Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 16:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Szkaplerz święty- kilka pytań. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 19, 2010 19:36
Posty: 1
Post Szkaplerz święty- kilka pytań.
Witam,
Jestem nowym userem, więc na początku chciałbym się przywitać. Witajcie!

Interesuje mnie wątek szkaplerza. Oto kilka pytań:

1- Jest wiele różnych szkaplerzy. Są szkaplerze karmelitańskie, niebieskie, złote, srebrne, z habitów. Czy jeśli przyjmę np szkaplerz od sióstr Karmelitanek Bosych ( np. Elbląg ) to będę mógł założyć szkaplerz ze złota?

2- Jednym z warunków przyjęcia szkaplerza jest wpisanie się do księgi bractwa. Jest wersja on-line? W mojej okolicy nie ma żadnych zakonów karmelitańskich.

3- Jakie modlitwy trzeba odmawiać, aby otrzymać łaski ( czy wystarczy 'Zdrowaś Maryjo' i 'Kiedy cień nocy' )? Jeśli trzeba odmawiać jakies inne modlitwy proszę o linki.

Pozdrawiam w Chrystusie,
Jakob.


Śr maja 19, 2010 19:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 02, 2010 22:18
Posty: 4
Post Re: Szkaplerz święty- kilka pytań.
Witam serdecznie, ja osobiście nie słyszałem o złotych, niebieskich jedynie słyszałem chyba o czerwonych szkaplerzach (dotyczą Meki Pana Jezusa). Chyba że chodzi Ci o łoty medalik szkaplerzny, lecz przyjęcie do rodziny szkaplerznej powinno się przyjąć poprzez szkaplerz sukienny, później według uznania można zmenić na medalik szkaplerzny mający wizerunej NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA I NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY mający takie same znaczenie jak szkaplerz sukienny. jeżeli chodzi o modlitwę, to odmawia się modlitwę wybraną w dniu przyjęcia szkaplerza Naszej Mamy Maryi, pzdr serdecznie z Bogiem i Maryją :-D


Śr cze 02, 2010 22:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 02, 2010 22:18
Posty: 4
Post Re: Szkaplerz święty- kilka pytań.
aha, przyjęcie szkaplerza nie wiąże się z wpisaniem do księgi bractwa (Chyba) ale sprwawdz to dokładnie. Księga Szkaplerzna to dokument świadczący o ludzkiej wierze w pośrednictwo Maryi. Wszyscy przyjmujący szkaplerz zachęcani są do pozostawienia w niej swych podstawowych danych: imię i nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania. Wpis do Księgi Szkaplerznej nie jest jednak warunkiem przyjęcia szkaplerza i jeśli ktoś nie chce, nie musi takiego wpisu dokonywać. Jeśli osoba przyjmuje szkaplerz w innym miejscu niż klasztor karmelitański, który posiada Księgę Szkaplerzną, a chce do takiej Księgi być wpisana, wystarczy, że prześle informację o fakcie przyjęcia szkaplerza na adres: Karmelici Bosi, Czerna 79, 32-065 Krzeszowice. Informacja powinny obejmować dane: a) miejsce i datę przyjęcia szkaplerza; b) imię, nazwisko i wiek osoby, która przyjęła szkaplerz; c) imię i nazwisko kapłana, który szkaplerz nakładał. WEJDŹ NA STRONĘ WWW.SZKAPLERZ.PL I TROCHĘ POSZPERAJ W NIEJ, JEST TAM WIELE FAJNYCH I PRZYDATNYCH INFORMACJI


Śr cze 02, 2010 22:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL