Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 23:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Jak Maria nas "słyszy"? 
Autor Wiadomość
Post 
outsider, jak sam piszesz "Pawel glosi", czyli wszystkiego nie spisal.

Twoja dociekliwosc w temacie "jak Maryja nas slyszy" jest nieco podobna do scholastycznych dociekan ile dilablow sie zmiesci na glowce od szpilki.

Najprosciej odpowiada twoj (jak sie domyslam) ulubiony sw. Pawel "Ani oko nie widzialo, ani ucho nie slyszalo..."

Po prostu nie wiemy. Ale z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec, ze "to" dziala. I nie wiem, czy swieci w niebie naprawde nie moga byc natychmiast tam "osobiscie", gdzie my ich wzywamy. Moze moga...

Dla mnie jest to owo "swietych obcowanie", ktore wyznajemy w Credo. Tyle, ze nie prosze o modlitwe (wspolna) tylko tych, ktorzy sa ze mna widzialnie, ale takze tych, ktorzy stanowia (dla nas) niewidzialny Kosciol, ktory jest jednoscia.


Pt wrz 25, 2009 13:54
Post 
tjuż tyle razy to pytanie było tu postawione..
a jak Ci święci słyszą twoje prośby, jakie masz z nimi relacje?

pzdr


Pt wrz 25, 2009 17:24
Post 
outsider napisał(a):
Cytuj:
Ale skąd CI przyszło do głowy że wstawiennictwo ma coś wspólnego z ich zasługami ?

no własnie, nie mam żadnego pojęcia co ich zasługi mają wspólnego ze wstawiennictwem...
ale musi to mieć jakieś znaczenie, skoro podkreśla się ich zasługi ziemskie we wstawiennictwie za tymi, którzy ich o wstawiennictwo proszą...
a kto miałby mi to wyjasnić, jak nie ktoś posiadający ogromną wiedzę?
Wymyślasz jakąś głupotę, przedstawiasz ją jako rzekomo katolicką naukę i potem... każesz tłumaczyć ? :D :D :D


Cytuj:
Cytuj:
Napisałem przecież że nie wiem jak - ale podałem swoją hipotezę - więc nie wiem o co się ciskasz.

o nic sie nie ciskam - pytam tylko "JAK"
odpowiadasz, że za pośrednictwem Boga
pozwoliłem sobie zatem opisać JAK to się odbywa i wyciągnałem wniosek, z którym się zwyczajnie nie zgadzasz

nie zgadzasz się z tym, jakie wnioski wyciągam z tego pośrednictwa....
że to absurdalne, nielogiczne i że Pismo nie zachęca nas do takiego zachowania...
tylko o to chodzi, bo jakos nie zauważyłem, żeby ten łacuszek pośrednictw został jakos rozerwany - a gdyby jakieś jego ogniwo byłoby nieprawdziwe, zostałoby zerwane przez ciebie z łatwością
Napisałem CI już - ale to nie pasuje do Twojej układanki - że pośrednictwo NIE polega na "powiedzeniu Bogu czegoś o czym nie wie".
I to zarówno pośrednictwo świętych, jak i modlącego się kolegi.
Skoro nie słuchasz odpowiedzi, po co pytasz ?

Cytuj:
Cytuj:
Nie odpowiedziałeś na pytanie gdzie jest u Pawła jest fragment którym tu świeciłeś mi w oczy rzekomo o tym że w Piśmie jest wszystko ?

ano tak, bo paweł pisze, że głosi pełną ewangelię i nie ma w pismie wszystkiego, jak sam zauważyłeś nie ma tam słowa o wstawiennictwie blondynów...
ale jest wszystko czego potrzebujemy do zbawienia
zgodzisz się ze mną?
Ty mi tu nie pisz elaboratów, tylko podaj cytat.
Będzie cytat to będziemy o nim rozmawiać.


Pt wrz 25, 2009 18:22
Post 
outsider napisał(a):
tjuż tyle razy to pytanie było tu postawione..
a jak Ci święci słyszą twoje prośby, jakie masz z nimi relacje?
A jak człowiek "słyszy" boży głos w swojej duszy, gdy Duch nim kieruje ?


Pt wrz 25, 2009 18:24
Post 
oj marku marku...

Cytuj:
Napisałem CI już - ale to nie pasuje do Twojej układanki - że pośrednictwo NIE polega na "powiedzeniu Bogu czegoś o czym nie wie".


nigdy nie pisałem, że Bóg czegoś nie wie :D
(nieustannie mi to przypisujesz)
pośrednictwo Boga - jak pisałem wiele razy polega właśnie na tym, że Bóg twoją prośbę przekazuje komuś - kto twoją prośbę mu (Bogu) przedstawi
jak sam raczyłeś zauważyć Maria i święci potrzebują pośrednictwa...

może byś mi wytłumaczył do czego im pośrednictwo?
Miedzy kim a kim Bóg posredniczy?
Co pośredniczy?
Dlaczego pośredniczy?

Cytuj:
Wymyślasz jakąś głupotę, przedstawiasz ją jako rzekomo katolicką naukę i potem... każesz tłumaczyć ?


w konstytucji o liturgii świętej paragraf 104 jest mowa o zasługach świetych, przez które Kościół wyjednywa dobrodziejstwa....
powtórzone to jest także w paragrafie 956 kkk

mieszkańcy nieba (...) nieustannie wstawiają się się za nas u Ojca ofiarując Mu zasługi, które przez (...) Jezusa Chrystusa zdobyli na ziemi

o takie zasługi pytam...
czy przez te zdobyte w Jezusie Chrystusie zasługi ziemskie wstawiennictwo jest bardziej skuteczne?
może Pan Bóg jednak ma wzgląd na zasługi... - skoro trzeba konstytucji soborowej i katechizmu, żeby o nich pisać?

Cytuj:
I to zarówno pośrednictwo świętych, jak i modlącego się kolegi.

ciągle nie widzisz różnić w relacjach... :) prawda...

brata czy siostrę możesz poprosić o wstawiennictwo - możesz to zrobić sam - osobiście
wówczas budujecie się w wierze i jednoczycie w modlitwie...
bywa tak czasem, że Bóg objawia rzeczy zakryte - ale odbywa się to wówczas poza relacją brat-brat

kiedy jednak prosisz o wstawiennictwo żyjących w panu zachodzi zupełnie inna relacja...
po pierwsze oni cię nie słyszą
po drugie Bóg musi im powiedzieć o twojej prośbie
po trzecie Bóg nie ujawnia im niczego zakrytego o tobie, przedstawia im tylko to co powiedziałeś, to o co prosiłeś
nie ma to żadnego związku z tym co nazywasz słowem poznania

Cytuj:
oświeca wstawiennika który otrzymuje słowo poznania


bo słowo poznania odkrywa to co zakryte - nie może mieć zatem związku z otwartą prośbą jednej osoby do drugiej
bo takie otwarte prośby kierowane są do umarłych w Panu - prawda?


jak sam napisałeś - potrzeba między tobą a umarłym w Panu pośrednika
i nie PRÓBUJ WIĘCEJ PRZYPISYWAĆ MI SŁÓW, JAKOBYM PISAŁ O PROŚBACH O KTÓRYCH BÓG NIE WIE
PRZYPISUJESZ MI TE SŁOWA OD 4 STRON - DOŚĆ JUŻ TEGO

jak ci nie pasuje JAK sie odbywa tzw wstawiennictwo świetych to przynajmniej niczego nie wymyslaj...


Pt wrz 25, 2009 23:13
Post 
outsider napisał(a):
jak sam napisałeś - potrzeba między tobą a umarłym w Panu pośrednika
i nie PRÓBUJ WIĘCEJ PRZYPISYWAĆ MI SŁÓW, JAKOBYM PISAŁ O PROŚBACH O KTÓRYCH BÓG NIE WIE
PRZYPISUJESZ MI TE SŁOWA OD 4 STRON - DOŚĆ JUŻ TEGO
NIe krzycz bo Ci zaszkodzi :D
Twoja manipulacja polega na właśnie takim przedstawieniu sprawy. Cay Twój wywód opiera się na rzekomym "przepływie informacji" (ja Bogu - Bóg świętemu - święty Bogu) co w takim przedstawieniu byłoby absurdalne.
Tymczasem we wstawiennictwie nie chodzi o "przepływ informacji".

Drugą manipulacją jest dowolne zamienianie słów "wstawiennictwo" i "pośrednictwo".

Można prowadzić dialog z kimś kto usiłuje zrozumieć co mówię - jednak prowadzenie "rozmowy" z kimś kto manipulując słowami usiłuje ustawicznie przekręcić moje słowa jest niemożliwe.
No i szkoda czasu.

Pozostaje mi napisać to samo co w poprzednim wątku:
Marek MRB napisał(a):
Tak z Tobą gadać nie będę - pytasz, ja Tobie w dobrej wierze próbuję coś wytłumaczyć a Ty przekręcasz to co mówię.

Jeśli w przyszłości będziesz się chciał NAPRAWDĘ czegoś dowiedzieć to sprawy te opisałem tu http://www.analizy.biz/marek1962/km4.pdf


So wrz 26, 2009 0:36
Post 
Cytuj:
Twoja manipulacja polega na właśnie takim przedstawieniu sprawy. Cay Twój wywód opiera się na rzekomym "przepływie informacji" (ja Bogu - Bóg świętemu - święty Bogu) co w takim przedstawieniu byłoby absurdalne.
Tymczasem we wstawiennictwie nie chodzi o "przepływ informacji".


oj marku marku
zanim dojdziemy o co chodzi we wstawiennictwie świętym chciałem wiedzieć JAK do tego wstawiennictwa dochodzi....
jesli jest inaczej niż to przedstawiłem to po prostu o tym napisz...
zamiast powtarzać za mną, że jest to absurdalne - bo pisałem o tym wcześniej i się z tym nie zgodziłeś przypisując mi wówczas słowa JKOBYM PISAŁ, ŻE BÓG O CZYMŚ NIE WIE :D

jesli jest inaczej niż to przedstawiłem to po prostu to napisz - zamiast stwarzać jakieś poboczne wątki
najpierw przypisując mi kpiarstwo, potem manipulację, potem przypisując mi, że słowa, których nie pisałem

wreszcie na koniec przyznajesz to, o czym pisałem od dawna, że to absurdalne...
ale jesli jest inaczej to zwyczajnie napisz o tym

powtarzam to od początku, że tematem jest "JAK" -
dałeś odpowiedź, żę absurdalnie...

dziekuję


So wrz 26, 2009 0:57
Post 
Jak wyżej


So wrz 26, 2009 1:08
Post 
outsider napisał(a):

bo słowo poznania odkrywa to co zakryte - nie może mieć zatem związku z otwartą prośbą jednej osoby do drugiej
bo takie otwarte prośby kierowane są do umarłych w Panu - prawda?


jak sam napisałeś - potrzeba między tobą a umarłym w Panu pośrednika
i nie PRÓBUJ WIĘCEJ PRZYPISYWAĆ MI SŁÓW, JAKOBYM PISAŁ O PROŚBACH O KTÓRYCH BÓG NIE WIE
PRZYPISUJESZ MI TE SŁOWA OD 4 STRON - DOŚĆ JUŻ TEGO

jak ci nie pasuje JAK sie odbywa tzw wstawiennictwo świetych to przynajmniej niczego nie wymyslaj...


outsider, chyba zapomniales, zeBog nie jest Bogiem umarlych, ale zyjacych: Mt 22,32; Mk 12,27; Lk 20,38
A pisalam: Biblie czytaj :-D


N wrz 27, 2009 9:25
Post 
Kamalo
w odpowiedzi na twój tak wiele wnoszący do dyskusji post pozwolę sobie zapytac...
co wynika z twojej tak znaczącej uwagi?
że żyjący w Panu są żywi - czyżbym temu zaprzeczał?
ja pytam się tylko, JAK na słyszą - jak to się dzieje
i jaką rolę odgrywa w tym "słyszeniu" Bóg....


może skorzystasz z własnej rady i rzeczywiście zaczniesz czytać biblię....

pozdrawiam serdecznie


Wt paź 06, 2009 9:54
Post 
outsider napisał(a):
Kamalo
w odpowiedzi na twój tak wiele wnoszący do dyskusji post pozwolę sobie zapytac...
co wynika z twojej tak znaczącej uwagi?
że żyjący w Panu są żywi - czyżbym temu zaprzeczał?
ja pytam się tylko, JAK na słyszą - jak to się dzieje
i jaką rolę odgrywa w tym "słyszeniu" Bóg....


może skorzystasz z własnej rady i rzeczywiście zaczniesz czytać biblię....

pozdrawiam serdecznie


No wiec, jak juz sobie tak milo wymieniami uwagi, to pomoz mi troche i przypomnij mi (z Biblii oczywiscie), jak wyglada zycie w niebie. Moze dolaczysz jeszcze jakies nieznane mi opisy jak wyglada niebo? To niewatpliwie pomoze nam ustalic, czy istnieje tam przekaz myslowy, slowny, albo jakis inny.
Moze zapomnialam, jak to sie dzieje, ze swieci moga nas slyszec (albo i nie)? Moze znamy dokladnie fizyke nieba, tylko wylecialo mi to z pamieci? Moze gdzies jest napisane, ze absolutnie, definitywnie, nie moga nas "slyszec"?
Poza tym, ze jak juz uzgodnilismy, Bog jest Bogiem zywych, a nie umarlych.

Pozdrowienia


Wt paź 06, 2009 10:53

Dołączył(a): Cz sty 21, 2010 16:10
Posty: 54
Post Re: Jak Maria nas "słyszy"?
Niewiasta depcze głowę węża, tzn,że ma władzę Maryja nad szatanem Urodziła Boga ,więc pomyślcie jaka musi wielka być.Jest królową nieba i ziemi Bóg jest królem
Modlitwy wszystkie idą przez Maryje do Boga ,a Bóg łaski rozdaje wedle zyczenia Maryi
Maryja jako jedyna po Bogu w niebie i na ziemi jest wszechmocna


Cz mar 25, 2010 22:59
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 23, 2010 14:42
Posty: 695
Post Re: Jak Maria nas "słyszy"?
to musi miec dobry sluch, skoro tyle glosów sie ku Niej kieruje ;)

_________________
Lwy pożrą Chrześcijan... a Pogan zadepczą słonie...


Cz mar 25, 2010 23:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Jak Maria nas "słyszy"?
amorel napisał(a):
Niewiasta depcze głowę węża
To jest kłamstwo i błędne tłumaczenie "wulgatowe", chyba że uważaj Maryję za obojnaka: "ono zdepcze ci głowę" (BT).
amorel napisał(a):
tzn,że ma władzę Maryja nad szatanem
Tzn. że tak jest pewna interpretacja, a władzę nad szatanem ma tylko Ojciec i Ten, który ją od Niego otrzymał - Jezus Chrystus.
amorel napisał(a):
Urodziła Boga ,więc pomyślcie jaka musi wielka być.
Wcale wielka nie musi być: "Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej."
amorel napisał(a):
Jest królową nieba i ziemi
Możesz powiedzieć, kto/kiedy/dlaczego(i gdzie się o tym można dowiedzieć, że tak rzeczywiście jest) ustanowił Maryję królową?

amorel napisał(a):
Modlitwy wszystkie idą przez Maryje
A jeśli ktoś kieruje modlitwy bezpośrednio lub przez Jezusa, to co?
Modlitwy nie docierają, czy Bóg nas oszukuje i pośrednictwo Maryji istnieje "tak czy siak" ?
amorel napisał(a):
Bóg łaski rozdaje wedle zyczenia Maryi
Wow - to Maryja nawet Bogu rozkazuje!
amorel napisał(a):
Maryja jako jedyna po Bogu w niebie i na ziemi jest wszechmocna
A może Maryja jest przedwieczną Czwartą Osobą Trójcy Świętej (lub jest zespolona z Jezusem, któremu dała ciało, wedle swojej zachcianki "Niech mi się stanie")?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pt mar 26, 2010 21:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL