Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 6:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Czerwony Szkaplerz Męki Pańskiej 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So sie 28, 2010 13:45
Posty: 1
Post Czerwony Szkaplerz Męki Pańskiej
Witam,
jestem uczniem I klasy liceum i chciałbym przyjąć Czerwony Szkaplerz Męki Pańskiej.
jeśli chodzi o zakup, to nie ma problemu, gdyż można go kupić przez internet (http://www.kdc.pl/czerwony-szkaplerz_p3 ... 3207060002).
gorzej jest z założeniem go przez odpowiednią osobę duchowną, gdyż mieszkam w Tychach (okolice katowic), a z tego co mi wiadomo, to najbliższy klasztor lazarystów jest w krakowie..
próbowałem szukać informacji u wójka google jak to rozwiązać, ale nie znalazłem
byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi podsunął jakieś rozwiązanie, gdyż bardzo mi na tym zależy


So sie 28, 2010 14:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post Re: Czerwony Szkaplerz Męki Pańskiej
Rozwiązaniem może być:
Czarny Szkaplerz Męki Pańskiej - zobacz u dołu strony:
http://www.passio.opoka.org.pl/html/onas.html
Wszelkie informacje na temat tego szkaplerza otrzymasz pisząc na adres:
biurormpm@poczta.onet.pl

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


Wt sie 31, 2010 17:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Czerwony Szkaplerz Męki Pańskiej
a jak jest z czerwonym też stałem się posiadaczem tego szkaplerza

1. Opis historyczny.
W oktawę św. Wincentego a Paulo (26 lipca 1846 r.) siostra Apolonia Andriveau ze zgromadzenia Panien Miłosierdzia na modlitwie wieczornej miała widzenie Pana naszego, trzymającego w prawej ręce szkarłatny szkaplerz, zawieszony na dwóch wełnianych tasiemkach tegoż koloru. Na jednej stronie szkaplerza wyrażony był Zbawiciel ukrzyżowany, u stóp krzyża narzędzia Jego męki, a na około krzyża były te słowa: "Święta męko Pana naszego Jezusa Chrystusa zbaw nas". Po drugiej stronie szkaplerza było wyobrażone Najświętsze Serce Jezusa i Maryi. Spomiędzy tych serc wynikał krzyż, nad którym w około można było przeczytać: "Najświętsze serca Jezusa i Maryi strzeżcie nas". Zjawienie się Zbawiciela wznawiało się kilkakrotnie, przypadło także w sam dzień podwyższenia św. Krzyża w 1846 r. i siostra Apolonia usłyszała z ust Zbawiciela te pocieszające słowa: "Wszyscy, którzy nosić będą ten szkaplerz, dostąpią co piątek znacznego pomnożenia wiary, nadziei i miłości". Stąd widać, jak się Panu Jezusowi podoba rozpamiętywanie Jego gorzkiej męki. - Pius IX, papież, potwierdził ten szkaplerz Męki Pańskiej i reskryptem z 25 czerwca 1847 r. ubogacił odpustami.


Pt lut 25, 2011 18:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL