Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 0:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Święty Józef 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Święty Józef
http://webcache.googleusercontent.com/s ... =firefox-a

Cytuj:
Ojcowie szukają jednocześnie odpowiedzi, dlaczego mimo dziewiczego poczęcia Maryja musiała mieć oblubieńca. Racje płyną za strony samego Słowa i również ze strony Maryi. Orygenes, podejmując myśl Ignacego Antiocheńskiego z jego Listu do Kościoła w Efezie (19, 1), stwierdza, że w zamiarach Bożych było ukryć dziewicze poczęcie Jezusa przed księciem tego świata.32 Wielu Ojców podejmuje tę myśl, dodając, że należało także tę tajemnicę ukryć przed Żydami, aby respektować "czas" objawienia i aby nie dopuścić, aby Maryi mogło przydarzyć się coś złego. To ona sama miała potrzebę posiadania świadka swojego posłannictwa, a Jezus opiekuna i wsparcia.33

Jeszcze głębiej wnika w kwestię Piotr Chryzolog. Pisze on, że w Bożych zamiarach to małżeństwo było przewidziane, aby pod osłoną instytucji rodziny, pełnej według prawa, mogła w ciszy rozpoczynać się "tajemnica Chrystusa", mimo przeszkód i niezrozumienia ze strony ludzi oraz zawiści szatana. "Dlatego Bóg przewidział dla Maryi oblubieńca i sam sprawił, że ich wspólnota przybrała formę małżeństwa, aby ukryć tajemnicę, uchronić znak, osłonić dziewicze poczęcie, by nie dać miejsca przestępstwu, aby zwieść srożącego się podstępami [szatana]. Choć Chrystus był przeznaczony na śmierć, to jednak jeżeliby został zabity jeszcze w łonie matki [w przypadku dopełnienia wyroku prawa na Maryi], ta przedwczesna śmierć usunęłaby Tego, który przyszedł dla naszego zbawienia".34

Beda Venerabilis, jeden z wielkich przewodników duchowych chrześcijaństwa zachodniego VIII wieku, w innym jeszcze sformułowaniu przypomni taką właśnie tradycję mówienia o tajemnicy małżeństwa świętych Oblubieńców: "Trzeba było, aby Błogosławiona Maryja miała oblubieńca, który będzie najpewniejszym świadkiem jej dziewictwa i najwierniejszym żywicielem naszego Pana i Zbawiciela. Ów oblubieniec-ojciec złoży za to dziecię w świątyni ofiarę wymaganą przez Prawo; w czasie prześladowania uchroni je w Egipcie wraz z jego matką, a wreszcie zapewni mu to, czego domagały się prawa słabej ludzkiej natury, którą przyjęło Słowo"


Według mnie, Oblubieniec Dziewicy był potrzebny przede wszystkim po to, aby uwydatnić piękno dzieła Bożego, jakim jest rodzina. Matuchna miałaby oblubieńca bez względu na to, czy ktokolwiek by zgrzeszył, czy nie. Kwestie opisane powyżej są tutaj sprawą drugorzędną. Więź żony z mężem jest czymś przepięknym i wyjątkowym (w wieczności i doczesności), podobnie jak więź biologicznego rodzica z dzieckiem.

Fakt istnienia świętego Józefa jest przecudny. Bez niego byłaby niedoskonałość związana z Chrystusem i Maryją, ich rodzina byłaby dwójcą, a nie trójcą, nie byłaby ikoną Trójcy Świętej. Żadem małżonek kobiety nie jest świętszy od niego. Gdyby Adam i Ewa nie zgrzeszyli, to tylko Najświętsza rodzina byłaby większa od nich spośród ludzi. Żadnych apostołów, męczenników, a być może i zakonników by nie było (nie byłoby potrzeby pokuty, wynagradzania). Józef nie mógł wiedzieć o poczęciu Syna Pana, gdyż gdyby od niego zależało wcielenie, to musiałby być równy Maryi - jedynego stworzenia, od którego woli zależało zrealizowanie planu Wcielenia Boga. Tylko jedna Osoba Boska się wcieliła, by uwydatnić piękno pojedynczej osoby (a nie wspólnoty) jako takiej - są Trzy Osoby Boskie i ogromna liczba stworzonych. Małżeństwo uwydatnia piękno Trójcy Świętej, a człowieczeństwo Chrystusa i wspaniałość Maryi - odrębność istot zdolnych do miłości. Wolałbym, aby ani jeden grzech nie nastąpił w stworzeniu, niż zostać wielkim męczennikiem.

Gdyby nie było grzechu, to Wcielenie zapewne dokonałoby się na samym końcu doczesności. Być może na ziemi byliby wówczas tylko Jezus, Maryja i Józef, a pewne byłoby, że nikt nie zgrzeszy. najpiękniejszy akt stworzenia - Wcielenie Boga z Dziewicy - nastąpiłby tuż przed rozpoczęciem stanu bez możliwości grzeszenia.

Gdyby Wcielenie było uwarunkowane grzechem, to Pan byłby niesprawiedliwy, gdyż posłużyłby się złem, by uczynić większe dobro. Jezus nie mógł począć się z mężczyzny, bo był nie tylko człowiekiem, ale także Bogiem. Każdy musi kochać Trójcę Świętą bardziej niż siebie, żonę i Maryję. Gdyby nie było małżeństwa Maryi i Józefa, Wcielenie byłoby pogwałceniem piękna rodziny - obecność związku małżeńskiego pomiędzy Józefem i Maryją umożliwiła ukazanie prawdziwego piękna Bożego dzieła. Tak więc Józef nieświadomie jest ojcem Chrystusa, gdyż bez Józefa chwała Pana nie objawiłaby się w pełni i nie wyraziłby On w najdoskonalszy sposób swojej miłości do stworzenia. Wola poślubienia Maryi przez Józefa była konieczna do zaistnienia Wcielenia.

Która spośród tych trzech osób - święty Józef, Jan Chrzciciel, Michał Archanioł - jest najwspanialsza i cieszy się największą chwałą w Niebie? Gdyby nikt nie zgrzeszył, to Lucyfer byłby najwspanialszym aniołem, zachowałby swą godność. Michał byłby niższy. Gdyby nie było grzechu, to nie byłoby chrztu. Gdyby nie było grzechu, byłby małżonek Dziewicy, która poczęła Boga.

Święty Józefie, módl się za nami!

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


N sty 22, 2012 9:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Święty Józef
viewtopic.php?f=26&t=12137 - Naśladownie Najświętszej Maryji Panny i św. Józefa
viewtopic.php?f=24&t=27258 - Święty Józef
viewtopic.php?f=1&t=8649 - Józef -cieśla.
viewtopic.php?f=31&t=5803 - Milczenie św. Józefa

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N sty 22, 2012 15:00
Zobacz profil
Post Re: Święty Józef
niewazny12 napisał(a):
Jezus nie mógł począć się z mężczyzny, bo był nie tylko człowiekiem, ale także Bogiem.

Bardzo prosta odpowiedź na pytanie dlaczego Jezus nie narodził się z nasienia mężczyzny...Nie musiałam długo czekać, a odpowiedź spłynęła sama. :)


N sty 22, 2012 16:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Święty Józef
MARIEL napisał(a):
niewazny12 napisał(a):
Jezus nie mógł począć się z mężczyzny, bo był nie tylko człowiekiem, ale także Bogiem.

Bardzo prosta odpowiedź na pytanie dlaczego Jezus nie narodził się z nasienia mężczyzny...
Nie musiałam długo czekać, a odpowiedź spłynęła sama. :)


viewtopic.php?p=45749#p45749 - Dziewictwo Matki Jezusa
saxon napisał(a):
Scriptor napisał(a):
a pytanie czy dziewictwo Marii warunkuje boskość Chrystusa?
jest takie trudne że nikt mi nie odpowiedział?

Bo pytanie jest niezbyt dobrze sformułowane.
Oczywiście, że samo dziewictwo Maryi nie warunkuje boskości Chrystusa.
Teoretycznie rzecz biorąc mogło by istnieć pożycie małżeńskie między Józefem i Maryją,
a mimo to Jezus mógłby zostać poczęty z Ducha Świętego.
Chodziło Ci natomiast zapewne nie tyle o dziewictwo Maryi co fakt dziewiczego poczęcia Jezusa przez Maryję.
I znowu hipotetycznie rzecz biorąc Jezus mógł "wcielić" się
w dziecko poczęte przez Józefa i Maryję, co nie negowałoby Jego boskości

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N sty 22, 2012 16:43
Zobacz profil
Post Re: Święty Józef
Coś Ci się ucięło istotnego dla tej wypowiedzi:

"... tyle, że miało by to bardzo daleko idące konsekwencje - dla przykładu: nie byłaby to wówczas jedna osoba o dwóch naturach, czy byłby w pełni człowiekiem czy tylko miałby ludzkie ciało?, co z wolnością dziecka Józefa i Maryi? - itp."

Ale dzięki za link.


N sty 22, 2012 17:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Święty Józef
MARIEL napisał(a):
Coś Ci się ucięło istotnego dla tej wypowiedzi:

"... tyle, że miało by to bardzo daleko idące konsekwencje - dla przykładu:
nie byłaby to wówczas jedna osoba o dwóch naturach,
czy byłby w pełni człowiekiem czy tylko miałby ludzkie ciało?
,
co z wolnością dziecka Józefa i Maryi? - itp
."
Chodziło o zachowanie boskości.
Poza tym uważam te wątpliwości za bezpodstawne (ale o tym nie tutaj).

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N sty 22, 2012 17:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Święty Józef - największy małżonek w historii
Chrystus jest Bogiem, więc jego stanie się człowiekiem nie mogło nastąpić w ten sam sposób, co poczęcie innych ludzi. Fakt dziewiczego poczęcia wskazuje na tę różnicę. A bez świętego Józefa piękno rodziny byłoby nieporównywalnie mniejsze, stworzenie byłoby "niedoskonałe". Józef mimowolnie i nieświadomie doprowadził do poczęcia Pana, zgadzając się, by Maryja była jego żoną.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Wt sty 24, 2012 10:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 14, 2010 13:55
Posty: 305
Post Re: Święty Józef
I pomyśleć, że jeszcze w XV wieku katolicy "północni" nie uważali Józefa za świętego! Katolicyzm to królestwo różnorodności:)
http://www.artbible.net/3JC/-Mat-02,01- ... 20MAGI.jpg
http://www.buechervielfrass.de/daten/St ... _s134a.jpg
http://images.religioese-geschenke.de/p ... 90-450.jpg - ten najlepszy- z mikromalnym Józefem "gotującym zupę"
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... A14634.jpg
http://www.1st-art-gallery.com/thumbnai ... 380-90.jpg - absolutnie obłędny, z Józefem grzejącym stópki nad ogniem. Trzeba przyznać, że wygląda majestatycznie.


Wt sty 24, 2012 15:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Święty Józef - największy małżonek w historii
niewazny12 napisał(a):
Józef mimowolnie i nieświadomie doprowadził do poczęcia Pana, zgadzając się, by Maryja była jego żoną.

nie wiem co masz na myśli, ale jeśli to co piszesz, to jest to herezja,
Józef nie miał nic wspólnego z poczęciem Pana Jezusa, począł Go Duch św i Maryja Matka Boga była Niepokalanie poczęta i zawsze była dziewicą bez grzechu, nie popełniła w życiu ani jednego grzechu, nawet lekkiego,
Maryja też nie była żoną Józefa, tylko była jemu zaślubiona, nie była małżonką i na odwrót

(kłania się Maria Valtorta i Poemat Boga Człowieka - historia ziemskiego życia Jezusa podyktowane Marii V. przez Jezusa - czyli z "pierwszych ust")

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Wt sty 24, 2012 16:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Święty Józef - największy małżonek w historii
noOne napisał(a):
niewazny12 napisał(a):
Józef mimowolnie i nieświadomie doprowadził do poczęcia Pana, zgadzając się, by Maryja była jego żoną.

nie wiem co masz na myśli, ale jeśli to co piszesz, to jest to herezja,
Józef nie miał nic wspólnego z poczęciem Pana Jezusa, począł Go Duch św i Maryja Matka Boga była Niepokalanie poczęta i zawsze była dziewicą bez grzechu, nie popełniła w życiu ani jednego grzechu, nawet lekkiego,
Maryja też nie była żoną Józefa, tylko była jemu zaślubiona, nie była małżonką i na odwrót

(kłania się Maria Valtorta i Poemat Boga Człowieka - historia ziemskiego życia Jezusa podyktowane Marii V. przez Jezusa - czyli z "pierwszych ust")



książka na którą się powołujesz została w 1956 roku wpisana na indeks ksiąg zakazanych (spis książek, których nie wolno było czytać, posiadać i rozpowszechniać wiernym bez zezwolenia władz kościelnych, pod groźbą ekskomuniki) i nigdy nie została z niego usunięta (sam indeks ksiąg zakazanych przestał istnieć w 1966roku);

W 1985 roku kardynał Ratzinger, prefekt Kongregacji Doktryny Wiary, napisał w liście do kardynała Siri, arcybiskupa Genui:

"potwierdzam słuszność potępienia dzieła Marii Valtorty i uważam za niepożądane jego rozpowszechnianie dla uniknięcia szkód, jakie dzieło to mogłoby wywołać u prostych ludzi."

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Wt sty 24, 2012 20:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Święty Józef
dla ścisłości dodam, że już 1948 Święte Oficjum zakazało wydawania pism Marii Valtorty
duzo wcześniej niż znalazły się na indeksie ksiąg zakazanych

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Wt sty 24, 2012 20:56
Zobacz profil
Post Re: Święty Józef
jesienna napisał(a):
dla ścisłości dodam, że już 1948 Święte Oficjum zakazało wydawania pism Marii Valtorty
duzo wcześniej niż znalazły się na indeksie ksiąg zakazanych

Dla jeszcze większej ścisłości trzeba zaznaczyć, że zakaz wydawania został oczywiście cofnięty, o czym można przeczytać na stronie ks. Kaszowskiego:

"Innym przykładem zmian w dziedzinie nie objętej nieomylnością może być historia pism włoskiej mistyczki, Marii Valtorty. Otóż w 1947 roku papież Pius XII, po przeczytaniu jej dzieł w maszynopisie, zachwycony nimi, pozwolił je wydrukować. Nie przeszkodziło to jednak faktowi, że Św. Oficjum, w 1949 roku, zakazało wydania pism Marii Valtorty, a 6 stycznia 1960 znalazły się one na indeksie kościelnym. W styczniu 1962 roku po interwencjach o. Berti zakaz został jednak uchylony przez o. Giraudo, który orzekł: „Zobaczymy, jak dzieło zostanie przyjęte”. Ciało autorki w kilkanaście lat po jej śmierci przeniesiono do specjalnego grobu w kościele Zwiastowania we Florencji." Książka może stanowić zagrożenie dla prostych ludzi ...

A dajże spokój Jesienna, widzisz tu takich? :)


Śr sty 25, 2012 7:39

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Święty Józef
kaos napisał(a):
Dodać też należy, że noOne nie jest katolikiem!

i tu tkwisz w błędzie


a co do zakazów.. oczywiście że masonerii kościelnej nie w smak to znakomite dzieło podyktowane przez Jezusa Chrystusa, nie w smak, bo ma tak potężną moc i ciągnie do Boga jak zaprzęg tuzina wołów, to na pewno musi wygenerować larum i sprzeciw masonerii kościelnej,
a w to stwierdzenie kard.Ratzingera po prostu nie wierzę..
Papież Pius XII bardzo pozytywnie wypowiadał się na temat pism Marii Valtorty

i tu jeszcze ciekawy fragmencik :
Pan Jezus :
Cytuj:
Podyktowałem Marii Valtorcie, duszy ofiarnej, wspaniałe dzieło. Ja jestem autorem tego dzieła. Dobrze wiesz o tym, ze wielu kapłanów znajduje się opozycji do tego dzieła. To również potwierdza synu, że ten, kto nie odkrył w tym Poemacie Bożego Zbawiciela, powiewu czegoś nadzwyczajnego, ma duszę zaciemnioną i obciążoną. Ja nie mówię „czytaj”- -ale kontempluj, studiuj, a przyniesie to nieskończone dobro dla duszy. Jest to dzieło na nowe czasy, które pragnęła Mądrość i Boża Opatrzność. Jest to źródło żywej i czystej wody. To jestem Ja, Słowo Żywe i odwieczne, Który dałem ponownie Samego Siebie jako pożywienie dla dusz, które kocham. Ja, Ja Sam, jestem Światłem a Światło nie może być niczym zagmatwane i przygaszone przez ciemność. Tam gdzie Ja jestem znajdywany, ciemność jest rozproszona, ażeby zrobić miejsce dla światła.

http://www.duchprawdy.com/ks_don_ottavi ... _I-III.htm

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Śr sty 25, 2012 9:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Rozważania o pięknie małżeństwa i rodziny
Czyli po co miałby być święty Józef i małżeństwo? Jeżeli małżeństwo, oblubieńczość mężczyzny wobec kobiety (szczególna więź) tyczy się tylko doczesności, to nie warto się żenić, zwłaszcza wtedy, jeżeli dziecko z małżeństwa się nie pocznie.

Cytuj:
Józef mimowolnie i nieświadomie doprowadził do poczęcia Pana, zgadzając się, by Maryja była jego żoną.

nie wiem co masz na myśli, ale jeśli to co piszesz, to jest to herezja,
Józef nie miał nic wspólnego z poczęciem Pana Jezusa, począł Go Duch św i Maryja Matka Boga była Niepokalanie poczęta i zawsze była dziewicą bez grzechu, nie popełniła w życiu ani jednego grzechu, nawet lekkiego,
Maryja też nie była żoną Józefa, tylko była jemu zaślubiona, nie była małżonką i na odwrót


Nie chcę awantury.

Oczywiście, Józef nie miał fizycznego wpływu na poczęcie Jezusa (inaczej Maryja nie byłaby Dziewicą).

A kim jest Maryja dla Józefa?
Żoną, oblubienicą, narzeczoną czy tylko Matką (oczywiście, nie rodzoną), siostrą, przyjaciółką? Na któraś z trzech pierwszych godności tyczzny się Maryi w stosunku do Józefa. Maryja nigdy nie będzie moją żoną, oblubienicą czy narzeczoną, lecz tylko Matuchną, a Oblubienicą ma być Trójca Święta (ale to nie jest więź wyjątkowa (każda osoba musi umieścić Trójcę na pierwszym miejscu), w przeciwieństwie do najczystszej małżeńskiej, która może być zarezerwowana dla tylko jednej osoby). Oczywiście, ja nie chcę być nie tylko małżonkiem czy rodzicem jakiejkolwiek kobiety, ale takze nie chcę mieć narzeczonej czy oblubienicy - całkowity i wieczny celibat to dla mnie właściwa droga. Moja rodzona matka w niebie będzie dla mnie kimś więcej niż tylko siostrą czy przyjaciółką, bo to w jej ciele się począłem.

Nie chcę mówić, że z więzi rodzinnych nic nie pozostanie w niebie - Józef na wieki będzie jedynym oblubieńcem Maryi i żaden inny człowiek tej godności nie dostąpi przez wieki. Sądzenie, że z małżeństwa nic nie pozostanie w Niebie, bardzo rani wartość małżeństwa, płciowości i rodziny. Niszczy wspaniały obraz stworzenia. W niebie nie będize cierpienia, ale i równości. Ja nie chcę być oblubieńcem jaiejkolwiek kobiety i nie chcę, aby jakakolwiek kobieta była moją oblubienicą.

Jeżeli ktos zawrze z jakąś osobą sakrament małżeństwa, to jest z nią związany na wieki. Żona nie jest tylko siostrą czy przyjaciółką, lecz kimś więcej. Nie jest ważne, ile razy ktoś zawarł sakrament małżeństwa, jeżeli ktoś ożenił się trzy razy, to ma jakby trzy córki, za których dusze jest odpowiedzialny i musi im pomagać w zbawieniu. Kiedy wszystkie żony dostaną się do Nieba, to więź między nimi a mężem będzie czymś znacznie innym, wspanialszym i głębszym niż więzi z przyjaciółkami czy rodzonymi siostrami (oczywiście, nie bedzie żadnej pożądliwości).

Wówczas celibat (całkowita i wieczna rezygnacja nie tylko z uczauć seksualnych, ale także z posiadania żony, marzeczonej, oblubienicy, potomstwa na wieki) jawi się jako coś wyjątkowo pięknego. Męczennik cierpi tylko przez znikomy czas w porównaniu z wiecznością, a celibatariusz rezygnujący z dodatkowych więzi małżeńskich i związanych z potomstwem na wieki zyskuje blask wieczny. Mój celibat ma na celu ratowanie dusz przed piekłem i wybawianie z czyśćca na jak największą chwałę Bożą, żeby ofiara Pana nie była zmarnowana.

Więź małżeńska narasta po śmierci, jeżeli oboje małżonkowie dostaną się do nieba. Małżeństwo jest wspaniałym dziełem Bożym. To ikona Trójcy Świętej, coś wiecznego w domyśle, w przeciwieństwie do mąk męczenników. Wychwalajmy Pana za stworzenie małżeństwa!

Każda kobieta jest jakby żywym pomnikiem Maryi, upamiętnia fakt istnienia Matki Bożej. Kobieta jest także obrazem Boga, podobnie jak mężczyzna. To w ciele kobiety poczyna się nowa osoba i w nim spędza pierwsze miesiące swego życia. Nie można tego powiedzieć o ciele mężczyzny.

Bez Maryi piękno Wcielenia nie objawiłoby się w pełni, byłoby jakby sztuczne, dyskryminujace kobiety i niesprawiedliwe. Gdyby nie było poślubienia Maryi przez Józefa, w wyniku czego stał się on jedyną istotą, która jest tylko mężczyzną, która może osobie powiedzieć "jestem Oblubieńcem Matki Bożej", to piękno rodziny i małżeństwa nie byłoby uwydatnione i byłaby pewna pustka w dziele stworzenia. Godność Swiętego Józefa jest niepowtarzalna, choćby jakiś mężczyzna nie wiadomo jak bardzo kochał Trójcę Świętą i Matuchnę, nigdy nie będzie jej oblubieńcem, lecz tylko duchowym synem! Ale dla Świętego Józefa każda z osób Trójcy Świętej jest nieporównywalnie ważniejsza od Maryi i Trójcę kocha najbardziej.

Oczywiste jest też, że Trójca Święta kocha Maryję nieporównywalnie bardziej niż Józef. Ale jego więź oblubieńcza do Matuchny czyni Najświętszą Rodzinę Osobowym Obrazem Trójcy Świętej. Bez świętego Józefa, nie byłoby Tej najpiękniejszej Rodziny, Tej najpiękniejszej Ikony Trójcy Świętej

Maryja jest nieporównywalnie bardziej kobieca niż wszystkie inne osoby płci żeńskiej razem wzięte, gdyż jest Matką Bożą.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr sty 25, 2012 11:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 14, 2010 13:55
Posty: 305
Post Re: Święty Józef
W Izraelu godność królewską dziedziczyło się w linii męskiej. Jezus dziedziczy ją po ojczymie- Józefie. Rodowód Jezusa uwzględnia własnie Józefa a nie Marię. Po co te kombinacje?:)

PS W wielu wątkach na forum padają stwierdzenia, jakoby św. Jóżef był naj- itd. oczywiście po Marii. Jak to łączycie ze słowami Jezusa o Janie Chrzcicielu?


Śr sty 25, 2012 12:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL