Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 2:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 modlitwy Do Marii 
Autor Wiadomość
Post modlitwy Do Marii
to już ostatni z moich maryjnych tematów :D

chciałem się tylko zapytać czy modlicie się do Marii?
wiem, że katolicy rzymscy mogą modlić się do Marii,
wiecie może, kto udzielił rzymskim katolikom pozwolenia na modlitwy Do Marii?

pzdr


Śr wrz 23, 2009 14:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Cytuj:
wiecie może, kto udzielił rzymskim katolikom pozwolenia na modlitwy Do Marii?


O jakiego rodzaju " pozwolenie " chodzi ?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr wrz 23, 2009 14:58
Zobacz profil
Post Re: modlitwy Do Marii
outsider napisał(a):
chciałem się tylko zapytać czy modlicie się do Marii?

Modlimy się Z Maryją....nie prosimy "daj nam, odpuść nam" ale "módl się za nami".
Istotna, zasadnicza róznica, której Ty uporczywie nie chcesz dostrzec.


Śr wrz 23, 2009 15:20
Post 
johnny - no jesli rzymscy katolicy mogą się modlić do Marii, to pewnie mają za tym pozwoleniem jakiś autorytet...
no ktoś kiedyś zdecydował - WOLNO, MOŻNA się do Marii modlić - chciałbym wiedzieć kto takiego pozwolenia udzielił? :D

aluś - nie zauważyłaś, że kiedy pytam o coś rzymskich katolików to zawsze tylko o to, co jest w rzymsko katolickich naukach?

ty pewnie nie czytasz - dlatego nie wiesz...., że można się modlić...
jak nie czytasz Biblii to chociaż katechizm poczytaj :D

pzdr


Śr wrz 23, 2009 17:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
ogromnie się cieszę, outsider, Twoim zainteresowaniem osobą Maryi i zgłębianiem wiary katolickiej, jednak proszę o pisywanie kpiących, prywatnych uwag do swoich rozmówców za pomocą PW :)

pozdrawiam :)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Cz wrz 24, 2009 10:58
Zobacz profil
Post 
outsider napisał(a):
aluś - nie zauważyłaś, że kiedy pytam o coś rzymskich katolików to zawsze tylko o to, co jest w rzymsko katolickich naukach?
No właśnie nie. Sugerujesz nauki jakich Kośció nie głosi. Tu trochę przekjręcisz, tam trochę zmienisz i potem krytykujesz to, co sam wysmażyłeś :x


Cz wrz 24, 2009 13:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Cytuj:
no jesli rzymscy katolicy mogą się modlić do Marii, to pewnie mają za tym pozwoleniem jakiś autorytet...


Owszem, mają, autorytet Pisma: " Przemawiajcie do siebie wzajemnie w psalmach i hymnach, i pieśniach pełnych ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach " ( Ef 5, 19 ). Modlitwa do
Maryi jest właśnie wypełnieniem tego zalecenia św. Pawła, skoro Kościół chętnie modli się w komunii z Dziewicą Maryją ze względu na Jej szczególne współdziałanie z Duchem Świętym, aby razem z Nią uwielbiać wielkie rzeczy, które Bóg uczynił w Niej, oraz by powierzać Jej błagania i uwielbienia. ( KKK 2682 ). Przez zrozumienie wyjątkowej roli Matki Bożej w dziele zbawienia, Kościół otacza ją szczególną modlitwą ( choć nie przybrała ona na razie formy psalmów, zatem zalecenie św. Pawła jeszcze nie do końca wypełniliśmy ) ;) W czci oddawanej Maryi naśladujemy głównie św. Elżbietę, która wyznała: " A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? " ( Łk 1, 43 ), która poprzez pozdrowienie od Maryi została " napełniona Duchem Świętym " ( Łk 1, 41 ), adorując w ten sposób Łaskę Pana, która w całości Matkę Jezusa napełniła ( dlatego Maryja jest " pełna łaski ", a Pan jest z nią - Łk 1, 28 ). Dlatego Elżbieta mogła zawołać " Błogosławiona jesteś między niewiastami " ( Łk 1, 42 ), które to wołanie Kościół powtarza po dziś dzień. To jest taki podstawowy zręb mariologii, bez uwzględniania symboliki reszty Pisma, znacznie obszerniejszej.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz wrz 24, 2009 13:58
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
aluś - nie zauważyłaś, że kiedy pytam o coś rzymskich katolików to zawsze tylko o to, co jest w rzymsko katolickich naukach?

ty pewnie nie czytasz - dlatego nie wiesz...., że można się modlić...
jak nie czytasz Biblii to chociaż katechizm poczytaj :D

pzdr

Najwidocznej to Ty nie czytasz tego co sam piszesz.
Pytałeś rzymskich katolików:
Cytuj:
czy modlicie się do Maryi

Oddzieliłeś 2 pytania znakiem zapytania, więc rzymska katoliczka odpowiedziałam precyzyjnie na Twoje pierwsze pytanie.
Skąd zatem te bluzgi???

A kto zabronił protestantom modlitwy z Maryją?...bo chyba nie sam Bóg osobiście.


Cz wrz 24, 2009 14:23
Post 
przemawiajcie do siebie nawzajem ....
to tak jak ty johnny teraz do mnie - możesz zacytować psalm, możesz zacytować pismo, możesz mnie błogosławić....

ale chyba nie możesz się do mnie modlić.... - no chyba, że słowa o przemawianiu do siebie w psalmach, hymnach i WYSŁAWIANIU PANA
oznacza, że możesz....

czy stwierdzenie - o johnny błogosławiony jesteś wśród swego pokolenia, błogosławiony jesteś wśród ludu swej parafii.... jest modlitwą do CIebie?


Cytuj:
No właśnie nie. Sugerujesz nauki jakich Kośció nie głosi. Tu trochę przekjręcisz, tam trochę zmienisz i potem krytykujesz to, co sam wysmażyłeś


doprawdy?
ja tylko pytam o ich znaczenie oraz o to, czy rzymscy katolicy są tego świadomi, co ten teologicznoreliginy patetyczny żargon oznacza...
co znaczą te słowa, jaką niosą za sobą rzeczywistość...
co pod sobą kryje....

pozdrawiam was serdecznie


Pt wrz 25, 2009 9:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Cytuj:
czy stwierdzenie - o johnny błogosławiony jesteś wśród swego pokolenia, błogosławiony jesteś wśród ludu swej parafii.... jest modlitwą do CIebie?


Przecież to tylko kwestia nazwy. Możesz tego nie nazywać modlitwą, jeśli Ci to nie pasuje. Zresztą także Katechizm definiuje modlitwę jako " wzniesieniem duszy do Boga lub prośbą skierowaną do Niego " ( KKK 2559 ), czyli wyraźnie wskazuje, iż modlitwa w sensie ścisłym odnosi się do Boga. Jednak zgodnie ze słowami św. Pawła wysławianie Pana ( modlitwa ) polega także na zwracaniu się do siebie nawzajem. O takiej modlitwie - komunii Katechizm mówi: " W Nowym Przymierzu modlitwa jest żywym związkiem dzieci Bożych z ich nieskończenie dobrym Ojcem, z Jego Synem Jezusem Chrystusem i z Duchem Świętym. " ( KKK 2565 ). Słowo " do " w odniesieniu do modlitwy św. Elżbiety i słów św. Pawła wyraża właśnie tę komunię. W modlitwie " do " Maryi Kościół wchodzi w komunię z jej fiat, i całkowicie utożsamia się z jej całkowitym oddaniem się Bogu i Jezusowi.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt wrz 25, 2009 10:13
Zobacz profil
Post 
johnny - Kosciół wchodzi w łączność z Marią, utożsamia się z Jej oddaniem się Bogu i modli się do Boga przez Nią..., przez Jej modlitwę...

niesamowite - katolicy naprawdę to wiedzą?
że wszystko odbywa się przez Marię, w Niej i przez Nią....

rzymscy katolicy wiedzą, że zbawienie, że przyjęcie za Pana Jedynego Pośrednika, do którego mają stały bezpośredni dostęp odbywa się przez trzecią jeszcze osobę?
niesamowite...

a.... - dla jasności
mnie to nie wadzi, że tak myslisz
jak wiesz o tym, że spotykasz się z Panem za posrednictwem kogoś trzeciego i Ci to nie wadzi.....

mnie nie przeszkadza, że utożsamiasz się z kimś trzecim kiedy oddajesz się Bogu i oddajesz sie Bogu przez kogoś innego...
jesli tylko sam o tym wiesz, godzisz się na to....
to twje zycie

pozdrawiam serdecznie


Pt wrz 25, 2009 10:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Ale co to za pytanie " czy katolicy to wiedzą " ? Ci bardziej zorientowani wiedzą, ci mniej pewnie nie - jak to ze wszystkim.

Cytuj:
rzymscy katolicy wiedzą, że zbawienie, że przyjęcie za Pana Jedynego Pośrednika, do którego mają stały bezpośredni dostęp odbywa się przez trzecią jeszcze osobę?


Nie tylko - odbywa się w całej komunii świętych. Przed Bogiem nie jesteśmy samodzielnymi monadami. Bóg powołuje swój lud - najpierw Izrael, potem Kościół. Chrystus powiedział, że spotkać Go można w głodnych, spragnionych, więźniach itd. Sam się z nimi utożsamił. Sam stwierdził, że dobre uczynki względem nich są dobrymi uczynkami względem Niego. Zatem można powiedzieć więcej - dobry uczynek względem głodnego nie jest dobrym uczynkiem względem Chrystusa za pośrednictwem tego głodnego. Nie, TO właśnie jest bezpośredni dostęp do Chrystusa. Na tym on właśnie polega. Nie ma tu żadnej abstrakcji.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt wrz 25, 2009 10:49
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
mnie to nie wadzi, ...mnie nie przeszkadza,

pozdrawiam serdecznie

Czyzby?...to skąd to zasypywanie pytaniami?
A w kwesti wyjasnień technicznych - to może pokusisz się o techniczne wyjaśnienia zjawiska Zmartwychwstania Chrystusa.
Może protestanci to wiedzą :)


Pt wrz 25, 2009 13:12
Post 
wcale się nie dziwię, że rzymscy katolicy modlą sie do Marii, skoro w Jej znaku mogą otrzymać łaski, w jej znaku mogą uczestniczyć w zasługach innych (czy te zasługi, które się ciągle gdzieś przewijają, powodują jakieś uprzywilejowanie??) w jej znaku mogą stać się jej dziećmi, ba... w jej znaku są wolni od ognia piekielnego, ba... to w jej znaku mogą być wybawieni z czyśćca....


aaa... aluś...
widzisz coś niestosownego w zadawaniu pytań?
te pytania są krępujące?
są bolesne?

jak na razie pytając naraziłem się na uszczypliwości i oskarżenia , że albo kpię albo manipuluję....

kiedy pytam... czy rzymscy katolicy o tym wiedzą....
alusiu - jesli wiesz to i możesz wybrać świadomie, czego nam obojgu życzę

pzdr


Pt wrz 25, 2009 16:42
Post 
Rozumiem outsider, ze Magnificat z Ewangelii tez dopisali rzymscy katolicy (w domysle - inni chrzescijanie Maryje ignoruja, chociaz np taki Luter na poczatku jeszcze ja chwalil)?
Cytuj:
Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia, gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny.
Święte jest Jego imię -
Lk 1, 48-49

I tak wlasnie KK "modli sie" do Maryi, jak ona to proroczo pod wplywem Ducha sw. przewidziala.
Moze najpierw poczytasz dokladniej Biblie, zanim zaczniesz zadawac pytania "z kapelusza"?


Pt wrz 25, 2009 17:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL