Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 0:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Odziez z religijnymi motywami 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So kwi 04, 2009 8:49
Posty: 6
Post Odziez z religijnymi motywami
Mam pytanie do Was wszystkich moi drodzi ale rowniez chcialbym poznac Wasza opinie na temat noszenia/kupowania odziezy (dotyczy przede wszystkim t-shirtow) z motywami religijnymi... Nie mowie tu o motywach znanych z mody gdzie czesto bezczesci sie wzory religijne ale mowie o np koszulkach z napisem "Jesus Inside" czy z wizerunkiem Matki Bozej...

Sam przyznam szczerze ze na wielu pielgrzymkach widzialem mlodziez z t-shirtami z motywami religijnymi, ale czy noszenie ich na codzien jest czyms zlym? Czy zbytnie propagowanie swojej religijnosci jest wg Was patosem, przesada?

Sam niedawno kupilem koszulke z Matka Boza z Guadelupe... Dla mnie noszenie tej koszulki jest odzwierciedleniem mojej poboznosci, sama postac Matki Bozej jest poprostu pieknie wyszyta i sama koszulka jest piekna, ale czasem mam wrazenie ze ze inni moga odebrac ze nosze zeby szokowac...

Prosze o Wasze refleksje


Cz cze 18, 2009 19:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Trudno powiedzieć, gdzie kończy się normalne propagowanie swojej religijności, a zaczyna zbytnie. Gdzieniegdzie na zachodzie Europy już noszenie medalika jest " zbytnie ". Trudno mi się wypowiadać, bo sam nie noszę takich rzeczy.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz cze 18, 2009 19:15
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 04, 2009 8:49
Posty: 6
Post 
Ale ustalmy co rozumiemy poprzez slowo 'zbytnie' ? Dales przyklad zach Europy wiec mam rozumiec ze chodzi o to ze tam noszenie medalika jest nieco 'przypalowe'?


Cz cze 18, 2009 19:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Nie, miałem na myśli to, że można przez to stracić pracę.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz cze 18, 2009 19:29
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 27, 2009 20:17
Posty: 25
Post 
noszenie takiej odziezy, czy tez krzyza, medalika lub innych symboli zobowiazuje. i nie jest to wbrew wolnej woli, bowiem dobrowolnie dobieramy sobie symbole, ktore stosujemy :-)


N cze 28, 2009 21:57
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 18, 2009 19:20
Posty: 111
Post 
Osobiście jakoś nie widzę sensu w noszeniu takiej odzieży na co dzień... co innego jeśli jest to np. pielgrzymka. Czy jest to przesadne propagowanie swej religijności? Poniekąd tak, dlatego że według mnie powinno się to wyrażać w naszych słowach, a przede wszystkim w czynach, a nie w tym, że mamy Maryję czy Jezusa na koszulce ;)


Pn cze 29, 2009 9:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 11:46
Posty: 83
Post 
Fajne są ubrania np. z jakimś cytatem z Pisma Świętego, albo z owcami, etc etc takie bardziej obrazowe i proste. Noszenie wizerunku świętych, a tymbardziej Maryi i Jezusa uważam za zbytnią trywialność w ich traktowaniu. Nie lepiej założyć medalik?


Śr lip 22, 2009 13:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 03, 2009 7:47
Posty: 1170
Post 
Paul1205 napisał:
Cytuj:
...powinno się to wyrażać w naszych słowach, a przede wszystkim w czynach, a nie w tym, że mamy Maryję czy Jezusa na koszulce

Jestem takiego samego zdania. Uważam, iż dla katolika wystarczającym symbolem jest łańcuszek. Nakrywamy go koszulką i nikt go nie musi widzieć. Widzi Pan, który jest w ukryciu i to jest najważniejsze.


Śr paź 14, 2009 11:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 19:59
Posty: 149
Post 
Takie koszulki są na masową skalę noszone podczas Lednicy.

Poza księdzem w koszulce 'Najlepszy tata na świecie'


Śr paź 14, 2009 19:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL