Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 19:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi Boga 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 13, 2010 18:27
Posty: 296
Post Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi Boga
Otóż:
Jam jest Pan, Bóg twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich.

Zachowaj dzień sobotni, abyś go święcił, jak Ci przykazał Pan, Bóg twój. Sześć dni robić będziesz i pełnić wszystkie roboty twoje. Siódmy dzień jest sabat, to jest odpocznienie Pana Boga twego. Nie będziesz weń pełnił żadnej robot, ty ani syn twój, ani córka, służebnik i służebnica, ani wół, ani osioł, ani żadne bydlę twoje, ani przechodzień, który jest między bramami twoimi, aby odpoczął sługa i służebnica twoja jak i ty. Pamiętaj, żeś i sam służył w Egipcie, i wywiódł cię stamtąd Pan, Bóg twój, ręką mocną i ramieniem wyciągniętym, i przeto ci kazał, abyś zachował dzień sobotni.

To jak wiemy jest brzmienie 1 i 3 przykazania, które to przykazania zostały okrutnie przekręcone przez kościelnych chierarchów. 3 przykazanie poszło w diabły za panowania Konstantyna w Nicei, gdzie negocjując z ówczesnymi "ojcami kościoła" przyjął wiarę, ale dla wygody zmienił dzień z soboty na niedziele. Wynikało to z faktu, iż w Rzymie panował wówczas 8-dniowy system, 7 dni urzędowych, ósmy tzw. targowy

Ale nie o tym. Otóż w naszej sprawie istotne jest 1 przykazanie: Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył.

Zatem nawet robienie sobie obrazu krzyża, czy podobizny Jezusa z punktu widzenia Boga jest bałwochwalstem. Ustalając ten fakt osoba wierząca w Boga powinna wyrzucić na śmietnik wszystkie obrazki świętych, a także ich wspaniałe "właściwości". Zresztą ustalmy jeszcze jeden fakt, o tym kto jest świętym, a kto nim nie jest decyduje Bóg, gdyż tylko on "bada serca i nerki". Zatem kościół po raz kolejny dopuścił się herezji i oszustwa w całym tym pomyśle ze świętymi. A każdy kto modli się za pośrednictwem świętych dopuszcza się grzechu śmiertelnego bałwochwalstwa. Klękanie przed ołtarzem kościele też jest bałwochwalstem. Oczywiście katolicy się nie zgodzą. Ale... Jeszcze raz prześledźmy
Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią... Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Należy zauważyć, że Jezus nie jest wyjątkiem... ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie...

_________________
Lights out we live in a world of darkness No doubt everything's up for sale
We sleep all of the world is burning We pray to god for a better deal
Nothing is sacred back then or now Everything's wasted is that all there is
Can I go now Judas my guide


Śr sie 18, 2010 22:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
skoro nie chcesz czcić świętości na obrazkach to wyrzuć fotki Twojej Mamy .


Śr sie 18, 2010 23:08
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 13, 2010 18:27
Posty: 296
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
Dariusz-555 napisał(a):
skoro nie chcesz czcić świętości na obrazkach to wyrzuć fotki Twojej Mamy .

No to jest jakaś prowokacja. Przecież nie robie sobie ołtarzyka ze zdjęć mojej mamy i nie modlę się do niej, gdyż jest to zwykły, a Bóg jest zazdrosny. Nie lubi konkurencji i nie lubi, jak się robi z niego maszynkę do robienia kasy.

_________________
Lights out we live in a world of darkness No doubt everything's up for sale
We sleep all of the world is burning We pray to god for a better deal
Nothing is sacred back then or now Everything's wasted is that all there is
Can I go now Judas my guide


Śr sie 18, 2010 23:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
Moje pytanie jest proste, po co znów to zaczynać? Ty nikogo nie przekonasz bo my dobrze rozumiemy sens dekalogu. Ty uważasz że tak nie jest, też nie dasz się przekonać. Nie czynie sobie żadnych obrazów ani niczego aby się temu kłaniać jak Bogu samemu. I to jest logiczny sens, a nie: nie zrobisz sobie obrazu bo nie, a przy okazji nie wiadomo po co dopisek: nie będziesz się mu kłaniał. Jaki sens miałoby pisanie dalej, czego nie będę robił z tym co mam zakaz sporządzania? Skoro wszystko załatwia prosta formułka: nie uczynisz rzeźby... to nie ma sensu pisać dalej, chyba że oba warunki muszą być spełnione: nie uczynisz nic aby się temu kłaniać. Do znudzenia można powtarzać przykład z metalowym wężem który uzdrawiał -czyżby Bóg we własnej osobie złamał swoje własne prawo? Twoje rozumowanie jest zatem nielogiczne. Dalej, czy krzyż jest dla mnie Bogiem? Czy to drewno lub metal czczę jak Boga? Czy modlę się do niego jakby był Bogiem? Oczywiście że nie i tak samo ze wszelkimi innymi rzeczami. Święte, poświęcone tak, ale nie są Bogiem. I kto oddawał by im cześć boską, czyniłby wbrew nauce Kościoła. Jeśli nie umiesz tego zrozumieć, to nie ma sensu abyś dalej kontynuował tą dyskusję. Jaki sens ma dyskusja gdzie ktoś na siłę wie lepiej ode mnie [sic!], oraz co ja robię?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr sie 18, 2010 23:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 17, 2010 15:38
Posty: 52
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
W kwestii świętych - są święci bo oddali swoje życie Chrystusowi. Każdy z nich przeżył swoją własną, nielekką drogę krzyżową i ponieważ przeżyli to z Jezusem i dla Jezusa są ogłoszeni świętymi. Żeby inni widzieli, że można. I co Ci to przeszkadza, że Bóg ich wywyższył a kościół cieszy się i daje ich za przykład? I co ci przeszkadza, że ludzie powierzają im swój ból i troski żeby je zanieśli Bogu. I czemu święci, którzy za Nim poszli mieliby być przez Niego traktowani jak konkurencja? Przecież On wie ile ta świętość kosztowała bólu, cierpienia i odrzucenia. O jakim więc Bogu ty piszesz? Świadkowie Jechowy kiedyś do mnie przyszli i używali takich argumentów jak Twoje. Wysłuchałam ich i jak skończyli powiedziałam tylko- jeśli wasz Bóg jest prawdziwy to ja i tak wolę wierzyć w tego, o którym piszą Ewangelie i kościół daje świadectwo. Bo ten mój Bóg jest Miłością. A jeśli po śmierci się okaże że to wy mieliście rację to przynajmniej na ziemi byłam szczęśliwa znając właśnie Jego." Jeden z nich już nie był potem Świadkiem. Nigdy też się u mnie więcej nie pojawili żadni inni.
W kwestii obrazów Boga to o Jezusie jest napisane "On jest obrazem Boga niewidzialnego". No to skoro On sam stał się obrazem to chyba coś znaczy, no nie?


Cz sie 19, 2010 0:33
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 13, 2010 18:27
Posty: 296
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
Eovina napisał(a):
I co Ci to przeszkadza, że Bóg ich wywyższył a kościół cieszy się i daje ich za przykład? I co ci przeszkadza, że ludzie powierzają im swój ból i troski żeby je zanieśli Bogu.

Przecież to nie Bóg ich wywyższył lecz komisja kościelna. A to jest duża różnica. To, że kościół uzurpuje sobie prawo decydowania za Boga, nie znaczy, że decyzję podjął Bóg.

_________________
Lights out we live in a world of darkness No doubt everything's up for sale
We sleep all of the world is burning We pray to god for a better deal
Nothing is sacred back then or now Everything's wasted is that all there is
Can I go now Judas my guide


Cz sie 19, 2010 7:47
Zobacz profil
Post 
A to ja odwrócę pytanie. A skąd Ty wiesz, że Bóg ich nie wywyższył? Prywatne objawienie? :D

Powiedział Jezus Piotrowi: Mt 16,19 (cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi będzie rozwiązane w niebie).

Dla przyzwoitości: sam nie mam zwyczaju prosić świętych o wstawiennictwo, uznawać kultu relikwii, itd. Niech mnie ktoś mocniejszy w te klocki poprawi, ale to chyba jest opcja w KK, a nie wymóg.


Cz sie 19, 2010 7:57
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 13, 2010 18:27
Posty: 296
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
WIST napisał(a):
Moje pytanie jest proste, po co znów to zaczynać?

Nic wcześniej podobnego nie zaczynałem.
WIST napisał(a):
Ty nikogo nie przekonasz bo my dobrze rozumiemy sens dekalogu. Ty uważasz że tak nie jest, też nie dasz się przekonać. Nie czynie sobie żadnych obrazów ani niczego aby się temu kłaniać jak Bogu samemu.

Czyżby, a sam krzyż. Krzyż jest rzeżbą. Czyż "uwielbianie krzyża" nie jest kłanianiem się. Prześledź wszystkie katolickie zwyczaje związane z krzyżem.
Po drugie znacie sens dekalogu to dlaczego czcicie niedziele, a nie szabas. Aha po tak zadecydował Konstantyn wielki w Nicei. No i wszystko jasne polityka jest ważniejsza od dekalogu, czyli od Boga. To daje nam szerszy obraz. Podobnie jest z tzw. słowem kult świętych. Już samo słowo kult oznacza za słownikiem języka polskiego «cześć religijną oddawana Bogu, bóstwom, świętym osobom lub rzeczom».
Prześledźcie sobie też kto zostawał świętymi. I czy to rzeczywiście Bóg wybiera świętych, czy też kościelne komisje. A kościelne komisje wybierają jak chcą. W tym linku masz przykłady jacy ludzie zostawali świętymi http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.p ... pic=175458.
I pamiętaj sobie o jednym, to, że kościół sobie uzurpuje prawo do interpretowania Bibli i być jedyną prawidłową wykładnią i uzurpuje sobie prawo do wybierania świętych, symboli i innych zagadnień, nie oznacza, że jest on taki dobry. On to robi w dwóch celach politycznych i finansowych. Co na końcu sprowadza się do jednej przyczyny finansowej.

WIST napisał(a):
Do znudzenia można powtarzać przykład z metalowym wężem który uzdrawiał -czyżby Bóg we własnej osobie złamał swoje własne prawo?


No tak, ale porównywanie tego, co robi sam Bóg, z tym, co wyrabia kościół jest lekko niesmaczne i pozbawione sensu. Bóg ma swój wielki plan, natomiast kościół szuka czegoś innego...

WIST napisał(a):
Twoje rozumowanie jest zatem nielogiczne. Dalej, czy krzyż jest dla mnie Bogiem? Czy to drewno lub metal czczę jak Boga? Czy modlę się do niego jakby był Bogiem? Oczywiście że nie i tak samo ze wszelkimi innymi rzeczami. Święte, poświęcone tak, ale nie są Bogiem. I kto oddawał by im cześć boską, czyniłby wbrew nauce Kościoła. Jeśli nie umiesz tego zrozumieć, to nie ma sensu abyś dalej kontynuował tą dyskusję. Jaki sens ma dyskusja gdzie ktoś na siłę wie lepiej ode mnie [sic!], oraz co ja robię?

[/quote]

A jednak czcisz Jezusa jako Boga, zatem Jezus na krzyżu jest rzeźbą, która jest czczona i której się kłaniają katolicy.

Kolejna kwestia dotyczy świętych. Ktoś napisał

_________________
Lights out we live in a world of darkness No doubt everything's up for sale
We sleep all of the world is burning We pray to god for a better deal
Nothing is sacred back then or now Everything's wasted is that all there is
Can I go now Judas my guide


Cz sie 19, 2010 8:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
Cytuj:
Nic wcześniej podobnego nie zaczynałem.

Nie zrozumiałeś pytania. Po co znów zaczynać to co już było wielokrotnie wałkowane? Naprawdę uważasz że jesteś pierwszym który w ogóle poruszył ten temat? Co chcesz przez to osiągnąć, gdy jak już napisałem nic nie osiągniesz?

Cytuj:
No tak, ale porównywanie tego, co robi sam Bóg, z tym, co wyrabia kościół jest lekko niesmaczne i pozbawione sensu. Bóg ma swój wielki plan, natomiast kościół szuka czegoś innego...

Typowe pominięcie konkretnego argumentu. Bóg zakazuje, a zarazem sam karze sporządzać rzeźby. Zastanów się nad tym. Widać wyraźnie że to przykazanie nie dotyczy absolutnego bezcelowego sporządzania czegokolwiek. To podpowiada logika o czym już pisałem.

Wybacz, ale ja kończę tą dyskusję. To była jedyna próba uświadomienia Ci że tracisz swój i innych czas, w dodatku nie widzę tu niezbitych argumentów, tylko stare i powtarzane od zawsze treści. Ja już napisałem, jeśli wolisz wiedzieć lepiej ode mnie w co ja wierzę, oraz kogo czczę to cóż, sam musisz rozwijać swój kult wiedzy o wszystkim.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz sie 19, 2010 9:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
drogi kolego "leunamme888" . mam propozycje , zatrudnij się jako żurnalista w "gazecie wyborczej" . z Twoimi poglądami , w tym medium zrobisz z pewnością karierę . Michnik takich potrzebuje . bywaj .


Cz sie 19, 2010 9:49
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 13, 2010 18:27
Posty: 296
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
No dobra. Powiedzmy, że Bóg karze czcić krzyż. Nie wiem kiedy i w jaki sposób.
To co z szabasem, czemu kościół katolicki, czci niedziele, a nie szabas. Czy to nie jest już oczywiste.

_________________
Lights out we live in a world of darkness No doubt everything's up for sale
We sleep all of the world is burning We pray to god for a better deal
Nothing is sacred back then or now Everything's wasted is that all there is
Can I go now Judas my guide


Cz sie 19, 2010 9:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
Nic takiego nie napisałem że karze czcić krzyż. Krzyż to symbol. Cokolwiek się wokół niego robi, wynika z wiary w Boga, On jest zawsze adresatem. Jeśli jednak Bogu spodoba się aby dany człowiek miał charyzmat uzdrawiania, lub nawet dany przedmiot, to nie ten człowiek czy przedmiot ale to Bóg jest tym który uzdrawia. I tak w istocie jest, Bóg posługuje się przedmiotami, ludźmi itd. Skupiłeś się na jednym źle zrozumianym przykazaniu i całej Biblii poza tym nie widzisz. I tak jest że Bóg działa przez ludzi. Absurdalne to bo to poświadcza cała Biblia, a Ty to odrzucasz bo masz jakąś własną wizję gdzie Kościół jest beeee.

Co do niedzieli i szabasu to polecam poszukać tmematu o tym, bo takowy już był.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz sie 19, 2010 10:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
do kolegi "leunamme888"


Droga Krzyżowa - to moja odpowiedź na Twój problem o czczeniu Krzyża .
Twój drugi problem odnośnie niedzieli - Matka Boża podczas objawień w 19 wieku w La Salette tak ( mniej więcej ) powiedziała ..."przez 6 dni będziecie pracować , siódmy dzień , niedziela jest zarezerwowany dla mnie"
..."wierze w świętych obcowanie"... tak mówi skład apostolski - to moja odpowiedź na Twój problem o czczeniu świętych w jednym z poprzednich postów . są dalsze niejasności ?


Cz sie 19, 2010 10:09
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 13, 2010 18:27
Posty: 296
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
Dariusz-555 napisał(a):
drogi kolego "leunamme888" . mam propozycje , zatrudnij się jako żurnalista w "gazecie wyborczej" . z Twoimi poglądami , w tym medium zrobisz z pewnością karierę . Michnik takich potrzebuje . bywaj .

Nie miałem w swoich rękach wyborczej od jakichś dziesięciu lat i nie wiem, o czym oni tam piszą. Ale wiem, że po pierwsze główny kanon Biblii został ustalony przez ojców chrześcijaństwa w 397 r. I później ustalono, że Biblii nie wolno było czytać, mógł to robić jedynie członek kościoła i jedyną wykładnią, mogła być interpretacja duchownego. Ważne też decyzje na temat prawd wiary były podejmowane przez duchowieństwo.
Nie ma czegoś takiego jak wspólnota kościoła katolickiego. Istnieje klarowny widoczny podział na duchowieństwo i wiernych. Wierni nie mają żadnego wpływu na wygląd kościoła i jeśli nie zgadzają się ze stanowiskiem kościoła czeka ich coś takiego jak wyciszenie. Coś takiego co teraz robi moderator WIST. Kończy dyskusje.
Cóż to jest za wspólnota, gdzie duchowni wręczają "ciało chrystusa", i zawsze są z pozycji tych wiedzących, tych którzy zawsze mają racje, tych, którzy udzielają sakramentów. Wszystko zostało tak smutnie schierarchizowane i zmechanizowane. Nie ma tu miejsca na radosne bycie razem. A różne spotkania młodzierzy katolickiej, na których zresztą kilku byłem są zainscenizowane i czuć w nich atmosfere sztuczności. Nie ma Koinonii i od dawna nie było Koinonii radosnego bycia razem. Idziesz do kościoła. I wiesz co usłyszysz, w każdym momencie kiedy bęcie stary testament czytany, kiedy ewangelia, kiedy komunia. I widzisz dokoła ludzi z głupimi minami, którzy przychodzą tam, bo muszą.
I tak samo jest ze świętymi kościół miał swoje kryteria według, których uznawał ludzi za świętych. Kościół narzucał. I stąd liczne schizmy i podziały w kościele. Jezus twierdził, że wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami. Lecz nawet w kościele, w jego duchownej części nie ma tego braterstwa, są setki różnych zakonów, organizacji.
I ten kościół taki daleki od braterstwa, decyduje kto jest święty, a kto nie. A wszystko zależy od koniunktury politycznej...
Aha i knebluje... Kończy dyskusję.

_________________
Lights out we live in a world of darkness No doubt everything's up for sale
We sleep all of the world is burning We pray to god for a better deal
Nothing is sacred back then or now Everything's wasted is that all there is
Can I go now Judas my guide


Cz sie 19, 2010 10:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świętość katolicka jest skierowana przeciw autorytetowi
Panie Dariuszu-555
Prosze powstrzymac sie od zlosliwosci osobistych wobec leunamme888.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz sie 19, 2010 10:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL