 2, 34a. 35).

Tymi słowami prorok Symeon zapowiedział Maryi, podczas ofiarowania Jezusa w świątyni, cierpienie. Maryja, jako najpokorniejsza i najwierniejsza Służebnica Pańska, miała szczególny udział w dziele zbawczym Chrystusa, wiodącym przez krzyż.

Świadkowie "Jehowy" to nie sekta

w niektórych państwach jest uznana za sektę
np Francja
a w polce jest zarejestrowana jako podmiot gospodarczy a nie religia
a co do imienia to z hebrajskiego
hovach tłumaczy się ruina ,psotnik , mąciciel


Cz sty 06, 2011 17:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: V Dogmat Maryjny
merkaba napisał(a):
a co do imienia to z hebrajskiego
hovach tłumaczy się ruina ,psotnik , mąciciel
Nie wiem co to ma wspólnego ze ŚJ.
Czy Joanna i Anna jest tym samym imieniem?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Cz sty 06, 2011 19:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: V Dogmat Maryjny
@merkaba

W Polsce Świadkowie Jehowy są zarejestrowani jako związek religijny. Wpłata darowizny na cele kultu religijnego na konto Strażnicy Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego jest w pełni honorowane przez Urzedy Skarbowe.


Cz sty 06, 2011 21:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: V Dogmat Maryjny
piąty Dogmat Maryjny
o Maryi jako Współodkupicielce, Pośredniczce i Orędowniczce :
http://www.p-w-n.de/strona%20startowa.htm

(uznane przez Kościół 2002t www.p-w-n.de/uznaniepol.htm )


DOGMAT, który przyniesie światu trwały pokój

Obraz Pani Wszystkich Narodów jest przedstawieniem nowego dogmatu – piątego, ostatniego i największego dogmatu maryjnego – o Maryi jako Współodkupicielce, Pośredniczce i Orędowniczce. Modlitwa i Obraz są przygotowaniem do jego ogłoszenia. Pani mówi: „Moje Stopy postawi- łam mocno na kuli ziemskiej, ponieważ Ojciec i Syn chcą mnie w tym czasie posłać światu jako Współodkupicielkę, Pośredniczkę i Orędowniczkę. To będzie nowym i ostatnim maryjnym dogmatem” (31.05.1951). „Gdy dogmat, ostatni dogmat w maryjnej historii, zosta- nie ogłoszony, wtedy Pani Wszystkich Narodów ofiaruje światu pokój, prawdziwy pokój” (31.05.1954). Dlatego też Matka Boża błaga nas:„Pracujcie i proście o ten dogmat! Błagajcie Ojca świętego o ten dogmat!” (31.05.1954).

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Wt lut 14, 2012 11:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: V Dogmat Maryjny
Maryja jest najdoskonalszą istotą stworzoną przez Boga, doskonalszą niż Niebo. Poza tym mówi się o połączonych Sercach Jezusa i Maryi tak że podczas męki Jezusa odczuwała to wszystko co On.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lut 14, 2012 11:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: V Dogmat Maryjny
MARYJA MOŻE BYĆ NAZWANA DRUGORODNĄ [CÓRKĄ] OJCA

Cytuj:
Czystość ma tak wielką wartość, że łono stworzenia było zdolne ogarnąć Nieogarnionego, gdyż posiadało największą czystość, jaka może być udziałem istoty stworzonej przez Boga.

Trójca Przenajświętsza zstąpiła ze Swymi doskonałościami, Trzy Osoby zamieszkały, zamknięte w maleńkiej przestrzeni. Trójca Przenajświętsza nie pomniejszyła się przez to, bo miłość Dziewicy i wola Boga rozszerzyła tę przestrzeń aż do uczynienia jej Niebem. Ujawniły się Osoby Trójcy Świętej ze Swymi charakterystycznymi cechami:

[Ujawnił się] Ojciec, będący na nowo Stwórcą stworzenia, jak szóstego dnia: Ojciec mający “Córkę” prawdziwą, godną, doskonale do Niego podobną. Odbicie Boga było wyciśnięte w Maryi tak wyraźnie, że tylko w Jednorodzonym Synu Ojca było ono doskonalsze. Maryja może być nazywana “Drugorodną” Ojca, gdyż – z powodu doskonałości, którą otrzymała i potrafiła zachować, z powodu godności Oblubienicy, Matki Bożej i Królowej Nieba – jest na drugim miejscu po Synu Ojca. Jest drugą w Jego odwiecznej Myśli. Bóg od całej wieczności znajdował Niej upodobanie.

[Ujawnił się] Syn będący i dla Niej “Synem”. Już kiedy był zaledwie Zarodkiem wzrastającym w Jej łonie uczył Ją przez tajemnicę łaski Swojej prawdy i mądrości


http://www.voxdomini.com.pl/valt/valt/v-01-001.htm

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Wt lut 14, 2012 11:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 284 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL