Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona
 Maryja jest pośredniczką czy nie jest? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Johny99 napisał(a):
Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych, zatem jesteś w wielkim błędzie.
Kamala napisał(a):
1. Maryja zyje, bo jak ktos juz napisal, Bog jest Bogiem zywych, a nie umarlych.
2. Wierzymy, ze Maryja zyje u Boga

Napisałem trochę o tym w temacie Mojzesz i Eliasz w szeolu czy w niebie?
Cytuj:
a chrześcijanie zaś przez wieki dzielą się wedle własnego "widzimi mi się"
Niestety niektórzy według własnego, a inni według napisanego i natchnionego.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt mar 02, 2010 17:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
krzysiu napisał(a):
Ale mi chodzi o modlitwę do Maryi a nie do Boga.


To co nazywa się "modlitwą do Maryi" to po prostu prośba do niej o wstawiennictwo u Boga. Tak samo jak prosimy innych wierzących o wstawiennictwo za nami u Boga.

_________________
Piotr Milewski


Śr mar 03, 2010 2:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Cytuj:
a inni według napisanego i natchnionego.


Niestety, ci, którzy najczęściej twierdzą, że AKURAT ONI podzielili się wyłącznie według słowa natchnionego i spisanego ( a jak wiadomo jest takich kilkaset denominacji i każda opiera się rzecz jasna WYŁĄCZNIE na słowie natchionym i spisanym - cóż, obszerne owoż słowo jest.. ) tak naprawdę odłączyli się na podstawie widzimisię konkretnych, identyfikowalnych z imienia i nazwiska osób, i najczęściej w ogóle się tego, o dziwo, nie wypierają. Drugim powodem była niechęć do Kościoła Chrystusa - co również zazwyczaj nie jest wcale ukrywane. Więc proszę nie zwodzić i nie wprowadzać w błąd, bo nie wszyscy się dadzą wprowadzić w błąd.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr mar 03, 2010 7:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
to nie temat dotyczący podziałów wśród chrześcijan...
ostrzegam

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Śr mar 03, 2010 17:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
@elka
Czy takie "ekumeniczne" wzmianki są niepożądane? ;-)
//Jeśli moje odpowiedzi do Johny'ego są nie w temacie, to proszę o ich usunięcie,
jak i postu Johnego - jak ciąć to po równo.
Cytuj:
cóż, obszerne owoż słowo jest..
Jest obszerne, a interpretacje mogą być różne - również w Kościele Katolickim.
Cytuj:
tak naprawdę odłączyli się na podstawie widzimisię
No
Cytuj:
Drugim powodem była niechęć do Kościoła Chrystusa
nie bardzo, ale jak już to do Kościoła Rzymskiego dokładnie
(zapraszam do zapoznania się z definicją Kościoła Chrystusowego według
dekretów Vaticanum II http://www.teologia.pl/m_k/zag05-03.htm ).
//zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć o swoim kościele
Cytuj:
Więc proszę nie zwodzić i nie wprowadzać w błąd, bo nie wszyscy się dadzą wprowadzić w błąd.
Na świecie żyje ok. 5 miliardów :o niekatolików. Szatan jest rzeczywiście przebiegły...
Cytuj:
a jak wiadomo jest takich kilkaset denominacji
Uwzględniając, że niektóre kościoły są w pewnych kwestiach autonomiczne,
można wyznaczyć liczbę kościołów protestanckich ("denominacji") nawet na kilka/dziesiąt MILIONÓW. :D
Czy Kościół Katolicki jest tylko jeden, rzymski?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Katolicyzm ... atolickich
Wyszczegółnić należy też kilka kościołów w łączności z papieżem (praktycznie dlatego nazywa je się katolickimi)
o specyficznych i różnorodnych obrządkach:
pl.wikipedia.org/wiki/Kościoły_chrześcijańskie
(nie uwzględniając starokatolików, modernistów i liberałów).
=============================================================


Johny99 napisał(a):
Wypada powtórzyć za Jezusem - Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych, zatem jesteś w wielkim błędzie.
Zapewne chodziło ci o Boga Abrahama, Boga Izaaka i Boga Jakuba.
Czy chodziło ci też o Boga króla Dawida?

bo Dawid mówił o Nim: Miałem Pana zawsze przed oczami, gdyż stoi po mojej prawicy, abym się nie zachwiał. Dlatego ucieszyło się moje serce i rozradował się mój język, także i moje ciało spoczywać będzie w nadziei, że nie zostawisz duszy mojej w Otchłani ani nie dasz Świętemu Twemu ulec skażeniu. Dałeś mi poznać drogi życia i napełnisz mnie radością przed obliczem Twoim.
Bracia, wolno powiedzieć do was otwarcie, że patriarcha Dawid umarł i został pochowany w GROBIE, który znajduje się u nas aż po dzień dzisiejszy.
/*
Bo dusza moja jest nasycona nieszczęściami, a życie moje zbliża się do Szeolu.
Zaliczają mnie do tych, co schodzą do grobu, stałem się podobny do męża bezsilnego.
Moje posłanie jest między zmarłymi, tak jak zabitych, którzy leżą w grobie, o których już nie pamiętasz, którzy wypadli z Twojej ręki.
Umieściłeś mię w dole głębokim, w ciemnościach, w przepaści
(Ps 88:4-7)
*/
Więc jako prorok, który wiedział, że Bóg przysiągł mu uroczyście, iż jego Potomek zasiądzie na jego tronie, widział przyszłość i przepowiedział zmartwychwstanie Mesjasza, że ani nie pozostanie w Otchłani, ani ciało Jego nie ulegnie rozkładowi. Tego właśnie Jezusa wskrzesił Bóg, a my wszyscy jesteśmy tego świadkami. Wyniesiony na prawicę Boga, otrzymał od Ojca obietnicę Ducha Świętego i zesłał Go, jak to sami widzicie i słyszycie.
Bo Dawid NIE WSTĄPIŁ DO NIEBA, a jednak powiada: Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół Twoich podnóżkiem stóp Twoich. Niech więc cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem.

(Dzieje2:25-35)

My właśnie głosimy wam Dobrą Nowinę o obietnicy danej ojcom: że Bóg spełnił ją wobec nas jako ich dzieci, wskrzesiwszy Jezusa. Tak też jest napisane w psalmie drugim: Ty jesteś moim Synem, Jam Ciebie dziś zrodził. A [to], że Go wskrzesił z martwych i że nie miał już nigdy ulec rozkładowi, tak wyraził: Wypełnię wierne, święte sprawy Dawida. Dlatego i w innym miejscu mówi: Nie dozwolisz, aby Twój Święty uległ skażeniu.
Dawid jednak, zasłużywszy się swemu pokoleniu, ZASNĄŁ z woli Bożej i został złożony U BOKU swych PRZODKÓW,
i ULEGŁ SKAŻENIU.

(Dzieje 13:32-36)

Ciekawe dlaczego nawróceni żydzi nie modlili się do swoich patriarchów o wstawiennictwo...
Może dlatego, że apostołowie ich tak nie uczyli?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Śr mar 03, 2010 20:58
Zobacz profil
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Elbrus napisał(a):
Ciekawe dlaczego nawróceni żydzi nie modlili się do swoich patriarchów o wstawiennictwo...
Może dlatego, że apostołowie ich tak nie uczyli?

A skąd wiesz jak modlili sie nawróceni Żydzi?
Ci przed Chrystusem i ci nienawróceni modlili się przed Przybytkiem, zwanym Święte Świętym.
A była to tylko arka z tablicami Dekalogu i to nawet nie tymi otrzymanymi przez Mojżesza od Boga, bo te Mojżesz po ujrzenie cielca rozbił w iment.
Do Przybytku wchodził tylko raz w roku jedynie arcykapłan.
A chrześcijanie odrzucający Maryję - Przybytek, w którym Bóg osobowy zamieszkał na 9 miesięcy traktują jak zwykłą kobietę z ludu, nie godną żadnego znaczenia.
Głupszego pomieszania świętości trudno sobie wyobrazić :(


Cz mar 04, 2010 10:55

Dołączył(a): N maja 24, 2009 20:40
Posty: 295
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Cytuj:
A chrześcijanie odrzucający Maryję - Przybytek, w którym Bóg osobowy zamieszkał na 9 miesięcy traktują jak zwykłą kobietę z ludu, nie godną żadnego znaczenia.


Gdzie jest to napisane ,że Maria jest przybytkiem? To bzdura i nieprawda.Drugą bzdurą jest to ,że Bóg osobowy zamieszkał w łonie Marii.Anioł jej objawił ,że urodzi Syna Bożego a nie Boga.

Maria była jedną z wielu chrześcijan ,gdyż jak czytamy w Dziejach Apostolskich razem z bracmi Jezusa przebywa w sali na górze.I żaden z óczesnych chrześcijan nie traktował wtedy Marii jako pośredniczki.


Cz mar 04, 2010 11:57
Zobacz profil
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Joannag napisał(a):
Gdzie jest to napisane ,że Maria jest przybytkiem? To bzdura i nieprawda.Drugą bzdurą jest to ,że Bóg osobowy zamieszkał w łonie Marii.Anioł jej objawił ,że urodzi Syna Bożego a nie Boga.

Maria była jedną z wielu chrześcijan ,gdyż jak czytamy w Dziejach Apostolskich razem z bracmi Jezusa przebywa w sali na górze.I żaden z óczesnych chrześcijan nie traktował wtedy Marii jako pośredniczki.

Jeśli ktoś nie uznaje Jezusa za Boga, to jakim prawe zwie się chrześcijaninem???
Chrześcijanie nie wyznają bałwochwalstwa - nie oddają czci człowiekowi.


Cz mar 04, 2010 12:18
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
WIST napisał(a):
Maryja jest pośredniczką/prowadzi nas do Jezusa, czy do Boga Ojca?

A Jezus to nie Bóg?

_________________
Nicea 325, początek końca...


Cz mar 04, 2010 14:25
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Alus napisał(a):
Jeśli ktoś nie uznaje Jezusa za Boga, to jakim prawe zwie się chrześcijaninem???
Chrześcijanie nie wyznają bałwochwalstwa - nie oddają czci człowiekowi.

Czy zatem modlenie chrześcijanina do człowieka umarłego (nawet w Panu) nie jest bałwochwalstwem i nekromancją?
"Maryjo królowo Polski , módl się za nami!" ...
Nie mogę zrozumieć tego jak katolicy mogą uprawiać taki nierząd! I w momencie zwrócenia im uwagi reagują wściekle i zacięcie, broniąc tego co nie podoba się Bogu.

Tak jak Dawid umarł w Panu, tak samo i Maryja wypełniając swoją posługę zasnęła w Panu. A uznając ją jako mediatorkę dopuszczacie myśl że już została wcielona w grono Świętych, co jest niezgodne z zapowiadanym przez Boga dniem Sądu. To samo powinno się tyczyć apostołów. Nie róbcie z chrześcijaństwa greckiej mitologii. Bóg jest jeden i pośrednik jeden. A zmarłemu nic nie pomożecie, czy zasnął w Panu i jest żywy czy czeka go spalenie w jeziorze ognia i siarki to już w rękach najwyższego. Bóg nie przewidział wilczej karty dla najbardziej zasłużonych przed dniem Sądu. Wszystko się w Nim wypełniło.

_________________
Nicea 325, początek końca...


Cz mar 04, 2010 15:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 15:16
Posty: 6
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Chcę powiedzieć że kult Maryi zaczął się ok III w. a w Polsce w XIII w. W PŚ jest nie wiele na temat Maryi ponieważ była uważana za zwykłą kobietę. W pierwszych wiekach ważniejszy był św. Józef. Dziwne jest to że Jezus nic nie powiedział o modlitwie do ludzi(zmarłych na ziemi żyjących w niebie).


Cz mar 04, 2010 15:14
Zobacz profil
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
maraskin napisał(a):
Tak jak Dawid umarł w Panu, tak samo i Maryja wypełniając swoją posługę zasnęła w Panu. A uznając ją jako mediatorkę dopuszczacie myśl że już została wcielona w grono Świętych, co jest niezgodne z zapowiadanym przez Boga dniem Sądu. To samo powinno się tyczyć apostołów. Nie róbcie z chrześcijaństwa greckiej mitologii. Bóg jest jeden i pośrednik jeden. A zmarłemu nic nie pomożecie, czy zasnął w Panu i jest żywy czy czeka go spalenie w jeziorze ognia i siarki to już w rękach najwyższego. Bóg nie przewidział wilczej karty dla najbardziej zasłużonych przed dniem Sądu. Wszystko się w Nim wypełniło.

Do kogo zatem Bóg kieruje apel "Świętymi bądźcie, bp Ja jestem święty" (Kpł 19,1; 1 P 1,14-16)
Cytuj:
Dziwne jest to, że Jezus nic nie powiedział o modlitwie do ludzi |(zmarłych zyjących w niebie"

Nie powiedział także, że kobiety winny być kapłankami, nie powiedział także, że wszystkim odpuści grzechy podczas zbiorowych spowiedzi - bo co by znaczyły słowa "komu zatrzymacie, są im zatrzymane.
Nie powiedział, że tylko przez łaskę wiary uzyskamy zbawiene - bo co by miało zatem znaczyć "Cokolwiek UCZYNILIŚCIE jednemu .....".
Pięknie szafowac Biblią czego "nie mówi", a może należałoby wprzód zastanowić się co mówi.


Cz mar 04, 2010 16:16

Dołączył(a): N maja 24, 2009 20:40
Posty: 295
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Alus napisał(a):
Joannag napisał(a):
Gdzie jest to napisane ,że Maria jest przybytkiem? To bzdura i nieprawda.Drugą bzdurą jest to ,że Bóg osobowy zamieszkał w łonie Marii.Anioł jej objawił ,że urodzi Syna Bożego a nie Boga.

Maria była jedną z wielu chrześcijan ,gdyż jak czytamy w Dziejach Apostolskich razem z bracmi Jezusa przebywa w sali na górze.I żaden z óczesnych chrześcijan nie traktował wtedy Marii jako pośredniczki.

Jeśli ktoś nie uznaje Jezusa za Boga, to jakim prawe zwie się chrześcijaninem???
Chrześcijanie nie wyznają bałwochwalstwa - nie oddają czci człowiekowi.


Pierwsi chrześcijanie nie uważali Jezusa za Boga,lecz za Syna Bożego oraz obiecanego Mesjasza .Bogiem nazywali Ojca.
Oddawali cześc Bogu Ojcu a nie Jezusowi.Czytaj listy i Dzieje Apostolskie.

Kult Marii powstał wbrew woli Boga ,gdyż Bóg zabronił oddawac cześc jakiemukolwiek człowiekowi.


Cz mar 04, 2010 16:22
Zobacz profil
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Joannag napisał(a):
Pierwsi chrześcijanie nie uważali Jezusa za Boga,lecz za Syna Bożego oraz obiecanego Mesjasza .Bogiem nazywali Ojca.
Oddawali cześc Bogu Ojcu a nie Jezusowi.Czytaj listy i Dzieje Apostolskie.

I dlatego pisali - "Bez zmartwychwstania czymże byłaby nasza wiara".
A który człowiek przed Chrystusem lub po Nim, zmartwychwstał???......Syn Boży czy syn boży - różnica w pisowni wielką literą?


Cytuj:
Kult Marii powstał wbrew woli Boga ,gdyż Bóg zabronił oddawać cześć jakiemukolwiek człowiekowi.

Kolejny znawca woli Bożej :D


Cz mar 04, 2010 18:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 15:12
Posty: 660
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Pośrednictwo Maryi jest niczym nieuzasadnione. Jezus w NT praktycznie przy każdym kontakcie z nią strofuje, poucza , lekceważy jej osobę.

"(47) Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu i odpowiedziami. (48) Na ten widok zdziwili się bardzo, a Jego Matka rzekła do Niego: Synu, czemuś nam to uczynił? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie. (49) Lecz On im odpowiedział: Czemuście Mnie szukali? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca? (50) Oni jednak nie zrozumieli tego, co im powiedział. (51) Potem poszedł z nimi i wrócił do Nazaretu; i był im poddany. A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te wspomnienia w swym sercu. (52) Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi."

Tutaj mamy kuriozalną sytuację Maryja i Józef "zapominają" o tym co mówili aniołowie wcześniej , odnośnie roli Jezusa. A on sam musi im to przypominać.

Idźmy dalej. Scena w Kanie Galilejskiej. Jezus strofuje Maryję.

"Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja?"

Biblia Tysiąclecia trochę łagodzi te fragment.
Zobaczmy ten sam fragment w innych wydaniach.

"Odpowiedział jej Jezusa: Cóż Mnie i tobie [do tego], niewiasto? [Zresztą] czyż nie nadeszła jeszcze moja godzina? " - Biblia wyd. Warszawsko -Praskie

" Jezus jej mówi: - Czego chcesz ode Mnie, niewiasto? Czyż nie nadeszła moja godzina? (5) Matka Jego mówi do usługujących: - Zróbcie, cokolwiek wam każe. " - Biblia Poznańska

Już samo użycie zwrotu niewiasta było uznawane przez Żydów za przejaw braku szacunku dla matki.
Żyd Szalom Ben-Chorin pisze:"Jakkolwiek przetłumaczymy tę odpowiedź, pozostanie ona straszna; stanowi ona rażące naruszenie przykazania zalecającego szacunek dla rodziców: Czcij ojca swego i matkę swą, które Żydzi zawsze stawiali szczególnie wysoko. Uważano nawet za słuszne, by syn czcił bardziej matkę niż ojca, a ponadto szacunek dla rodziców był równoznaczny z czcią okazywaną Bogu [...] Jeśli jakiekolwiek słowa Jezusa są autentyczne, to na pewno właśnie ta nieprzyjemna i tak wyraźnie bezpodstawna obraza matki, którą Jezus publicznie demaskuje — kto bowiem mógłby wymyślić takie słowa?".

Jezus wyraźnie odcina się od Maryi

"Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. (47) Ktoś rzekł do Niego: Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą. (48) Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi? (49) I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: Oto moja matka i moi bracia. (50) Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką."

Mt 12,46-50

Cóż jak widać Jezus nie zbyt przejmuje się rodziną, czekającą na niego. Ten fragment jest jeszcze bardziej dziwny biorąc pod uwagę głoszenie o szczególnych łaskach, jakie może uzyskać poprzez wstawiennictwo Maryi. Tutaj Jezus nic nie robi sobie z jej osoby.

Tak odcina się od matki jako rodzicielki. Parę innych fragmentów wyraźnie to potwierdza. Ogólnie cała jego rodzina uważa go za szaleńca.

"(21) Gdy to posłyszeli Jego bliscy*, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: Odszedł od zmysłów. (22) Natomiast uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili: Ma Belzebuba i przez władcę złych duchów wyrzuca złe duchy. (23) "

Bliscy * oznacza w tym przypadku również Maryję. Tak , ponieważ to jest to fragment poprzedzający, ową chęć rozmowy Maryi z Jezusem , jaki przytoczyłem
Zatem, już drugi raz "zapomina" ona o jego przesłaniu.

"A Jezus mówił im: Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony. (5) I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich."
Mk 6,4-5

Jak Jezus wyraźnie odkreśla jego rodzina go lekceważy. Co szokujące , tylko z tego powodu jego moce "osłabły".


Pt mar 05, 2010 11:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL