Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 6:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi Boga 
Autor Wiadomość
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
Cytuj:
Pierwsi chrześcijanie czcili szabat i święcili ten dzień podporządkowując się Bogu. Natomiast całą sytuacje zmienił Konstantyn wielki w 5 wieku. A kościół nie protestował, bo broni tylko to, co ma dla niego wartość. A wiadomo co to. Mamona.

Radzę Ci się poduczyć.....najwidoczniej mamona przesłania Ci prawdę
Św. Justyn zmarły śmiercią męczeńską w 165r (200 lat przed Konstatntynem) w "Apologii" napisał:
- "Nasze zgromadzenia dlatego odbywają sie w dniu słońca, ponieważ jest to pierszy dzień, w którym Bóg z ciemności wyprowadził materię i stworzył świat, a Jezus Chrystus, nasz Zbawiciel, w tym dniu zmartwychwstał".


Cz sie 19, 2010 12:25
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 13, 2010 18:27
Posty: 296
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
Alus napisał(a):
Cytuj:
Pierwsi chrześcijanie czcili szabat i święcili ten dzień podporządkowując się Bogu. Natomiast całą sytuacje zmienił Konstantyn wielki w 5 wieku. A kościół nie protestował, bo broni tylko to, co ma dla niego wartość. A wiadomo co to. Mamona.

Radzę Ci się poduczyć.....najwidoczniej mamona przesłania Ci prawdę
Św. Justyn zmarły śmiercią męczeńską w 165r (200 lat przed Konstatntynem) w "Apologii" napisał:
- "Nasze zgromadzenia dlatego odbywają sie w dniu słońca, ponieważ jest to pierszy dzień, w którym Bóg z ciemności wyprowadził materię i stworzył świat, a Jezus Chrystus, nasz Zbawiciel, w tym dniu zmartwychwstał".


Przecież Ci już mówiłem, że nie uznaje świętych, więc wypowiedź tego gościa, dzięki któremu biskupi trzepią mamonę jest bez sensu. Co jest ważniejsze kilka tysięcy juadaistycznej tradycji, czy ustalenia jakiegoś Justyn, który wymyślił sobie że zgromadzenia będą odbywały się w dzień słońca. Zresztą skąd jest to źródło, może kościół sfabrykował to, jak i inne rzeczy. Przecież dla mamony robił to nad wyraz często.

_________________
Lights out we live in a world of darkness No doubt everything's up for sale
We sleep all of the world is burning We pray to god for a better deal
Nothing is sacred back then or now Everything's wasted is that all there is
Can I go now Judas my guide


Cz sie 19, 2010 12:44
Zobacz profil
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
leunamme888 napisał(a):
Przecież Ci już mówiłem, że nie uznaje świętych, więc wypowiedź tego gościa, dzięki któremu biskupi trzepią mamonę jest bez sensu. Co jest ważniejsze kilka tysięcy juadaistycznej tradycji, czy ustalenia jakiegoś Justyn, który wymyślił sobie że zgromadzenia będą odbywały się w dzień słońca. Zresztą skąd jest to źródło, może kościół sfabrykował to, jak i inne rzeczy. Przecież dla mamony robił to nad wyraz często.

Kościół dla mamony wymyślił Jezusa, ukrzyzowanie i zmartwychwstanie......


Cz sie 19, 2010 12:46

Dołączył(a): N sie 01, 2010 8:36
Posty: 8
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
czyżby pan "...888" był coraz bliżej stwierdzenia że wiara rzymsko-katolicka to "gra umysłu "


Cz sie 19, 2010 12:54
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 13, 2010 18:27
Posty: 296
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
A poza tym jeszcze jedna kwestia. Proboszczowie grzmią z ambony przeciwko temu by sklepy i hipermarkety nie były czynne w niedziele. A bozia wyraźnie powiedziała "pamiętaj abyś dzień szabatu święcił, gdyż Bóg Twój stworzył ziemie w sześć dni, siódmego zaś odpoczywał". Ale nie kościół katolicki z Justynem na czele jest mądrzejszy i w dzień słońca będzie organizował spotkania.
Odejście religii judeochrześcijańskiej od korzeni judaizmu jest odejściem od Boga, lecz także od Jezusa, gdyż jak już pisałem Jezus powiedział "Nie przyszedłem by zmienić, lecz wypełnić". Ale oczywiście wielmoża katoliccy są mądrzejsi od Boga i od kanonów, które sami wyznaczyli.

_________________
Lights out we live in a world of darkness No doubt everything's up for sale
We sleep all of the world is burning We pray to god for a better deal
Nothing is sacred back then or now Everything's wasted is that all there is
Can I go now Judas my guide


Cz sie 19, 2010 12:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
leunamme888
Przykre że tak się czułeś na Mszy jak to opisujesz. Nie zmienia to jednak faktu że jest w Kościele dużo miejsca również na spotkania zupełnie takie jakie opisujesz. A Mszę też trzeba zrozumieć, nie jedynie stać jakby obok wydarzeń które ona urzeczywistnia.

Dużo w Tobie jadu, czy na codzień jesteś chrześcijaninem, czy jedyne co pozwala Ci nas obrażać i rzucać w nas oszczerstwami jest to że u Ciebie na spotkaniu się tańczy i śpiewa? Potrzebujesz muzyki żeby rozmawiać z Bogiem?

Co do kwestii ojcostwa, jak już napisałem Twoje rozumowanie jest, bez obrazy, absurdalne. Ja widać są różne "rodzaje" ojcostwa. Jest Ojciec Bóg jako stworzyciel. Jest ojciec ziemski, może być też ojciec zakonny, czyli ojciec duchowy zupełnie tak jak pisze św. Paweł: Paweł, apostoł Chrystusa Jezusa według nakazu Boga naszego, Zbawiciela, i Chrystusa Jezusa, naszej nadziei - do Tymoteusza, swego prawowitego dziecka w wierze [1Tm 1,1-2]. A zatem już Apostoł Paweł łamał nakaz boży? Nie, on w przeciwieństwie do Ciebie poprawnie go rozumiał. A Ty zdajesz się w tej chwili wybiórczo go stosować. Nie możesz zrozumieć że co innego Ojciec Bóg, a co innego ojciec duchowy, ale już ojciec jako głowa rodziny to może być?
Argument Twój, czyli żaden argument, jest taki że Kościół jest zły i już, bo tak. Wybacz, ale obawiam się że nagadano Ci bzdur. Typowy sposób mówienia: wy źli, bo robicie to, to i to, czyli jak z karabinu, stos zarzutów. Sorry, z Tobą nie da się dyskutować, jesteś nastawiony tylko na wyrzucenie z siebie tych samych, dawno obalonych argumentów. Niewiele lub nic nie odpowiadasz, a już na pewno brak tu argumentów. Jedno obalimy, drugie nowe wrzucasz. Gdzie odpowiedz na argument o wężu? Bo że Kościół jest niegodny to żaden argument. Prosta sprawa, jest przykazanie, jest też konkretne wydarzenie które przeczy Twojemu rozumieniu. Albo zatem zmień myślenie, albo odejdź i idź komu innemu wciskać te swoje mądrości. A najlepiej przyznaj przed sobą że Twoje przekonania są nie do ruszenia, za to każdemu innemu chciałbym powywracać wszystko w głowie.

Moje zdanie jest taki, że oburzyłeś się wielce na Kościół bo wiele lat niczego nie rozumiałeś, nie koniecznie tylko ze swojej winy, a gdy znalazłeś grupę która inaczej, dla Ciebie lepiej chwali Boga, bezkrytycznie dałeś sobie wpoić wszystkie ich przekonania, wraz z teologią i wrogością do Kościoła. Nie ważne tak naprawdę co ich teologia głosi, ważne że tam jest fajnie i się dobrze czujesz. Nic nowego, ciągle ktoś taki tu przychodzi i myśli że objawi nam coś czego my nie wiemy. Tymczasem pokazujesz tylko swoje braki i dowolność w rozumieniu bożego słowa.

Skoro Kościół nie ma prawa stwierdzać czyjejś świętości, to Ty tym bardziej nie masz żadnego prawa nas pouczać, ani zarzucać że coś źle robimy. Kolejna nielogiczność w morzu braku logiki. Ty nas pouczasz bo możesz, a my nie możemy bo nie. Brawo.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz sie 19, 2010 12:56
Zobacz profil
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
leunamme888 napisał(a):
A poza tym jeszcze jedna kwestia. Proboszczowie grzmią z ambony przeciwko temu by sklepy i hipermarkety nie były czynne w niedziele. A bozia wyraźnie powiedziała "pamiętaj abyś dzień szabatu święcił, gdyż Bóg Twój stworzył ziemie w sześć dni, siódmego zaś odpoczywał". Ale nie kościół katolicki z Justynem na czele jest mądrzejszy i w dzień słońca będzie organizował spotkania.
Odejście religii judeochrześcijańskiej od korzeni judaizmu jest odejściem od Boga, lecz także od Jezusa, gdyż jak już pisałem Jezus powiedział "Nie przyszedłem by zmienić, lecz wypełnić". Ale oczywiście wielmoża katoliccy są mądrzejsi od Boga i od kanonów, które sami wyznaczyli.

Tyle tylko, że "wypełnić" nigdy nie znaczy utrzymywać status quo.


Cz sie 19, 2010 12:58
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 13, 2010 18:27
Posty: 296
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
Dobra Wist pluje jadem i rzucam oszczerstwa. Wymień po kolei moje wszystkie oszczerstwa, gdyż chce wiedzieć kiedy mówię fałszywe świadectwo, gdyż muszę się oczyścić. Oczyszczę się w tej wodzie, którą uważam za czystą.

_________________
Lights out we live in a world of darkness No doubt everything's up for sale
We sleep all of the world is burning We pray to god for a better deal
Nothing is sacred back then or now Everything's wasted is that all there is
Can I go now Judas my guide


Cz sie 19, 2010 13:20
Zobacz profil
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
leunamme888 napisał(a):
Oczyszczę się w tej wodzie, którą uważam za czystą.

Gdy ktoś się uprze, to gnojówkę będzie uważał za czystą.


Cz sie 19, 2010 13:32

Dołączył(a): N sie 01, 2010 8:36
Posty: 8
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
drogi "...888" - przenieś się na inne forum gdzie będą akceptować twoje wymysły . tu raczej kumpli nie znajdziesz .


Cz sie 19, 2010 13:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
leunamme888
A to my nie prowadzimy od trzech stron dyskusji? To nie pisałeś nic i ja nic na to nie odpowiadałem? Zobacz sobie i dowiesz się gdzie, bo mi się mówiąc szczerze nie chce przepisywać ostatnich trzech stron. Pytałem po co cała ta dyskusja, czy padła odpowiedz? Mówiłem że jeśli jedyne co chcesz to innych edukować, to tej wiedzy my tu nie kupujemy, ale nie stosowałem argumentu bo tak, tylko konkrety. Chcesz się obmyć? Zacznij dyskutować z ludźmi. Możemy się nie zgadzać w wielu kwestiach i tak pozostanie, ale są inne rzeczy w których można się dogadać a jest to zachowanie, szacunek i sposób pisania. Nad tym popracuj, bo Twoja teologia się pewnie nie zmieni, a dla nas jest nie do przyjęcia. Popracuj też nad logiką, Bóg nie robi niczego bez powodu, a u Ciebie generalnie coś jest napisane i tak jest, nie ważne że to nie ma sensu. Pisaliśmy o przykazaniu, a Ty co robisz? Ani się do tego nie odnosisz, w jednym punkcie tak jakbyś się zgodził, a potem na chama dalej piszesz ten sam zarzut. To po co mi zabierasz cenny czas? Nie chcesz słucha to żegnam. Przyszedłeś się wyżyć? To idź gdzie indziej.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz sie 19, 2010 13:45
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 13, 2010 18:27
Posty: 296
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
Myślałem, że tylko dyskutowaliśmy i podawaliśmy fakty. A tutaj takie nerwy i wrogość. Nie rozumiem w końcu nikogo nie obraziłem. Opisałem fakty, swoje odczucia, zaobserwowane rzeczy, czytałem wielokrotnie Biblie i coś mi się wydawało, że jest nie tak.
Skłamać to napisać nieprawdę. Słowem nazmyślać, lub zafałszować rzeczywistość. A ja tutaj rzeczywistości nie fałszowałem.

_________________
Lights out we live in a world of darkness No doubt everything's up for sale
We sleep all of the world is burning We pray to god for a better deal
Nothing is sacred back then or now Everything's wasted is that all there is
Can I go now Judas my guide


Cz sie 19, 2010 13:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
Polecam rozważania filozoficzne o tym czym jest prawda, wtedy zobaczysz że jest różnica między tym co jest, a tym co Ty myślisz że jest. Ja już napisałem wszystko, nawet wskazałem przykłady, wystarczy Ci prześledzić co pominąłeś, na co nie odpisałeś.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz sie 19, 2010 14:02
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 13, 2010 18:27
Posty: 296
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
Sądzę, że pominąłem bardzo ważną kwestię w temacie. Wiem, że "święci" - to ci, którzy przebywają w Niebie i są z Bogiem lub też będą w Niebie i będą z Bogiem: "przyjdzie on sądzić żywych i umarłych". Co prawda jestem świadom, żę wg katolickich zwyczajów nazwanie osoby świętej ma inny wymiar, tzn. mówi nam, że taka osoba żyła zgodnie z nauką kościoła oraz wg przepisu z konstytucji apostolskiej Divinus perfectionis Magister odznacza się cnotami heroicznymi i musiał się wydarzyć cud. Ale moim zdaniem jest to wprowadzanie zamentu. Jedno określenie święty stosowane w dwóch kontekstach. Tak i słowo ojciec i kontrowersje z 2 przykazaniem. Dla mnie jest to niejednoznaczne i bezcelowe. I nie rozumiem po prostu czemu teologowie kościoła poszli na coś takiego.
I otóż to jest najważniejsza rzecz w temacie, którą pominąłem przy pisaniu posta. Nadanie świętości leży w gestii Boga. Tej Świętości dopuszczającej do raju.
A prawda? Twoja prawda leży tu moja leży tam. Ja się kieruję czymś innym i widzę inne rzeczy. Ty masz swoje źródła, ja mam swoje, twierdzisz, że jestem niedouczony, twoja opinia. Ale prawda... Gdzie tu jest prawda? Kto ją ma?

_________________
Lights out we live in a world of darkness No doubt everything's up for sale
We sleep all of the world is burning We pray to god for a better deal
Nothing is sacred back then or now Everything's wasted is that all there is
Can I go now Judas my guide


Cz sie 19, 2010 14:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
Pozornie jest tu dwoistość. Do świętości jest powołany każdy z nas. Natomiast ci o których mówimy święci, to są jedni z wielu, ale ich przykład i świadectwo jest potrzebne nam tutaj, zatem stwierdza się w oparciu o to o czym pisałeś, że są już u Boga. Nie ma tu dwóch rodzajów świętych. Tak samo jest święto wszystkich świętych, kiedy chodzimy na groby, ale przecież nie tylko do tych iluś wyniesionych na ołtarze, lecz wszystkich naszych bliskich.

A co do ojca, problem jest tylko w Twoim rozumieniu. Dla nas problemu nie mai nie potrzeba tutaj na siłę wyciągać problemu z tym że papieża zwie się też Ojcem Świętym, Ty to wyciągnąłeś, ja na codzień nie myślę o tym w ogólę. Takie bzdety a tyle o nie hałasu.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz sie 19, 2010 15:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL