Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
 Maryja jest pośredniczką czy nie jest? 
Autor Wiadomość
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Capri napisał(a):
KRK zrównał tradycję kościoła z Pismem Swiętym
Pismo Święte to część Tradycji Kościoła.
Cytuj:
Natomiast Biblia jednoznacznie potwierdza , że Jezus Chrystus złożył okup za ludzkość ( nie Maryja )dlatego jest pośrednikiem między Bogiem a ludźmi.
A kto temu zaprzecza? W jaki sposób pośrednictwo Chrystusa uniemożliwia modlitwę wstawienniczą, o której przecież Pismo Święte również mówi.

Capri napisał(a):
Przypomniały mi się
A co kogo obchodzi, co się Tobie przypomniało?


Pn paź 16, 2017 8:22
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Capri napisał(a):
krzysiu napisał(a):
KK uczy że jest, a Pismo Święte że nie
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,
(1 List do Tymoteusza 2:5, Biblia Tysiąclecia)

KRK zrównał tradycję kościoła z Pismem Swiętym, (...)

Po pierwsze, słowo "kościół" oznacza budynek.
Po drugie, mylisz, jak większość przeciwników nauczania ustnego Apostołów, Tradycję Apostolską z tradycjami ludzkimi.
Po trzecie, obowiązek zachowywania wszystkiego, co przekazali Apostołowie, a nie tylko nauczania spisanego, masz... zapisany w Biblii. Konkretniej w 2 Tes 2,15.

Cytuj:
(...)dlatego powołując się na nią uzasadnia że Maryja wstawia się za ludem do Boga.

Gdybyś czytał Biblię w całości, a i w miejsce tego, co CK głosi na temat nauczania katolickiego, wziął dokumenty katolickie, to wiedziałbyś, że tu uzasadnieniem jest opis wesela w Kanie Galilejskiej.

Cytuj:
Natomiast Biblia jednoznacznie potwierdza , że Jezus Chrystus złożył okup za ludzkość ( nie Maryja )dlatego jest pośrednikiem między Bogiem a ludźmi.

Szkoda, że nie zauważyłeś, że NMP wstawia się za nami u Boga, a nie pośredniczy do Niego.

Capri napisał(a):
Przypomniały mi się słowa Jezusa Chrystusa gdy powiedział do duchownych : ,,i tak unieważniacie słowo Boże swoją tradycją, ''.(...) Mk 7, 13

Błąd. Powiedział je do faryzeuszów i uczonych w Piśmie. Natomiast nikt w KK Biblii nie unieważnia.


Pn paź 16, 2017 9:08

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Jeżeli Tradycję stawia się ponad Biblię, to wszystko mówi za siebie


Pn paź 16, 2017 9:43
Zobacz profil
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Capri napisał(a):
Jeżeli Tradycję stawia się ponad Biblię, to wszystko mówi za siebie

Gdybyś sięgnął po nauczanie Kościoła katolickiego, a nie Świadków Jehowy, to wiedziałbyś, że Pismo Święte jest ściśle powiązane z Tradycją Apostolską, a nie czymś od niej osobnym. I przeczytaj wreszcie 2 Tes 2,15, bo widzę, że ciągle tego nie zrobiłeś:

2 Tes 2,15
15. Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu.


Pn paź 16, 2017 9:48

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Gdzie się podział mój ostatni post, wystraszył kogoś ?


Pn paź 16, 2017 10:09
Zobacz profil
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Wyrzucony do kosza z racji na kolejne naruszenie § II p. 2 regulaminu forum.


Pn paź 16, 2017 10:11
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Capri - zadałem Ci dwa pytania:
  • W jaki sposób ofiara Chrystusa neguje sens modlitwy wstawienniczej? Dlaczego Ap. Paweł modlił się za innych chrześcijan mimo ofiary Chrystusa?
  • Kto tutaj neguje, że Chrystus jest pośrednikiem?
Na żadne nie odpowiedziałeś.


Pn paź 16, 2017 10:16

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Capri napisał(a):
Jeżeli Tradycję stawia się ponad Biblię, to wszystko mówi za siebie

Gdybyś sięgnął po nauczanie Kościoła katolickiego, a nie Świadków Jehowy, to wiedziałbyś, że Pismo Święte jest ściśle powiązane z Tradycją Apostolską, a nie czymś od niej osobnym. I przeczytaj wreszcie 2 Tes 2,15, bo widzę, że ciągle tego nie zrobiłeś:

2 Tes 2,15
15. Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu.


O jaką Pawłowi tradycję chodzi ?

Czym były te „tradycje”, o których zostali pouczeni ?

Czy chodziło o tradycje uznawane przez religie fałszywe i stawiane na równi z Pismem Świętym ?

Czy raczej chodzi o nauki, które Jezus przekazał Pawłowi ?

„We wszystkim o mnie pamiętacie i mocno trzymacie się tradycji, jak wam je przekazałem” (1 Kor. 11:2).
Jest oczywiste że nauki które Paweł głosił pochodziły z wiarygodnego źródła i rzeczywiście można było im ufać.


Pn paź 16, 2017 10:26
Zobacz profil
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Odpowiedz lepiej najpierw na pytania zefcia.


Pn paź 16, 2017 10:28
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Capri nadal nie odpowiedziałeś na moje pytania. Czyżby Cię wystraszyły?
Capri napisał(a):
O jaką Pawłowi tradycję chodzi ?
Yoda?
Cytuj:
Czy chodziło o tradycje uznawane przez religie fałszywe
Jeśli wychodzisz z założenia, że chrześcijaństwo jest religią fałszywą, to jak chcesz prowadzić dyskusję?
Cytuj:
i stawiane na równi z Pismem Świętym ?
To były tradycje, na podstawie których spisano Nowy Testament.
Cytuj:
Jest oczywiste że nauki które Paweł głosił pochodziły z wiarygodnego źródła i rzeczywiście można było im ufać.
No. To w czym problem? Przecież nikt nie głosi tutaj tradycji wymyślonych przez jakiegoś hodowcę cudownej pszenicy z XIX wieku, ale żywą Tradycję pochodzącą od Apostołów.


Pn paź 16, 2017 10:32

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
zefciu napisał(a):
Capri nadal nie odpowiedziałeś na moje pytania. Czyżby Cię wystraszyły?
Capri napisał(a):
O jaką Pawłowi tradycję chodzi ?
Yoda?
Cytuj:
Czy chodziło o tradycje uznawane przez religie fałszywe
Jeśli wychodzisz z założenia, że chrześcijaństwo jest religią fałszywą, to jak chcesz prowadzić dyskusję?
Cytuj:
i stawiane na równi z Pismem Świętym ?
To były tradycje, na podstawie których spisano Nowy Testament.
Cytuj:
Jest oczywiste że nauki które Paweł głosił pochodziły z wiarygodnego źródła i rzeczywiście można było im ufać.
No. To w czym problem? Przecież nikt nie głosi tutaj tradycji wymyślonych przez jakiegoś hodowcę cudownej pszenicy z XIX wieku, ale żywą Tradycję pochodzącą od Apostołów.


Nie zrozumiałeś. W czasie gdy żył Paweł, były fałszywe religie które miały swoje tradycje. Na przykład Grecy mieli swoje wierzenia, Rzymianie, wyznawcy Judaizmu itd.


Pn paź 16, 2017 10:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Capri napisał(a):
zefciu napisał(a):
Capri nadal nie odpowiedziałeś na moje pytania. Czyżby Cię wystraszyły?
Capri napisał(a):
O jaką Pawłowi tradycję chodzi ?
Yoda?
Cytuj:
Czy chodziło o tradycje uznawane przez religie fałszywe
Jeśli wychodzisz z założenia, że chrześcijaństwo jest religią fałszywą, to jak chcesz prowadzić dyskusję?
Cytuj:
i stawiane na równi z Pismem Świętym ?
To były tradycje, na podstawie których spisano Nowy Testament.
Cytuj:
Jest oczywiste że nauki które Paweł głosił pochodziły z wiarygodnego źródła i rzeczywiście można było im ufać.
No. To w czym problem? Przecież nikt nie głosi tutaj tradycji wymyślonych przez jakiegoś hodowcę cudownej pszenicy z XIX wieku, ale żywą Tradycję pochodzącą od Apostołów.


Nie zrozumiałeś. W czasie gdy żył Paweł, były fałszywe religie które miały swoje tradycje. Na przykład Grecy mieli swoje wierzenia, Rzymianie, wyznawcy Judaizmu itd.


Jak możesz, sprecyzuj jeszcze raz swoje pytanka


Pn paź 16, 2017 10:41
Zobacz profil
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Capri napisał(a):
Nie zrozumiałeś. W czasie gdy żył Paweł, były fałszywe religie które miały swoje tradycje. Na przykład Grecy mieli swoje wierzenia, Rzymianie, wyznawcy Judaizmu itd.
No były. Ale póki nie uzasadnisz, że Tradycja chrześcijańska się od nich wywodzi, to z faktu tego nic dla naszej dyskusji nie wynika.

Pytanka sprecyzowałem już dwa razy. Precyzuję zatem trzeci raz:
  • Proszę wskazać, który użytkownik i gdzie zanegował ofiarę i pośrednictwo Chrystusa.
  • Proszę wyjaśnić, dlaczego Pismo Święte mówi o modlitwie chrześcijan wzajemnie za siebie, skoro wydajesz się sugerować, jakoby modlitwa wstawiennicza negowała naukę o pośrednictwie Chrystusa
Czy pytania są już dla Ciebie zrozumiałe, czy dalej będziesz udawał, że nie pojąłeś?


Pn paź 16, 2017 10:47

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
zefciu napisał(a):
Capri napisał(a):
Nie zrozumiałeś. W czasie gdy żył Paweł, były fałszywe religie które miały swoje tradycje. Na przykład Grecy mieli swoje wierzenia, Rzymianie, wyznawcy Judaizmu itd.
No były. Ale póki nie uzasadnisz, że Tradycja chrześcijańska się od nich wywodzi, to z faktu tego nic dla naszej dyskusji nie wynika.

Pytanka sprecyzowałem już dwa razy. Precyzuję zatem trzeci raz:
  • Proszę wskazać, który użytkownik i gdzie zanegował ofiarę i pośrednictwo Chrystusa.
  • Proszę wyjaśnić, dlaczego Pismo Święte mówi o modlitwie chrześcijan wzajemnie za siebie, skoro wydajesz się sugerować, jakoby modlitwa wstawiennicza negowała naukę o pośrednictwie Chrystusa
Czy pytania są już dla Ciebie zrozumiałe, czy dalej będziesz udawał, że nie pojąłeś?


Proszę podać moją wypowiedź, która wskazuje że postawiłem komukolwiek zarzut że zanegował ofiarę i pośrednictwo Jezusa Chrystusa / można wkleić /

Pismo Swięte mówi i zachęca żeby chrześcijanie modlili się jedni za drugich. Niczego nie sugerowałem, a już na pewno że Jezus Chrystus jest pośrednikiem między Bogiem a ludźmi. Natomiast nie zgadzam się , że Maryja wstawia się za ludźmi do Boga, ponieważ nie jest pośredniczką tylko Jezus Chrystus.


Pn paź 16, 2017 11:01
Zobacz profil
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Czy modlisz sie do swojego Aniola stroza?


Pn paź 16, 2017 11:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL