Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
 Maryja jest pośredniczką czy nie jest? 
Autor Wiadomość
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Capri napisał(a):
Proszę podać moją wypowiedź, która wskazuje że postawiłem komukolwiek zarzut że zanegował ofiarę i pośrednictwo Jezusa Chrystusa / można wkleić /
Zatem uważasz że doktryna chrześcijańska o wstawiennictwie świętych jest kompatybilna z pośrednictwem Chrystusa. OK. Skoro tak, to nie było pytania.
Cytuj:
Pismo Swięte mówi i zachęca żeby chrześcijanie modlili się jedni za drugich. Niczego nie sugerowałem, a już na pewno że Jezus Chrystus jest pośrednikiem między Bogiem a ludźmi. Natomiast nie zgadzam się , że Maryja wstawia się za ludźmi do Boga, ponieważ nie jest pośredniczką tylko Jezus Chrystus.
No to zdecuduj się. Można modlić się za kogoś, czy nie można? Raz piszesz tak, a raz inaczej.


Pn paź 16, 2017 11:17

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
zefciu napisał(a):
Capri napisał(a):
Proszę podać moją wypowiedź, która wskazuje że postawiłem komukolwiek zarzut że zanegował ofiarę i pośrednictwo Jezusa Chrystusa / można wkleić /
Zatem uważasz że doktryna chrześcijańska o wstawiennictwie świętych jest kompatybilna z pośrednictwem Chrystusa. OK. Skoro tak, to nie było pytania.
Cytuj:
Pismo Swięte mówi i zachęca żeby chrześcijanie modlili się jedni za drugich. Niczego nie sugerowałem, a już na pewno że Jezus Chrystus jest pośrednikiem między Bogiem a ludźmi. Natomiast nie zgadzam się , że Maryja wstawia się za ludźmi do Boga, ponieważ nie jest pośredniczką tylko Jezus Chrystus.
No to zdecuduj się. Można modlić się za kogoś, czy nie można? Raz piszesz tak, a raz inaczej.


Niech Biblia odpowie

W końcu, bracia, módlcie się za nas, (...) 2Tes 3,1


Pn paź 16, 2017 11:20
Zobacz profil
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
No więc skoro można prosić o modlitwę braci, to można i "starszą siostrę", Bogurodzicę. Cieszę się, że dochodzimy do tego samego wniosku.


Pn paź 16, 2017 11:23

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
zefciu napisał(a):
No więc skoro można prosić o modlitwę braci, to można i "starszą siostrę", Bogurodzicę. Cieszę się, że dochodzimy do tego samego wniosku.


Niezupełnie dochodzimy do tego samego wniosku.

Jezus mu rzekł: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie.

Jezus powiedział ,, jak tylko przeze mnie


Wyklucza to jakiekolwiek inne osoby czy świętych.

Modlenie się za innych, jak to czynili chrześcijanie w I w. jest nawet wskazane. Nie znaczy że jesteśmy pośrednikami między Bogiem a osobą za którą się modlimy. Nikt poza Jezusem nie został upoważniony żeby pośredniczyć w modlitwach. Bóg wysłuchuje modlitwy które są tylko i wyłącznie kierowane w imię jego Syna Jezusa Chrystusa


Pn paź 16, 2017 11:46
Zobacz profil
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
To może tak: Najpierw pokaż, kto głosi, że święci pośredniczą pomiędzy człowiekiem a Bogiem, a potem zajmiemy się tą kwestią.


Pn paź 16, 2017 11:51
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Capri napisał(a):
Wyklucza to jakiekolwiek inne osoby czy świętych.
Może tak. Najpierw usiądź i sam sobie odpowiedz na te wszystkie pytania. Ustal, czy można, czy nie można się modlić za innych. A potem konsekwentnie się wypowiadaj. Albo można (i Maryja też może), albo nie można (zatem czemu Apostoł Paweł się modlił?).

No chyba że masz jakieś uzasadnienie, dla którego co wolno było Apostołowi Pawłowi, to nie wolno Bogurodzicy. W takim razie to uzasadnienie przedstaw.

Cytuj:
Bóg wysłuchuje modlitwy które są tylko i wyłącznie kierowane w imię jego Syna Jezusa Chrystusa
A Bogurodzica modli się nie przez Jezusa Chrystusa?


Pn paź 16, 2017 11:59

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
zefciu napisał(a):
Capri napisał(a):
Wyklucza to jakiekolwiek inne osoby czy świętych.
Może tak. Najpierw usiądź i sam sobie odpowiedz na te wszystkie pytania. Ustal, czy można, czy nie można się modlić za innych. A potem konsekwentnie się wypowiadaj. Albo można (i Maryja też może), albo nie można (zatem czemu Apostoł Paweł się modlił?).

No chyba że masz jakieś uzasadnienie, dla którego co wolno było Apostołowi Pawłowi, to nie wolno Bogurodzicy. W takim razie to uzasadnienie przedstaw.

Cytuj:
Bóg wysłuchuje modlitwy które są tylko i wyłącznie kierowane w imię jego Syna Jezusa Chrystusa
A Bogurodzica modli się nie przez Jezusa Chrystusa?


Używajmy nazwy Maryja, Bogurodzica to osobny temat. Nie sądzę żeby kobieta mogła urodzić Stwórcę Wszechmocnego. Ale to odrębny temat.


Pn paź 16, 2017 12:04
Zobacz profil
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Capri napisał(a):
Używajmy nazwy Maryja
Używajcie.
Cytuj:
Nie sądzę
Nikogo nie obchodzi, co Ty sądzisz.

Oczywiście na moje pytanie odpowiedzi nie ma.


Pn paź 16, 2017 12:06

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
zefciu napisał(a):
Capri napisał(a):
Używajmy nazwy Maryja
Używajcie.
Cytuj:
Nie sądzę
Nikogo nie obchodzi, co Ty sądzisz.

Oczywiście na moje pytanie odpowiedzi nie ma.


Dobrze. Minie też nie obchodzi co ty piszesz i sądzisz.


Pn paź 16, 2017 12:10
Zobacz profil
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
A odpowiedzi na moje pytania, jak nie było tak nie będzie. Bo niestety Ciało Kierownicze nie poinstruowało, jak na takie pytanie odpowiedzieć.


Pn paź 16, 2017 12:40

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
zefciu napisał(a):
A odpowiedzi na moje pytania, jak nie było tak nie będzie. Bo niestety Ciało Kierownicze nie poinstruowało, jak na takie pytanie odpowiedzieć.


Smutno,ale nie będzie :-(


Pn paź 16, 2017 12:54
Zobacz profil
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Capri napisał(a):
Smutno,ale nie będzie :-(
A dla kogo to smutne? Tzn dla Świadków Jehowy powinno być smutnym, a nawet niepokojącym, że nie są w stanie odpowiedzieć na proste pytania dotyczące ich doktryny. Ale ich to nie niepokoi. Więc czemu miałoby smucić innych?


Pn paź 16, 2017 13:07
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Capri napisał(a):
Proszę podać moją wypowiedź, która wskazuje że postawiłem komukolwiek zarzut że zanegował ofiarę i pośrednictwo Jezusa Chrystusa / można wkleić /

Pismo Swięte mówi i zachęca żeby chrześcijanie modlili się jedni za drugich. Niczego nie sugerowałem, a już na pewno że Jezus Chrystus jest pośrednikiem między Bogiem a ludźmi. Natomiast nie zgadzam się , że Maryja wstawia się za ludźmi do Boga, ponieważ nie jest pośredniczką tylko Jezus Chrystus.


Kłania się rozumienie słowa "Pośrednik" i kontekstu jego użycia.

Jezus Chrystus jest Pośrednikiem między Bogiem a ludźmi z kilku względów:
- ma ludzką i boską naturę (wiem, że to nie po myśli CK ŚJ, ale tak głosi chrześcijaństwo)
- W Chrystusie Bóg pojednał świat ze sobą, nam zaś przekazał słowo jednania - 2 Kor 5,19

Maryja jest Pośredniczką w sensie wstawiennictwa
- jak każdy inny człowiek modli się za nami, a że jest pełna łaski, jej modlitwa jest najskuteczniejsza

Natomiast ty napisałeś:
Cytuj:
KRK zrównał tradycję kościoła z Pismem Swiętym, dlatego powołując się na nią uzasadnia że Maryja wstawia się za ludem do Boga.

Ta teza wynika z chrześcijańskiego doświadczenia modlitwy jednych za drugich i jest zawarta w Biblii.
Twój zarzut jest więc bezpodstawny
Cytuj:
Natomiast Biblia jednoznacznie potwierdza , że Jezus Chrystus złożył okup za ludzkość (nie Maryja) dlatego jest pośrednikiem między Bogiem a ludźmi.

Temu też nikt nie przeczy.
Nikt też (i chyba ty też nie) nie podważa tego, że Maryja jest pośrednikiem w modlitwie?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn paź 16, 2017 13:15
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Cytuj:
ma ludzką i boską naturę (wiem, że to nie po myśli CK ŚJ, ale tak głosi chrześcijaństwo)


Chrześcijaństwo może sobie głosić, ważne że sam Jezus nigdy za Boga Wszechmocnego się nie uważał- W Pismach Greckich nawet czytamy że modlił się do swojego Boga. / Jn 20,17 /

Modlił się do tego Boga do którego również jego uczniowie się modlili.


Pn paź 16, 2017 13:40
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Już o tym rozmawialiśmy w innym temacie i nie będziemy tutaj się powtarzali.
Ponieważ Jezus miał dwie natury to i o pomyłkę w ocenie przez CK łatwo.
Jako człowiek modlił się jak każdy inny człowiek.
Wielokrotnie ogłaszał siebie Synem Bożym.

Odsyłam cię do właściwego tematu.
Ten to: "Maryja jest pośredniczka, czy nie jest?"

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn paź 16, 2017 13:44
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL