Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 15:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Czy ktoś poznaje tą modlitwę? 
Autor Wiadomość
Post Czy ktoś poznaje tą modlitwę?
O Panie Jezu, w Twoim Niepokalanym Sercu każde stworzenie ma swoje miejsce, a niebo i ziemia podziwiają Twoje cnoty i napełniają się ich wonią.
Także ja, z podziwem i czcią, wchodzę dzisiaj i to już na zawsze, do rajskiego Ogrodu Twojego Niepokalanego Serca, gdyż sam mnie do tego zachęcasz w tych najbardziej niebezpiecznych dla świata chwilach.
Jestem CAŁY TWÓJ - i dzisiaj, i do końca moich dni, i przez całą wieczność. Możesz obchodzić się ze mną jak ze wszystkimi kwiatami Twego Ogrodu: zabrać mnie stąd, choćby i dziś, i przesadzić w inne miejsce; podlewać wodą pociech lub dotknąć suszą oschłości i trudu, otoczyć pięknymi kwiatami ludzi bliskich i przyjaznych lub cierniami niechętnych i wrogich.
Możesz dać mi obfitość pokarmu lub jałową glebę głodu, braków i niepowodzeń, a nawet odciąć mnie od korzenia życia i zdrowia, bo wiem, że w Twoich rękach będzie mi najlepiej.
Chcę we wszystkim podobać się tylko Tobie, o Panie mistyczny, Panie męki i chwały, najpiękniejszy Kwiecie nieba i ziemi. Czyń ze mną, co tylko chcesz. Od tej chwili uznaję, że wszystko co mnie spotka, będzie z Twojej ręki, o Jezusie. Będę Ci za wszystko dziękował, nawet gdyby nieraz bolało i choćbym nie rozumiał, dlaczego mnie to spotyka.
Nawet po śmierci chcę na wieki być w Raju Twego Niepokalanego Serca i tylko w Nim wielbić Boga, teraz i przez całą wieczność.

Może mi to ktoś wyjaśnić?
Dlaczego ta modlitwa w oryginale jest kierowana do kogoś innego?


Pt mar 13, 2009 11:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
A o co chodzi bo pod koniec się zgubiłam ;) O co pytasz? :>

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pt mar 13, 2009 12:53
Zobacz profil
Post 
Czy ta modlitwa skierowana do Jezusa jest słuszna?

Czy należą się te słowa naszemu Panu?

Dlaczego więc są kierowane do Marii?

To klasyczna maryjna modlitwa, ja tylko adresata podmieniłem.

Szczerze mówiąc to sam się pogubiłem także, nie wiem co myśleć o takiej modlitwie do Marii - człowieka, skoro te słowa należą się Jezusowi.


Pt mar 13, 2009 13:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
Po prostu nie potrafisz pojąć, że oddając się Maryi oddajemy się Bogu, przyjmując Maryję przyjmujemy Jezusa, podobając się Maryi podobamy się Bogu, bo wola Maryi jest w pełni zjednoczona z wolą Bożą, tak jak to opisał św. Paweł:
"Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus." (Ga 2:20)

Tutaj jest temat na który piszesz:
"Czy Maria jest Bogiem?"
viewtopic.php?t=10307

Maryja nie jest Bogiem, a słowa modlitw maryjnych w żaden sposób nie umniejszają roli Jezusa, Boga.

_________________
Piotr Milewski


Pt mar 13, 2009 13:13
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Jak dla mnie jeżeli ją kierujesz do Jezusa to pojawia się problem choćby w tym miejscu "najpiękniejszy kwiecie nieba i ziemi"
Jezus jest zrodzony a nie stworzony... nie jest stworzeniem jest Synem Stwórcy, ma władzę stwórczą, był przed początkiem.

Natomiast Maryję uznaje się jako najdoskonalszą służebnicę - ona mówiąc kolokwialnie, przetarła szlak, praktycznie pokazała, że można dojść do Źródła i praktycznie swoim życiem pokazuje jak to zrobić. Jeżeli komuś łatwiej iść przetartym szlakiem to może korzystać. Zwróć uwagę, że cały ten tekst dąży do kulminacyjnego momentu jakim jest wielbienie Boga teraz i przez całą wieczność. To jest najważniejsze, a Maryja ma pomóc w osiągnięciu tego celu.

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pt mar 13, 2009 13:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 27, 2004 18:33
Posty: 64
Post 
Modlitwa w oryginale (bez podmieniania adresatów, czy innych słów) brzmi następująco:

Obrazek

Jak mawiał ksiądz Rekolekcjonista: Maryja jest przeczysta, przeźroczysta. Uciekając się do Niej widzimy Jezusa, idziemy prostą drogą. Ona nie może nam przesłonić Chrystusa, ponieważ jest przeźroczysta jak to już zostało wspomniane.

_________________
Byłem młody i głupi. Proszę moje posty (starsze niż z roku 2009) nie traktować jako obecny mój tok myślenia.


N mar 29, 2009 11:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL