Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 23:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 chronologia objawień 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 21:21
Posty: 95
Post chronologia objawień
Witam. Interesuje mnie następująca kwestia: dlaczego Bóg akurat w danym, konkretnym czasie objawiał się w postaci zesłania Chrystusa na ziemię, tudzież w postaci objawień różnym ludziom (świętym) zamiast "zrobić to" wszystko na początku istnienia ludzkości? Chodzi o to, że przed Chrystusem ludzie mieli mniejszą wiedzę na temat Boga, przed objawieniami świętych ludzie też mieli mniejszą wiedzę, np. przed rokiem 1931 (objawienia św. Faustyny Kowalskiej), a w zasadzie przed 1981 (pierwsze wydania "Dzienniczka" s. Faustyny Kowalskiej) ludzie nie wiedzieli o istotności Bożego Miłosierdzia w naszym życiu, nie znali modlitwy koronki do Bożego Miłosierdzia, przez którą Bóg obiecał wiele łask tym, którzy ją odmawiają, więc nie mogli z tego korzystać, czy to nie jest niesprawiedliwe wobec ludzi żyjących we wcześniejszych czasach? Dlaczego Bóg tego wszystkiego nie objawił ludzkości na początku czasów, tylko później, nie dając szans korzystać z tego ludziom żyjącym wcześniej?


Pt sty 20, 2012 11:27
Zobacz profil
Post Re: chronologia objawień
Widocznie to, co Bóg nam wcześniej objawił poprzez swojego Syna jest wystarczające i jednoznacznie wskazuje na miłosierdzie Boga.

A objawił nam, że wszyscy ludzie potrzebują zbawienia i ze Bóg chce aby wszyscy ludzie byli zbawieni. Obiecał zbawienie każdego kto uwierzy w Jezusa Chrystusa, więc każdy kto wierzy może być pewny swego zbawienia. Wykazał, że wiara zmienia ludzi, że Bóg swą łaską ludzi przemienia jak uczynił to chociażby z Pawłem oraz, jak wskazuje Paweł czy Jakub, czynił to juz wcześniej np. z Mojżeszem czy Rahab.

Wszyscy ludzie potrzebują zbawienia !
Wszyscy ludzie mogą być zbawieni !
Wszyscy ludzie mogą być pewni swego zbawienia !
Wszyscy ludzie mogą zostać całkowicie przemienieni Bożą łaską !

Czyżby nie objawił nam dość? Czyż nie wykazał dosyc łaski umierając za nas na krzyżu?


Pt sty 20, 2012 12:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 21:21
Posty: 95
Post Re: chronologia objawień
Kozioł napisał(a):
Widocznie to, co Bóg nam wcześniej objawił poprzez swojego Syna jest wystarczające i jednoznacznie wskazuje na miłosierdzie Boga.

W takim razie po co te wszystkie późniejsze objawienia? Po co objawił się św. Faustynie każąc wypraszać miłosierdzie, po co podyktował jej tekst modlitwy? Po co Maryja pokazała dzieciom w Fatimie przyszłość i przekazała im tzw. tajemnice fatimskie? Czy nie mógł o tym powiedzieć Jezus, gdy żył na ziemi?


So sty 21, 2012 18:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post Re: chronologia objawień
To są prywatne objawienia, i nikt nie ma obowiązku w nie wierzyć...

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


So sty 21, 2012 21:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 21:21
Posty: 95
Post Re: chronologia objawień
Of course, nie ma obowiązku, ale wydaje mi się, że gdyby Bóg nie chciał, żeby ludzie wiedzieli o tych objawieniach, to zakazałby ludziom o nich mówić, albo w ogóle by się nie objawiał.


N sty 22, 2012 14:47
Zobacz profil
Post Re: chronologia objawień
qwertyu, może po prostu po to, abyśmy nie poczuli się zostawieni samym sobie na te blisko 2 tys.lat?
Oczywiście jest to odpowiedź dla katolika, jak ja np.

Oczekiwanie na paruzję przedłuża się, dla człowieka 2 koła lat to szmat czasu; więc może ot tak, ku pokrzepieniu serc oczekujących na powtórne przyjście-przypomina nam o Sobie, że nie zapomniał i nie opuścił. Mnie taka odpowiedź satysfakcjonuje.
W końcu z tych objawień nic nowego się nie dowiadujemy, a jeśli wnoszą coś nowego, to tym gorzej dla nich.

Może to tak jak z ukochanym, ukochaną w delegacji.
Wyjazd się przedłuża, a on/ona może tylko zapewniać, że przyjedzie, bo kocha i pamięta.


Pn sty 23, 2012 10:57

Dołączył(a): Wt maja 24, 2011 16:02
Posty: 205
Post Re: chronologia objawień
Jakich objawien?


Pn sty 23, 2012 13:22
Zobacz profil
Post Re: chronologia objawień
'zasłona za murem wieczności jest czasem opuszczana'/B16/
Rolą objawień prywatnych nie jest uzupełnianie ostatecznego Objawienia Chrystusa, lecz pomaganie w pełniejszym przeżywaniu go w jakieś epoce historycznej. /Adhortacja Verbum Domini/
Objawienia te mogą wnieść nowe aspekty, przyczynić się powstania nowych form pobożności lub pogłębienia istniejących. Mogą mieć charakter prorocki (1Tes5, 19-21) i skutecznie pomagać w lepszym rozumieniu i przeżywaniu Ewangelii w obecnej epoce.


Pn sty 23, 2012 15:12

Dołączył(a): Wt maja 24, 2011 16:02
Posty: 205
Post Re: chronologia objawień
Moze i mi sie On objawi,mielibysmy tyle do porozmawiania.Przez te lata troche sie tego nazbieralo.


Pn sty 23, 2012 16:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: chronologia objawień
Masz jakąś spaczoną koncepcję Boga. Zło jest realizacją wolności. Gdybyś nie mógł czynić ani doświadczać zła, nie byłbyś wolny.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn sty 23, 2012 17:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 24, 2011 16:02
Posty: 205
Post Re: chronologia objawień
Soul33 napisał(a):
Masz jakąś spaczoną koncepcję Boga. Zło jest realizacją wolności. Gdybyś nie mógł czynić ani doświadczać zła, nie byłbyś wolny.


W takim razie Ty jestes chyba niewolnikiem albo wyrzadzasz komus zlo?


Pn sty 23, 2012 17:31
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: chronologia objawień
Czasem zdarza mi się niestety wyrządzić komuś jakieś zło. To naturalne. Staram się jednak, aby to się nie zdarzało. Trzeba nad sobą pracować, np. nad cierpliwością.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn sty 23, 2012 17:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 24, 2011 16:02
Posty: 205
Post Re: chronologia objawień
Soul33,
wiec wedlug Twojej definicji zla jestes WOLNYM CZLOWIEKIEM.
A tak na marginiesie to rozmawiamy tu o objawieniach.


Pn sty 23, 2012 17:56
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: chronologia objawień
Oczywiście praca nad sobą to powinność każdego człowieka. Oczywiście zdarza mi się też doświadczać zła (pisałem, że wolność oznacza możliwość czynienia i doświadczania).

RED napisał(a):
A tak na marginiesie to rozmawiamy tu o objawieniach.
Mam wrażenie, że prawie wszędzie piszesz o tym samym. O żalu lub pretensjach do Boga.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn sty 23, 2012 18:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 24, 2011 16:02
Posty: 205
Post Re: chronologia objawień
Soul33 napisał(a):
Oczywiście praca nad sobą to powinność każdego człowieka. Oczywiście zdarza mi się też doświadczać zła (pisałem, że wolność oznacza możliwość czynienia i doświadczania).

RED napisał(a):
A tak na marginiesie to rozmawiamy tu o objawieniach.
Mam wrażenie, że prawie wszędzie piszesz o tym samym. O żalu lub pretensjach do Boga.



To tylko tak Ci sie zdaje, naprawde to bardzo "kocham" Boga.


Pn sty 23, 2012 18:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL